Keresés

Részletes keresés

rareException Creative Commons License 2018.06.29 0 0 52

Sziasztok!

Van egy elektromos gitárom, amit géphez szoktam kötni és az alábbi problémám adódott:

Volt egy régebbi laptopom (Toshiba Satellit C660), amin tökéletesen ment az elektromos gitárom
(ha egy előerősítővel rákötöttem egy jack-el... )
Viszont miota meg van az új laptopom ez nem mukodik... (Asus ROG gl553vw)
Akkor mukodik csak, ha egy USB-s jack átalakítóval kötöm hozzá a géphez
(akkor viszont semmi másnak nincsen hangja a Windowsban, még a youtube videókat se tudom elindítani)

Szerintetek mi lehetne itt a megoldás ebben a helyzetben?

Mono SE Creative Commons License 2015.11.12 -1 0 51
Előzmény: Mono SE (50)
Mono SE Creative Commons License 2015.11.12 -1 0 50

Nem én fogom neked megmondani, mit vegyél, és jó lenne, ha inkább elmélyednél kicsit a témában a kérdezősködés helyett. Az is elég, ha külföldi nagy webáruházak visszajelzéseit végigböngészed (főleg a 3 csillagos és az alatti értékeléseket.:)) Pl. a Behringerről néhányan lehúzzák a keresztvizet, amúgy is nem túl jó hírnévnek örvend a márka, és nem azért, mert Kínában rakják össze.... Szóval, főleg az elavult szoftver miatt szívnak vele többen is, persze, akinek szerencséje van vele, az dicséri...

http://www.musiciansfriend.com/pro-audio/behringer-guitar-link-ucg102-usb-interface

 

itt még jobban elküldik a csába a Behrit:

http://www.amazon.com/Behringer-UCG102-BEHRINGER-GUITAR-LINK/dp/B000PAPO9W

 

Nem kell a legolcsóbb vacakot megvenni, mert ha szívsz vele, nem fog inspirálni a zenélésre, csak a  kedved megy el tőle. A nevesebb interfészek közül a Peavey-t is szidják, olcsó műanyaghang, a modellező része ózsdi peavey fejek hangján szól.

 

Az olcsóbbak közül nézz utána a Line 6-nak, használtan is felbukkan néha, van benne modellező szoftver 18 erősítő, 24 hangláda, stb. 

http://www.argep.hu/product_980965.html.

 

A Focusrite is jó 30 valahányért, amit használtan linkeltem nemrég 25-ért, pillanatok alatt elvitték... Hasonló kétcsatornás, miksi + gittyó van 22 körül Behringerben is. 

http://www.muziker.hu/hangtechnika/studio-eszkozok/usb-interfeszek/p/216551-behringer-UM2-U-Phoria

 

Ha nagyon nem értesz hozzá, bemész a Mezzofortéba, ez üzlet is (13. ker Radnóti u. 25.), nemcsak webáruház, és a fiúk elmagyarázzák, hogy melyik miért jó vagy nem jó:

http://www.hangszeraruhaz.hu/kulso-pc-hangkartya/K873

 

 

 

 

Előzmény: gerkri60 (49)
gerkri60 Creative Commons License 2015.11.12 0 0 49

Behringer UCG 102 GUITAR LINK szerintetek ez az USB interfész alkalmas arra hogy laptopohoz csatlakoztatva gitározzak?

Mono SE Creative Commons License 2015.11.07 -2 0 48

Hát messziről nézve valóban ugyanazt javasoltam, közelről nézve azonban pont az ellenkezőjét. ;)

A legtöbb laptopon pl. nincs vonalszintű analóg bemenet, de ha lenne is, egy kétes értékű AD konverzió követné. A külső USB interfészek a nevesebb gyártóknál használható konvertert és USB csatlakozást, mikrofon-hangszer keverési lehetőséget, és nem utolsó sorban szoftvert is tartalmaznak a rögzítéshez, montírozáshoz. 

A használt piacon is számtalan olcsóbb cucc kering, pl: http://gsfanatic.com/hu/hirdetes/297663/elado-focusrite-hangkartya

Előzmény: Fényhang (47)
Fényhang Creative Commons License 2015.11.07 0 0 47

Te!

Tulajdonképpen ugyanazt javasoltad neki, amit Én másképpen leírtam.  :)

E-kettőből talán le tudja vonni a megfelelő megoldást.

 

Üdv!

 

 

Előzmény: Mono SE (46)
Mono SE Creative Commons License 2015.11.06 -1 0 46

Eszedbe ne jusson Fényhang módszerével barkácsolni, csak a szívás lesz vele :)))

 

Számtalan eszköz van gitár + ének felvételére anélkül, hogy a laptop vagy számcsigép alaplapi gagyiját kéne használnod. Keress rá az "USB interfész" kifejezésre, és olcsótól a csillagos égig válogathatsz igényed szerint.

Itt van pl. egy neves gyártó minimálkoncepciója, megrendeled a Muzikertől, és másnap kiszállítják:

 

http://www.muziker.hu/hangtechnika/studio-eszkozok/usb-interfeszek/p/217657-focusrite-Scarlett-Solo

Előzmény: gerkri60 (44)
Fényhang Creative Commons License 2015.11.06 0 0 45

Megfelelő illesztő-előerősítőn keresztül. (Ez lehet egy elektromos pedál, ami erősít és illeszt is, meg tudhat egyebet is.)

Ez először a gitárhoz ad megfelelő illesztést, majd az előerősítő kimenete pedig már a LAPTOP felé fog megfelelően illeszkedni, ha van a gépen vonalszintű bemenet.

Mikrofonbemenete a LAPTOP-nak nem megfelelő erre a célra.

 

Üdv!

Előzmény: gerkri60 (44)
gerkri60 Creative Commons License 2015.11.06 0 0 44

Sziasztok 
Azt szeretném kérdezni hogy vagy egy Asus X550C laptopom és ehhez hogy tudok elektromost gitárt csatlakoztatni?

Panatta Creative Commons License 2009.01.20 0 0 43
Én azt hiszem feladom. Ha valakit esetleg érdekel ez a hangkártya, még garanciális.
Előzmény: newnikk (42)
newnikk Creative Commons License 2009.01.20 0 0 42
Nem, a Cubase-ben. A Wavelabban nincs ilyen, az a PatchMix-ét olvassa, azaz intelligensebb.
Előzmény: Panatta (41)
Panatta Creative Commons License 2009.01.20 0 0 41
Köszi szépen! Ez az Asio-beállítás ablak a Wavelab-ban van?
Előzmény: newnikk (38)
newnikk Creative Commons License 2009.01.20 0 0 40
méltem a PatchMix-hez session fájlokat 41/48, 96, és 192 kHz-es felvételhez. (vonalbemenetről)
Előzmény: Panatta (37)
newnikk Creative Commons License 2009.01.20 0 0 39
De csak a kedvedért raktam fel a Cubase-t, amúgy a Steinberg Wavelabbal szoktam felvenni, mert az tud 24bit/192 kHz-el is digitalizálni, ami a Cubase-zel nem megy.
Előzmény: newnikk (38)
newnikk Creative Commons License 2009.01.20 0 0 38
Az ASIO Multimedia Setup nálam így van beállítva:
Előzmény: Panatta (37)
Panatta Creative Commons License 2009.01.20 0 0 37
newnikk, nekem tudnál segíteni abban, hogy a *csába lehet ezzel a kártyával hangot rögzíteni?A PatchMix egy agyonkomplikált felület, amin én el nem tudok igazodni. A leírás szintén káosz. Cubase-ben szeretnék felvenni külső jelforrásról vagy VST-ról. Előre is kösz!
Előzmény: newnikk (35)
Chronoss Creative Commons License 2009.01.19 0 0 36
Köszi a tippeket! Az ASIO4ALL-t próbáltam mielőtt írtam volna, akkor nem hozott eredményt. Aztán futottam vele még egy kört. Leszedtem őt is, meg az összes gitárprogit a gépről, aztán újra felraktam a ASIO-t és íme működik:)
Külső torzítóm van (egy öreg Boss MT2), de többféle összeállítást ki akartam próbálni, mielőtt további pedálok, vagy multieffekt vásárlásba fogok. Ehhez a kísérletezéshez kellett a késés nélküli driver.

Most már a Revalver, és a Guitar Rig is szépen szól, variálom a hangzásokat, effekteket, játszom:)

Még egyszer köszi!

newnikk Creative Commons License 2009.01.15 0 0 35

Vegyél egy E-Mu 1212m-et, az a legolcsóbb profi hangkártya, használtan 20-25 ezer között, újonnan 39000 itt: http://www.argep.hu/main.asp?sucheall=e-mu+1212&min=&max=&suchealltyp=new&x=39&y=7

 

Az nem használja a CPU-dat, 0 késleltetése van, és az AD átalakítóját (ASAHI KASEI AK5394A) a legprofibb rendszerekben is használják.

Előzmény: Chronoss (33)
KARPI Creative Commons License 2009.01.15 0 0 34

En nem hasznalok ilyen soft mokakat realtime .De sok srac hasznalja es az ASIO4ALL driverre eskusznek .Nalam nem mukodik az asio4all Creative cuccal de allitolag leviszi a kesest.

Egyenlore ezt probald .Aztan valami veallitasokat is  olvasd el az utasitas/tanacsokat masnak mukodik.

 

Inkabb hasznalj egy kulso torzitot

 

 

DIY torzitok /eloerositok, illesztok

 

nagyonn torzitas erdekebe egy torzito/eloerosito ele lehet valamelyik "buffer" eloerosito/illesztot kapcsolni.Stilustol  gitartol  ,zenetol fuggoen kivalaszthato a megfelelo kapcsolas.

 

E-Mu 0404 nek van kulon  DSP-je mindenfele efektel a torzito is van , de torzitonal minden gitarosnak megvan a sajat elvarasa.

Előzmény: Chronoss (33)
Chronoss Creative Commons License 2008.12.29 0 0 33
Üdv!

Kollégák segítsetek!
Drága erőlködő vásárlás helyett megpróbáltam pc-vel szép hangzatokat gyártani. De bármilyen progit használok (pl. Guitar Rig) késik a hang. Ez törvényszerű, vacak az integr. hsoundcard, vagy zsenge a gép?

Pentium IV, Real MEdia AC97 Audio

Köszi: Chronoss
longcoat Creative Commons License 2008.11.22 0 0 32
Ja, ha vonalbemenethez kötöd akkor simán megy. Csak át kell alakítani a jack-et és vonalbemenetről kell elindítani a felvételt.
gab8989 Creative Commons License 2008.04.10 0 0 31
Ahham...:(
De azért nem értem mert ugyanezt megcsináltam az asztali PC-nken, aminél semmi külső cucc nem volt, simán vonalbemenetre rányomtam és kész...
Én eddig arra gyanakodtam hogy az lehet a baj h a laptopban van beépített mikrofon és az letiltja a mikrofon bemenetet ( mert a laptopon csak 1 bemenet van, mikrofonbemenet).
Olyasmivel próbálkoztam h le lehet e választani a beépített mikrofont...
Előzmény: tere (30)
tere Creative Commons License 2008.04.10 0 0 30
Nem fog menni. Kell egy külső hangeszköz (firewire, USB), ami tud relatime, vagy low latency monitoring-ot.
Előzmény: gab8989 (29)
gab8989 Creative Commons License 2008.04.10 0 0 29
Hali!

Egy olyan gondom lenne amit szerintem pofon egyszerű megoldani csak én nem jövök rá :D
Eddig asztali PC-re kötöttem rá a multieffekt padomat, amire a gitár van rádugva és így rögzítettem dallamokat ACID-el, de nemrég vettem egy laptopot és mostantól ezen szeretném ugyan ezt csinálni, de nem sikerül... azaz félig sikerül, mert a dallamot rögzíti, amit feljáccok, de miközben jáccok, nem lehet hallani semmit, csak mikor visszahallgatom akkor tudom leellenőrizni h felvette....de ez így nem az igazi mert marha nehéz hibátlanul feljáccani vmit ha nem hallom:S
Szóval tudnátok nekem ebben segíteni, hogy hogy tudnám beállítani azt hogy mikor rádugom a gitárt a laptopra, akkor azonnal, valós időben hallhassam amit jácok? PC-n simán ment, itt nemértem mi lehet a baj...:S
Előre is nagyon köszönöm!!! :)
stokingz Creative Commons License 2007.12.15 0 0 28
Sziasztok!

A gitárhangomat az erősítőmön keresztül szeretném a hangkártyára vezetni, mert az effektek az erősítőmben vannak. Az erősítőnek két kimenete van egy hagyományos fejhallgatókimenet, és egy min 4 ohmos hangszórókimenet. Bármelyiken keresztül vezettem a hangkártyára, nagyon zajos volt, ráadásul valamelyik túl is vezérelte a hangkártyámat, ami el is szállt (azóta pótoltam :D).
Kérdésem: mit iktassak a rendszerbe, hogy ne sérüljön a hangkártya, melyik bemenetre tegyem : mikrofon vagy line in, hogyan tudom megszűntetni a zajt?
Köszi a segítséget:
-S-
lendoka90 Creative Commons License 2007.12.08 0 0 27
sziasztok

milyen hagngkártyát tudtok ajnánlani ami elfogadható áron van hobby gitárosnaklégyszi adjatok meg linkeket. FAteromnak karácsonyra kellene
Előre is köszönöm
P.Dani Creative Commons License 2007.07.03 0 0 26
Köszi a gyors választ!
Kipróbáltam, és működik, egy kicsit rá kell erősítenem a felvételre, de jó.
Előzmény: tere (25)
tere Creative Commons License 2007.07.03 0 0 25
Nem okoz kárt. 6.3 - 3.5-es átalakítót pedig minden tescoban lehet kapni. Ha anno a kártyád tönkrement egy erősítőre kapcsolástól, akkor vagy a fejhallgatókimenetre dugtad (ami tényleg előfordulhat, hogy nem tesz jót neki), vagy valamit nagyon elkötöttél.
Előzmény: P.Dani (24)
P.Dani Creative Commons License 2007.07.03 0 0 24
Remélem valaki olvassa....
Szóval a kérdésem:
A gitár közvetlen hangkártya line-in-be dugása, nem okoz valami kárt a hangkártyában? Nincs gond a kis-jack, nagy-jack között?
Egy régebbi SB32-es hangkártyám recseg, pedig akkor az erősítő line-out-járól vettem fel. Azért a kártyáért nem volt kár, de a mostanit nem akarom tönkre tenni.
tere Creative Commons License 2005.08.10 0 0 23
A 1212m 50 körül van. 45-ért látni használtan. Killer hangja van... csúcs A/D és D/A-val. Sok hígend játékosba nem pakolják bele ezeket a konvertereket, pedig nem vészes az áruk!
Előzmény: spacc (21)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!