Keresés

Részletes keresés

eperjeske Creative Commons License 2017.04.23 0 0 16326

IGEN!!! Nagyon köszönöm!  Ezek szerint magyar nevén: nagy nyárlevelész. Valóban az ártéri erdő fűz- és nyárfái közelében találtuk.

Előzmény: panthera negra (16325)
panthera negra Creative Commons License 2017.04.23 0 0 16325
Előzmény: eperjeske (16324)
eperjeske Creative Commons License 2017.04.23 0 0 16324

Segítségeteket kérem egy szép piros bogár azonosításához! Pár napja fotóztam Szatmárban, a Túr folyó mellett. Rámászott készségesen a kezünkre, hogy közelebbről is láthassuk, fotózhassuk! De ki Ő?

Fotó Peti Creative Commons License 2017.04.23 0 0 16323

Fotó Peti Creative Commons License 2017.04.21 0 0 16322

Aranyszőrű pikkelyespattanó-Lacon lepidopterus

Előzmény: Fotó Peti (16316)
szakor Creative Commons License 2017.04.21 0 0 16321

Köszönöm.

Első körben Staphilynusnak tűnik, de nekem határozottabbnak tűnt a sávozottsága. Lehet a laikus szeme csal a darázs javára:)

A wikin megnézve láttam, hogy három hazai faja van (eddig?), közülük leginkább az aranypajzsú a nyerő: S. erythropterus. A sávozottság miatt :)

No majd legközelebb jobban odafigyelek.

 

Köszönöm a linket. Nagyon jó, főleg az első. A második is jó, csak ahhoz némi német tudás sem ártana :( 

Előzmény: CBNora (16318)
takitt Creative Commons License 2017.04.20 0 0 16320

Kutakodtam közben. Tarajos karolópók? Méghozzá hím?

Előzmény: takitt (16319)
takitt Creative Commons License 2017.04.19 0 0 16319

Valamilyen karoló lehet.

CBNora Creative Commons License 2017.04.18 0 0 16318
Előzmény: szakor (16317)
szakor Creative Commons License 2017.04.18 0 0 16317

Sziasztok!

Holyvák ügyben keresgélnék a neten. Képem nincs, így valamiféle képes határozó érdekelne. Bár elég népes társaság. Amit láttam elég nagy volt, s a potroha olyan darázsszerűen sávozott volt, míg a fedőszárnyacskája barna. S a lábai is sárgák voltak. Van olyan oldal, ahol speciálisan ilyen állatokkal foglalkozik valaki? 

Fotó Peti Creative Commons License 2017.04.18 0 0 16316

Fotó Peti Creative Commons License 2017.04.17 0 1 16315

CBNora Creative Commons License 2017.04.15 0 1 16314

Jó így, de esős napokon érdemes néha határozni is. Ha böngészed a határozókulcsokat, lehet, hogy az adott fajt nem fogod tudni meghatározni, de esetleg megjegyzel néhány dolgot abból, hogy egy-egy csoportnál minek kell látszania a fotón ahhoz, hogy meg lehessen határozni. Erre persze sokszor hiába figyelünk, örülünk, ha valami éles kép egyáltalán sikerül, de érdemes törekedni rá, néha összejön.

Előzmény: TGaborZ (16311)
CBNora Creative Commons License 2017.04.15 0 0 16313

Az első suta virágbogár (Valgus hemipterus) hím. A nősténynek egy hegyes nyúlvány mered a potrohán.

A második egy mezeipoloska lárvája, valószínűleg a gyönyörű Miris striatus.

Előzmény: TGaborZ (16311)
beetee Creative Commons License 2017.04.15 0 0 16312

Az első szerintem Bundásbogár.

Lehet, több fajt takar ez a megnevezés, többet majd a profik.

Nagy virágpusztító. Értsd: kirágja a bibét, és időnek előtte leszüretel. A gazdák nagyon nem szeretik.

Előzmény: TGaborZ (16311)
TGaborZ Creative Commons License 2017.04.15 0 0 16311

A napokban a munka mellett vagy fotózom és feldolgozok, vagy határozok, a kettőre nincs időm, a nyakunkon a tavasz és a makrózás, gyakorolni kell ezerrel! :)
Így lesz pár fotó, amit érdekesnek találtam, de nincs időm keresgélni és nem vagyok rutinos határozó...  Ha nem jó így, szóljatok rám nyugodtan! :)

 

Ő itt szó szerint beletemetkezett a munkába... a virágportól alig felismerhető a mintázata. 

 

Őt sem ismerem, de éppen bújik ki a bőréből az első képen, majd alighanem ilyenből lett amolyan képek következnek, rendre. :)

 

Majd végül, aki a poloskát szereti... annak pedig egy bónusz protré: :)

Fotó Peti Creative Commons License 2017.04.15 0 0 16310

Fotó Peti Creative Commons License 2017.04.15 0 0 16309

TGaborZ Creative Commons License 2017.04.15 0 0 16308

Köszi!

 

Hangyák itt kicsit jobb minőségben:

https://www.flickr.com/photos/tarjangz/34000503186/in/dateposted-public/

Elvileg a fotóstáskámban akarom tartani, de homokszem került a gépezetbe... :D

 

 

Előzmény: CBNora (16307)
CBNora Creative Commons License 2017.04.15 0 0 16307

Remek az a hangyás kép!

Szerencsére a zöld bogyómászó poloska (Palomena prasina) milliméterpapír nélkül is felismerhető. Én a fotós dobozomban tartom, így mindig kéznél van.

Előzmény: TGaborZ (16306)
TGaborZ Creative Commons License 2017.04.15 0 0 16306

Nem miliméterpapiroztam meg, mert nem volt nálam, másik kabátomban felejtettem. :)

 

 

Ők meg költöztették a lárvákat egyik kőfalrepedésből a másikba, függőleges falon és fejjel lefelé lógva is. Ügyesek. :)

 

didyman Creative Commons License 2017.04.13 0 0 16305

Egy vándorló fiú és két lány a tisztaszobájukban. :-D Majd előszedem a rendes makró lencsét és a vándorlókról még próbálok fotót készíteni.

Előzmény: kenya15 (16271)
Fotó Peti Creative Commons License 2017.04.13 0 0 16304

panthera negra Creative Commons License 2017.04.13 0 0 16303

Igen itt is jobb lenne háttérnek inkább egy milliméterpapir!

Előzmény: Fotó Peti (16300)
CBNora Creative Commons License 2017.04.13 0 0 16302

Ez a javaslat az én fejemben is megfordult. Annál is inkább, mert kis méretben beillesztve áttekinthetőbb, mi is van ide téve, és ahhoz, hogy jó minőségben lássuk a képet, úgyis rá kell kattintani. Érdemes összehasonlítani a látványt nagy méretben a hozzászólásba illesztve, és külön rákattintva. Utóbbi esetben élvezhető a kép, előbbiben zavaróan rossz a minőség.

Előzmény: TGaborZ (16301)
TGaborZ Creative Commons License 2017.04.12 0 0 16301

Igaz, nem én vagyok a topik főnöke, de megtennéd, hogy ennyi képet kis méretben illesztesz be? Előre is kösz! :)

Előzmény: gandalf91 (16299)
Fotó Peti Creative Commons License 2017.04.12 0 0 16300

gandalf91 Creative Commons License 2017.04.12 0 0 16299

Így született !

CBNora Creative Commons License 2017.04.12 0 1 16298

Szuper!

Bencepoloska, Rhaphigaster nebulosa.

Előzmény: TGaborZ (16297)
TGaborZ Creative Commons License 2017.04.12 0 0 16297

Szintet lèptem, elkèszült a miliméterpapír, csak a használata bizonytalan még egy kicsit! :)))

 

  

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!