Keresés

Részletes keresés

epimetheus Creative Commons License 2005.07.21 0 0 24
Elég sokszor fordul elő ilyen errefelé. Gondolom a hétmérföldes irányvonataikon nem szeretnek mozdonyt cserélni. Állítólag gépóra alapján természetben számolják el a munkát egymás között. Én is láttam pl. NS mozdonyt 800 km-re a legközelebbi vonalszakaszuktól (Kansas City) a BNSF pályaudvarán Alliance-ban. (fenn is van a neten)
Előzmény: manhattani (9)
epimetheus Creative Commons License 2005.07.21 0 0 23

Ilyet biztos tudnék készíteni, mert - kissé más értelemben - a szemöldököm elég gyakran indul felfelé vagy össze, ha amerikai mozdonyt, vagy inkább pályát látok.

 

Pl. első meglepetés volt: Kétvágányú fővonalon, 32,5 t tengelyterhelésnél, irányonként akár napi kb. 500e t elegyterhelés mellett sínszegekkel rögzített faaljakon suhannak a tehervonatok (azért alátétlemez legalább van).

Akad még más ilyen is...

Előzmény: manhattani (8)
manhattani Creative Commons License 2005.07.21 0 0 22

Keresés közben találtam: egy kis amerikai vasúttechnika.


Megépült a magas fahíd nyers rönkfákból (az észak-amerikai területen az összefüggő erdőségeket közvetve vagy közvetlenül a vasút irtotta ki), amit az idő ellen kezelni kellett volna. Ehelyett, már forgalom alatt, máshol kitermelt földet vittek oda és leszórták róla. A föld szép lassan zömült, és mire a rönkök elrohadtak, átvette a vágány tartását. Egyszerű és célszerű módszer.


Itt, Fort Madisonnál a Mississippi mellett a töltés árvízvédelmi gátul is szolgált.

manhattani Creative Commons License 2005.07.20 0 0 21
Hát, németből nem vagyok nagyon jó, ez nem a német vasutak topic :-))
Mintha a cím az 1904-es, St. Louis-i világkiállításról beszélne, és a vasúti forgalom módjáról.
Előzmény: davidbosi (19)
exmv Creative Commons License 2005.07.19 0 0 20

Ott sem minden fenékig tejföl:

 

"In the early morning hours of 10 July, 2005, CN trains 769 (an empty grain train) collided head on with train 334 at Anding, MS, about 29 miles north of Jackson. All four crew members were killed in this episode."

davidbosi Creative Commons License 2005.07.18 0 0 19
Bocsánat: az aljára rá van írva, hogy 1904-ben készítették. Ez van odaírva?

Fordítsa le valaki inkább:


Előzmény: davidbosi (18)
davidbosi Creative Commons License 2005.07.18 0 0 18
Na és ehhez mit szólnak uraim? :)

Ez egy kis ízelítő az első oldalról....
A többit egyenlőre nem tudom beszkennelni, mivel ha beraknám a lapszkennerbe azonnal tönkremenne ill. eltépődne... Ezt a képet nagyobban el tudom küldeni mailben!

A csalási rokonságtól kaptam. Azt mondták körübelül 100 éves lehet.
Igazából be kéne kereteztetni egy képkeretbe, de nincs még rá anyagi fedezet....

A másik mutatja az egész lapot magát. De rossz minőségben...

drdoktor Creative Commons License 2005.07.18 0 0 17
nagyon jók a képek:)
amire én emlékszem, azon viszont izmosabb gőzösök voltak:)
Előzmény: manhattani (16)
manhattani Creative Commons License 2005.07.17 0 0 16
Meg van ilyen is...
manhattani Creative Commons License 2005.07.16 0 0 15
Kösz, hogy belinkelted a képtárad, epimetheus, nézegettem a mozdonyok számát, sajnos ezek a gépek túl újak az én 96-97-es rosteremhez! :-))
Előzmény: epimetheus (11)
manhattani Creative Commons License 2005.07.16 0 0 14

>Pl. alapvető különbség a két gyár mozdonyainál: a forgóvázak, hűtőventillátor házak kialakítása között.
Igen, ami legjobban látszik: a hűtőlevegő beszívónyílásának a formája (nagyobb mozdonyoknál, amelyeknél kiáll a mozdonytestből): MINDEN GE-nél szárny formájú (felső és alsó lapja párhuzamos), és MINDEN EMD-nél háromszög keresztmetszetű.
Ez az EMD-nél igaz a turbó beszívójára is, pl. SD35.

 

Nagyon jó a mozdonyfelismeréshez a Gerald Foster féle (A field guide to) Trains, és van benne még  a kocsikról is. Kimondottan az eltéréseket mutatja (rajzokkal), mert sok társaság farigcsálta a gyári mozdonyait (pl. az EMD gépekbe turból először a UP tett, a gyár húzódozott ettől).

 

Tán még jobb a (The official) Locomotive Rosters & News, James W. Kerr-től. Ha látsz egy mozdonyszámot és társasági logótt, ez a könyv megmondja, hogy hány db. van abban a csoportban, a gyártót, a típust, a teljesítményét, és hogy mikor gyártották.

Előzmény: Dash 9 (13)
Dash 9 Creative Commons License 2005.07.16 0 0 13

Jut eszembe!

 

Pl. alapvető különbség a két gyár mozdonyainál: a forgóvázak, hűtőventillátor házak kialakítása között.

Az EMD gépeknél a 6 tengelyes dízelek SD jellel kezdődnek a GP-k a régebbi 4 tengelyesek.

 

A GE 6 tengelyes gépeinél a HI-Ad truck forgóvázak a Dash 9 családtól kezdődően jelentek meg.

A Dash 8 családban még 4 tengelyes gép is van.

Előzmény: epimetheus (11)
Dash 9 Creative Commons License 2005.07.16 0 0 12

Üdv a topicnak!

 

"Például örülnék, ha valaki meg tudná írni, hogy az egyes mozdonyok a GE és az EMD PONTOSAN melyik szériájának tagjai, mert a 80-90-es évek óta készített mozdonyoknál a gyártón túl a típusokat egyelőre nem tudom megkülönböztetni."

 

Így nehéz segíteni. Képek alapján megállapítható. Ha kint élsz, vagy többször jársz kint, akkor be tudsz szerezni ilyen könyvet is. Manhattani a címét is megtudja adni.

Előzmény: epimetheus (11)
epimetheus Creative Commons License 2005.07.16 0 0 11

Képtelen vagyok ellenállni a véletlen egybeesés csábításának, hogy éppen most indul ilyen topic... Muszáj reklamíroznom: parabola fényképgyűjtemény. Pont tegnap készült el...

 

Meg is látszik rajta, hogy még nem az igazi, meg az is, hogy nem valami sokat forgattam eddig kamerát a kezemben, de remélem a téma kárpótol. Egyelőre még magyarázatok sincsenek (folyamatosan írogatom majd őket), és a netikettet sem biztos, hogy tökéletesen tartom, kérem nézzétek el nekem. Legalább lehet találgatni, hogy merrefelé készültek a képek, és mit ábrázolnak.

 

Például örülnék, ha valaki meg tudná írni, hogy az egyes mozdonyok a GE és az EMD PONTOSAN melyik szériájának tagjai, mert a 80-90-es évek óta készített mozdonyoknál a gyártón túl a típusokat egyelőre nem tudom megkülönböztetni.

manhattani Creative Commons License 2005.07.15 0 0 10
Ez még csak az étvágygerjesztő, eddig ezt találtam.
manhattani Creative Commons License 2005.07.15 0 0 9
Az a CPRail az amerikai vasutak csavargója. Én egy chicagoi teherpályaudvaron láttam, hogy több társaság mozdonysorában volt egy-több CP, feltehetőleg bérelt mozdony.
Előzmény: RhB (6)
manhattani Creative Commons License 2005.07.15 0 0 8

Gonodolkodtam a logó dolgon, de nem tudnék olyat, ami kifejezné, hogy egész Amerikáról van szó, és a vasút minden vonatkozásáról.

Esetleg hazai viszonyokra lehetne: egy amerikai mozdony, amit egy magyar vasútbarát összevont szemöldökkel néz :-))

manhattani Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7

>egy USA-beli kép, amin 3-4, lehet 5 nagyobb gözös volt, de egymás felett! mert valami bonyolult felüljáró csomópont volt az egyik képen.

Megvan egy TRAINS-emben, egy ismert vasútfényképész éjszakai felvétele. A baj, hogy kb. 100 TRAINS-em van :-)) De megpróbálom megkeresni.

(Nem akarsz segíteni keresni? :-))  )

Előzmény: drdoktor (3)
RhB Creative Commons License 2005.07.15 0 0 6

...és abból az egyik CPRail !!! :-)))

 

Előzmény: Törölt nick (5)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.15 0 0 4
Gőzös legyen? Big Boy?
Előzmény: Törölt nick (0)
drdoktor Creative Commons License 2005.07.15 0 0 3
gyerekkoromban volt a kezemben egy lexikon a 30-as évekből, magyar, talán a Pesti Hírlap kiadása?
nos a vasúthoz volt egy képes melléklet, egy USA-beli kép, amin 3-4, lehet 5 nagyobb gözös volt, de egymás felett! mert valami bonyolult felüljáró csomópont volt az egyik képen.
nincs meg valakinek ez a kép? vagy valahol a neten?
manhattani Creative Commons License 2005.07.15 0 0 2
Te aztán gyors vagy! Kösz! :-))
Előzmény: Törölt nick (0)
manhattani Creative Commons License 2005.07.15 0 0 1
A New York Central (NYC) Syracuse-ban:
Ez a kép a XX. század elején készült, és kézzel színezték.
A New York - Chicago vonal egyik szakaszát a Syracuse & Utica társaság építette, 1839-re kötötte össze a nevében szereplő két várost (később beolvadt a NYC társaságba). A vonal legnagyobb része falvakon vagy kisvárosokon haladt át, de Syracusén a főutcán, a Washington Streeten (ez olyan, mint nálunk a minden faluban meglévő Kossuth utca...) Itt haladt a NYC fővonala majdnem száz évig (ebben implicite benne van, hogy később kitették a városból).
manhattani Creative Commons License 2005.07.15 0 0 topiknyitó
Akit érdekel az amerikai vasút, olvassa ezt vagy írjon ide. Kérdésekre is egyekszünk legjobb tudásunk és anyagaink szerint felelni. Elméleti megalapozásért ( :-))   ) és néhány szép amerikai modell képért érdemes megnézni a www.usavasut.hu honlapunkat is.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!