"A német adatvédelmi szabályozás értelmében a régebbi felvételeket törölni kell, így mindig csak a legfrissebb utcaképeket lehet majd elérni így az a közkedvelt funkció sem lesz elérhető, mellyel a korábbi állapotokat lehet megtekinteni."
Gratulálok ehhez is. Örülni lehet, hogy egyáltalán beengedik magukhoz a Google-kocsikat.
"Emellett kérvényezni lehet majd a házak elhomályosítását a cégtől."
Mondjuk ezt bőven ők használták túl azelőtt is, azon a pár létező helyen, ahol maradt utcakép. Engedélyezik majd az újbóli bejárást, nagyobb területen, és lesz egy nagy homály mindenhonnan, mert lelkesen mindenki leszedet majd mindent, sok értelme lesz.
Én pár napja néztem hogy Budán,a hegyen,az elit részeken bizonyos utcák mindkét oldala ki van takarva,az egész streetview kép száz métereken át egy homályos folyosó...Van ahol már az építési terület is jó előre.
két hete voltam egy ismerősünknél, elég szép helyen és szép házban is laknak, nézem később utcaképen, ki van homályosítva, még a téglakerítés egy része is. na ez, amit nem fogok sohasem megérteni. felhívás keringőre, hogy itt valami érdekes van.
A Google Earthbe dátumok nélkül adom át a trackeket, így a vonalat ki tudja rajzolni, de nem foglalkozik időpontokkal (én a trackpontoknál is utáltam, hogy minden egyes külön címkét kap (amit persze ki lehet kapcsolni a mappája pipájával)). GPX-eket a GPS Trackmakerből küldök a Google Earthbe, az nem adja át az időpontokat, nem nekem kell konvertálgatnom, szűrögetnem.
qrvara zavar, hogy ha nem kml-bol, hanem mondjk gpx-bol hozol letre egy tracket a ge-ban, akkora helyek reszen kiirja, hogy mikor krealtam a ge-ben a tracket. egyaltalan nem erdekel. ha kml-bol toltom be, akkor nincs ilyen felesleges info. hogy lehet ezt eltuntetni?
es mi donti el, hogy milyen nyelven jelenik meg a felirat? engem qrvara zavart regebben, hogy idegen orszagokban ay adott nyelven volt a felirat. mondjuk a tavolkeleten elegge zavaro volt barmit is megkeresni. mostanaban latom, hogy akar ket nyelven is kiirjak.
Úgy értem, hogy jelen esetben, ha Oroszország "fejjel lefelé állna" a vonalon, lehetne tudni, hogy arra van észak-kelet felé Oroszország és délnyugat felé Ukrajna.
Ma esti breaking newsra rákerestem és azt nézem, hogy annyi eszük sincs a google-nál, hogy ha a két ország közül az egyiket "befelé", a másikat "kifelé" írnák, akkor lehetne tudni, hogy melyik ország van a határvonal melyik oldalán...
Mondjuk ha nem pont a vonalra írnák a két ország nevét, hanem picit odébb pár méterrel, mindegyiket a maga térfelére, akkor még tájékozódási pont is lehetne, hogy mi merre. De hát van ott hajózási vállalat is (speditőr = hajózás, hüjjegyerek biztos csak tengerpartot látott eddig):
Van ugye ez a kép, amin kis szemmeresztés után kiolvasható a Cambridge felirat:
De persze nem UK-ben kell keresni, hanem Bostontól északra, vele szinte összenőve is van egy Cambridge. A térképet elforgattam, tehát most nagyjából keletről, a tenger felől látható a város. Balról (délről) a Charles folyó választja el Bostontól, jobbra (északra) Sommerville és Boston kikötői része látható:
Ez az ide-oda ugrás a 360 fokos felvételeknél általában működik, ha egy szálloda/üzlet/vendéglő belső terét mutatják így be, például itt is
Gondolom, aki evvel foglalkozik és pénzt is szerez belőle, az valahogy addig gyalulja, amíg jó nem lesz, a többiek pedig feladják menet közben... Na meg itt nyilván csak a megbízott cég gömbpanorámái vannak feltöltve, nem minden amatőr béna igyekezete, mint esetleg egy közterületen.