Keresés

Részletes keresés

KücsükBüyük Creative Commons License 2016.06.14 0 0 14852

a második képen lévő pók neve Hiúzpók?

érdekes teremtmény...

ezek szerint ez is hiúzpók, ha jól látom:

 

rokona az ugróknak?

...mert néha ugrik...

Előzmény: CBNora (14848)
faki Creative Commons License 2016.06.14 0 0 14851

Csiga az élet sűrűjében:

 

faki Creative Commons License 2016.06.14 0 0 14850

Köszi! Erre nem is gondoltam. A fehér itt is tetszetős.

Előzmény: CBNora (14848)
faki Creative Commons License 2016.06.14 0 0 14849

Ez igen látványos!

Előzmény: KücsükBüyük (14847)
CBNora Creative Commons License 2016.06.14 0 0 14848

Lopja a pók kajáját.

Ilyesmi nálunk is volt:

Itt a Synema globosum hangyájából lop egy légy:

Hiúzpók Leptopterna dolabrata hímet eszik, azt lopják:

Ez meg olyasmi, mint a tiéd, viráglakó karolópók házi méhet eszik, azon hasonló legyek vannak:

Előzmény: faki (14846)
KücsükBüyük Creative Commons License 2016.06.14 0 0 14847

itt egy kolléga, ma reggelről

Előzmény: faki (14846)
faki Creative Commons License 2016.06.14 0 0 14846

Köszönöm! Találtam egy másik reggelizőt is. Az a nehezen kivehető kis légy a buborékkal valami rovarokon élősködő?

 

Előzmény: kenya15 (14845)
kenya15 Creative Commons License 2016.06.14 0 0 14845

Közönséges karoló a tippem

Előzmény: faki (14844)
faki Creative Commons License 2016.06.14 0 0 14844

Mi ez a katicagyilkos?

 

troppauer Creative Commons License 2016.06.13 0 0 14843

Megpróbálta (ták?) levinni, de nem fért be? Vagy hogyan történhetett ez.

CBNora Creative Commons License 2016.06.12 0 1 14842

A képen valóban jobban hasonlít a zonatusra.

Megnéztem a Bogarak a pannon régióban c. könyvben, ott azt írják, hogy nálunk két faj fordul elő, a fasciatus és a sexualis, és a s. sokkal gyakoribb. Néztem a hármas képet is Kerbtierben, a kettő közül a s-ra hasonlít jobban, ennek a lapján gondoltam arra. De persze nem vagyok biztos benne, a képen lévő zonatusra tényleg jobban hasonlít.

Előzmény: TGaborZ (14841)
TGaborZ Creative Commons License 2016.06.12 0 0 14841

Úgy nézem, hogy ez inkább Trichius zonatus

Ez alapján legalábbis:

http://www.kerbtier.de/cgi-bin/enXCompare.cgi?ID=ed6a687d14

 

Mindenképpen köszönöm a segítséged, azt sem tudtam, merre induljak. Kezdő macrofotóstanuló vagyok! :)))

Előzmény: CBNora (14820)
TGaborZ Creative Commons License 2016.06.12 0 0 14840

De jó! :) Rengeteg ilyet látok, de nem tudtam, mi ez. :)

Előzmény: anegytech1 (14823)
CBNora Creative Commons License 2016.06.12 0 0 14839

Amerikai darázscincér, Neoclytus acuminatus.

Jövevény faj, Budapesten is találták.

Előzmény: BioDroid (14838)
BioDroid Creative Commons License 2016.06.12 0 0 14838

 

Valamilyen cincér féle, de vajon milyen? Normális ez Pesten? Érdekes a méretbeli különbség. Vannak kicsik (kb 5mm) és vannak nagyobban (15mm). Láttam párat s3xelni is, szóval jó nagy buli van a farönkök alatt.

faki Creative Commons License 2016.06.11 0 0 14837

Köszönöm!

Előzmény: CBNora (14836)
CBNora Creative Commons License 2016.06.11 0 0 14836

Valószínűbbnek tartom, hogy más Carpocoris faj, de igazából nem tudom. Még fölülről sem könnyű elkülöníteni őket, bár úgy pont a fuscispinust még el lehet.

Előzmény: faki (14834)
BioDroid Creative Commons License 2016.06.11 0 0 14835

Igen, valami ilyesmi, de egyik sem pont olyan. Felfedeztem egy új fajt. :D Na, megyek ki és fotózom egy kicsit. Tiszta izgatott lettem, komolyan.

Előzmény: CBNora (14833)
faki Creative Commons License 2016.06.11 0 0 14834

Tüskés gyümölcspoloska (Carpocoris fuscispinus) vagy más Carpocoris? Esetleg tévúton járok? Felülről nincs képem.

 

 

CBNora Creative Commons License 2016.06.11 0 0 14833

Nem lenne rossz egy fotó!

A leírás alapján darázscincérre tippelnék, csak az 5-15 mm kicsit túl tág mérettartománynak tűnik. Itt lehet cincéreket nézegetni:

http://www.kerbtier.de/cgi-bin/deFSearch.cgi?Fam=Cerambycidae

Vagy keress rá a Plagionotusra, hátha...

Aztán hozz képet, ha tudsz!

Előzmény: BioDroid (14832)
BioDroid Creative Commons License 2016.06.11 0 0 14832

Szisztok!

 

Ma láttam meg a kertben, a farönkök között egy csomó egyforma bogarat. 5mm és 15mm közötti méretűek. Közepes sebességgel mászkálnak a rönkökön a napon. Testük kakaó barna és darázs sárga csíkos a potrohuk. Hosszúkás formájúak, nem olyan duci, mint egy cserebogár. Inkább cincér testforma, de nincs ilyan hosszú csápjuk. Elég hosszú a hátsó lábuk, ezért azt hittem először, hogy valami tücsök félék, de mikor piszkálni kezdtem az egyiket, kicsit odébb repült, de nem ugrott. Szóval valami fedeles szárnyú. 47 évem alatt még soha nem láttam ilyeneket, pedig érdekelnek a rovarok. Lehet valami éghajlat változás okán idetelepült, nem őshonos faj. Ha nem ömlene az eső, fotót is csinálnék róluk, de olyan lázba jöttem, hogy meg kell kérdeznem a  dolgot mielőbb. :)

 

Előre is köszönöm, ha tudtok segíteni, mik lehetnek ezek.

CBNora Creative Commons License 2016.06.10 0 0 14831

Irtással nem foglalkozom, itt inkább határozunk.

Keress rá a hangyairtásra, biztos találsz valamit.

Előzmény: Herr X (14829)
anegytech1 Creative Commons License 2016.06.10 0 0 14830

Ja, köszönöm :D.

Előzmény: CBNora (14827)
Herr X Creative Commons License 2016.06.10 0 0 14829

Kösz!

 

És hogyan lehetne ezeket kiirtani?

Mert a hangya csalétek hiába van ott... A fő baj velük, hogy fényre mennek és utána már az istennek sem mennek vissza a bojba.

Előzmény: CBNora (14828)
CBNora Creative Commons License 2016.06.10 0 0 14828

A szárnyas is a hangyacsalád tagja, kirajzó nőstények vagy hímek, ezek szárnyasok. Fajra nem tudom, nem ástam bele magam a hangyákba.

Előzmény: Herr X (14824)
CBNora Creative Commons License 2016.06.10 0 0 14827

Ez már a báb.

Előzmény: anegytech1 (14826)
anegytech1 Creative Commons License 2016.06.10 0 0 14826

Köszönöm a választ! Most, hogy utánanéztem, tényleg az lehet. Már láttam katica lárvát, de fejlettebb alakban, amikor már mászkálnak, akkor pedig egész másképp néznek ki, ezért nem is gondoltam erre. Én biztos nem fogom bántani, de szólok az ismerősömnek is, hogy ő se tegye :).

Előzmény: békástó (14825)
békástó Creative Commons License 2016.06.09 0 0 14825

Szia,

 

ez nagy valószínűséggel egy katica lesz, még nem teljesen kifejlődve. Rengeteg tetvet megeszik, ne bántsd.

 

 

 

 

Előzmény: anegytech1 (14823)
Herr X Creative Commons License 2016.06.09 0 0 14824

hátha itt több sikerrel járok:

 

 

Sajnos nem csak a ház körül, hanem házon belül is vannak ezek a rovarok. A fekete, szárnyas "izé" érdekelne.

Főleg, hogy hogyan lehet kitessékelni tartósan a házból.

 

Május-júniusban rajzanak, étel, víz nem érdekli őket, csak a fényre mennek.

 

anegytech1 Creative Commons License 2016.06.09 0 0 14823

Sziasztok!

 

Lenne egy kérdésem. Az alábbi képeket egy ismerősöm küldte, diófalevélen szívogat valami. Nekem valami lárvának tűnik, de nem tudom, mi lehet ez. Sajnos jobb képeim nincsenek. Tudnátok segíteni?

 

 

Előre is köszönöm! :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!