Keresés

Részletes keresés

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2012.08.13 0 0 3602

Szerintem oda senki nem jókedvében megy se autóval, se biciklivel, hacsak nem mazochista. Mind azért megyünk, mert arra kell menni, és nincs jobb útvonal. Ma én is használtam, szerencsére csekély volt a forgalom, de azért egy kis piroshullámot bekaptam.

Előzmény: Friczy (3599)
BONNIE Creative Commons License 2012.08.13 0 0 3601

Főleg azóta vacak, mióta áthangolták a lámpát, és a villamoson kívül senki sem halad.

Előzmény: Friczy (3599)
Friczy Creative Commons License 2012.08.13 0 0 3600

Autóút az az út, amit táblával jeleznek. Pl. az M0.

Előzmény: Törölt nick (3598)
Friczy Creative Commons License 2012.08.13 0 0 3599

Ha nem arra van dolgom, nem tekerek arra, de ha igen, akkor arra megyek. Nem igazán látom be, hogy miért kell a két autó _mellett_ elférnie még egy biciklinek _is_. A bicikli ugyanúgy jármű, mint az autó, a külső sávban ott van a helye, és ha nem férsz el mellette, menj mögötte. Ezt szokás minden úton tenni, miért pont a körút lenne kivétel? Örülnöd kéne a biciklisnek, egy autó és egy biciklis sokkal kényelmesebben elfér, mint két autó.

 

A múlt héten épp jártam arra, Blaha és az Üllői út közti szakaszon. Odafelé lehetett haladni a forgalommal, senkit sem tartottam fel jobban, mint a lámpák tették (amelyek miatt nekem is meg kellett állnom), visszafelé sajnos beállt a forgalom, itt nem volt jó, mert feltartottak az autósok, nem lehetett elférni mellettük (bár itt-ott néha azért sikerült, így kb. egy Rákóczi tér-Blaha L. tér távolságot vertem rá az autósokra.

 

Igazából nem szeretek a Körúton tekerni, útban vannak az autók, de nem tudok olyan, a Körúttal nagyjából párhuzamos mellékutcáról, ahol kevés macerával végig lehet menni. Ha te tudsz ilyet, megírhatnád, mindig jól jönnek az alternatív útvonalak.

Előzmény: Törölt nick (3595)
Venyerin Creative Commons License 2012.08.13 0 0 3597

:D

Előzmény: kivi (3596)
kivi Creative Commons License 2012.08.13 0 0 3596

Légyszi ne autózz a körúton, légyszi, légyszi,  légyszi!!!

Előzmény: Törölt nick (3595)
nscattosokpontnulla Creative Commons License 2012.04.25 0 0 3594

De hogy topiktéma is legyen: Albertfalván épült nektek 250 méter bringaút a buszvégállomásnál.

nscattosokpontnulla Creative Commons License 2012.04.25 0 0 3593

Igazad van, tévedtem. Nem vagy sem okos, sem gondolkodó fajta. Azért ne add fel, írkálj még, hiszen van billentyűzeted.

Előzmény: Friczy (3592)
Friczy Creative Commons License 2012.04.25 0 0 3592

Te tévedsz, én nem tartom magam okosnak, ez csak a te szintedről látszik így.

Előzmény: nscattosokpontnulla (3591)
nscattosokpontnulla Creative Commons License 2012.04.25 0 0 3591

Ja, és mivel te olyan kurva okosnak és gondolkodó fajtának tartod magad, hol is van ebben az anyázás:

"Lehet pezsgőzni, átrakják a biccigglisávot az Andrássyn. Örülök, hogy ismét sikerül hülyeségre költeni a pénzt."

 

Előzmény: nscattosokpontnulla (3590)
nscattosokpontnulla Creative Commons License 2012.04.25 0 0 3590

Te szerencsétlen hülye, az eszedbe sem jut, hogy nem olvasom minden nap az összes topikot? Azért folytasd csak, szórakoztatsz.

Előzmény: Friczy (3589)
Friczy Creative Commons License 2012.04.25 0 0 3589

Elég sok időbe telt, míg kiötölted ezen 'frappáns visszavágást'. Ne erőltesd, nem megy neked ez a gondolkodás nevű valami.

Előzmény: nscattosokpontnulla (3588)
nscattosokpontnulla Creative Commons License 2012.04.24 0 0 3588

Nem lep meg, hogy nem tudtad értelmezni azt, amit olvastál. Anyázás nem volt, de mindegy...

Előzmény: Friczy (3587)
Friczy Creative Commons License 2012.04.16 0 0 3587

Nem lep meg, hogy nem érted, miért számít ez. Anyázz nyugodtan tovább mindenkire, te úgyis mindent mindig jobban tudsz, és ha másért nem, talán azért sikerélményed lesz, mert megint megmondod a frankót.

Előzmény: nscattosokpontnulla (3586)
nscattosokpontnulla Creative Commons License 2012.04.16 0 0 3586

Lehet pezsgőzni, átrakják a biccigglisávot az Andrássyn. Örülök, hogy ismét sikerül hülyeségre költeni a pénzt.

vitanyi.zsolt Creative Commons License 2012.04.13 0 0 3585

Gyertek, adjátok tovább! Köszi!

glorio Creative Commons License 2012.03.17 0 0 3584

Sziasztok, vettem egy agydinamós bringát (Gepida Alboin 200) és mivel ilyen még nem volt nekem, de nem akarom elrontani, a használati utasítás viszont nem ér semmit, érdeklődnék, hogy valakinek, aki ért hozzá, van-e két perce leírni, hogy vajon mire való a két elemhely a hátsó lámpában. Keresgéltem a neten és olvsatam, hogy van olyan agydinamós bicikli, amiben akku van, amit menet közben tölt a dinamó, hogy álló helyzetben is világítson. Tehát akkor két akku-elemet kell vennem bele? Sajnos nem találtam egyértelmű leírást. :-(

Előre is köszönöm a segítséget.

gasparzola Creative Commons License 2010.11.11 0 0 3583

Az milyen már, hogy a Kerepesi temetőben (Fiumei úti sírkert) nem szabad bicajozni? Autóval be szabad hajtani, kerékpárral meg nem. Mi lehet ennek az oka/célja?

Lina9 Creative Commons License 2010.10.13 0 0 3582
Persze én sem gondolom, hogy mindent büntetéssel és szabályozással lehet csak megoldani, és ahogy mondod a toleranciát meg pláne nem. Viszont a keretét igen is megadhatják jó szabályok és azok betartatása. Erre épülve jöhet a korábbi reflex alapján az egymásra figyelés: vagyis ha autósként, bicajosként, gyalogként vannak kihirdetett jogaim és kötelességeim akkor könnyebben vagyok nagyvonalú egy autóssal vagy gyalogossal szemben, amikor intek neki, hogy menjen noha nekem lenne elsőbbségem. A megfelelő oldaltávolság pedig ugyanolyan, mint az időjárásnak megfelelő sebesség, amit azért felülről korlátoznak.
Előzmény: Friczy (3581)
Friczy Creative Commons License 2010.10.13 0 0 3581
A büntetéssel kikényszeríthető 'figyelmesség' csak a tényleges szabálysértéseknél működik, a gyalogátkelőhelynél általad említett helyzet vaskos szabálysértés (elsőbbség meg nem adása), ott ez működhet. A másikra figyelés, előzékenység, tolerancia nem kényszeríthető ki bírságokkal, mert az esetek jó részében nem történik tényleges szabálytalanság, szabályosan is lehet valaki bunkó, illetve szabálytalanul is lehet másokat figyelembe véve, normálisan közlekedni.

Pl. a megfelelő oldaltávolság tartása ugyan szerepel a KRESZben, de mivel nincs konkretizálva, ki sem kényszeríthető.
Előzmény: Lina9 (3580)
Lina9 Creative Commons License 2010.10.13 0 0 3580
Szvsz. azt kellene észrevenni, hogy sajnos a budapestiek többsége folyamatosan, harcosan állást foglal bármilyen módon közlekedik. Teljesen mindegy, hogy biciklis, rolleres, gyalogos, tömegközlekedő, babakocsis vagy éppen autós ugyanaz az illető pont ugyanazt a figyelmetlenséget, bunkóságot produkálja. Nem figyel autósként a gyalogra vagy bicajosra, bezzeg ha ő a bicajos akkor rohadjon meg minden gyalog és autós. Külföldön bevált, hogy autós "figyelmességét" kikényszerítsék jó vastag büntetésekkel, ha gyalogátkelőnél szeretnél átmenni és az autós ezt nem veszi figyelembe. Nem hiszem, hogy büntik nélkül meg fog változni a hozzáállás.
hastetheday Creative Commons License 2010.10.13 0 0 3579
Itt meg lehet nézni, hogy milyenre osztályozzák az egyes városokban a sofőrök a városban való közlekedés veszélyességét. Nézzétek meg, hogy a többi várost milyenre osztályozzák, aztán kíváncsi vagyok, hogy ti hogy értékelitek Budapestet, mert sajnos nincs benne.
Vannak fent megoldások is közlekedésre, elsősorban sajnos autós megoldásokról beszélnek, de szerintem ha az autós közlekedés javul, az a bicikliseknek csak jó. :)
Előzmény: Breadi (3574)
Theorista Creative Commons License 2010.10.12 0 0 3578
Ránézésre ez bringagyász, még ha kerékpárútként tetszeleg is. Egyoldali kétirányú valami, amibe kódolva van a gyakori keresztezése az úttestnek. A gyalogok számára széles járda van mellette, ami a járdaként való azonosítást elősegíti, így a gyalogosokkal való konfliktus is bejátszhat. (Szerencsére Gazdagrétre nem járok, így konkrét ismeretem nincs róla, de akkor sem tetszik ez a megoldás.)


Ha a használók szeretik, akkor nincs mit tenni. :-)
Előzmény: Sinbiciklis1 (3572)
kivi Creative Commons License 2010.10.12 0 0 3577
Szerintem arra gondol, bár homályos a fogalmazás, hogy ne zavarják egymást, ne akadályként tekintsenek egymásra.
Előzmény: Venyerin (3576)
Venyerin Creative Commons License 2010.10.12 0 0 3576
"a kerékpárosok sem úgy állnak hozzá"

Szerintem ott megy félre kissé a gondolatmenet, hogy a bringásokat próbálod valami egységes csoportként megfogni, egységes érdekkel, szándékkal, szokásokkal, vérmérséklettel, stb. Szerencsére már Pesten is van annyi és annyiféle bringás, hogy az ilyen megközelítésnek eleve ne legyen értelme... :)


"az az elérendő cél, hogy az autósok ne érzékeljék a bicikliseket és fordítva"

Ha ez alatt arra gondolsz, hogy ne érzékeljék "másik törzsből valóként", akkor egyetértünk.

Úgy általában érzékelni egymást a forgalomban azért szerintem jó és kell... :)
Előzmény: Breadi (3574)
pygmea Creative Commons License 2010.10.12 0 0 3575
Már mi az, hogy ne érzékeljék egymást?
Részemről akkor igény lenne, hogy gyalogosként ne érzékeljem az autókat. Meg a villamost se, mert zörög. Mindet a föld alá! Különböző alagutakba, nehogy találkozzanak.
(Az irónia az i betűnél van a szótárban, ha nem lenne egyértelmű...)

A kerékpár nem valami játékszer, hanem közlekedési eszköz, mint az autó, a villamos, a busz, a vonat meg a láb.
Amennyiben az összes résztvevő úgy közlekedne, hogy betartja a KRESZ lényegét, az egymásra figyelést és a ésszerűen adódó előnyök megadását, ezek egyike sem zavarná a másikat.
Előzmény: Breadi (3574)
Breadi Creative Commons License 2010.10.12 0 0 3574
Szerintem az is sajnálatos, hogy a kerékpárosok sem úgy állnak hozzá ehhez a dologhoz, ahogy kellene. a társadalmi konszenzus hiányának okáról ők is tehetnek nagyban az én szvsz. Ha ők is jobban állnának hozzá talán az autósok sem vennék észre őket, mert az az elérendő cél, hogy az autósok ne érzékeljék a bicikliseket és fordítva.
hastetheday Creative Commons License 2010.10.12 0 0 3573
Nagyon szép, és tényleg lehet így is. Valahogy jobban oda kellene figyelniük a vezetőknek a biciklis szervezetek véleményére, ami már mondjuk előrehaladt, gondolok itt a 2010-es KRESZ szabályváltoztatásokra, bár ezeket már jóval hamarabb be kellett volna vezetni. Több lehetőséget kellene biztosítaniuk a bicikliseknek - és itt azokra a biciklisekre gondolok elsősorban, akik a tömegközlekedés helyett használják, nem a "hobbisokra" -, hogy kifejethessék tapasztalataikat, véleményüket és ötleteiket, a helyzet javítására. Olyan találékony nép vagyunk, biztos lennének nagyon jó ötletek.
Előzmény: Sinbiciklis1 (3570)
Sinbiciklis1 Creative Commons License 2010.10.09 0 0 3572

Gazdagréten. És jól működik.

Előzmény: Theorista (3571)
Theorista Creative Commons License 2010.10.09 0 0 3571
A Teremtő kíméljen meg tőle!

Merre van?
Előzmény: Sinbiciklis1 (3570)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!