Keresés

Részletes keresés

tutimagantanar Creative Commons License 2023.05.03 0 0 118

Angoltanárt keresel?

Nézz szét a TUTI magántanár-közvetítőn: https://tutimagantanar.hu/angoltanar

Több mint 100 angoltanár hirdetése egy helyen.

Egyszerű, gyors, ingyenes tanárkeresés regisztráció nélkül. :)

tutimagantanar Creative Commons License 2021.12.29 0 0 117

Sziasztok!

 

Ha nyelvtanárt kerestek, nézzetek szét a TUTI magántanár-közvetítőn, ahol több száz magántanár közül tudtok választani:

www.tutimagantanar.hu

 

Egyszerű, gyors, ingyenes tanárkeresés regisztráció nélkül.

 

 

 

Gilem Creative Commons License 2019.09.21 0 0 116

Sziasztok!

 

Meg van valakinek a régi jó "Progress to Proficiency" (New edition) [1995?] hanganyaga?

Ha igen, kérem, küldjön egy e-mailt privátban a gilem.costar@gmail.com címre!

Köszönettel:
Gilem

thoughts Creative Commons License 2018.09.29 0 0 114

T olvtársak!

 

 

 

2 db promlémám lenne.

 

 

 

az egyik az, hogy egy mittoménmilyen órára (tanórára) bejelentkeztek a magyar fordításba eképp: "itt van a "mittoménmilyen" óra?" 

mire a magyarra fordításban így szólt: "hát, nagyon nem!"

most ezt miről fordíthatták? 

"well, very not!"  ???

 

 

 

a másik a Jóbarátokból ismert beszólás, hogy "Te jó ég!"

ezt miről fordíthatták?

"the holy sky?" vagy "the good sky?"

 

 

 

segítségetek előre is köszönöm!

tutimagantanar (X) 2017.08.30 0 0 113

Sziasztok!

 

Ha angoltanárt kerestek, nézzetek szét a TUTI magántanár-közvetítőn:

 

www.tutimagantanar.hu

 

Egyszerűen, gyorsan, ingyenesen, regisztráció nélkül lehet magántanárt keresni az oldalon. 

 

snoopy23 Creative Commons License 2012.07.06 0 0 112

A www.angolnyelvtanitas.hu weblapján is vannak nagyon jó módszertani anyagok amik segítenek abban, hogy ne fecséreljen el az ember egy csomó időt helytelen tanulási technikákra. Pl. ne szavakat tanuljunk, hanem kifejezéseket, mondatokat, gyakorlati tanácsokat adnak arra nézve, hogy miként lehet a leggyosabban eljutni arra a szintre, hogy meg tudjunk szólalni. Azt mondanám, hogy megmondják, hogy mit NE csináljunk, ha hatékonyan akarunk tanulni. Van itt elég sok anyag is amihez ingyen hozzá lehet jutni, de persze vannak spéci fizetős szolgáltatások és nyelvi anyagok is. Úgy is mondhatnám, hogy gyakorlat-centrikus oldal, abban segít, hogy mihamarabb tudj angolul kommunikálni. A www.angolnyelvvizsga.hu pedig abban segített, hogy kiválasszam hol nylvizsgázzak.  

Leeate Creative Commons License 2009.08.23 0 0 109
Can you please give me some advice on how to refresh myself in English? Some years ago I happily learned loads of things in English, but nowadays I started forgetting every thing. That's such a creepy feeling, you know. Private teachers suck, CD ROMs suck (writing this out of expérience), and I don't even know how I acquired all that knowledge in the past :((
goldfire Creative Commons License 2009.08.22 0 0 108

Én tanulom már 5 éve,most lesz gimiben a második év.

haladó csoportban vagyok,de nem vagyok valami jó angolból.Kioencedikben hármas lettem.

pannnika Creative Commons License 2009.05.05 0 0 107
Ajánlok két blogot az angol tanuláshoz:

1.Tea és Lea blogja: Teacher válaszol Learner kérdéseira az angol tanulással kapcsolatban - magyarul.

2.Fun Ways to Learn English: Fun Ways to Learn English: élvezetek módszerek az angol tanulás segítésére - angolul.

Jó tanulást!
pannnika Creative Commons License 2009.03.23 0 0 106
Sziasztok!

Itt van 10 tipp arra, hogyan tanulj angolul, ha azt akarod, hogy erőfeszítéseid feleslegesek legyenek.

Mik a tipikus csapdák, milyen tananyagot válasszunk, stb.

Tanulságos!
Angol-tanár Creative Commons License 2009.02.08 0 0 105
Szia!

Otthon akarsz tanulni? Csoportban? Magántanárral? Nem mindegy.
Előzmény: Törölt nick (104)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.18 0 0 104
Sziasztok.Szeretném a tanácsotokat kérni.Most szeretnék elkezdeni angolul tanulni.Milyen könyvet ajánlotok?Mi a véleményetek a Cambridge angol nyelvoktató kezdő tankönyvről?
Géniusz Lóci Creative Commons License 2007.11.12 0 0 103
Talán abba kéne hagynod, mielőtt letiltanak floodolásért.
Oldd meg egyetemen belül a problémáidat. Ez nem a szociológia tanszék.
vicu22 Creative Commons License 2007.11.11 0 0 102
 

Kedves Angoltanárok, Nyelvtanulók!

 

Hálás lennék, ha az alábbi néhány perces kérdőív kitöltésével hozzájárulnának szakdolgozati munkámhoz.

Köszönöm

 

Kérdőív angoltanároknak:

http://www.juropnet.hu/~tibiklarivica/angoltanar 

 

Kérdőív középiskolás tanulóknak:

http://www.juropnet.hu/~tibiklarivica/kozepiskolas 

 

Kérdőív felnőtt nyelvtanulóknak:

http://www.juropnet.hu/~tibiklarivica/felnotteknek

Angel DC Creative Commons License 2007.08.18 0 0 101
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9167120
hangyáznék Creative Commons License 2007.02.25 0 0 100
Köszönöm az infót!
h
Előzmény: kismuc13 (99)
kismuc13 Creative Commons License 2007.02.25 0 0 99
Szia

Én sem, de azt hiszem, csak olyasmi, nem az. Itt találsz róla infót:

http://www.crb.gov.uk/Default.aspx?page=1871

(Nagyon ritkán van időm ide feljönni, bocs, ha kérdeztek vmit és nem válaszolok sokáig.../

Szia
Előzmény: hangyáznék (98)
hangyáznék Creative Commons License 2007.02.23 0 0 98
Kedves kismuc13!
Reménykedem, hogy tudnál segíteni. Mit jelent magyarul: "an enhanced disclosure"?
Erkölcsi bizonyítványnak vélem, de nem vagyok benne biztos.
Előre is köszi.
h
fpeter76 Creative Commons License 2007.02.19 0 0 97
Olvassa még valaki ezt a topikot? Ha erre nem jön válasz pár napon belül, akkor asszem leszedem innen magamat. :)
peterkorm Creative Commons License 2005.10.28 0 0 95

Hellosztok!

 

Szeretném megkérdezni, hogy tudjátok-e, hogy honnan lehet Cambridge Proficiency volt egész vizsgapapírok tartalmát letölteni, vagy valamelyikőtöknek van-e esetleg E-mailben elküldhető formában. Sajnos a Cambridge oldaláról nem ingyenes a letöltés.

 

 

Várom a válaszokat

 

Köszönettel

 

Péter

peterkorm Creative Commons License 2005.09.29 0 0 93

Hello Solymszi,

 

hát köszi:), de ha ezt az ajánlatot bővebben kifejtenéd. Hogy hangolnád össze? Te tanárnő vagy?

 

 

Peter

Előzmény: solymszi (92)
solymszi Creative Commons License 2005.09.27 0 0 92

Ha megengeded Peter(korm) ajánlom magam! Tanítani is szeretnéd az angolt, de nincs tanítási tapasztalatod!

Ez a módszer is felkeltette az érdeklődésed!

Próbáljuk összehangolni a két dolgot!

Velem kipróbálhatnád együtt, hátha kijön belőle vmi. használható!  

üdv: solymszi 

Előzmény: peterkorm (91)
peterkorm Creative Commons License 2005.09.25 0 0 91

Elolvastam a honlapon, amit a módszerről írtak, és meg kell mondjam, felkeltette az érdeklődésem. Sajnálom, hogy mindez csak ilyen kséőn jelent meg, nem akkor, amikor elkezdtem tanulni az angolt közel 16 éve, biztosan gyorsabban tanultam volna az elején. Szeretnék én is részt venni a program tesztelésében, amennyire időmből ez kitelik. Ugyan nincsen nyelvtanári végzettségem, de nyelvtudásom alapos, külföldön is sokáig fejlesztett, általános és gazdasági-szakmai felsőfokú nyelvvizsgával is rendelkezem, a nyelvet naponta sokat használom. Köszönettel venném, ha részt vehetnék, a megadott

E-mail cimre is fogok írni ez ügyben.

 

 

Péter

Előzmény: pixis (88)
kismuc13 Creative Commons License 2005.09.24 0 0 90

Engem is érdekelne, főként mint nyelvtanárt.

Előzmény: pixis (88)
Qqberci Creative Commons License 2005.09.23 0 0 89
Mi (kis családom) vállaljuk (3 fõ). Én TOEFL után, gyermekeim Proficiency-vel a hátuk mögött. Kritizálni rendesen tudunk :-))) Dobj egy mailt az itteni címemre.
Előzmény: pixis (88)
pixis Creative Commons License 2005.09.23 0 0 88
Angol nyelvgyakorló programhoz keresek tesztelőket. A http://www.myhammer.hu oldalról tölthető le a program. Ez egy ingyenesen kipróbálható nyelvgyakorló program, amely egy teljesen új elgondoláson alapul. A módszer nagyon hatékony, de kitartást igényel. Bővebb információ a fenti honlapon. Aki szeretne résztvenni a tesztelésben, és túljutott a kipróbálható részen, most ingyenesen rendelkezésére bocsájtunk számára további anyagokat. Cserébe visszajelzéseket várunk. Kérem jelezzétek, ha valakit érdekel a dolog. Email cimem: larpad kukac nettasoft pont hu
HP13 Creative Commons License 2005.09.19 0 0 87
Hahaha :)
Előzmény: Qqberci (86)
Qqberci Creative Commons License 2005.09.19 0 0 86
Most loptam, még friss :-)))


The European Commission has just announced an agreement whereby English will be the official language of the European Union rather than German, which was the other possibility. As part of the negotiations, the British Government conceded that English spelling had some room for improvement and has accepted a 5-year phase-in plan that would become known as "Euro-English". In the first year, "s" will replace the soft "c". Sertainly, this will make the sivil servants jump with joy. The hard "c" will be dropped in favour of "k". This should klear up konfusion, and keyboards kan have one less letter. There will be growing publik enthusiasm in the sekond year when the troublesome "ph" will be replaced with "f". This will make words like fotograf 20% shorter. In the 3rd year, publik akseptanse of the new spelling kan be expekted to reach the stage where more komplikated changes are possible. Governments will enkourage the removal of double letters which have always ben a deterent to akurate speling. Also, al wil agre that the horibl mes of the silent "e" in the languag is disgrasful and it should go away. By the 4th yer people wil be reseptiv to steps such as replasing "th" with "z" and "w" with "v". During ze fifz yer, ze unesesary "o" kan be dropd from vords kontaining "ou" and after ziz fifz yer, ve vil hav a reil sensibl riten styl. Zer vil be no mor trubl or difikultis and evrivun vil find it ezi tu understand ech oza. Ze drem of a united urop vil finali kum tru. Und efter ze fifz yer, ve vil al be speking German like zey vunted in ze forst plas.



(Reuters Warsaw, Adam Jasser: FRI AUG 26, 17:38:12)
kismuc13 Creative Commons License 2005.09.10 0 0 85

Hát, nem tudom pontosan,hol lehet ilyesminke utánanézni. Léteznek angol kiadású módszertani könyvek, Oxford vagy Cambridge kiadásúak, a honlapjukon meg tudod nézni, esetleg egy idegennyelvű könyvesboltban megvenni őket. De bármennyit is olvasol, ami szerintem azért elengedhetetlen az alapvető módszerek elsajátításához, úgyis a későbbi gyakorlat hozza meg a megfelelő tapasztalatot.

 

Vannak bizonyos alaptézisek, amiket illik tudni, mind a négy alapvető készség(Speaking, listening, reading,writing)terén és van iszonyat sok módszer, ahogy tanítani lehet.Ha olvasgatsz, feltétlen az inductive módszerbe ásd bele magad, az a korszerűbb és lényegesen célravezetőbb, mégha évtizedekig nem is ezt szorgalmazták itthon az idegennyelv-tanításban.

 

És talán érdemes azt is megnézni, hogy adott nyelvtani egységet hogy lehet a legcélravezetőbben tanítani, hogy kell gyakoroltatni, stb.

 

Készülj fel mindneképpen a ma itthon akkreditált nyelvvizsgák rendszeréből, hogy tudd őket ajánlani és biztosan tudd felmérni, ha valaki nyelvvizsgázni akar, hogy melyik vizsga melyik szintje lenne megfelelő neki.

 

Azt hiszem, tanítani valóban nem lehet könyvből megtanulni, viszont ahogy írtam vannak alapdolgok, amivel tisztában kell lenni, ha valóban felelősséggel akarod csinálni a dolgot.

 

Én akármennyit is tanultam erről, valóban csak a legalapabb dolgokat használom a munkámban, a többit a tapasztatalt hozta meg.

Előzmény: peterkorm (82)
sacab Creative Commons License 2005.09.08 0 0 84

Szia!

Olvastad a www.idegennyelvuklub.uw.hu oldalt?

Ha további kérdésed van, akkor kérlek pontosan fogalmazd meg, hogy mi lenne az, azokra szívesen válaszolok!

Előzmény: kicsilany25 (83)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!