Keresés

Részletes keresés

kobbold Creative Commons License 2008.08.18 0 0 154
Köszönöm a segítséget! A parlagfüvet eddig teljesen kizárták nála, de lehet, hogy mégis ez a hunyó... mindenesetre továbbítom a válaszaitokat. Mégegyszer köszönöm!
énisegy Creative Commons License 2008.08.18 0 0 153

Kobbold de ez teljesen mindeggy, mert a doki úgyis csináltat egy

bőrpróbát hogy mire allergiás.

Csak menjen el!

Én ugyanígy jártam felnőtt fejjel 9 éve májusban és csak

augusztusban mentem el az orvoshoz. Addigra sajnos a kezeletlen

allergiám asztmává fejlődött.

Előzmény: kobbold (151)
énisegy Creative Commons License 2008.08.18 0 0 152

Persze!

És gyorsan húzás a dokihoz!

Aug. és szeptember=parlagfű.

Lehet persze mondani hogy nem, hisz az csak szeptemberben virágzik, de

Á-Á!! Aug eleje óta.

Előzmény: kobbold (151)
kobbold Creative Commons License 2008.08.18 0 0 151
Befejezem a kérdést :) Esetleg tudok segíteni, mi borul ilyenkor allergiaokozó állapotba? Köszönöm!
kobbold Creative Commons License 2008.08.18 0 0 150
Egy kedves ismerősöm Jászberényben egy hete szenved légúti allergiában. Tavaly kivételével minden évben (talán a nagy meleg miatt tavaly nem nőtt ki vmi?) Már vizsálták, de eddig csak élelmiszerek akadtak fent a listán.
Mad árka Creative Commons License 2006.04.01 0 0 149
Ma láttam egy cikket a Népszabadságban Veszedelmes gyom érkezett címmel. Ez az íva, máshogy parlagi rézfű az írás szerint (Iva xanthiifolia). Én nem vagyok allergiás, így a téma nem közvetlen közelségből érint, csak kíváncsi volnék, ki mit tud erről. A cikkhez képest a parlagi rézfű eleve nem gongütésre jelent meg, mégis úgy tálalták, mintha csak egy megszálló hadsereg vetette volna meg magát. No, várom a véleményeket, nem akarom túl hosszúra fogni.
ZsuR Creative Commons License 2005.08.11 0 0 148
Nem lehet - az en tevem mast mond - meg nincs is kilometeres korzet, csak merfoldes :))

Amugy meg az allergiam a munkahelyemre mutat - mig otthon voltam egy hetig szabin (kertben is) semmi bajom nem volt. . .

Allast valtoztatok. Az a tiszai gator allas meg betoltetlen, remelem??? :))
Előzmény: Törölt nick (146)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.11 0 0 147
Jav: kilométeres
Előzmény: Törölt nick (146)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.11 0 0 146
Szerintem irts ki minden növényt egy kilométetres körzetben, akkor biztos elmúlik. :-) Ezt mondja a tévé is.
Előzmény: ZsuR (144)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.11 0 0 145
Ne verj át, ez Britney Spears! :-)
Előzmény: ZsuR (141)
ZsuR Creative Commons License 2005.08.11 0 0 144
Te . . . .:))

Azert dorzsolom, mert viszket!!!

Mar nem viszket. Belecsepegtettem valami allergia ellenes izet. . .mara mar OK.
Előzmény: Csudam (143)
Csudam Creative Commons License 2005.08.11 0 0 143

Ha dörzsölöd, akkor ég és viszket?

Hát ne dörzsöld...

 

Látod, ezért még nem kellett volna orvoshoz menni.

Előzmény: ZsuR (142)
ZsuR Creative Commons License 2005.08.11 0 0 142
Kellett nekem allergiarol beszelni. . .

Be van gyulladva mind a ket szemem - a jobb jobban - es a doki azt mondta, allergia. . .
:((

Piros, viszket, konnyes, es ha dorzsolom az egesz meg jobban. . .marpedig kell dorzsolni, mert viszekt.

Most mehetek pszihologushoz :))
ZsuR Creative Commons License 2005.08.09 0 0 141
Szeretnek ilyen ferfias lenni :))



Előzmény: Törölt nick (132)
stiglinc Creative Commons License 2005.08.09 0 0 140
Azért az érdekes, hogy itt áll 56 sorban tömören összefoglalva minden fontos tudnivaló egy csodálatos emberről és vannak, akik az egy darab, 10 sornyi képből alakítják ki a maguk egyszerű kis véleményét...
Előzmény: ZsuR (128)
Mad árka Creative Commons License 2005.08.09 0 0 139
Hogy ZsuRnak is meglegyen az öröme, most egy halványan a témához visszakanyarodó hozzászólás jön. Többször szóba került a "minden gaz és gyim-gyom kivágásának" gondolata, s eszembe jutott a konkoly esete. Ami eredetileg szintén gyom volt, aztán addig irtották (vegyszerrel is persze), amíg mára már annyira megfogyatkozott a száma, hogy védetté kellett nyilvánítani. Bár gondolom, ez viszonylag közismert történet, úgyhogy nem lovagolok rajta hosszabban.
Mad árka Creative Commons License 2005.08.09 0 0 138

Ha most szemét lennék, azt írnám, hogy azt sem írtam, hogy vegyél vissza az alapjáratból :-). Kellenek a magasabb fordulatszámú emberek, különben nagyon hamar nyugdíjasklubbá avanzsálnánk. (A betűidet viszont még annyira sem kifogásoltam, sejtettem, hogy a fórumszoftver formázta vegyesre. Én is Wordben írom a hozzászólásokat, s mielőtt elküldeném, ráklikkelek a "Megnéz" parancsra, s akkor többnyire szépen rendezi a szöveget. Persze korántsem mindig...)

Előzmény: Csudam (137)
Csudam Creative Commons License 2005.08.09 0 0 137

Bocsánat.

Ámbár az nem én voltam. Wordben szoktam megírni a hsz-t, mert az nem mondja be félúton az unalmast, és nem röppen el, amit addig írtam, mint a fórumablakban szokott. A beszúráskor azonban ilyen marhaságokat produkál, hogy egyes részeket nagyobb betűvel, másokat vastagon kiemelve hoz ki. Úgyhogy a félkövért nem én csináltam. Amúgy meg sajnos én gyárilag vagyok felfokozott:-( Nem vagyok mérges, csak így van beállítva az alapjárat:-(

A metakommunikáció hiányában meg sajnos sokan úgy értik a másik által leírtakat, ahogy pillanatnyilag akarják, ha jó kedvük van, viccesnek érzik ugyanazt, amit rosszkedvükben sértésnek vesznek, hiszen nem hallani a hangsúlyt és nem látni a beszélő arcát. Ezt is hozzá kell érteni, mikor az ember olvas valamit.

Előzmény: Mad árka (136)
Mad árka Creative Commons License 2005.08.09 0 0 136

Csudam: igazad van, megkövetem magam a radioaktív "eltűnős" témában.

 

 

A másik téma: Lovelock elméletéről én azt kérdeztem, mennyire ismeritek. Nem azt írtam, hogy milyen nagyon jó és örvendjünk. Ezzel szemben Te kissé felfokozott hangnemben írtál róla, hogy nem kéne mindenhatónak hinni, holott ez szóba sem került...

Előzmény: Csudam (125)
stiglinc Creative Commons License 2005.08.09 0 0 135
Aha...
Előzmény: Törölt nick (134)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.09 0 0 134
Női asztronautákon, pilótákon, feltalálókon, katonákon mindig meglepődöm, egészen addig, amíg nem látom őket. A legtöbbjüknek bajusza van, és igen férfiasak. Így már érthető, miért választanak ilyen hivatást. Ez itt lentebb - ahhoz képest - még egész nőies.
Előzmény: stiglinc (133)
stiglinc Creative Commons License 2005.08.09 0 0 133

???

 

Ezt kifejtenéd bővebben?

Előzmény: Törölt nick (132)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.09 0 0 132
Ez olyan, mint egy fiú. Értem, miért lett asztronauta. :-)
Előzmény: ZsuR (128)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.09 0 0 131
Figyeltem, jelentem alássan, és nem tetszik (már ha szabad nem tetszenie), hogy cégek magánudvarán nem lehet egy szájbabillentett pocsolya a hülye szúnyogfélelem miatt. Erdőben csak azért lehet, mert ott nincs kit megbüntetni miatta?
Előzmény: stiglinc (129)
stiglinc Creative Commons License 2005.08.09 0 0 130
Hé, és a macska?
Előzmény: ZsuR (128)
stiglinc Creative Commons License 2005.08.09 0 0 129

"Amit viszont ellenoriznek - nem maganhazaknal, hanem cegeknel - az az, hogy ne legyen olyan allando viz, pocsolya, ahol a szunyog szeret szaporodni."

 

Ez vicces. Csapoljuk le az ország összes tavát, holtágát, mocsarát, mert azokban is szeret a szúnyog szaporodni. Sőt, eső után járjuk be az összes erdőt, és minden pocsolyába dobjunk fél kiló DDT-t.

 

 

Arra szeretnélek kérni, hogy te is olvasd figyelmesen mások sorait és csak abba köss bele, amibe muszáj. Előre is köszönöm.

Előzmény: Törölt nick (105)
ZsuR Creative Commons License 2005.08.09 0 0 128
Eileen M. Collins
NAME: Eileen Marie Collins (Lieutenant Colonel, USAF)
NASA Astronaut

PERSONAL DATA:
Born November 19, 1956, in Elmira, New York. Married to Pat Youngs, originally from San Antonio, Texas. They have one child. She enjoys running, golf, hiking, camping, reading, photography, astronomy. Her parents are James and Rose Marie Collins, from Elmira, New York. His parents are Pat and Jackie Youngs, from San Antonio, Texas.

EDUCATION:
Graduated from Elmira Free Academy, Elmira, New York, in 1974; received an associate in science degree in mathematics/science from Corning Community College in 1976; a bachelor of arts degree in mathematics and economics from Syracuse University in 1978; a master of science degree in operations research from Stanford University in 1986; and a master of arts degree in space systems management from Webster University in 1989.

ORGANIZATIONS:
Member of the Air Force Association, Order of Daedalians, Women Military Aviators, U.S. Space Foundation, the American Institute of Aeronautics and Astronautics, and the Ninety-Nines.

SPECIAL HONORS:
Awarded the Defense Superior Service Medal, the Air Force Meritorious Service Medal with one oak leaf cluster, the Air Force Commendation Medal with one oak leaf cluster, the Armed Forces Expeditionary Medal for service in Grenada (Operation Urgent Fury, October 1983), and the NASA Space Flight Medal.

EXPERIENCE:
Collins graduated in 1979 from Air Force Undergraduate Pilot Training at Vance AFB, Oklahoma, where she was a T-38 instructor pilot until 1982. From 1983 to 1985, she was a C-141 aircraft commander and instructor pilot at Travis AFB, California. She spent the following year as a student with the Air Force Institute of Technology. From 1986 to 1989, she was assigned to the U.S. Air Force Academy in Colorado, where she was an assistant professor in mathematics and a T-41 instructor pilot. She was selected for the astronaut program while attending the Air Force Test Pilot School at Edwards AFB, California, from which she graduated in 1990.
She has logged over 5,000 hours in 30 different types of aircraft.


NASA EXPERIENCE:
Selected by NASA in January 1990, Collins became an astronaut in July 1991. Initially assigned to Orbiter engineering support, she has also served on the astronaut support team responsible for Orbiter prelaunch checkout, final launch configuration, crew ingress/egress, landing/recovery, worked in Mission Control as a spacecraft communicator (CAPCOM) for numerous shuttle missions, and served as the Astronaut Office Spacecraft Systems Branch Chief. A veteran of two space flights, Collins has logged over 419 hours in space. She served as pilot on STS-63 (February 2-11, 1995) and STS-84 (May 15-24, 1997).
Collins is the first woman assigned as a Space Shuttle Commander. She will command the crew of STS-93 on a 5-day mission aboard Space Shuttle Columbia. STS-93 will highlight the deployment of the Advanced X-ray Astrophysics Facility Imaging System (AXAF). Designed to conduct comprehensive studies of the universe, AXAF will enable scientists to study exotic phenomena such as exploding stars, quasars, and black holes. STS-93 is scheduled for launch in December 1998.


SPACE FLIGHT EXPERIENCE:
STS-63 (February 2-11, 1995) was the first flight of the new joint Russian-American Space Program. Mission highlights included the rendezvous with the Russian Space Station Mir, operation of Spacehab, the deployment and retrieval of an astronomy satellite, and a space walk. Collins' first mission was accomplished in 129 orbits, traveling over 2.9 million miles in 198 hours, 29 minutes. She was the first woman pilot of a Space Shuttle.
STS-84 (May 15-24, 1997) was NASA's sixth Shuttle mission to rendezvous and dock with the Russian Space Station Mir. During the flight, the crew conducted a number of secondary experiments and transferred nearly 4 tons of supplies and experiment equipment between Atlantis and the Mir station. In completing this 9-day mission, she traveled 3.8 million miles in 145 orbits of the Earth logging a total of 221 hours and 20 minutes in space.


MARCH 1998

ZsuR Creative Commons License 2005.08.09 0 0 127
Nem voltal egyedul. . .maroknyi is elet.

Na meg azert legyunk buszkek arra a nore. . .1956-ban szuletett. Kortars. Aktiv. Csinos. Okos. Talan meg macskaja is van . . .
Előzmény: stiglinc (126)
stiglinc Creative Commons License 2005.08.09 0 0 126
Ez tényleg csodálatos. Én, hülye, azért a maroknyi emberért is aggódtam...
Előzmény: ZsuR (116)
Csudam Creative Commons License 2005.08.09 0 0 125
„Csak röviden tudok már írni. Az élet akkor pusztulna el teljesen, ha a Föld maga tűnne el, ez pedig nem valószínű.”

 

Mondok másik verziót.

Kicsi piros gomb, egy begőzölt agy, nagy bumm. Iszonyatos radioaktivitás, semmi. Igazi semmi. Érted?! Nincs szénalapú élet, ami erős radioaktivitást tartósan elviselne.

Igaz, senki nem tudja megmondani, mi lesz. A világon senki. De akkor miért olyan biztos mindenki benne, hogy EZ a verzió nem fog előfordulni? Senki se látott még hülyeembert? Ezek a k*csög kis metrórobbantók szívbaj nélkül megtennék, ha egyszer a kezükbe kerülne!

 

„A Gaia-elméletet mennyire ismeritek?”

 

Lovelock, a SHELL multicég alkalmazottja? Ugyan… Fatális optimizmus. Ha lehet ezt így mondani. Persze, hogy van önszabályozás. Nadehogy mindenható és határtalan lenne??? Lovelock egyszerűen elfelejtett a népesség-növekedéssel számolni.

Előzmény: Mad árka (122)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!