Keresés

Részletes keresés

syssy48 Creative Commons License 1 napja 0 0 18087

Életem első fotós élménye, a fóbiám ellenére 30 cm-ről fotózhattam le. Ezért tudom (ha jól tudom:DDDD).

Előzmény: Awesome Zoleeka (18086)
Awesome Zoleeka Creative Commons License 1 napja 0 0 18086

Tehát szongáriai cselőpók. Köszönöm szépen :)

Előzmény: syssy48 (18085)
syssy48 Creative Commons License 1 napja 0 0 18085

Magyarország madárpókjától sokakat kiráz a hideg: kell-e félned tőle? - Utazás | Femina  

 

Kutyatartók adhatnak ötletet, hogyan lehet távol tartani a kutyát a póktól. 

Előzmény: Awesome Zoleeka (18084)
Awesome Zoleeka Creative Commons License 2 napja 0 0 18084

Sziasztok!

Segítenétek ezt pókot beazonosítani?

Legalább hárman laknak az új kertünkben, és rövidesen beköltözik egy kutya is. Lehet baja a kutyának (állatorvosi szintű), ha túl közel dugja az orrát a póklakhoz?

 

mamosa Creative Commons License 2021.01.06 0 0 18083


Sziasztok!

Valaki tud nekem segiteni meghatarozni ezeket a saskafeleket? Chorthippus biguttulus?

Magdi60 Creative Commons License 2020.12.09 0 0 18082

Kis bogárkák, rovarok, pillangók, bírjátok ki tavaszig! :-)

Előzmény: Hukumuri (18081)
Hukumuri Creative Commons License 2020.12.08 0 0 18081
Cracowius Creative Commons License 2020.12.01 -1 0 18080

Hullik a fáról sárga levél

Vele játszik a szellő, fujja a szél

Réten és erdőn senki se jár

Olyan elhagyott, oly szomoru, néma a táj

 

Szived ne fájjon, mulik  tél

és e bánatos hantokon uj világ kél

 

(Herny Purcell, 1659-1695)

 

 

Előzmény: Hukumuri (18079)
Hukumuri Creative Commons License 2020.11.29 0 0 18079
lutria Creative Commons License 2020.11.18 -2 1 18078
Előzmény: lutria (18075)
Hukumuri Creative Commons License 2020.11.17 0 0 18077
lutria Creative Commons License 2020.11.16 -2 1 18076

Előzmény: lutria (18075)
lutria Creative Commons License 2020.11.14 -2 0 18075

Találtam egy kidobott laptop HDD-t,rajta több ezer,7-8éves fotóval köztük valaki kertjének lakóival:

Folyt.köv.

kacagó csér Creative Commons License 2020.11.10 0 1 18074

Most először hozott termést (egyetlen egyet) egy 25-30 éves cserjénk. Egy hete "szüreteltük le", azóta lakásban volt a gyümölcs. Tegnap került elő, és kettévágtuk. Engem az érdekelt, mi lakja vajon, hiszen elég csábító lehetett rajta a bejárat egy ínyenc számára. A dézsmálót már nem láttuk, viszont egy apró eleven pók pottyant ki belőle. A gránátalma 5 cm-es, az ízeltlábúnk kb. 4 mm-es lehetett. Vajon mi volt? Ismeri valaki? Előre is köszönöm az azonosítást.

Hukumuri Creative Commons License 2020.11.05 0 1 18073
Johny Matska Creative Commons License 2020.10.30 -2 2 18072

panthera nera Creative Commons License 2020.10.29 0 0 18071

a 4. és az utolsó nagyon teccik.

Előzmény: Hukumuri (18067)
CBNora Creative Commons License 2020.10.28 0 0 18070

A zöld vándorpoloska (Nezara viridula) lárvája.

Előzmény: eperjeske (18069)
eperjeske Creative Commons License 2020.10.28 0 0 18069

Ma fotóztam a temetői látogatásunkon ezt a kis zöld szépséget. Szeretném tudni ki ő. Előre is köszönöm az azonosítást!

eperjeske Creative Commons License 2020.10.28 0 0 18068

Ma fotóztam a temetői látogatásunkon ezt a kis zöld szépséget. Szeretném tudni ki ő. Előre is köszönöm az azonosítást!

Hukumuri Creative Commons License 2020.10.28 0 0 18067
panthera nera Creative Commons License 2020.10.20 0 0 18066

Cuki Atalanta.

 

Kis rókát mikor láttál legutóbb? Arrol kép?

 

Előzmény: kacagó csér (18065)
kacagó csér Creative Commons License 2020.10.19 0 0 18065

Hukumuri Creative Commons License 2020.10.18 0 0 18064

Kicsit zavarta a jelenlétem, ezért ment beljebb. Lásd az előtte lévő kép.

Előzmény: Magdi60 (18063)
Magdi60 Creative Commons License 2020.10.18 0 0 18063

Megkérted, hogy másszon az árnyékra? (utolsó kép :-))

Előzmény: Hukumuri (18062)
Hukumuri Creative Commons License 2020.10.18 0 0 18062
CBNora Creative Commons License 2020.10.13 0 0 18061

Igaz, hogy én se a linkelt módszerrel tisztítom, csak késsel levakarom, szóval jó úgy is. Csak valahogy le kell szedni.

Előzmény: CBNora (18060)
CBNora Creative Commons License 2020.10.13 0 0 18060

A madaraknak talán igen, de karácsonyi süteménybe nem biztos. Mi önzők vagyunk, ennénk belőle. Tárolni is szoktuk a padláson.

Ha nem szedjük le a burkot, nem szárad ki rendesen, megpenészedhet a belseje.

Előzmény: Magdi60 (18058)
Magdi60 Creative Commons License 2020.10.13 0 0 18059

Előzmény: Magdi60 (18058)
Magdi60 Creative Commons License 2020.10.13 0 0 18058

Én nem csinálok ilyen tisztítást, csak nagyjából leszedem a burkát, ha minden harmadik jó már az is elég lesz a madaraknak.

Előzmény: CBNora (18056)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!