Keresés

Részletes keresés

scarabaeus Creative Commons License 2022.09.30 0 0 1152

Hát, ezt az importkor belekerülő dolgot én kiszűretném programmal, az import után ideiglenesen kml-be exportálva. Megszórja snippet tagekkel...

Előzmény: homerx (1148)
scarabaeus Creative Commons License 2022.09.30 0 0 1151

A Google Earthbe dátumok nélkül adom át a trackeket, így a vonalat ki tudja rajzolni, de nem foglalkozik időpontokkal (én a trackpontoknál is utáltam, hogy minden egyes külön címkét kap (amit persze ki lehet kapcsolni a mappája pipájával)). GPX-eket a GPS Trackmakerből küldök a Google Earthbe, az nem adja át az időpontokat, nem nekem kell konvertálgatnom, szűrögetnem.

homerx Creative Commons License 2022.09.24 0 0 1150

tenyleg nem lataltam meg a megoldast

Előzmény: troglodita (1149)
troglodita Creative Commons License 2022.09.24 0 0 1149

ez ugye csak amolyan költői kérdés - füstölgés, választ gondolom nem vársz rá ;-)))

homerx Creative Commons License 2022.09.24 0 0 1148

qrvara zavar, hogy ha nem kml-bol, hanem mondjk gpx-bol hozol letre egy tracket a ge-ban, akkora helyek reszen kiirja, hogy mikor krealtam a ge-ben a tracket. egyaltalan nem erdekel. ha kml-bol toltom be, akkor nincs ilyen felesleges info. hogy lehet ezt eltuntetni?

troglodita Creative Commons License 2022.06.23 0 0 1147

khmmmmm....

Előzmény: homerx (1146)
homerx Creative Commons License 2022.06.23 0 0 1146

ez fontosabb :)

Előzmény: troglodita (1145)
troglodita Creative Commons License 2022.06.23 0 0 1145

Fontos info következik: Békásmegyerről Nagykőrösön és Temesváron keresztül, Plovdivot szinte súrolva megy a Mekka-vonal:

3x_ Creative Commons License 2022.03.30 0 1 1144

Igen, ez lenne az ideális. Hogy ez miért nem mehet a GE-ben?

Előzmény: troglodita (1143)
troglodita Creative Commons License 2022.03.30 0 0 1143

maps egészen értelmes:

Előzmény: homerx (1142)
homerx Creative Commons License 2022.03.30 0 0 1142

es mi donti el, hogy milyen nyelven jelenik meg a felirat? engem qrvara zavart regebben, hogy idegen orszagokban ay adott nyelven volt a felirat. mondjuk a tavolkeleten elegge zavaro volt barmit is megkeresni. mostanaban latom, hogy akar ket nyelven is kiirjak.

Előzmény: 3x_ (1141)
3x_ Creative Commons License 2022.03.29 0 0 1141

Úgy értem, hogy jelen esetben, ha Oroszország "fejjel lefelé állna" a vonalon, lehetne tudni, hogy arra van észak-kelet felé Oroszország és délnyugat felé Ukrajna.

Előzmény: 3x_ (1140)
3x_ Creative Commons License 2022.03.29 0 0 1140

Ma esti breaking newsra rákerestem és azt nézem, hogy annyi eszük sincs a google-nál, hogy ha a két ország közül az egyiket "befelé", a másikat "kifelé" írnák, akkor lehetne tudni, hogy melyik ország van a határvonal melyik oldalán...

troglodita Creative Commons License 2022.02.19 0 0 1139

A google ennél azért értelmesebb:

shipping company -> szállító társaság

Előzmény: 3x_ (1138)
3x_ Creative Commons License 2022.02.19 0 0 1138

Nyilván shipping company és Google translate

Előzmény: troglodita (1137)
troglodita Creative Commons License 2022.02.19 0 0 1137

Mondjuk ha nem pont a vonalra írnák a két ország nevét, hanem picit odébb pár méterrel, mindegyiket a maga térfelére, akkor még tájékozódási pont is lehetne, hogy mi merre. De hát van ott hajózási vállalat is (speditőr = hajózás, hüjjegyerek biztos csak tengerpartot látott eddig):

Előzmény: 3x_ (1136)
3x_ Creative Commons License 2022.02.19 0 0 1136

Minőségi munka MagSrbijaszág, brávó

troglodita Creative Commons License 2022.02.14 0 0 1135

Van ugye ez a kép, amin kis szemmeresztés után kiolvasható a Cambridge felirat:

De persze nem UK-ben kell keresni, hanem Bostontól északra, vele szinte összenőve is van egy Cambridge. A térképet elforgattam, tehát most nagyjából keletről, a tenger felől látható a város. Balról (délről) a Charles folyó választja el Bostontól, jobbra (északra) Sommerville és Boston kikötői része látható:

troglodita Creative Commons License 2022.01.04 0 0 1134

Ez az ide-oda ugrás a 360 fokos felvételeknél általában működik, ha egy szálloda/üzlet/vendéglő belső terét mutatják így be, például itt is

Gondolom, aki evvel foglalkozik és pénzt is szerez belőle, az valahogy addig gyalulja, amíg jó nem lesz, a többiek pedig feladják menet közben... Na meg itt nyilván csak a megbízott cég gömbpanorámái vannak feltöltve, nem minden amatőr béna igyekezete, mint esetleg egy közterületen.

Előzmény: scarabaeus (1132)
troglodita Creative Commons License 2022.01.02 0 0 1133

Egyik szemem sír, hogy ekkora a katyvasz a világ (egyik) nr one IT cégénél, a másik meg nevet, hogy ha náluk ez van, akkor talán másnál is bocsánatos bűnnek számít ez ;-)))

Előzmény: scarabaeus (1132)
scarabaeus Creative Commons License 2022.01.01 0 1 1132

A járvány előtti időben még úgy volt (és szerintem most is, csak nem csinálok gömbpanorámát), hogy az elkészült gömbpanorámákat feltöltés után a feltöltőnek kellett összekötögetnie. Aztán a rendszer vagy figyelembe vette ezt, vagy nem. Pl. megjelent a két gömbpanoráma közt a nyíl az átugráshoz. Vagy csak az egyiknél jelent meg. Vagy egyiknél sem. Annyira esetleges és megbízhatatlan rendszer, amire kevés példa van a világegyetemben. Rengeteg kék pötty hiányzik, panaszkodnak az emberek emiatt, amióta a rendszer létezik, de semmi. Egy időben a feltöltés dátumára íródott át a készítés dátuma, mondjuk ezt korrigálták hosszú évekkel később. Ja, eltűnt kék pöttyök jelenhetnek meg, de tűnhetnek is el. Ha az ember egy nem látható kék pötty helyére dobja a sárga embert, akkor beleesik a jelöletlen gömbpanorámába. Sok kék pötty nem ott jelenik meg, ahová a benne lévő koordináta mutat, hanem a hozzárendelt hely megnevezéséhez csoportosul be, pl. a településnév jelzőjéhez, be a völgybe, a domboldalról. A meglévő, működő láncolások sokszor felbomlanak. Az ember felépíti őket, működnek, megint felbomlanak. Egy örvénylő katyvasz ez az egész, az a csoda, hogy nem omlik össze a francba.

Azzal a "fotós útvonallal" (ami csak Google Mapsen jelenik meg), eddig még nem is találkoztam. Az sima fényképek sorozata, GPS koordináták szerint elhelyezve és összefűzve. Jó lehet (ha valaki nem függőlegesen tartja azt a rohadt 16:9-es vagy még keskenyebb képarányú mobilt), ha nem is adja azt, amit a gömbpanorámák, de a sima mobil is képes lehet összehozni.

Ellenben a gömbpanorámával, amit akármennyire is feszül meg a Google rendszere, a nem egy pont körül körbeforgatott telefon össze-vissza képsorából nem tud összerakni, mert képtelenség, tele az egész az igénytelen mobilos gömbpanorámákkal. Azokkal a gömbpanoráma kamerákkal az illesztés problémája többé-kevésbé megoldódik, lehet, hogy azokkal készült gömbpanorámasor össze is kötődik útvonallá, automatikusan. Én csak a saját, állványos-fényképezős-halszemes gömbpanorámáimat töltögettem fel oda is, miután a 360cities panorámákat kiszedték az alapértelmezett rétegből a Google Earthben (és mostanra a Google-ös mobilos gömbpanorámák kerültek a helyükre - illetve nem a helyükre, hanem logikusan, a Google Mapshez hasonlóan, a sárga emberke alá).

Az külön szépsége volt az átköltözésemnek, hogy a Google Maps PC-s böngészőben nem támogatja a gömbpanorámák feltöltését. Csakis a mobilos Utcakép alkalmazással lehet ezt megtenni. Aztán amikor csináltam egy rendszert, ami kitöltötte a Google által kért összes EXIF és egyéb mezőt az időpontról, koordinátákról, leírásról, egyebekről, aztán szépen belevitte minden gömbpanoráma képbe, és úgy töltögettem fel ezeket, a Google rendszere nemes egyszerűséggel letojta az egészet. Nekem kellett ott beállítgatnom mindent, abban a katyvaszban, amiben a Google mobilos Utcaképén, a mobilos Earthén, a PC-s böngészős Mapsén mást és mást láttam adatként, helyként, egyiken látszott a pötty, másikon nem, egyiken ment az átjárás a másik gömbbe, a másikon nem, aztán egyiken sem ment az átjárás, aztán egyszer megint ment, de bizonytalan volt minden.

Előzmény: troglodita (1128)
troglodita Creative Commons License 2022.01.01 0 0 1131

hááát, az ő logikájuk szerint ez valami két teljesen különböző dolog, mint alant látható ;-)))

Előzmény: 3x_ (1129)
troglodita Creative Commons License 2022.01.01 0 0 1130
3x_ Creative Commons License 2022.01.01 0 0 1129

Gondolom, hiányzik valami marker, hogy hol találkozzon a két kör, de csak logikázok, nem értek hozzá.

troglodita Creative Commons License 2022.01.01 0 0 1128

De mondjuk nem pontosan értem, hogy az egymást követő gömbpanorámák miért is nem tudnak fotós útvonallá összeállni, ha amúgy épp át lehetne lépni egyikből a másikba. Ez van, amikor a programozók agyában van valami, a való életben pedig valami kicsit más ;-)))

https://www.google.com/maps/@47.5203978,18.9575485,3a,40y,95.77h,87.96t/data=!3m6!1e1!3m4!1sAF1QipNJBsmzB8RnCszEdcum-5tOxVgdzEclPewUC1sa!2e10!7i1080!8i1920

Előzmény: troglodita (1127)
troglodita Creative Commons License 2022.01.01 0 0 1127

Ja, de az más, az a "fotós útvonal", a pöttyök pedig "gömbpanorámák":

Előzmény: 3x_ (1126)
3x_ Creative Commons License 2022.01.01 0 0 1126

Szerintem félreértetted, mert tényleg van olyan, hogy a szaggatott kék körök között lehet lépegetni, de nem tudom mitől függ.

Előzmény: troglodita (1125)
troglodita Creative Commons License 2022.01.01 0 0 1125

Kicsit sok lehetett a mártélyi elixír tegnap este, nem? 

;-)))

A "pöttyös streetview" az a közösségi hozzáadott érték, amit nem a G autói lőttek, hanem jellemzően egy-egy bringás sisakjára szerelt kamera. De ennek, meg az egész utcaképnek azért nem igazán sok köze van a GPS-alapú navigációhoz, nem gondolod?

Előzmény: homerx (1124)
homerx Creative Commons License 2022.01.01 0 0 1124

az olyan helyeken a streetview-ban, ahol csak pontozottan mutatja az utat, hogyan lehet navigalni? letettem a babumat, de nem igazan engedni, hogy ugorjon egyik pontrol a masikra. ez itt nagyrede egy reszlete.

troglodita Creative Commons License 2021.12.21 0 0 1123

mondjuk ők sem arról híresek (mint mi ,-) ), hogy minden percben mindent megkérdőjeleztek volna ;-)))

Előzmény: 3x_ (1122)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!