Keresés

Részletes keresés

pizo Creative Commons License 2012.11.26 0 0 28

Á, Emma meg Én. nagyon jó könyv, többször elolvastam. legelőször egész gyerekkoromban. A 127 órát láttam, nagyon kemény, Shackletonra még nem volt időm, de jól tudom ki az.

 

Zoli 

Előzmény: Törölt nick (26)
Krisztuskövet Creative Commons License 2012.11.26 0 0 27

 

Csak egy rovid, szemelyes eszrevetel.

Nagyon megertem donteset.

Egyeni tapasztalatom:

Bar halas vagyok Istennek minden falatert es minden korty italert,

de nincs az a gasztronomiai elvezet, mely überelni tudna azt, hogy

karcsu es rugalmas vagyok. Drukkolok neki, hogy celja sikeruljon!

 

Előzmény: ti_me (-)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.26 0 0 26
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.26 0 0 25

Nagyon kerestem egy ilyen topikot. 

 

Látom, roppant népszerű. :)))

 

 

fish12 Creative Commons License 2007.06.13 0 0 24

Off:

El akartam "mesélni" egy ideillô érdekes történetet, de képek nélkül nem megy. :-)))

Sajnos egy ideje MEGINT nem tudok fölrakni képet a fórumra. (....pedig úgy tûnik, hogy az én oldalamon minden beállítás stimmel.)

fish12 Creative Commons License 2007.06.13 0 0 23
fish12 Creative Commons License 2007.06.13 0 0 22

Igen végigcsinálta, de sokkal lassabban haladt, mint ahogy azt tervezte a sok akadályoztatás miatt...(kedvezôtlen idôjárás, sok láb-sérülés)

 

Ha jól emléxem, akkor eredetileg 205 kg volt, amikor útnak eredt, s 154 kg volt amikor befejezte a túrát. Vagyis kb 51 kg-ot fogyott.

Bubódoctor Creative Commons License 2006.10.15 0 0 21

Nahát, hogy mik vannak?

Nem gondoltam, hogy végig tudja csinálni ezt a hosszú gyalog túrát.

Előzmény: fish12 (20)
fish12 Creative Commons License 2006.05.25 0 0 20
Bocsánat, nem  Steve W., hanem Steve Vaught.
Előzmény: fish12 (19)
fish12 Creative Commons License 2006.05.25 0 0 19
 

 

Május 9-én ért célba (NewYorkba) Steve W. és kb 50 kg-ot fogyott összesen. (sajnos az ût során a kezdetben  leadott  kilókat részben  visszaszedte, ezért  lett "csak" ennyi a sûlyvesztesége.

Jelenleg már ismét Californiában  van ûton...visszafelé.. hazafelé. Távlati célja, hogy  még 30 kg-ot lefogyjon..

 

Azt  ismerte fel, hogy nem  elsôsorban a testedzéstôl  fogy  le az ember, hanem csakis a fegyelmezett  és mértékletes életviteltôl.. Vagyis meghízni  csak a kajától lehet, ..lefogyni meg attól, ha nem zabál az ember :D 

 

 

ti_me Creative Commons License 2005.09.15 0 0 18

Steve Vaught már Texasban van..

 

 

 

ti_me Creative Commons License 2005.09.15 0 0 17

Több, mint 1000 mi = 1609 km gyaloglás után Stecve már 30 kg-ot fogyott.


 

 

 

 

Most már csak 170 kg. :-)

 

 

 

 

 

ti_me Creative Commons License 2005.08.24 0 0 16

Na, idefigyelj :-).. most  nincs  időm fordítgatni , de ha tudsz angolul, akkor itt, kaphatsz egy két érdekes és meghökkentő választ. 

 

http://www.thefatmanwalking.com/page/65947/

 

 

Ahhoz, hogy valaki kimagasló eredményt  (jelen esetben több száz kilósságról normál testsúlyra való eljutást) érjen el, ahhoz szélsőségesnek és soxor még fanatikusnak is kell lennie. 

 

De nem önmagában a szélsőségesség a példaadó, hanem  a kitartás,  a jó irányba való tenni akarás, a  "radikális jóra törekvés " ...

 

Egyébként  ha jobban körülnézünk, akkor  media nélkül is megláthatjuk napjaink hőseit.. Te mikor láttál utoljára??? :-)

 

--de a saját hőstetteidet is elmondhatod, ha nem tiltja a wallásod :D

Előzmény: Törölt nick (15)
ti_me Creative Commons License 2005.08.24 0 0 14

 

 

 

 

 

Így nézett ki  április 10-én.

 

Előzmény: ti_me (13)
ti_me Creative Commons License 2005.08.24 0 0 13

Nem.  ..hanem nagyon elege volt abból, hogy  túlsúlyos.

 

( pl a sivatagban nemcsak  az időjárás szélsőséges, de vadállatok is vannak.. és éjjelente nem  terem oda neki egy egy magic-hotel, hogy abban pihenjen :)

 

Nagyon kificamodott eszűnek kellene lennie annak, aki a médiasiker  miatt egy évre elhagyja a családját ...és élet-halál helyzetbe hozza saját magát nap mint nap.

 

Képzeld, mennyire elege lehetett!!

 

Túlsúlyosként  nemcsak, hogy kevésbé tudta  élvezni az életet, de a betegségek lehetőségei is beárnyékolták a jövőjét.. (nem egy  gazdag amerikairól van szó) Radikális fogyókúrába kezdett április 10-én, ami egyuttal egy "kis" sportnak is ígérkezett :)--időközben  a táv., az időtartam és a  fájdalmak persze sokkal  reálisabbnak tűntek, mint a tervezéskor... de, ha ezt végig fogja csinálni, akkor mellesleg méltó lesz a "mindenapjaink hőse" címre is:)

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (12)
ti_me Creative Commons License 2005.08.24 0 0 11

Ezek a képek Albuquerque környékét mutatják be.. Steve most itt gyalogol ..

 

 

 

Albuquerque New Mexikoban van.

 

 

   

 

Albuquerque-ben mostanában az időjárás : éjjel 16, 17 C , nappal 31, 32 C körül van.

 

Előzmény: ti_me (10)
ti_me Creative Commons License 2005.08.24 0 0 10

Steve jelenleg Albuquerque közelében gyalogol.. gyönyörű természetvédelmi tájakon át...

        

 

                     

 

Sokan kaptak kedvet a gyalogláshoz, és némelyek néha csatlakoznak hozzá egy kis "együtt gyaloglásra" :)

 

(A változatosság kedvéért  mostanában  Steve hát fájdalmakkal  küszködik.)

 

 

 

 

ti_me Creative Commons License 2005.08.08 0 0 9

Talán még emlékeztek Steve Vaught sztorijára.. (aki nem, annak ajánlom, hogy olvassa el a nyitó hozzászólást)

 

Steve most éppen Arizonában gyalogol. Nagyon nehezen viseli az ottani szélsőséges sivatagi időjárást... (az egyik percben közel 40 fokos hőséget, a másik percben pedig a golflabdányi jégesőt.)

 

Amúgy--csak  önmagában a hónapok óta való gyaloglás is nagyon megviselte a szervezetét.... ..fáj a lába, talpa, háta...és kisebb sérülései is vannak,... vágások, karcolások...mindene fáj már.

 

De úgy tűnik, hogy mindezekkel  nem sokat törődik.. csak megy, megy  megy...

 

 

 

ti_me Creative Commons License 2005.08.03 0 0 8

 

 

 

A piros x jelzi  Steve Vaught július 30-ai "tartózkodását".

ti_me Creative Commons License 2005.07.25 0 0 7
Ez is igaz :D...meg arra is gondolt, hogy a kövérsége miatti betegségek sok "váratlan" kórházi költségbe vernék a családot.. tehát végülis előrelátóan REMÉLHETŐEN megspórolják ezeket... (nem szeretném itt a cigány lováról szóló viccet idézni)
Előzmény: darklight (5)
ti_me Creative Commons License 2005.07.25 0 0 6

Állitólag nincsenek a legjobb anyagi helyzetben. Annak a veszélye is fenyegeti őket, hogy a kereset-kiesése miatt esetleg elveszthetik az autójukat vagy akár még az otthonukat is..

 

MIndezzel számoltak. Az egész családja egyetértett a döntésével..Azt mondja, hogy új autót, új házat tud venni az ember, de új életet nem. Tennie kell valamit. Ezért döntött úgy, hogy fél évet feláldoz az életéből, hogy 40-et visszanyerjen..

 

(Az csak most kezd kiderülni a számára, hogy az a fél év "kicsit" hosszabbra fog nyúlni..hacsak nem belehúz egy kicsit és maratoni futásba nem kezd:-)

 

*

 

This effort is not going to be without sacrifice, my family and I know and accept that. I will probably see my wife and kids only once or twice during this time. I am not in the best condition financially to go six months without income and have resigned myself to the fact that I will lose my car and property. Those things however, pale in significance when reckoned with the consequences of doing nothing.

I can get another car or another property but not another life. That which is most precious is the one thing that cannot be bought for any price...life.

So on April 10th, I started walking from Oceanside, CA headed out on the journey of and for my life.

*

Előzmény: Törölt nick (4)
darklight Creative Commons License 2005.07.25 0 0 5
Hogyhogy miből? Most írták, hogy nem eszik. A viz meg olcsó...
Előzmény: Törölt nick (4)
ti_me Creative Commons License 2005.07.25 0 0 3
Ja :)...Azt olvastam, hogy erősen "diétázik" és főleg csak sok vizet iszik..
Előzmény: Dr. Benjamin Justice (2)
Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2005.07.25 0 0 2
Remélem nem áll meg a drive throuknál :)
_ Liar _ Creative Commons License 2005.07.25 0 0 1
remek
Előzmény: ti_me (0)
ti_me Creative Commons License 2005.07.25 0 0 0
Ha minden jól megy, akkor kb jövő áprilisban ér New York Citybe.
Előzmény: ti_me (-)
ti_me Creative Commons License 2005.07.25 0 0 topiknyitó

Steve Vaught 39 éves San Diegói lakos kb 200 kg súlyú volt még április 10-én.

 

Ez a depresszióval és sikertelenséggel küzködő  ember arra a végső pontra jutott, hogy egy nagyon radikális változtatást akart elérni mind a testsúlyát, mind az eddigi életvitelét illetőleg, ezért egy vakmerő elhatározást hozott. San Diedótól New York City-ig akar ELGYALOGOLNI..közben elmélkedni, helyes "vágányra térni", s egyben,  de nem utolsó sorban LEFOGYNI.

 

GYalogol nappal,  gyalogol esőben, szélben, " tűző napon  és olykor éjjel is az arizónai (sivatagi) éjszakában. Ilyenkor egy kis lámpa van a sapkájára tűzve.. Alváskor gyakran hídak alatt egy kis sátorban ver tanyát magának..

 

http://www.thefatmanwalking.com/

 

http://news.com.com/Fat+Man+Walking+gains+Web+following/2100-1025_3-5800583.html

 

http://news.com.com/2300-1025_3-5800597.html

 

 

 

Eddig 25 kg-ot sikerült lefogynia.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!