Keresés

Részletes keresés

ellenforradalmár Creative Commons License 2005.07.20 0 0 622

Dextra

Nem az állam titulálja természetellenesnek, hanem maga a természet. Ízlelgesd egy kicsit ezt az összetett szót: természetellenes. Vagyis a természetessel ellenkező.

 

Ezt boncolgatva úgy tűnik, hogy maga az állam is egy természetellenes dolog. Az internetes fórumokról már nem is beszélnék... :DDD

Előzmény: Dextra (620)
Dextra Creative Commons License 2005.07.20 0 0 621
- de ahhoz igen, hogy két ember - legyenek bármilyen neműek - nyugodtan végigsétálhasson az utcán, teszem azt kézenfogva.

Nocsak! Mert per pinanyalat be lenne tiltva hogy két azonos nemű egyén kéz a kézben sétáljon? Vagy mi a kő tyúkanyó kend?

Csakmert láttam múltkor az utcán három(!) fiatal leányzót kézenfogva sétálni, de a fene tudja miért, se ajárókelők nem akarták meglincselni őket, se a rendőr nem verte őket bilincsbe, pedig kb húsz méterre volt a rendőrség.
Én meg még jól meg is néztem őket, mert csini kis fehérnépek voltak ;-)

Itt is ilyesmi van: nagy hangerővel hívják fel a figyelmet magukra - paradox módon pont azért, hoyg a hétköznapjaik nyugodtak, természetesek, hétköznapiak lehessenek.

Aha! Ezexerint a hétköznapjaik állandó stresszben, frászban, és riadalomban telnek. Percenként kötnek beléjük az utcán, molesztálja őket a rendőr, talán még meg is pofozzák szegényeket, a "homofób" hentes meg nem ad nekik rövidkarajt.
Bizony ez kemény lehet.
És ezen az áldatlan helyzeten csak egy tollboás, seggrázós, kocsiplatón koitálós fölvonulással lehet segíteni, mert attól az emberek rögtön toleráncsossabbá válnak, nyitott világnézetűvé, és a tegnap még gumibotozó rendőr ma már virágot tűz a gomblyukába, miközben széles mosollyal nézi a menetet.

Előzmény: mmBálint (62)
Dextra Creative Commons License 2005.07.20 0 0 620
Nem az állam titulálja természetellenesnek, hanem maga a természet. Ízlelgesd egy kicsit ezt az összetett szót: természetellenes
Vagyis a természetessel ellenkező. Szerinted ugyan miért teremtette a Jóisten vagy a természet (vedd ahogy akarod) az embert férfivá és nővé?
Előzmény: Cs. András (53)
Dextra Creative Commons License 2005.07.20 0 0 619
A Budapest Parádé (amit ugyanúgy utálok mint a buzifölvonulást) mióta "Heteroszexuális Büszkeségi Felvonulás"? Vagy csak a te képzeletedben az?
Rossz a párhuzam, próbálkozz mással.
Előzmény: Cs. András (46)
Dextra Creative Commons License 2005.07.20 0 0 618
hanem mert egyenlőségjelet teszel a "sáfrányszínű tüllruhába öltözött, boát lóbáló buzikurvák" és a melegek közé. Holott te sem köpöd le magad, mint heterót, mert a közterületeken ízléstelenül felöltözött heterók is előfordulnak.

Csakhogy a buzik eleve "sáfrányszínű tüllruhába öltözött, boát lóbáló buzikurvák"-ként igyekeznek reprezentálni önmagukat. Míg ezzel szemben a heterók semmiféleképpen nem vonulnak ki önmagukat reprezentálni, hanem csupán természetszerűleg léteznek, és létezésüket magátólértetődően élik meg. Nem kívánják lépten - nyomon kirakatba tenni magukat.
Mint ahogy a szemüvegesek vagy a süketnémák se vonulnak föl minden évben.
Előzmény: Cs. András (41)
Dextra Creative Commons License 2005.07.20 0 0 617
Gondolom az édesapjukat is ennek megfelelően jellemezhetik...
Előzmény: Törölt nick (27)
Dextra Creative Commons License 2005.07.20 0 0 616
De azért amint kihúzod a homokból a fejed, és gondolkozol rajta egy picit, előbb-utóbb talán beugrik hogy van egy ilyen oldala is annak az együtt "járásnak".
Előzmény: AliceCsodaországban (23)
MrJones Creative Commons License 2005.07.20 0 0 615
Passzolok, tényleg halványan emlékszem.

Akkor valószínűleg még csak abszolút számokban lehetett a dolog.
Előzmény: Törölt nick (513)
MrJones Creative Commons License 2005.07.20 0 0 614
Dehogy tennék olyat! :)
Előzmény: Törölt nick (510)
mmBálint Creative Commons License 2005.07.14 0 0 610

Oké! - bár a "téma legyen" még nem azonos a csókolózó plakáttal, de hátha kiderül még valami, figyelni fogom.

 

(viszont: nem voltam miniszter!!!! ;-) )

Előzmény: zorki (609)
zorki Creative Commons License 2005.07.14 0 0 609

A tárgyilagosság híve szeretek lenni. Magam is emlékszem valamire, amit az OM akart. Emlékeim szerint arról volt szó, hogy a melegség, mint élethelyzet téma legyen a gimnáziumok osztályfőnöki óráin.

Aztán az ellenzék egyből rátámadt, és talán még valami tevezet készült is, amiből az jött le a médiában, hogy majd csókolózó fiú párokat mutatnak a gimnáziumokban.

Még az is lehet, hogy M.B. előző minisztersége idején volt.

Nem tom, sajna már öregszem.:)))

Előzmény: mmBálint (608)
mmBálint Creative Commons License 2005.07.14 0 0 608

Összefoglanám a mai diskurzus eredményeit:

 

1. Az OM nem tervez semmilyen csókolózó homo párt mutató plakátot.

 

2. a szadi vezetése csúnya és rossz, egyetemben néhány fórumozóval, akik viszont nem azonosak és nem is azonosíthatóak a társadalom liberális értékeket valló tagjaival.

 

3. Se a melegek, se a heterók jellemzően nem mutogatják az egyébként takargatnivaló testrészeiket sehol, amit meg zárt ajtók mögött csinálnak, ahhoz "semmi közöm" (copyright Gitana). Éljünk egymás mellett békességben. (szerintem)

 

Most így hirtelen. Ez talán nem is olyan rossz eredmény, nem?

mmBálint Creative Commons License 2005.07.14 0 0 607
Ejnye, be kár. Akkor viszont tényleg azt kell gondolnom, hogy Gitana rossz társaságba keveredett - lám ilyeneket mondanak neki, félrevezetésből. Ejnye.
Előzmény: bejuma (605)
bejuma Creative Commons License 2005.07.14 0 0 606
Szerintem állj tükör elé zorki most, nézd végig magadon. Keress magadon olyant, amit a hetero szomszéd öltözetében nem találhatsz. Na, ez lesz az, amire qitana gondolt! És te eddig ezt nem is tudtad!!!
Előzmény: zorki (603)
bejuma Creative Commons License 2005.07.14 0 0 605
Szerintem soha nem jelent meg ilyesmi, szinte naponta járok az om.hu-n, egyéb forrásokból is értesülhetek az OM iskolákkal kapcsolatos terveiről, de nem hallottam ilyen lököttségről. Sok másról igen, de azért ők sem akarhatnak ekkora hülyeséget csinálni.
Előzmény: mmBálint (602)
HAL9000 Creative Commons License 2005.07.14 0 0 604
Jer a topikodba!
Előzmény: Fine Tune (592)
zorki Creative Commons License 2005.07.14 0 0 603

gitana19

Már ne haragudj, de csak neked kellene megmondanod, hogy mi zavar a melegek öltözetében, mert így nem tom kitalálni.

Előzmény: gitana19 (601)
mmBálint Creative Commons License 2005.07.14 0 0 602

Én ezt teljesen értem, rendben is van.

 

De még mindig nagyon érdekel, hogy az OM plakátolásával mi van? Hogy ennek hol lehet utánanézni?

Előzmény: gitana19 (601)
gitana19 Creative Commons License 2005.07.14 0 0 601

Szövegértés.

Ha nem megfelelően öltözködsz, viseld a következményeit. Ha istállóba szandált veszel, ne csodálkozz, ha szétlapítja 1 ló a lábad. Ha fogadásra szakadt farmerben mész, ne csodálkozz, ha körberöhögnek. Ha városi sétához úgy kikened magad, mint 1 edzet éjjeli pillangó, ne csodálkozz, ha ajánlatot tesznek / fintorognak vérmérséklettől, beállítottságtól, nemtől függően.

A vérvétel meg arra vonatkozott, h más, ha csak pacigolsz 1 kicsit - mielőtt belémköttök, csodálatos dolog, és véletlenül se szólom le -, mint ha vmi az állatnak esetleg kellemetlen dolgot művelsz. Na, ilyen esetekre találtáki ki a védőöltözetet. És ha nem veszed fel, azzal bizony kockáztatod a testi éppségedet. Lehet akármilyen harcosan követelni, h azt vehess fel, amit úr(nő)i kedved jónak tartja, nem biztos, h mindíg célszerű, noha ez virágzó individualizmusod és béklyónélküliséged jelképe lehet.

Előzmény: zorki (597)
mmBálint Creative Commons License 2005.07.14 0 0 600

"De senki ne tegye ki azt, amilye van, ne mutogassa,"

 

De pont ezt kérdezem - ki mutogatta "azt, amije van"? Én Jim Morrisonról tudok, hogy a színpadon letolta a nadrágját - itt Budapesten a melegfelvonuláson tudtommal nem történt ilyen. vagy tudsz ilyesmiről? Meséld el!

Előzmény: Hy (594)
bejuma Creative Commons License 2005.07.14 0 0 599
És ki az a qitana, hogy egy topic alakult át neki?
Tényleg , ki vagy qitana?
Előzmény: mmBálint (593)
mmBálint Creative Commons License 2005.07.14 0 0 598

"h milyen nagyszerűek és toleránsak is vagytok."

 

Ezt mondtam volna? Hol? Vagy ez is "az SZDSZ felső vezetésére" vonatkozott?...

 

"Nem zavarok tovább."

 

Ezek szerint a korábbi rágalmazásaid alól sem tisztázod magad? Kár!...

 

szia

 

B

Előzmény: gitana19 (596)
zorki Creative Commons License 2005.07.14 0 0 597

gitana19

Szerintem meg semmi köze a lónak a melegekhez(azonkivül, hogy némelyik elég jól bánik velük, honnan tod, hogy én nem). Már ne is haragudj ezek szerint ha én nem megfelelően öltzööm -bár pont azt sejtettem, hogy túlzottan is- akkor hozzám képest egy heteró olyan, mint egy ló, és lábszárcsonton rúg, és eltörik a lábam?

Hova jutottunk.

 

Én csak annyit kérdeztem, hogy hol zavart téged a melegek öltözete, mikor és mi volt rajta a zavaró?

 

Ehhez képest azt kívánnád, hogy lovaktól vegyek vért, mikor senkitől se tudnék. No, de mi köze ennek a kárdáhez?

Előzmény: gitana19 (573)
gitana19 Creative Commons License 2005.07.14 0 0 596
Csak beszljétek meg nyugadtan 1más között, és veregessétek vállon magatokat, h milyen nagyszerűek és toleránsak is vagytok. Nem zavarok tovább.
Előzmény: mmBálint (593)
gitana19 Creative Commons License 2005.07.14 0 0 595

Én se vagyok slampos, csak épp tudom, hova mit vegyek fel. Pl. bálba nem szakadtfarmer, lovak közé nem báliruha-szandálka és hivatalba / suliba nem az övnél keskenyebb mini + neccharisnya. Persze büntetendő nincs benne, de ha nem +felelően öltözködsz, vállald a következményeket (a körberöhögéstől a fintorokon át a lábközépcsonttörésig)

Erre ez a válasz jött:

"Hogy rájuk is igaz, hogy lábcsonttörést érdemelnek (de könnyen dobálózól a szavakkal) az még nem teljesen világos számomra, legfeljebb az világos, ha én melegként nem az alkalomnak megfelelően öltözködök, akkor teljesen normális következmény, hogy eltörik majd a lábam, akik alkalomhoz illően öltözött heterók."

 

Mire te közlöd, h leánykádnak se tört el a lábközépcsontja, pedig neki már állt ló a lábára. Na most vagy 1iktek se tud olvasni, vagy szándékosan kötözködtök. De nyugodtan.

 

Másik:

A homoszexuálisoktól nem kérdezem meg, h ti hol és hogyan szoktatok, hanem amit előfordul ilyen, feljelentem őket, mert nem alkalmasak közösségi együttélésre.

 erre válasz:

az előbb elfelejtetted hozzátenni ezt a kiegészítést. A többinek meg mi köze a homoszexualitáshoz?

Úgyszint olvasni. Nem csak minden 2. szót. Az azért, mert összefüggést ált.isk.ben szokás felismerni.

Előzmény: Törölt nick (588)
Hy Creative Commons License 2005.07.14 0 0 594

Ágyuk vágyát.

 

Nem vagyok kíváncsi arra, ki mit csinál az ágyban, ki-kivel-mivel éli boldogan az életét, én sem viszem ki ágytartásomat az utcára!

Ennyi!

 

Legyen teljes törvény előtti jogegyenlőség, nevelhessen mindenki gyereket, aki megcsinálja, ne szólhasson bele senki.

 

De senki ne tegye ki azt, amilye van, ne mutogassa, tartsa meg magának, vagy kínálja zárt körben!

Előzmény: mmBálint (561)
mmBálint Creative Commons License 2005.07.14 0 0 593

Nem, Gitana életéről! :-)))))

 

Lassan mindent tudunk róla, mert nem kértük bár, de elmeséli: milyen ügyesen vesz vért, hol tanul, mit mondott a húga...

 

Kár, hogy közben rágalmakba bonyolódik és nemválaszol az ennek nyomán feltett kérdésekre...

Előzmény: bejuma (589)
Fine Tune Creative Commons License 2005.07.14 0 0 592
Akár vissza is kanyaríthatod témájához:)
Előzmény: bejuma (589)
mmBálint Creative Commons License 2005.07.14 0 0 591

"A többinek meg mi köze a homoszexualitáshoz?"

 

Pontosan! Itt van fejen taláva a szög. Gitana kicsit belefeledkezett a szólójába - ejnye. Legalább ne káromkodna...

Előzmény: Törölt nick (587)
gitana19 Creative Commons License 2005.07.14 0 0 590
És vért vett tőle? Megpipálta? Szétválasztott már verekedő kost meg kecskebakot? Oltást adott? 40 fok melegben, amikor már amúgy is tök ideg szerencsétlen állat rajzolta már fel a belső szerveit vizsgatételként az oldalára krétával? Az az igazi mulaccság!
Előzmény: Törölt nick (577)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!