Keresés

Részletes keresés

Patreides Creative Commons License 1,5 órája 0 0 35442

Azért az se normális, amit anno a magyar doppingellenőrzés csinált Kovács Ágival, aki csak annyit kért, hogy most nem megy neki, de Roger Moore várja a szállodában egy találkozóra, valami jótékonysági nagyköveti kinevezés ügyében, kísérjék el oda az ellenőrök, hogy nem csinál semmi egyebet, és utána majd már tud nekik mintát adni... Az ellenőrök beszéltek a főnökükkel, bólintottak, a szállodába rohanás közben aláírattak vele egy papírt, majd a később meghozott határozatban gyönyörűen elmarasztalták Ágit doppingvétség miatt.

Szabály az szabály, kemszépen, ha 170 cm van odaírva, és te 180 vagy, suhint a katana.

 

Előzmény: Irbisz (35441)
Irbisz Creative Commons License 2 órája 0 0 35441

jaj, ne mosdassuk már a 70-80-as évek módszerét, az államdoppingolást folytató ruszkikat, ők voltak az egyedüli állam a világtörténelemben (még az NDK, de a SZU se tett ilyet), hogy a nemzetközileg akreditált doppinglaborjuk is csalt állami megrendelésre, és annyi doppingesetük volt, ami a dopping állami támogatásával oda vezetett, hogy 2021-ben nem is indulhattak mint Oroszország az olimpián, hanem csak valami "Orosz olimpiai Szövetség" vagy mi a fene elnevezés alatt, és csak azon versenyzőik, akik vállaltak valamiféle különleges ellenőrzést.

Náluk többet tán csak a kazahok, meg a doppingellenőrök által kvázi megközelíthetetlen észak-koreaiak kokszolnak.

mi meg szerintem csak ne szóljunk semmit, nem egy olimpiai aranyérmünket vették el dopping miatt (nem úszásban), és nálunk is buknak le élversenyzők - nyilván az érdekérvényesítő képességünk se olyan mint kínának, az usa-nak.

ez igazságtalan ugyan, de ne mutogassunk másra, hogy ő sokkal többet csal.

Előzmény: TerryO (35434)
MERLINN Creative Commons License 2 órája 0 0 35440
Előzmény: 300C (35438)
TerryO Creative Commons License 2 órája 0 0 35439

https://swimswam.com/martens-throws-down-341-98-400-free-klemet-342-81-at-magdeburg-gothaer-friends-meet/

 

A kokszos kínaiak mellett a német srác két elég korrekt úszásáról nem is beszéltünk. Ahogy az USA-ban, úgy nálunk is csak nézzük a férfi 400 gyors felfoghatatlan eredményeit. Mi sem mutatja jobban, hogy itthon az O.CS. a 800-1500-as Kis Gergőé. És Bernek is hátúszóként jött full átlagos időt, vagy Zombori is csak egyszer, 2019-ben. És ő is hát/vegyesúszó volt.

 

Illetve ha már hát, ott is 1:56 elejét úszott. A férfi 200 hát annyira lyukas, hogy ezzel is döntő közelébe érhet már.

 

Más kérdés, hogy Lukas olyan magyaros, tavasszal úszta szinte az összes egyéniét eddig. De megjött az esze elméletileg, és a 200-400 gyorsra készül csak, a 800-at elengedte.

 

Igaz, a férfi 200 és férfi 4×200 is olyan mély, hogy a németek max 6. helyen vegeznek még egy masszív német csúccsal is. Brit, USA, két ázsiai és az Aussiek is jobbak náluk. Plusz ott vannak a franciák és olaszok is.

 

Szerintem a római győztes időnk döntőt sem fog érni.

300C Creative Commons License 12 órája 0 0 35438

Volt valami TMZ ügy már, ahol ugyanazon a vágódeszkán szeletelte a kaját az úszó (nem emlékszem hirtelen a nevére), ahol a nagyapja felezte a TMZ tartalmú gyógyszerét. Csoda szennyezettségek tudnak keletkezni :)

Előzmény: TerryO (35434)
300C Creative Commons License 12 órája 0 0 35437

Most olvastam Zsófit é a többieket egy másik cikkben.

Előzmény: Isthy1 (35436)
Isthy1 Creative Commons License 15 órája 0 0 35436
Előzmény: 300C (35435)
300C Creative Commons License 17 órája 0 0 35435
TerryO Creative Commons License 30 órája 0 0 35434

Ez a kínai dopping olyan Contadoros, ő szennyezett húsra fogta 2010 körül a doppingolását.

Abszúrd amúgy, hogy az úszásnál ezek szerint bármit el lehet sumákolni, hogyha kínai vagy amerikai az ember.

 

De rémlik nekem orosz hackerek álltal megszerzett info, hogy a Williams-testvérek vagy Biles is bukott meg otthon. De ugye, amit szabad Jupiternek, azt nem szabad a kisökörnek.

Előzmény: Isthy1 (35430)
300C Creative Commons License 30 órája 0 0 35433
Isthy1 Creative Commons License 30 órája 0 0 35432

Közben Pan ma este 100 gyorson megint 47 alá került (46.97).

Isthy1 Creative Commons License 30 órája 0 0 35431

Nem az ellen vagyok hogy itthon legyen minél több. Én csak örülnék neki, hiszen ott lehetnék a nézőtéren. Manapság már az összerakott mobil rendszerek annyira kiforrottak, hogy simán lehet általuk szinte bárhol rendezni.

Előzmény: TerryO (35429)
Isthy1 Creative Commons License 30 órája 0 0 35430

Folytatódik az adok-kapok, a USADA mai közleménye: https://www.usada.org/announcement/call-for-independent-prosecutor-wada/

 

A WADA által emlegetett 10 eset kapcsán is nyilatkoznak, azt  állítják ezek nem az ő ügyeik voltak, már ha valóban az USA területén történtek. Valamint vannak benne érdekes felvetések több szempontból is, amiket azért nem ártena egyértelműen tisztázni.

Előzmény: Isthy1 (35427)
TerryO Creative Commons License 1 napja 0 0 35429

Európában Londonon kívül van bárhol ekkora komplexum, mint a Duna Aréna? Erősen kétlem. Az athéni vk helyszíne nem tünt rossz helynek, de ennyi.

Az összes déli helyszín szabadtéri, ott csak szigorúan nyáron lehet versenyt rendezni.

 

A szerbiai helyszín is vagy szabadtéri, vagy erre az eseményre összerakott mobil.

 

Meg százszor inkább nálunk legyen, mint 2019, 2023, 2024 és 2025-ben is Ázsiában volt, vagy lesz a vb. A 2029-es is fixen nem az USA-ban vagy Kanadában lesz, de illet volna.

A női úszókat ismerve, lehet McIntosh akkor már nem is fog úszni.

Előzmény: Isthy1 (35426)
Isthy1 Creative Commons License 1 napja 0 0 35428

Úgy látom valaki a hozzászólók közül a Virginiát preferálná Nikinek :)

Mondjuk a 2025 őszétől induló szezon csapatát még nem nagyon ismerjük, de pl. Gretchen Walsh és Claire Curzan elvileg a társai lennének.

Előzmény: Isthy1 (35412)
Isthy1 Creative Commons License 1 napja 0 0 35427

https://www.swimmingworldmagazine.com/news/we-would-do-exactly-the-same-thing-wada-answers-question-on-chinese-doping-case//

 

Ezek szerint amiket korábban felvetettem azok közül egy sem a WADA feladata, hanem az illetékes kínai szervezeté (CHINADA). Tehát szinte minden a nemzeti doppingellenes ügynökségekre és a beléjük vetett bizalomra épül. A WADA csak az általuk végzett tevékenységet és a "végeredményt" vizsgálhatja felül és esetleg támadhatja meg. 

Az eset és kezelésének időfolyamata elég érdekes és felvet kérdéseket a kínai vizsgálattal kapcsolatban. De láthatóan a WADA nem akarta ezt bolygatni illetve nem is tudta rendesen ellenőrizni hiszen a kínai covid szabályok miatt nem is tudtak volna a helyszínre menni. 

 

https://swimswam.com/wada-points-to-contamination-case-in-u-s-as-precedent-for-clearing-chinese-swimmers-in-2021/

 

Wenzel noted “a case involving more than 10 athletes in the U.S. in 2014, but there are many other examples where there has been group contamination related to food or environment, where these cases have been closed without public disclosure because it has been accepted that these athletes were at no fault… This is not without precedent.”

 

Tehát korábban is voltak hasonló esetek éppen az USADA esetében is, hasonló forgatókönyvvel. Persze nem tudjuk, hogy ott mik voltak a tényleges események és megállapítások. 

Előzmény: Isthy1 (35413)
Isthy1 Creative Commons License 1 napja -1 0 35426

Minden nem lehet itthon, majd az év végén megint lehet figyelni közelről ;-) Megy így is a rinyálás a külföldiektől, hogy szinte állandóan van itt nálunk valamilyen esemény.

Előzmény: TerryO (35423)
Isthy1 Creative Commons License 1 napja -1 0 35425

Én is remélem, ahogy már korábban írtam is.

Előzmény: 300C (35420)
Isthy1 Creative Commons License 1 napja -1 0 35424

Persze érdekes dolgok vannak, de azokról már hallottam illetve olvastam tőle máshol.

Előzmény: 300C (35421)
TerryO Creative Commons License 1 napja -1 0 35423

De nem is ment már sokra vele Gyurta. Ő inkább 15 évesen volt már olyan izmos, mint más 21 évesen :D

 

Qin simán a lista miatt emeltem ki. Sajnos általánosságban ez mondható el a magyar úszók legfőbb problémájának. Szerintem itthon max Milák, Hubi és Telegdy úszik szépen.

 

Esetleg Bogi 200 pillén. Ilyen szempontból azonban tuti jobb a tudásod, és jobban rááll a szemed. Majd az Eb-n jobban megfigyelem. Kár, hogy nem Budspesten lesz, de úgy sem voltam még Nándorfehérváron. Lehet le kellene ugranom az Eb-re pár napra.

 

Annusék esete meg azóta is tökéletes példa számomra, hogy valaki itthonról felnyomta őket. Egy bizonyos G.T. monogramu nehézatléta.

Előzmény: 300C (35422)
300C Creative Commons License 1 napja 0 0 35422

Nem vitatkozni akarok, de a végén Dani sem volt kicsi. 

Szépen úszik Qin. ZSC meg nem.

Kenderrel sztem több minden is megesett, roller coaster.

2014 ifi eb, felnőtt ob, ifi olimpia, 2015 ob, majd mono, Kazan kimarad, Rio egekben, 2018 eb ezüst, 2019 térdszalag, és 2017-től Milák. 

Nem csodálkozom a biológiai útlevelén.

Azért Annussal és Fazekassal mi sem panaszkodhatunk :), pont akkor.

Előzmény: TerryO (35417)
300C Creative Commons License 1 napja -1 0 35421

Van ott még azért. Ricsi lelkivilágától sok mindenig. Meg a sorok között is. Nekem érdekes volt.

Előzmény: Isthy1 (35415)
300C Creative Commons License 1 napja -1 0 35420

Remélem egyszer megtudjuk. Ez Popov-os, Thorpe-os, Popovici-s gyors. Más hirtelen nem jut eszembe.

Előzmény: TerryO (35419)
TerryO Creative Commons License 1 napja -1 0 35419

Három opció lehet.

-Első, ahogy kb 1 hete írtam, Milák ebben is egy zseni, és a Zala Györggyel lévő kondiedzések közepette kielemezte, hogy mi is rossz a gyorsúszásában.

-Kettő, kint volt tényleg Boxall mellett. Ezt Virth nagyon nem tudná beismerni.

-Három, ki más, mint Bob Bowman, és szeptemberben megy egy évre Texasba úszni Milák.

 

+1, Sós jobbkeze a TF-ről, akivel szinte minden úszása után a levezetés közben "konzultált".

 

 

Előzmény: Isthy1 (35415)
300C Creative Commons License 2 napja 0 0 35418

Otthon rajzolta.

Előzmény: Isthy1 (35415)
TerryO Creative Commons License 2 napja 0 0 35417

Ebből Zhang és Qin eredményei oly kristálytisztán dopping álltal lettek elérve, hogy már 2021-ben és tavaly egyértelműek voltak nekem. Szinte Peaty fizikummal ilyen 200-at nem lehetséges úszni. 57,7-et meg 2:05,5-öt úszni.

 

Vagy 24,26-ot úszni 50 gyorson, meg 2:03,84-et 200 pillén. Zhang, ugye 3. volt anno, 2014-ben még Nankingban Szilágyi L. mögött, igaz csak 16 éves volt, Liliána meg 18.

 

Majd Kazany után kb el is tűnt egészen Tokióig.

 

Ez alsóhangon minusz 3 arany, meg egy ezüst Tokióból. Kapás Bogi elég jól járna, főleg hosszútávon, ha kétszeres olimpiai bronzérmes. És szerintem az is. Csak vannak az egyenlőek között is egyenlőbbek.

Egy Kenderesi meg 2 éve ki lett dobva az ablakon a biológiai útlevele miatt.

 

Ahogy Pars Krisztián is a patkány kokszos fehéroroszok, meg a 2004es abnormálisan szétdoppingolt Athénban is érmesnek kellett volna már lennie utólag.

Előzmény: Isthy1 (35416)
Isthy1 Creative Commons License 2 napja 0 0 35416
Előzmény: Isthy1 (35413)
Isthy1 Creative Commons License 2 napja -1 0 35415

Szelektíven meghallgattam, egyetlen újdonságot hallottam. Virth elmondása szerint a vb után a tenerifei edzőtábor kezdetéig Milák nem az ő edzéstervei alapján edzett nála, hanem a saját tervei, elképzeléseit folytatva. Na erre nagyon kíváncsi lennék, hogy kinek és milyen tervei alapján történt ez a kb. 2 hét munka.

Előzmény: 300C (35389)
Isthy1 Creative Commons License 2 napja 0 0 35414

Igen, pontosabban már 3 éve Debrecen-Józsán.

Előzmény: 300C (35411)
Isthy1 Creative Commons License 2 napja 0 0 35413

Az egy dolog, hogy a kínaiaknál vannak furcsaságok immár nem először. De nekem a legcsúnyább a dologban a WADA szerepe. Szembemenve mindennel ami a saját kódexükben le van írva ilyen esetekre, teljesen másként cselekedtek. Semmilyen eljárás nem indult a pozitív teszeredmények alapján, nem függesztették fel az érintett sportolókat és nem hoztak nyilvánosságra semmit. Kizárt, hogy nem tudtak az eredméyekről szinte azonnal. Ehelyett valamilyen oknál fogva hónapokig vártak, amíg a kínaiak "találnak" szennyezési helyszínt és okot aminek kapcsán azután megmagyarázzák, hogy nem tehettek mást. De az egészről továbbra sem jelenik meg semmi. Csak most 3 évvel később értesülünk az egészről kerülő úton a médiából. 

Ez a botrány leginkább a WADA számára szégyenteljes az én szememben.

Előzmény: 300C (35410)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!