Keresés

Részletes keresés

anine Creative Commons License 2010.04.06 0 0 29938

Csongi mondott egy elég hosszú verset, viszont Csani kijelentette, hogy nem szaval, de csokitojást kér...

Csani szűk körben azt dalolgatta, hogy "tavaszi szél vizet áraszt, virágom, virágom, minden Balázs (az apja neve) társat választ..." ööööööö

gombfoci Creative Commons License 2010.04.06 0 0 29937
sziasztok,

a szülinapomra kaptam lépésszámlálót a férjemtől, napi tízezer lépést kell(ene) megtenni az "egészségért". Mostanában nem tudok futni, így marad ez a "mindennapi sport" nekem. :-)
Aki esetleg szintén szeretne valami hasonló "álsportot" :-), az nézzen be holnaptól a tchibo-ba: túrázós cuccok és lépésszámláló lesz 4,5ezer ft.-ért...

lépésszámláló a 16. oldalon

hajrá mamákok!
kollina Creative Commons License 2010.04.06 0 0 29936

Jaj, ezt néha mi is nézzük, és én sem szeretem.

 

Pár napja találtam rá a JimJam-ra - eddig nálunk nem jött -, most ezt nézik. Ezen még eddig nem láttam durva mesefilmet.

Előzmény: gombfoci (29932)
kollina Creative Commons License 2010.04.06 0 0 29935
Sziasztok!

 

Hogy telt a Húsvét?

 

Képzeljétek Milu mondott locsoló verset. :)))) Igaz, csak a klasszikus versikét, de legalább már megszólalt nagyközönség előtt is. :)) Eddig még nem volt hajlandó verset mondani, csak ha ketten voltunk, most meg az egész család előtt .....

 

Tavaly még anyáknapján sem mondta a verseket az oviba, csak otthon. Ezek után kiváncsi leszek.

gombfoci Creative Commons License 2010.04.02 0 0 29934
:-)) elsőre én is viszkettem és naggggyon unszimpatikus volt, de be kell látnom, hogy sok közös vonása van Annával (:-O) és nagyon jól kezelik benne a kiscsajt és így a (mi) problémá(in)kat (is)...
Előzmény: anine (29933)
anine Creative Commons License 2010.04.02 0 0 29933
Gf, én viszketek akiskirálylánytól... :)
Előzmény: gombfoci (29932)
gombfoci Creative Commons License 2010.04.02 0 0 29932
Gf meseajánlója

van az m2-n A kis királylány című mesesorozat. nagyon ütősek a témái, pont a mi gyerekeink problémáival foglalkozik. :-)
Nálunk legalábbis nagyon bejön Annának a tematikája, tegnap például a giliszta-undort oldotta meg... :-)

Ajánlom!
gombfoci Creative Commons License 2010.03.31 0 0 29931
húsvéti gyerekkönyv akciók van a kazalexandra online-on...
muci76 Creative Commons License 2010.03.28 0 0 29930
Aaron rettenetesen raccsol, egyaltalan nem tudja pörgetni az r betut. Mondjuk az apja sem, a svajci nemetben nincs ilyen hang, es ugye neki az az elso nyelv. Logopedus nekem is azt mondta, hogy majd 5 eves kora utan erdemes elkezdeni foglalkozni vele. Mondjuk nagyon szoktam röhögni, mikor ilyeneket mond, hogy Frakk és Karoly bacsi...
Előzmény: kisbogyika (29929)
kisbogyika Creative Commons License 2010.03.27 0 0 29929

mi csütörtökön voltunk Danival a beszédfejlesztő központban, akartam is írni róla beszámolót. Dani "k" helyett "t"-t mond, "g" helyett pedig "d"-t (mint  mókustól megtudtam, a hátsó zárhangokat nem ejti jól) és persze nem pörög az "r".

A felmérés majd két óráig tartott, ebben benne van egy értelmi képesség mérés is. Elvileg két alkalommal szokták megcsinálni, de Dani az elején nagyon pörgött, így be akarták sűrűsíteni egybe, de aztán meg nagyon elfáradt szegény. Mivel Daninak vannak kisebb mozgásproblémái is - mi leginkább úgy mondjuk, hogy bátortalan - ezért lesz egy mozgásfelmérés is, és ez alapján döntenek a kezelésről. Lehet, hogy oda kell majd járni, de ha a mozgásterapeuta nem talál komoly eltérést, akkor elég az ovis logopédus. Évvesztes gyerekekt nálunk elkezdik középsőben, azaz nem is azt nézik, hogy milyen csoport, hanem azt, hogy hány éves. Elvileg 5 éves korig nem nagyon érdemes küzdeni, utána viszont jobb minél előbb elkezdeni, az én infoim szerint.

Egyébként ezen a felmérésen döbbenetes volt látni, hogy mennyire igaz az, hogy tanítónőt kell választani a gyereknek, nem iskolát. Ketten voltak, egy fiatalabb és egy középkorú hölgy, a fiatal kedves, sok pozítiv visszajelzéssel, a középkorú fáradt, és inkább a hibákat hangsúlyozta, vagy legalábbis lehetett látni a reakcióján, hogy vmi nem stimmel. Dani a fiatalnál mindig bőven korosztály fölött teljesített, a másiknál meg bőven alatta, és láttam is, hogy nagyon frusztrálja, hogy nem kap pozítiv megerősítést. Úgy sajnáltam szegényt! :(

Ha valakinek kell ilyen vizsgálat, és az oviban nem tudja elérni, hogy megvizsgálják a gyereket, hívja fel a beszédfejlesztő közp-t, a deák f. utcában vannak, és kérjen időpontot. Mondjuk ide a tényleg súlyos esetek járnak, tehát egy kis raccsolással nem érdemes hívni őket. És már telefonon kikérdezik az embert, hogy miért is akar menni, nyomós indok kell hozzá. :)

Előzmény: Zimizumi (29928)
Zimizumi Creative Commons License 2010.03.27 0 0 29928
azt hiszem, megvárom, amíg jövő tanév elején felmérik őket. nagyon nem aggódom. Barnabás legjobb barátjának a beszéde a szemem előtt tisztult le a kvázi érthetetlenből a kristálytisztáig egy év logopédussal végzett közös munka hatására. :-)
Előzmény: kollina (29926)
kollina Creative Commons License 2010.03.26 0 0 29927

Mi otthon folyamatosan szavaljuk a "répa, retek mogyoró, korán reggel ritkán rikkant a rigó-t." :)

 

Van pár nyelvtörős versikénk, ha valakinek kell, beszkennelem.

Előzmény: kollina (29926)
kollina Creative Commons License 2010.03.26 0 0 29926

:) A fontos dolgok azok mennek :))))

 

Én most is azt mondom, hogy nyugodtan keress fel egy logopédust és kérd meg, foglalkozzon Gergivel.

 

Nálunk apa volt pösze, vele kellett logopédushoz járni. Féltem is, hogy a gyerekekkel gond lesz. Szerintem Milunak nagyon sokat segített a logopédus, én azért vagyok logopédus párti.

Előzmény: Zimizumi (29925)
Zimizumi Creative Commons License 2010.03.26 0 0 29925

nálunk már középsőben felmérik őket, az biztos, de a fejlesztést inkább nagy csoportban csinálják. mondjuk, amikor érdeklődtem, az óvónéni mondta, hogy mi akár középsőben is kezdhetünk, ha úgy érzem, de van Gerginél gázosabb gyerek is a korosztályában... azt hiszem, könnyebb lenne felsorolni, hogy milyen beszédhibája nincs :-)

mondjuk azt kristálytisztán mondja, hogy "Barni hülye vagy"

Előzmény: andixka (29924)
andixka Creative Commons License 2010.03.26 0 0 29924
Nálunk nagycsoportban.
Mindkét gyerekem "jépa, jetek, mogyojó" típus. Na, anyjuk lánya, fia. :-) A kicsinél még nem feltétlen marad is, de Á. tuti logopédushoz fog járni majd.
Előzmény: Zimizumi (29922)
kollina Creative Commons License 2010.03.26 0 0 29923

Az már olyan jó, amikor két keréken brinyóznak. Sokkal gyorsabban lehet velük haladni, és lehet már családos túrákra menni. :) Mi épp vasárnapra tervezünk Göd-Vác-Göd görkorizást, Milu meg brinyóval jön. :)) Csak legyen jó idő.

 

 

Nálunk az oviban nagy csoportban kezdi a logopédus vizsgálni a gyerekeket. De ha téged zavar, elviheted nyugodtan külön, biztos tudnak ajánlani valakit.

Milyen beszédhibátok van?

 

 

Előzmény: Zimizumi (29922)
Zimizumi Creative Commons License 2010.03.26 0 0 29922

nem, csak gondolom nap közben az ember húzza az igát, aztán meg kihasználja a jódiőt és játszóterezik/bicajozik, majd jön az esti rutin... :-)

 

nálunk az az újság, hogy Gergi megtanult két keréken tekerni. lassan fogunk tudni kisebb bicajos kirándulásora indulni.

 

csajok, van valaki akinek a gyerkőce borzasztóan beszédhibás? nálatok mikor kezdik az oviban a logopédiát a "rászorulók"?

Előzmény: kollina (29921)
kollina Creative Commons License 2010.03.25 0 0 29921
Mindenki eltűnt?
kollina Creative Commons License 2010.03.22 0 0 29920
Benedeknek és Józsikának boldog névnapot. És dícsérjétek meg őket, hogy hoztak végre meleget! :))))

Olyan jót görkoriztunk a hétvégén. Milu is kapott görkorit, tök aranyos, ahogy hajtja magát. :)) És nagyon lelkes. :)
Almi602 Creative Commons License 2010.03.22 0 0 29919
Benedeknek és Józsikának sok boldog névnapot!!!

Mi pedig köszönjük a köszöntést :)
Előzmény: andixka (29914)
SpArKiE Creative Commons License 2010.03.22 0 0 29918
Köszönjük szépen!
Zimizumi Creative Commons License 2010.03.22 0 0 29917

Barnabásnak is van Józsi nevű osztálytársa, és most jött egy Géza, a barátnőm kisfia pedig Pál. szóval vannak még szülők, akik adják a gyerekeiknek ezeket a szép régi neveket.

 

Ax, írok (majd).

Előzmény: andixka (29914)
jefkoT Creative Commons License 2010.03.22 0 0 29916
Ó, bizony, Józsikának is Boldog Névnapot! (ne érezd magad egyedül, Bazsinak van Jocó csoporttársa)
Előzmény: andixka (29914)
nand09 Creative Commons License 2010.03.22 0 0 29915
Benedekeknek és Józsefnek nagyon boldog névnapot kívánunk mi is!
andixka Creative Commons License 2010.03.22 0 0 29914
Köszönjük. (Egyszem :-))) Mondjuk környéken sem tudok 10 év alatti hasonló nevűt. Ellenben született egy János :-))) )
Benedekeknek mi is sok boldogat kívánunk. :-)
Előzmény: Zimizumi (29912)
andixka Creative Commons License 2010.03.22 0 0 29913
Na ja, mert a listára küldtem (nem ezért kaptad meg) és neked cc-zve ment. SZóval csak te olvastad. (Akár priviben válaszolhatsz is ;-) ) Szerencsére azóta már működik a másik. :-)))
Előzmény: Zimizumi (29910)
Zimizumi Creative Commons License 2010.03.21 0 0 29912
Bezony, csóközön a Benedekeknek és egyszem Józsefünknek ezért a szépséges tavaszért!
Előzmény: jefkoT (29911)
jefkoT Creative Commons License 2010.03.21 0 0 29911
Boldog Benedek-napot!
Zimizumi Creative Commons License 2010.03.19 0 0 29910
a listára jött, tutira és csak egyszer. a gf-é is.
Előzmény: andixka (29909)
andixka Creative Commons License 2010.03.19 0 0 29909
Az mehetett át, ahol "Válasz mindenkinek"-et nyomtam :-) Szóval azt csak te kaptad meg. :-( Ha kétszer kaptad meg (vagy netán 5-ször...), akkor átment a mailer daemon ellenére. De ezt kétlem :-(
Én azért megkaptam gf próbáját is.
Előzmény: Zimizumi (29907)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!