Keresés

Részletes keresés

ti_me Creative Commons License 2006.08.03 0 0 197
Örülök, hogy  otthonosan mozogsz a témában!
Előzmény: AAARGH (196)
AAARGH Creative Commons License 2006.08.03 0 0 196
A prófétaság lelke a Krisztusról való bizonyságtétel. Hozzátenném, hogy nem csak beszédről van szó, hanem tettekről is, sőt elsősorban arról. Mert ha szeretet nincs énbennem, stb, stb...
Előzmény: ti_me (195)
ti_me Creative Commons License 2006.01.24 0 0 195

Ahol nem gyakorolják (elsorvasztják, vagy  ki sem  engedik bontakozni) ezt az egyik legfontosab szellemi ajándékát az Úrnak, ott  megfosztják az embereket egy olyan isteni beavatkozástól..olyan isteni érintéstől, amit más ajándék nem  tud helyettesíteni , sem pótolni....

 

Olyan ez, mintha az egyik fontos vitaminból rendszeresen hiányt szenvedne valaki ...Nem azt  jelenti, hogy az illető egyáltalán nem  fejlődik, de  nem  a teljes potenciáljával működik..és ami  még szintén  érdekes, hogy  nem a megfeleő időritmusban  fejlődik, hanem  lasabban...

Előzmény: ti_me (194)
ti_me Creative Commons License 2006.01.24 0 0 194
A prófétálás azért fontos, mert Isten aktuális üzenetét aláhúzza, kiemeli, hangsúlyt  ad neki...megerősítheti az emberekben azt, amit amúgy addig is  mondott nekik az Úr.., egy prófécia, ami Isten trónjától jön ki, olyan, mint a harmat a lankadó fűszálnak..életet, erőt, dinamikát olt abba, aki felé irányul.
ti_me Creative Commons License 2005.10.11 0 0 193

Valaki nemrég arra emlékeztetett, hogya  prófétálás tulajdonképpen  nem  is  mindig  embereknek szól, hanem a " halott dolgoknak".

 

Ezt  meg  már  én mondom, hogy éppen ezért a prófétáláshoz nagyon nagy bátorság  kell. 

 

A prófétaság szelleme  sokakban  meglehet, vagyis  sokan  képesek  felismerni a valós helyzeteket,  (állapotokat), -- még azt is  képesek meglátni, vagy meghallani, hogy mit  kellene  mondani a "halott csontoknak", de mivel a realitás annyira  távol áll a szellemi  kinyilatkoztatástól,  ezért soxor  gyávák a gyakorlatban is  kivitelezni a próféciát-. 

 

 Pál is azt  kérte,  hogy érte is azért imádkozzanak,  hogy BÁTRAN tudja  szólni azt, amit  szólnia kell. (Ef. 6:20)

 

 +

 

Fil. 1:
 20. Amaz én esengô várásom és reménységem szerint, hogy semmiben meg nem
     szégyenülök, hanem mint mindenkor, úgy most is nagy bátorsággal fog
     magasztaltatni Krisztus az én testemben, akár életem, akár halálom
     által. 

 

 21. Mert nékem az élet Krisztus, és a meghalás nyereség.

 

 

fish12 Creative Commons License 2005.09.22 0 0 192

TIME=IDÕ

 

Az utóbbi idôben akarva akaratlan egyre többet olvasunk, hallunk kataszrófákról, terrortámadásokról,  háborús készülôdésekrôl, gyülöletrôl, gyilkosságról járványokról..

 

Mindezek arra intenek, hogy éberebbek és összeszedettebbek legyünk, mert az idô közel van.

 

A keresztények  szükséges, hogy  kiélesítsék a hallásukat, hogy  MEGHALLJÁK a SZENT SZELLEM SZAVÁT, ~és  a látásukat, hogy  LÁSSANAK .., hogy  meg tudják különböztetni a hamisat  az igazitól...(leginkább ima és Íge által)

 

"Akinek van füle a hallásra, hallja"..:

 

Lukács Evangéliuma 21. rész:


  8. ..Meglássátok, hogy el ne hitessenek benneteket:  mert
     sokan jônek el az én nevemben, kik ezt mondják: Én vagyok; és: Az idô elközelgett; ne menjetek azért utánok.
    

  9. És mikor hallotok háborúkról és zendülésekrôl, meg ne félemljetek; mert ezeknek meg kell lenni elôbb, de nem jô mindjárt a vég.

 

 10. Akkor monda nékik: Nemzet nemzet ellen támad, és ország ország ellen;

 

 11. És minden felé nagy földindulások lesznek, és éhségek és döghalálok; és rettegtetések és nagy jelek lesznek az égbôl.

 

 12. De mind ezeknek elôtte kezeiket reátok vetik, és üldöznek titeket, adván a gyülekezetek elé, és  tömlöczökbe és királyok és helytartók elé visznek az én nevemért.

 

 13. De ebbôl néktek lesz tanúbizonyságotok.

 

 14. Tökéljétek el azért a ti szívetekben, hogy nem gondoskodtok elôre, hogy mit feleljetek  védelmetekre:
    

 15. Mert én adok  néktek szájat és bölcseséget, melynek ellene nem szólhatnak, sem ellene nem állhatnak mind azok, a kik magokat ellenetekbe vetik.

 16. Elárulnak pedig titeket szülôk és testvérek is, rokonok  és barátok is; és  megölnek némelyeket ti közületek.

 17. És gyûlöletesek lesztek mindenki elôtt  az én nevemért.

 18. De fejeteknek egy hajszála  sem vész el.

 

 19. A ti béketûréstek által nyeritek meg lelketeket.

 

 20. Mikor pedig látjátok Jeruzsálemet hadseregektôl körülvéve, akkor
     tudjátok meg, hogy elközelgett az ô elpusztulása.

 21. Akkor a kik Júdeában lesznek, fussanak a hegyekre; és a kik annak
     közepette, menjenek ki abból: és a kik a mezôben, ne menjenek be abba.

 

 22. Mert azok a bosszúállásnak napjai, hogy beteljesedjenek mind azok, a
      mik megírattak.

 23. Jaj pedig a terhes és szoptató asszonyoknak azokban a nappokban; mert nagy szükség lesz e földön, és harag e népen.

 

 24. És elhullanak fegyvernek éle által, és fogva vitetnek minden pogányok közé; és Jeruzsálem megtapodtatik a pogányoktól, míglen betelik a  pogányok ideje.

 

  25. És lesznek jelek a napban, holdban és csillagokban; és a földön pogányok szorongása a kétség miatt, mikor a tenger és a hab zúgni fog,

 

  26. Mikor az emberek elhalnak a félelem miatt és azoknak várása miatt, a mik e föld kerekségére következnek: mert az egek erôsségei megrendülnek.

 

  27. És akkor meglátják az embernek Fiát eljôni a felhôben,  hatalommal és nagy dicsôséggel.

  28. Mikor pedig ezek kezdenek meglenni, nézzetek fel és emeljétek fel a ti fejeteket; mert elközelget a  ti váltságtok.
    

  29. Monda pedig nékik egy példázatot: Tekintsétek meg a fügefát  és  minden fákat:


 30. Mikor immár hajtanak, és ezt látjátok, ti magatoktól tudjátok, hogy  már közel van a nyár.

 

 31. Ezenképen ti is, mikor látjátok, hogy ezek meglesznek, tudjátok meg, hogy közel van az Isten országa.

 

 32. Bizony mondom néktek, hogy e nemzetség el nem múlik, mígnem mind ezek meglesznek.

 

 33. Az ég és a föld  elmúlnak, de az + én beszédeim semmiképen el nem múlnak.


  34. De vigyázzatok magatokra, hogy valamikor meg ne nehezedjék a ti szívetek dobzódásának, részegségnek és ez élet gondjainak miatta, és váratlanul reátok ne jôjjön az a + nap:

 35. Mert mintegy tôr, úgy lep meg mindeneket, a kik az egész föld színén lakoznak.


 36. Vigyázzatok  azért minden idôben, kérvén, hogy méltókká tétessetek  arra, hogy elkerüljétek mindezeket, a mik bekövetkeznek, és  megállhassatok az embernek Fia elôtt!

 

és még valami:

 

2. Péter 3:


  3. Tudván elôször azt, hogy az utolsó idôben csúfolkodók támadnak, a kik saját kívánságaik szerint járnak,

  ...   


 10. Az Úr napja pedig úgy jô  majd el, mint éjjeli tolvaj, a mikor az egek ropogva elmúlnak, az elemek pedig megégve felbomlanak, és  a föld és a rajta lévô dolgok is megégnek.

 11. Mivelhogy azért  mindezek felbomlanak, milyeneknek kell lennetek néktek szent életben  és kegyességben,

 12. A kik várjátok és sóvárogjátok az Isten napjának eljövetelét, a melyért az egek tûzbe borulva felbomlanak, és az elemek égve megolvadnak!
  

 13. De új eget és új földet várunk az ô ígérete szerint, a melyekben  igazság lakozik.

 

 

<><  <><  <><  <><

<><  <><  <><  <><

<><  <><  <><  <><

 

:)

ti_me Creative Commons License 2005.09.09 0 0 191

Erre válaszoltam:

 

Az érveim szerencsére visszaolvashatók és a te hajszálpontosságod is.

 

:-)

 

 

Előzmény: ti_me (190)
ti_me Creative Commons License 2005.09.09 0 0 190
Ennek örülök én is.  Van amiben  egyetértünk. :-)
Előzmény: Biga Cubensis (188)
Biga Cubensis Creative Commons License 2005.09.09 0 0 188

Egyszer fel kéne ébredni ti_me, de tartok tőle, az nem most lesz.

Az érveim szerencsére visszaolvashatók és a te hajszálpontosságod is.

Előzmény: ti_me (186)
ti_me Creative Commons License 2005.09.09 0 0 187
Nem awal az Ígével van a gond, hanem annak értelmezésével, --ami az előzőekből kiviláglott.
Előzmény: Biga Cubensis (184)
ti_me Creative Commons License 2005.09.09 0 0 186

Így  kell válaszolni, amikor  nincs normális érve valakinek! :D

 

Én hajszál-pontosan leírtam neked, hogy  miben tévedtél.. te viszont általánosításokkal akarsz megetetni.

Előzmény: Biga Cubensis (185)
Biga Cubensis Creative Commons License 2005.09.09 0 0 185
Most itt ködösítesz. Képtelen vagy kérdésekre válaszolni. Amúgy semmi gond.
Előzmény: ti_me (182)
Biga Cubensis Creative Commons License 2005.09.09 0 0 184

A Mt. 11.13-at sem én hamisítottam oda :DDD

Előzmény: ti_me (183)
ti_me Creative Commons License 2005.09.09 0 0 183

Na, neeeee!  Akkor Pál nem prófétált?   És Jézus nem volt  próféta??

 

  :DDD

Előzmény: Biga Cubensis (181)
ti_me Creative Commons License 2005.09.09 0 0 182

Nem én ködösítek, csak te nem érted. OLvasd újra!

 

A 172-esben minden téves, amit rám vonatkoztattál.

 

Többet foglalkozol azzal, hogy mely események állnak Isten ítélete vagy bosszúja mögött, mint..

 

Az sem igaz, hogy Isten Ítéleteiről vagy  bosszújáról beszéltem volna, mint ahogy az sem, hogy olyan eseményekkel foglalkoztam volna, amik mögött isteni bosszú vagy ítélet  állhat..

 

Tehát az abszolút nem igaz.

 

Csak evvel az egyetlen  próféciával kapcsolatban "beszélgettünk.".

 

..és csak úgy, mint itt sokan mások is, én is hozzászóltam az aktuális (ráadásul topikbaillő) témához..ahhoz a próféciához.... és közreadtam azt, amit én tudok.

 

Mi a gond???

Előzmény: Biga Cubensis (180)
Biga Cubensis Creative Commons License 2005.09.09 0 0 181

"Maga Jézus is  nem egyszer prófétált.. méghozzá a jövőről.."

 

Igen, és azt is mondta:

 

Mt. 11.13 Mert minden próféta és a törvény János idejéig prófétált.

Előzmény: ti_me (176)
Biga Cubensis Creative Commons License 2005.09.09 0 0 180

Ködösítesz. Azt állítottad, hogy szerinted nem Isten ítélete volt vagy bosszú, azt meg elismered, hogy bejött K.C. próféciája. Ebben a próféciában K.C. azt állítja, hogy Isten ítélte el a várost, mert elege volt a bűneiből. Akkor most a prófécia mely részeivel értesz egyet és melyekkel nem?

A 172-ben mi a téves? Hogy mostanában rengeteget írsz N.O-ról? Hogy Agabosz idejében hogyan történt a prófétálás?

Előzmény: ti_me (176)
ansz Creative Commons License 2005.09.09 0 0 179

Látom,

 

"Maga Jézus is  nem egyszer prófétált.. méghozzá a jövőről.."

 

No legalább kettőt, hogy legyen mit cáfolnom:-)  Inkább itt, nem oda való. 

Előzmény: ti_me (178)
ti_me Creative Commons License 2005.09.09 0 0 178
ott válaszoltam neked :-)
Előzmény: ansz (177)
ansz Creative Commons License 2005.09.09 0 0 177

A Kérdések a Hit Gy.-ben írtam Neked. 15900

 

De úgy látom felesleges ide egy hosszabbat írni, mert a reakciókból azt látom így sem értik, hogy a próféta nem egyenlő a jóssal, és a jövendőmondóval.

 

Na üdv....

Előzmény: ti_me (176)
ti_me Creative Commons License 2005.09.09 0 0 176

Olvasd el a Kérdések a Hit gYülekezetéről c. topikban a 15902-t.

 

1@értek awal, hogy a bűn miatt le tud menni a védelem akár egész térségekről is ..

 

..én néhány vitathatatlan tényt közöltem New Orleansról, valamint elismerem, hogy K.C. próféciája bejött. Ennyi.

 

Ez még nem jogosít fel  téged arra, amit írtál a 172-es hozzászólásodban.

 

Az a hsz-od téves. 

Előzmény: Biga Cubensis (175)
Biga Cubensis Creative Commons License 2005.09.09 0 0 175
Isten ítéletéről Kim Clement beszél, te meg egyetértesz vele, nem?
Előzmény: ti_me (174)
ti_me Creative Commons License 2005.09.09 0 0 174

Tévedés. Nem én beszéltem  Isten  bosszújáról, sem az ítéletéről.  Mutass rá hajszálpontosan  hol és mikor voltam  rosszindulatú. A segítségnyújtást pedig nemcsak helyeseltem, de meg is köszöntem..Olvass figyelmesebben.

Előzmény: Biga Cubensis (172)
lehellke Creative Commons License 2005.09.09 0 0 173

Kedveseim!

 had tódjam meg, a lapátnyéllel, ugyanis, amit fekete anyagnak mondanak, az ráfióaktivós, tehát nem véletlen, mikor az atomtikokat a föld felsineárjára hozták, megjelennek zömmben a UFÓsok, meg én is akkor zülettem, hisz 194U ha te, te is UFÓs vagy?

 a legnagyobb probléma, a rádióaktiv féle káros kisugárzások, s ugy afganisztán, mint iraq, a föld legtisztább országai voltak, rádióaktivitás szempontjából, most bizon a legkoszosobbak, s mondom a fekete anyag (black mater) elsősorba káros, rádióaktiv sugaras befolyás allatt van, lenne? zerintem, jah jajajaja....

Előzmény: keresohotmail.com (171)
Biga Cubensis Creative Commons License 2005.09.09 0 0 172
Többet foglalkozol azzal, hogy mely események állnak Isten ítélete vagy bosszúja mögött, mint azzal, hogy mennyi szeretet árad tőle és benned mennyi van belőle. Legalábbis itt a fórumon ezt teszed. Agabosz nem azért prófétálta meg az éhínséget Jeruzsálemben, hogy Isten ítéletéről menjen hónapokig a vita, hanem hogy segítsenek és rögtön cselekedjenek.
Előzmény: ti_me (170)
keresohotmail.com Creative Commons License 2005.09.09 0 0 171

És például az nem lehet, hogy szodoma ide meg New gomora oda az USA, a világ lakosságának 4%-a,  felelős a világ szédhidrogénkibocsájtásának 40%-ért és üvegházhatás, meg Golf áram lelassulás és társai miatt, az egyenlítői melegáramok nem tudnak leexpandálódni. Az energia meg ugye nem vész el csak átalakul és a karibi entrópia mivel nem találja meg az útját izland és írország felé, ezentúl észak amerikába tombolja ki magát.

Lehet, hogy a New Orleansiak nem ám azért pusztulnak mert nem dobálják kővel a buzifelvonulókat, hanem mert nem  vagyunk hajlandók elmenetelkor lecsavarni a légkondit, meg 5 liter alatti autót venni és négynél kevesebb motorral a csónakon pecézni menni.

ti_me Creative Commons License 2005.09.09 0 0 170

Minden  rejtélyes,  amíg  be nem teljesedik..

 

Egész pontosan  mutass rá hogy  én miben voltam rosszindulatú.

Előzmény: Biga Cubensis (169)
Biga Cubensis Creative Commons License 2005.09.09 0 0 169

Nagyon rejtélyes ez a három hónap dolog.

A megrögzött rosszindulatú te vagy régóta, csak észre sem veszed.

Előzmény: ti_me (167)
lehellke Creative Commons License 2005.09.09 0 0 168

ti mi -kém?

 te biztos 1 kém vagy, nem? ha kinyitod a szemedet, volt a gazár ataista wilágkomcsi zsidó centerrel wilágkommunizmus, aztán a nugati MESSIANISTIKUS UJ JUJJU JERUSÁS ugyanis itt lenne megvalósitva az UJUJJU JERUSA HA NEM SIKERÜLNE a 2000 éves tromhbitára nem omlik össze a gojojjojo csürhe, mert a nemzidók ideje lejárt, jönne a jewubuli uralom, ahol Luissiána . New Jerusa- NEM!? komcsik, meg a messiánistikus, itt a zsidók többet már nem rugnak fociba, mert ez ténleg az emberek feletti PÉNZHATOLOM megtartása, igy vagy ugy?

 na, hogy nem maradjon a disznó, a bürökbe?

Előzmény: ti_me (167)
ti_me Creative Commons License 2005.09.09 0 0 167

ha már  nekem nem hittetek, itt egy  tegnapi  műsor  a TBN műsorából..meg lehet hallgatni akárhányszor is a netről..

 

http://www.tbn.org/index.php/2/37.html

 

Katt. a "Thursday Sep 08, 2005" -nál a "100K"-ra (egyelőre nincs más option)

 

..a W. Media Player jobb alsó sarkában látható a műsor pillanatnyi ideje..

 

az New Orleansra, Kim Clement próféciájára vonatkozó rész a  17. perc 26. mp-nél kezdődik..

 

de kezdheted a hallgatást (nézést) 19. perc 26-tól is

 

Itt ebben a műsorban

 

19. perc 26mp-től  K.C. beszél a próféciájáról és

 

24. perc 56 mp-től Tommy Tenney beszél Lousiana államról és  New Orleans  különlegességéről (ő is negatív értelemben) ..ő ,  mint  aki maga is egy "Lousiana-boy". (26:06 !) mondja el a véleményét..(ami  hitelesnek mondható, mivel ő Baton Rouge-ban lakik , ami  autóval egy két órányira van New Orleanstól..gyalog pedig kb 1 napi  járásnyira..--az éjszakát nem  számítva :-)

 

(KIEMELNÉM , hogy 26.37.ben  T.T a próféciak "céljáról" beszél.)

 

29:33-tól a próféciák fontosságáról beszélnek..pontosabban és még részletesebben  pedig

 

a műsor 34. percében (25.mp-től)

Pastor Robert Kayanja beszél a próféciák FONTOSSÁGÁRÓL.. 

 

41:19-től pedig  Lance Wallnau vonja le nagyon figyelemreméltóan a konklúziót..

 

43:46mp.nél Tommy Tenney ( aki mégegyszer hangsúlyozom, hogy, mint  aki  lousianai!! .. ő mondja, hogy New Orleans miről híres!!! ..nem a jó gyülekezeteiről stb (ezt ő szószerint is így  mondta)..(noha megjegyzem, én tudok minimum egy:)) jó gyülekezetet ott is, mégpedig a Victory Fellowship Church-t és a pastor neve Frank Bailey)

 

 

 

Szóval lehet a kétkedőknek újraértékelni és a megrögzött  rosszindulatúaknak pedig tovább "csámcsogni":)

 

A műsorban elhangzott a prófécia is..többek között az is, hogy  "augusztus, szeptember, oktober a KEZDETET a sok halálnak"..

 

de szó volt egy soha nem látott nagy  ébredéstől is, ami ezt  követi majd :-))

 

32.perc 28.mp...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!