Keresés

Részletes keresés

Beakova Creative Commons License 2008.11.19 0 0 37

Sziasztok! Van egy ismerősöm, aki a 18. születésnapjára egy BMW cabrio-t kapott, és még félreállt a szája, hogy nem tetszik neki a színe ( fekete ), mert az nem elég lányos... Mókás... Ahhoz képest, hogy én semmit nem kaptam...

noesz Creative Commons License 2007.11.14 0 0 36
ez tök jó ötlet :) nincs fent a honlapjukon?
Előzmény: susi21 (35)
susi21 Creative Commons License 2007.09.18 0 0 35

légyszi segítsetek!Itt olvastam a fórumon hogy a Széchényi Könyvtárban lehet csináltatni korabeli újságot, vagyis ami a születési dátummal megegyezik.A kedvesemnek szeretnék ilyet adni 25. szülinapjára de én győri vagyok és nem tudom hogy személyesen kell-e bemenni a könyvtárba vagy lehet online is rendelni újságot...

RAMBO Creative Commons License 2007.08.24 0 0 34
Egy piros kabrio Mercedes a minimum. Minden más gagyi, feledésre ítélt kacat.
Előzmény: stupiddog (-)
Lyselle Creative Commons License 2007.08.24 0 0 33
Mit vegyek 18 éves unokaöcsémnek?
Kri76 Creative Commons License 2007.08.09 0 0 32
Hát megnézném anyádat... gratulálok!
Előzmény: Mákdaráló (()) (30)
Awiwa Creative Commons License 2007.08.07 0 0 31

Na és a huszadikra mi lesz a nagy durranás?

Egyébként én is azon a napon születtem, úgyhogy félelemmel vegyes izgalommal várom a holnapot. :D

Mákdaráló (()) Creative Commons License 2006.03.26 0 0 30
18. szülinapomra én sokmindent kaptam, mindennek nagyon örültem, de a legötletesebb az egy pénisz alakú marcipán volt a tortám tetején... :)) Anyum ötlete volt, persze az egész társaság dőlt a röhögéstől :))
stupiddog Creative Commons License 2005.08.12 0 0 28

előre is gratulálok a te 18 évesednek!

 

A CD fejezetekre oszlott,voltak rajta régi családi fotók;egy "babából nő lett"rész,amiken csak ő szerepel születésétől mostanáig;egy olyan fejezet,amin az összes eddigi ovis-sulis csoportképe rajta van;-ezek mind úgy készültek,hogy szkenner híján digifotógéppel(makroval)lefotóztam a régi képeinket,ez lett felvive a gépre,onnan cd-re.Plusz volt még rajta néhány rajz és szöveg,amit a kistesói csináltak Paint programmal,plusz néhány olyan idézet,amit rászabottnak találtam (másolhatsz ki kedvenc könyvekből pl.,vagy kiváló rövid idézetek vannak a Readers Digest válogatások elején havonta,ill.ha anno feljegyezted gyerekkori aranyköpéseit,ezeket is bele lehet rakni...);és egy fejezet "szeretettel tőlünk" címmel,amin az összes családtagról+a kedveséről pillanatképek szerepelnek.

 

Kapott még egy üveg pezsgőt családi készítésű címkével,ez volt teleirkálva jótanáccsal...a sablonos "ránk mindig számíthatsz"-félék mellett olyanok is,mint pl.a kistesói által írt "játssz többet velünk",meg "nézz 18 éven felüli filmeket,aztán meséld el"...szóval csak a fantázia szab határt.

és még bőven van időd!

Előzmény: borborbála (27)
borborbála Creative Commons License 2005.08.11 0 0 27

Nálunk nemsoká aktuális a 18!! év végén! :)

 

Voltak itt jó ötletek!

 

Most a fotókon gondolkodom, hogy papíron vagy gépen lenne-e jobb.

 

A "pár idézet és személyes jótanács" ..? ezeket TE írtad neki rá a CD-re? vagy a családtagok?

Mint régen az emlékkönyvek... az is hogy kiveszett, mint szokás.

Előzmény: stupiddog (25)
H_G Creative Commons License 2005.08.11 0 0 26
Van már ilyen topic, Törzsasztal - Lexebb ajándékom!
Előzmény: stupiddog (25)
stupiddog Creative Commons License 2005.08.10 0 0 25

na,végre van pár percem a gépnél...

először is köszönök minden tippet,ezekből+saját ötletekből gyúródott össze a végleges:

-meglepetésbuli (bő család felköszöntötte délután,este pedig hirtelen rárontott a baráti kör - előre le lett beszélve legjobb barátnővel,hogy szervezzen,koordináljon,és x időpontban talizzunk a sarkon átadva a terepet;torta,kaják,piák a garázsban kikészítve...mi azt mondtuk  a delikvensnek,elkísérjük a rokonságot,és csak éjfélkor mentünk haza.Addig bulizhattak nyugodtan,persze a "maradék" éjjelre se lett kidobva...

-a CD nagy siker lett,főleg a fotós része:"babából nő" címmel minden jobb fotót gépre vittem születésétől mostanáig.Ezenkívül rákerült néhány rajz és jókívánság a kistesóitól,és amit én fontosnak tartottam:pár idézet és személyes jótanács-persze ki tudja,ezeket lehet hogy körberöhögte,de azért mégis...

-"tárgyi" ajándéknak végül is egy minihifitorony lett,erre régóta vágyott.

-"újság" még készül,erre a távolabbi rokonság vállalkozott,tőlük kapja,ha összejövünk...

 

na ennyi.

 

Azért szeretném,ha ez a topik nem aludna el,minden ajándékozásnál bajban vagyok,mivel rukkolhatnék még elő...

én szívesen megosztanám másokkal az eddigi ötleteimet bármilyen alkalomra,

 

na,nyissunk egy újabb topikot "ötletes ajándékok,avagy halál a 100. nyakkendőre" címmel? 

Előzmény: barrix (24)
barrix Creative Commons License 2005.08.09 0 0 24
Végül is mi lett az ajándék?
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.04 0 0 23
Annyira jó látni, hogy így készülődsz, a születésnapjára. Irígylésre méltó!
Előzmény: stupiddog (22)
stupiddog Creative Commons License 2005.08.03 0 0 22

pontosan ezt kapta a 14.szülinapjára!

Írtam neki egy szép meghívót egy kettesben eltöltött "görbe napra"első félfelnőtti szülinapja alkalmából.Ő határozhatta meg,hová menjünk,hol és mit együnk,és ő választhatott magának vmi divatcuccot(persze bizonyos kereten belül).

Mondanom se kell,számomra szörnyűséges dolgok voltak várhatóak:plazázás,mekdonaldsz kaják,és idétlen haspólók butikbeli próbálgatása,amik egyébként majdhogynem családi tiltólistás dolgok voltak...de közben marha jókat beszélgettünk,ez a zárkózott kamaszlány szinte kinyílt!Tök jól éreztük magunkat!

Szóval ezt a fajta meglepit én is mindenkinek csak ajánlani tudom:)

Előzmény: Törölt nick (20)
H_G Creative Commons License 2005.08.03 0 0 21
18 éves ezt gyanúm szerint már nem értékeli.
Előzmény: Törölt nick (20)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.03 0 0 20

ez lehet, egy kicsit furcsa lenne és attól is függ milyen a kapcsolat a gyerekkel, de!

 

legyen egy nap csak az Övé és Tied... ne kelljen suliba mennie, hanem reggel induljatok el otthonról és menjetek el m indenhova ahova szeretne...

a Duna-parta kavicsot dobálni, Vidámparkba... vagy röhögni a majmokon az állatkertbe, moziba, felmenni a János-hegyre, beülni vacsorázni valahova ahol a pincérek kihozzák az tortát égő gyertyákkal.. stb.

Előzmény: stupiddog (5)
stupiddog Creative Commons License 2005.08.01 0 0 19

ajaj,mindenki nyaral,hogy lesz ebből meglepetésbuli...kellett neki nyáron születni...

 

senki többet? ki minek örült a 18.szülinapján?

stupiddog Creative Commons License 2005.07.30 0 0 17

ez most annyira elgondolkoztatott,hogy előadtam a férjemnek is,neki is tetszett,és abban maradtunk,hogy felhívom a legjobb barátnőjét,és a baráti társaságot vele koordináltatom.

Mi délután családilag felköszöntenénk,estére pedig idehívnánk a barátait miközben mi meglépnénk,hogy kicsit "elengedhessék"is magukat.

Egyre jobban tetszik az ötlet,köszi!

Előzmény: Törölt nick (16)
stupiddog Creative Commons License 2005.07.30 0 0 15

az a baj,hogy 3 különböző baráti társasága van:régi sulis,gimis,és a bulizós baráti köre.Ezek nemigen ismerik egymást;és azt sajnos nem tudnám eldönteni,melyik társaságot fogadná szívesebben.Meg itthoni bulit is csak akkor volt hajlandó tartani ,ha mi elmentünk épp vhová.

Nálatok ez hogy működött?És a meglepibuli hogyan szerveződött?

 

Előzmény: Törölt nick (13)
stupiddog Creative Commons License 2005.07.30 0 0 14
én is ezen a véleményen vagyok a tárgyi ajándék rovatban.A férjem ugyan azt mondja,kapjon egy "jobb" mobilt(most egy eléggé alapgépe van),ennek biztosan örülne,de mivel mi nem vagyunk képben mobilügyben,ezt neki kéne kiválasztani,és akkor hol a meglepetés...?Szvsz tényleg jobb lenne egy bankkártya,mint élete elsője. 
Előzmény: sebaj fóbiás (11)
stupiddog Creative Commons License 2005.07.30 0 0 12

meglepetésbuli alatt mit értesz?

A barátait meghívni?Vagy a tág családot?

Előzmény: Törölt nick (8)
sebaj fóbiás Creative Commons License 2005.07.30 0 0 11

Láttam, hogy nincs sok pénzetek az ajándékra, de szerintem egy bankkártya pár ezer forinttal talán belefér. Az olyan felnőtt dolog és önállóságot ad a lánynak. Esetleg azon gyűjtheti a pénzét. És emlékezetesnek pedig tényleg jó a fotóalbum, amibe a család minden tagja kapna mondjuk egy oldalt.

Előzmény: sebaj fóbiás (10)
sebaj fóbiás Creative Commons License 2005.07.30 0 0 10

Én egy nagyon szép gyűrűt kaptam annak idején a szüleimtől. Most is hordom, pedig annak már lassan 9 éve. A fotóalbumot is jó ötletnek tartom, az nem is kerül sok pénzbe. Viszont - vessetek meg érte - szerintem egy 18 éves szerintem pénznek örülne a legjobban. Így az én megoldásom: fotóalbum és bankkártya (nyilván nem túl sok pénzzel).

Előzmény: stupiddog (7)
stupiddog Creative Commons License 2005.07.29 0 0 7

hmm,mi érdekli...

amolyan átlagos 18 éves,bulizik,tanulgat,zenéket hallgat,divatozik,moziba jár,és olyan helyekre,mint Zöld pardon,Süss fel nap,Kashmir...de szolidan adja elő.

Egyetlen "különlegessége",hogy versenytáncol,akrobatikus rock'n rollozik.Jól.

Jogsit szeretne(de arra most nincs pénzünk),nyelvvizsgára készül,kreatív,de különösebb hobbija nincs.

 

naaaa,írja már meg valaki,minek örült a szülinapján...

Előzmény: Törölt nick (1)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.29 0 0 6
Én nem az ízlésére voltam kiváncsi, hanem arra, hogy mi érdekli. Azzal kapcsolatban készítenék neki valami meglepetést, lehetőleg olyat, ami a 18-as számmal is kapcsolatban van.
Előzmény: stupiddog (3)
stupiddog Creative Commons License 2005.07.29 0 0 5

basszus,én még senkitől se  hallottam,azt hittem én találtam fel a spanyolviaszt:-(

 

de hát ezért kérdezek itt,hogy mondjon aki tud eredetibbet.

Előzmény: H_G (4)
H_G Creative Commons License 2005.07.29 0 0 4
Asszem, ez az újság már kezd kicsit sablonos lenni, már többektől olvastam, hogy kaptak vagy adtak ilyet.
Előzmény: stupiddog (3)
stupiddog Creative Commons License 2005.07.29 0 0 3

félre ne értsen senki,én nem vásárolni akarok,az ízlését ahhoz kéne ismerni...(egyébként azt én is ismerem,és kap majd tárgyi ajándékot is,ehhez nem itt kértem volna tanácsot)

Leírom,mik jutottak eszembe eddig:

-készíteni egy korabeli újságot,az aznapi(1987.08.08.) igazi hírekkel,és címoldalon szerepeltetni X.Y.születését,fotóval,stb.Kinyomtatni ilyen régies szépiabarna színben,mintha egy igazi régi újság lenne...

-összeállítani egy cd-t a születésétől

mostanáig,zenével,fotókkal,videókkal,jókívánságokkal...

 

szóval ilyesmi 5letekre gondoltam,hátha rémlik vkinek vmi,ami anno meglepte,és örült neki

Előzmény: H_G (2)
H_G Creative Commons License 2005.07.29 0 0 2
Gondolod, hogy majd találsz itt valakit, aki jobban ismeri a saját lányod ízlését náladnál? Ez legfeljebb az egykorú barátnőjéről képzelhető el, talán megpróbálhatnád azt kikérdezni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!