Keresés

Részletes keresés

fr1ss Creative Commons License 2017.08.01 0 0 15

Amennyiben nem csak papír kell hanem komolyan is gondolja a HACCP alapelveit akkor érdemes komoly referenciákkal rendelkező céget vállalkozást megkeresni

Étterembiztonságért Creative Commons License 2016.06.09 0 0 14

Felejtse el, nem lesz szüksége többet HACCP papírmunkára. Váltson online rendszerre! A meglévő rendszerét fejlesztjük tovább, hogy hatékonyabb, biztonságosabb és olcsóbb legyen. Kezelje a mindennapi dokumentációt akár egy okostelefon segítségével. Online oktatással és vizsgáztatással jelentős időt és pénzt spórolhat meg! 

http://ehaccp.hu/

M.Katalin Creative Commons License 2005.11.28 0 0 12

Minden magyarországi élelmiszer-előállító és -forgalmazó köteles HACCP rendszerrel rendelkezni. De minden rendszert meg lehet hamisítani.

Egyébként szerintem sincs benne semmi extra... csak amit normálisan is meg kell tenni... de itt dokumentáljuk is, hogy elvégeztük az adott megfigyelést.

Előzmény: glad (11)
glad Creative Commons License 2005.11.25 0 0 11

Hajlamosak nyügnek tekinteni minden plusz munkát még ha az jelentéktelen is.

 

Igazából nem is értem hogy mi volt az a nagy ellenállás a HACCP-rendszerrel szemben, mert nem olyan durva és 90%-ban vita nélkül jogos rendelkezések vannak (mondjuk Én a vitatható 10% is egyetértek).

 

Most, hogy tudom mi a lényeg, igenis két termék között nekem döntő lehet, hogy HACCP rendszer van-e vagy nincs az adott cégnél.

Előzmény: M.Katalin (10)
M.Katalin Creative Commons License 2005.11.25 0 0 10
A legtöbb helyen az a baj, hogy nincs meg a vezetői elkötelezettség. Egyébként valóban semmi ördöngösség nincs benne, utasításban le kell írni azt, amit a gyakorlatban rutinból csinálunk + szokássá kell tenni azt, hogy dokumentáljuk azt a tevékenységet, amit elvégzünk. Na ez utóbbi szokott problémát jelenteni, és ellenállásba ütközni. Sosem értem, hogy miért.
Előzmény: glad (9)
glad Creative Commons License 2005.11.24 0 0 9

Szerencsére van néhány web szakoldal a témában, ahol a téma szakértő, hatóságok írnak.

A következő gondolatok ha nem is szószerinti idézet, de szintén ezen HACCP szakemberek (összesített) véleménye:

 

Egy átlagos kis vállalkozás, cég esetében a HACCP rendszer kiépítése nem ördöngőség.

Nem kell munkacsoport, vagy különleges ember és tudás gépezet.

Ha valaki tisztában van a szabályozással (ami ugye az üzletvezetői képesítés megszerzéséhez alap feltétel), és ha még a netet is használja plusz infókért, akkor két hét alatt a reggeli kávé mellett kidolgozhatja a saját HACCP rendszerét.

 

Amúgy nincs azzal semmi baj, ha valakinek, se ideje, se energiája, se pedig fogékonysága nincs a témához, mert akkor ennek ára van és ilyenk esetben csatlakozom az elöttem szólóhoz, hogy igen is nyúljon az ember a zsebében, de legyen is észnél annyira, hogy a HACCP rendszert nem lehet készre venni, hiszen ez pont a lényege ellen szól.

Előzmény: M.Katalin (8)
M.Katalin Creative Commons License 2005.11.23 0 0 8

Mivel én ebben az "iparágban" dolgozom, ezért talán hozzá tudok szólni.

Először is azt, hogy a HACCP rendszert a HACCP munkacsoport alakítja ki, tehát egyik tagja lehet a tanácsadó, a másik tagja az üzletvezető vagy felelős vezető + akit még akartok. Tehát nem készen kellene vásárolni, hanem _együtt_ kidolgozni.

Másrészt a 30e huf igen kevés, hacsak nem egy sablondokumentációról van szó. Mi egy dokumentáció elkészítésén minimum! egy hetet dolgozunk, + többszöri kijárás az üzembe, + oktatás, stb. Egyetlen segédmunkás sem dolgozik már napi 5e huf alatt, a szellemi munkát meg ennyire lebecsülik a tulajdonosok, kifizetni meg úgy, mintha a fogát húznák...

Ismerek felügyelőket is, akik kijárnak, van ismeretem, hogy mi történik egy ellenőrzéskor, ha érdekel valakit.

Persze a legjobb az, ha egy élelmiszerelőállító/vendéglátó szabályosan dolgozik, akkor nagy baj nem szokott lenni, függetlenül a HACCP-től.

Előzmény: marcsi1965 (6)
Joco29 Creative Commons License 2005.11.22 0 0 7

Papírok, tisztítószerek HACCP rendszerekhez

 

www.tissue.hu

marcsi1965 Creative Commons License 2005.09.09 0 0 6

Szia!

 

Aki  készítette az a polg. hiv.-ban a kereskedelmis:)

Valóban sok a 75 oldal, elolvasni és kifizetni főleg. 3 üzletet vezetünk,  mind

söröző. Persze szinte egy kaptafára készültek a leírások, egy kis módosítással.

 

Előzmény: glad (5)
glad Creative Commons License 2005.09.04 0 0 5

Gondolom volt benne olyan is, hogy pl a "..hús hűtőtálca tisztításának..." miközben nem is volt hús hűtőjük. :)

 

Azért egy sörözőbe mindenképp sok a 75 oldal.

Biztos részletezték technológiai szemponból a hőmérő leolvasását is. :-)

Előzmény: Edmond Dantes (4)
Edmond Dantes Creative Commons License 2005.09.02 0 0 4

Innofluid? Max kombinált mosogatószert kérhetett volna.

Dolgoztam néhány évet az ellenőrzésben, majd a tanácsadásban is.

Az anyeg terjedelmét a helyi adottságok határozzák meg, a hatóságoknak azonban legfeljebb a megléte és használata lehet ellenőrzési szempont, auditálási lehetőségük nincs. Szerinte nem rá vonatkozik, szerinted meg igen. Hozzon határozatot, ha tud és mer. :-)

Általánosságban elmondható azért, hogy a kereskedőkre és a vendéglátósokra ráfér egy kis ráncbaszedés.

Előzmény: marcsi1965 (1)
glad Creative Commons License 2005.09.01 0 0 3

Amúgy ez a 75 oldal eleve gyanús.

Amiket én láttam, (kiskereskedelmi egységekre), nem haladták meg a 15 oldalt.

A mienk amúgy kb 5-6 oldal és az patent, igaz csak drinkbár meleg szenyóval.

Előzmény: marcsi1965 (1)
glad Creative Commons License 2005.09.01 0 0 2

A HACCP lényege pont a testre szabotség szóval én erősen megszorongatnám azt az illetőt aki neked ilyen gányaságot adott 30.000Ft ért!

Előzmény: marcsi1965 (1)
marcsi1965 Creative Commons License 2005.08.14 0 0 1

Szia Glad!

Szóbeli elmarasztalás:  Nem kifejezetten az én üzletemre, vonatkozik a 75 oldal.

Fizettem az elkészítésért 30 000Ft-ot!!

Januárig kaptam határidőt az oda nem tartozó részek törlésére.

Az italhűtők hőmérsékletét nem kell mérni, sőt hőmérő sem kell. Rá 1 hétre a Fogyvéd. kérte a hőmérőt azokban a hűtőkben , ahol megkezdett ital van.

ÁNTSZ kérte:  tisztítószer fogy . nyilv. , Hulladék napi mérését, nyitás előtti ellenörző papír kitöltését, eü. könyvet, vírusölő fert. kézmosót a személyzetnek, Innofluid mosogatót, ezekhez mércét, helyes használatukat hirtelen ennyi. Szia Marcsi

/söröző/

Előzmény: glad (0)
glad Creative Commons License 2005.07.19 0 0 0
tudom 0 x marasztalták el az első embert :)
glad Creative Commons License 2005.07.19 0 0 topiknyitó

Volt komolyabb elenőrzés ezzel kapcsolatban?

Van itt olyan akit esetleg elmarasztaltak?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!