Keresés

Részletes keresés

hiper fizikus Creative Commons License 2019.09.27 0 0 1711

Szerintem az ilyen módosított régi gépek francosan nézhetnek ki .

Előzmény: rubbish (1710)
rubbish Creative Commons License 2019.09.27 0 1 1710

Mert a régebbi gépek még rendes anyagból meg voltak csinálva.

Előzmény: hiper fizikus (1709)
hiper fizikus Creative Commons License 2019.09.27 0 0 1709
zorko Creative Commons License 2019.08.02 0 1 1708
Ezekre megy a tomeggyartas, minden gepesitve, robotizalva. A nagy darabszam miatt sokkal nagyobb a hatekonysag.
Előzmény: hiper fizikus (1706)
hiper fizikus Creative Commons License 2019.08.02 0 0 1707

Tehát szólóznak a kerekek . Ez is egyfajta vezérlés .

Előzmény: zorko (1705)
hiper fizikus Creative Commons License 2019.08.02 0 0 1706

Egy modern mehanikus karóra, vagy egy CD meghajtó nem nagy méretű, nem is olyan drága, mégis sokk alkatrészből áll . Az ilyen eszközök sok alkatrészei hogyan jön ki aránylag olcsón, és aránylag gyorsan ?

Előzmény: zorko (1704)
zorko Creative Commons License 2019.08.02 0 0 1705
Nem neztem videot roluk, de a kerekek mintazatabol itelve, nem csak azt tudhatja, mint egy lanctalpas jarmu, vagy egy Bobcat, hanem szerintem oldalazva is tud haladni.
Fordulas ugye az siman annyi, hogy egyik oldalon lassabban vagy nem is forognak a kerekek, akkor az a fele lemarad a masikhoz kepest, ezert kanyarodni fog. Ha egyik oldalt elore, masik oldalt hatra forognak a kerekek, akkor helyben meg tud fordulni.
A ferde mintazat arra enged kovetkeztetni, hogy egy oldalon is erdemes ellentetes iranyba forgatni a kerekeket, es ebbol oldalra kuszas fog kijonni. Szerintem. :)
Előzmény: hiper fizikus (1703)
zorko Creative Commons License 2019.08.02 0 0 1704
Szerintem nem ertem a kerdesedet (valaszodat :), de az jut eszembe, hogy nem is veletlenul olyan draga egy auto, vagy egy busz, munkagep, gyartosor vagy repulogep.... ;)
Előzmény: hiper fizikus (1702)
hiper fizikus Creative Commons License 2019.08.02 0 0 1703

"kerekek nem kormányzottak"

Akkor miképen manőverezik ?

Előzmény: mmormota (1699)
hiper fizikus Creative Commons License 2019.08.02 0 0 1702

De ez így az előállításuk rengeteg munkaidőt igényel . Mindet egyenként állítják elő, így ez túl sokk ?

Előzmény: zorko (1701)
zorko Creative Commons License 2019.07.30 0 0 1701

Egy autó is már sok alkatrészből áll. Szerintem egyszerűen ki van találva egy összeszerelési sorrend és kész. Semmi különös. :)

Repülőgépgyárban sosem voltam, de gondolom ott is valami séma szerint dolgoznak. Kisebb elemeket összeszerelik külön (vagy eleve úgy rendelik :), aztán fokozatosan beépítenek mindent.

Előzmény: hiper fizikus (1697)
construct Creative Commons License 2019.06.20 0 0 1700

Jópofa. Ilyen kinematikát talán még valódi terepjáró robotoknál is használni lehetne, mert elég egyszerűnek és robusztusnak tűnik.

Előzmény: mmormota (1699)
mmormota Creative Commons License 2019.06.20 0 0 1699

A DJI játékrobot kerék megoldását érdemes megnézni, igazi érdekesség. A kerekek nem kormányzottak, viszont független meghajtással rendelkeznek. A kis hengerek szabadon forognak. A megoldással meglepő manőverekre képes a kis jármű. Érdemes megnézni egy videót. (DJI Robomaster)

LégtechnikaBarbara Creative Commons License 2019.04.17 0 0 1698

Kedves Fórumozók, 

Légtechnikával foglalkozó cégünk németül beszélő épületgépész mérnököt keres. Home Office-ban végezhető munka! További információ és jelentkezés: info@airtech-kft.hu

hiper fizikus Creative Commons License 2019.04.02 0 0 1697

Én arra lennék kíváncsi, hogy a nagyonsok alkatrészből álló gépeket hogyan csinálják, mert kérdeztem egy műszerésztől, de nem válaszolt rá semmit ? pl. a gyártósorok előállítása sok alkatrészt igényel . 

Konrad Losonc Creative Commons License 2019.01.23 0 0 1696

Üdv, Csapatunk gépészeti tervezéssel, 2D, 3D CAD tervezéssel, 3D nyomtatással foglalkozik. Referencia munkáink, további elérhetőségünk itt megtalálható: http://www.mernokimegoldasok.hu/

3D nyomtatással foglalkozó blogunkon folyamatosan bemutatjuk elkészült munkáinkat: https://mm3dnyomtatas.blogspot.com/

Törölt nick Creative Commons License 2018.11.25 -1 0 1695

anyagkifáradással foglalkozott itt valaki?

>Az ismétlődő igénybevételeknek kitett alkatrészek, szerkezetek gyakran olyankor is meghibásodnak, amikor az alkatrészben ill. szerkezetben létrejövő feszültség nem éri el a folyáshatár értékét. A kifáradás jelenségét A. Wöhler ismerte fel az 1800-as évek végén.<

a wöhler görbe összefüggést mutat a mechanikai igénybevétel mértéke és a ciklusok száma között. eddig értem.

härtlein károly gyurmalin kísérletét nézve felmerült bennem egy kérdés. a kifáradás függhet az igénybevétel sebességétől is. (ügyfelünk egy anyagkifáradási vizsgálatot gyorsítva szeretne elvégezni, tehát ugyanannyi fárasztási ciklust a korábbi eljáráshoz képest rövidebb idő alatt.)

AttilaSipeki Creative Commons License 2018.11.16 0 0 1694

Üdvözlet! Térfogatos élelmiszeripari portöltő gép készítéséhez keresek mesterembert. Gombnyomásra az adagoló tölcsérből beállított (mérleges) mennyiségű fűszert kimér, majd gombnyomásra üríti egy zsákba.

Bővebb információ privátban. Köszönöm!

Sliderx Creative Commons License 2018.10.11 0 0 1693

Sziasztok

Tudnátok az alábbiban tanácsot adni?

Tegyük fel, hogy egy emelőgéphez 4,5 méter hosszú tengely szükséges, amin 2 db kötéldobra csévélődik fel egy 2 tonna tömeget emelő sodronykötél. 

A tengely a fesztáv miatt vastagfalú cső. Hogyan oldanátok meg a kötéldobok rögzítését a csőtengelyen (oldhatóan), a tengelyvégek befogását és a meghajtást?

Krosos Creative Commons License 2018.09.20 0 1 1692
Előzmény: magyarpityu (1690)
Krosos Creative Commons License 2018.09.20 0 0 1691

Sajna nem volt idom. De koszonom a pontos utbaigazitast!

Előzmény: magyarpityu (1690)
magyarpityu Creative Commons License 2018.09.20 0 1 1690

Sikerült valamit kideríteni? Arra jutottam, hogy az ASME Y14.5 szabvány 5.4.3 pontja foglalkozik a kérdéssel (itt definíciók és jelölési módok vannak) és hivatkozik az ANSI B89.3.1-re (amiben meg mérési módszerek vannak). Talán még az ASME Y14.5.1M szabvány 6.4.3-6.4.4 pontjai lehetnek érdekesek (itt meg a tűrések számításai vannak). (De nem tudom, az angol szabványok mennyire vannak összhangban az amerikai vagy európai szabványokkal?)

Előzmény: Krosos (1689)
Krosos Creative Commons License 2018.09.19 0 0 1689

Ez vajon az angol szabvanyban is igy van? Utananezek

Előzmény: XtraP (1686)
XtraP Creative Commons License 2018.09.19 0 1 1688

Még két dolog.

Az említett szabvány hatálya alá tartozó (tehát nem feltüntetett, vagy a rajzon e szabvány szerint elbírálandóként feltüntetett) tűrűsek be nem tartása ugyanolyan jogkövetkezményekkel jár, mint ha explicite kiírt tűrésnek nem felene meg az alkatrész. Tehát az, hogy a megrendelő nem tüntet fel tűrést, még nem jelenti, hogy hibát követett el - ezzel kimondatlanul a szabvány hatáskörébe utalta a tűrésértékek kimondását. A hibát az követi el, aki ezek után az MSZ ISO 2768-ban előírt tűrésnél (megrendelőként) pontosabb alkatrészért reklamál, vagy (gyártóként) azt túllépi.

A másik: ha a dokumentáció nem egyértelmű, akkor ezt a gyártónak jeleznie kell a megrendelő felé, tehát ha mondjuk a cipőfűző rajzáról az anyagminőség vagy a hossz lemaradt, nyilván nem jelentheti azt, hogy ha a cipőfűzőt fából vagy 50 mm-es hosszban készítem el, akkor a megrendelő köteles lenne azt kifizetni.

De még egyszer: a szóban forgó eset tekintetében a dokumentáció egyértelmű, mert a mérettűrés vagy rajta van a rajzon, vagy a fenti szabványból kivehető, és az alaktűrés vagy rajta van a rajzon, vagy a mérettűrésből egyértelműen adódik.

Előzmény: Krosos (1685)
mmormota Creative Commons License 2018.09.19 0 0 1687

A szeptemberi PCWorld-ben van egy teszt 100 ezer alatti típusokról.

1. tesztgyőztes: iRobot Roomba 616

2. PCWorld ajánlata: Xiaowa Smart Cleaner Youth Edition

Előzmény: Törölt nick (1684)
XtraP Creative Commons License 2018.09.19 0 2 1686

A rajzon tűréssel el nem látott méretek megkívánt pontosságáról az MSZ ISO 2768 rendelkezik. Erre a rajzon nem kell tételesen hivatkozni, mert a szabvány azt is tartalmazza, hogy ha a rajzon semmilyen utalás sincs a tűrésezetlen méretekkel kapcsolatos követelményekre, akkor a szabvány mely pontossági osztálya a mérvadó. Lehet azonban a szabvány más pontossági osztályát is előírni.

Az alakhelyességre (az előbbitől teljesen függetlenül) általánosságban az vonatkozik, hogy ha alaktűrés külön megadva nincs, akkor a mérettűrésen belüli alakhibák elfogadottak, azaz ha például (akár előírva, akár annak híján a fenti szabványból kikeresve) egy átmérő tűrése mondjuk +0,3 -0,1 mm, akkor a körkörösség megengedett hibája (0,3-(-0,1))/2 = 0,4/2 = 0,2 mm. (*)

Alaktűrést pontosan azért szokás előírni, mert az alak megengedett eltérése nemritkán érdemben kisebb, mint a méreté.

(*) Ehhez a körkörösség tűrésének definícióját  is tudni kell, ami szerint e tűrés a valóságos profil köré írható legkisebb és a bele írható legnagyobb (egymással koncentrikus) kör sugarának megengedett legnagyobb különbsége, lásd pl. itt.

Előzmény: Krosos (1685)
Krosos Creative Commons License 2018.09.19 0 0 1685

Nekem jo lenne, de most a kerdes hogy ki baltazta el a dolgot. Termeszetesen a megrendelo, mivel nem tuntetett fel semmit a rajzon.

Koszonom a valaszokat

Előzmény: Törölt nick (1683)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.19 0 0 1684

Szeretnék robotporszívót venni. Melyik fajta éri meg?

Törölt nick Creative Commons License 2018.09.19 0 0 1683

h7 tűrés nem jó neked?

persze ha nem sztétikai dologról van szó. ;)

Előzmény: Krosos (1682)
Krosos Creative Commons License 2018.09.19 0 0 1682

Ez lenne az idealis, de a megrendelo semmit nem adott meg. Az elozo szallitas, egy kis tulzassal 3 szog alaku lett a tokeletes kor helyett. Olyan 0.1-0.2mm elteres van a korkorosseget illetoen ami sok, de ha funkcionalisan nem befolyasolja az alkatreszt, marpedig a rajzukrol ez jott le, akkor nem is kell tokeletesre gyartani.

A kerdest azert tettem fel, hogy jol tudom-e hogy nincsen standard eloiras korkorosseget illetoen? Szerintem nincs, legalabb egy minoseget jelet meg kell adni hozza, vagy ahogy emlitetted, tablazatot mellekelni. Barmit. De semmi nelkul nehez kitalalni, mivel nincs ra szabvany. Ugye? :)

Előzmény: Törölt nick (1681)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!