Keresés

Részletes keresés

Felhő986 Creative Commons License 2021.07.22 0 0 533

Sziasztok !

Nekünk nagy kedvencünk a joghurtos-tormás pác .

Kb. 2-3kg húshoz egy turmixgépbe rakok 1dl olajat, egy fél üveg tormát, egy kis poharas joghurtot , 3 teáskanál sót , 1/2 teáskanál édes vagy csípős pirospaprikát, fél teáskanál borsot ! Jól összemixelem majd ebbe pácolom a hússzeleteket legalább egy fél napra ! Rácson faszénen sütöm ! 

colly Creative Commons License 2017.11.15 0 0 532

szia

Bocs hogy minden előjel nélkül irkálok.

Időnként be-be nézek érdekeségeg után kutatva.

Nálunk nagyon megy a grillezett darált hús . sütés eszközétől függetlenül.

Az izesítés tetszőleges.

Általában 2kg húst veszek majd beizesítem négy részre osztom s megy a fagyasztóba.

Nem vettem észre külömbséget hacsa azt hogy ízesebb ha áll.

A receptet olvasva hiányolom a szódabikát.

A hús mennyiségéhez tennék 2 t.k-al.

A csevapnál kutakodj. 

 

Előzmény: Stahlhelm79 (529)
Stahlhelm79 Creative Commons License 2017.09.25 0 0 531

köszönöm a választ!

Előzmény: Boarhunter (530)
Boarhunter Creative Commons License 2017.09.18 0 0 530

Ezt a receptet még nem próbáltam de mics-et gyakran sütök, az nem szokott szétesni. Abban viszont van szódabikarbóna, húslevessel van lazítva és egy napot áll sütés előtt. A szódabikarbóna és a húsleves az "ragasztó", a megformázott rudacskák pihentetése meg segít összegyógyulni a cuccnak.

Ennél a receptnél a marhanyak fontos, abban van elég kollagén. Az első mics receptnél amit megismertem, szintén kikötötték, hogy borjúnyak legyen az egyik összetevő mert attól áll össze. Gondolom, ez még a szódabikarbóna előtti időkből származik.

Egyébként azt a bambuszpálcát nem erőltetném, felesleges bele viszont ha annál fogva mozdítod, nagyobb erőkarral feszegeted szét. Amíg kérget nem kap körben, inkább csak "hengergesd" a rácson.

Sajnos ez van amikor "gasztrobloggerek" olyan recepteket posztolnak amiket soha nem próbáltak ki...

Előzmény: Stahlhelm79 (529)
Stahlhelm79 Creative Commons License 2017.09.17 0 0 529

sziasztok!

 

ma kipróbáltuk Húsimádó receptjét, mivel nagyon szeretjük az indiai ízeket:

 

http://husimado-eger.blog.hu/2017/08/29/sertes_es_marha_satay_dinnyesalataval_es_fetasajt-kremmel

 

de nem gáz, hanem hagyományos faszenes grillen. nem jött be a dolog, mert a készített húsgombócok nagyon puhák lettek valahogy, először leestek a pálcikáról, szétestek. egyszóval túl puhák lettek. mi lehetett szerintetek a baj? mondjuk fagyasztóból volt a darált hús, tudom, ez nem a legjobb...

 

kissattis83 Creative Commons License 2017.08.09 0 0 528

Sziasztok,

szerintetek egy weber original premiumot érdemes kb 75-ért megvenni vagy a most akciós jamie olivert 40ért? Utóbbi az ár miatt elég csábító :)

szucsinet Creative Commons License 2017.03.14 0 0 527
Yoghaert Creative Commons License 2016.10.12 0 0 526

Az Oázisban most egy csomó grillsütő nagyon le van árazva, érdemes megnézni! http://webshop.oazis.hu/termekek/grillezes

kiggyo Creative Commons License 2016.08.22 0 0 525

Sziasztok!

 

Új vagyok itt a topicon, sok év grillezés után kezdtem el nyüstölni egy töltényszmókert tavasszal. Már pár 10 sütésen túl vagyok, nagyon bejön a dolog.

 

Tudtok valami szmókeres közösséget (fórum, stb) kishazánkban ahol lehet tapasztalatot cserélni?

 

Köszönöm előre is.

ZsuR Creative Commons License 2016.08.03 0 0 524
Előzmény: Nagy N. Éva (522)
Nagy N. Éva Creative Commons License 2016.07.28 0 0 522

Sziasztok!
Páromtól ezt a kis praktikus ketyerét kaptam ajándékba:)
Nekem bejött.
Grill sütő

Persze nem csak nekem:)

Scotty73 Creative Commons License 2016.06.06 0 0 521

Sziasztok! Itt az Egyedi méretűre és alakura tervezhető grillrács, rostlap, rostély, faszéntartó vagy épp hamuzó!

Grillezőtől és szezontól függetlenül kül- ill. beltérben egyaránt használható termékek, amelyeknek csak Ön fantáziája szab határt!

Megrendelhetőek vaslapok-sütő lapok grillezéshez, grillrácsok roston sütéshez, tepsik, ill. tüzelő rostélyok (tűztér, hamuzó) Egyedi igény (méret) alapján gyártva, akár gáztűzhelyre, beltéri villany, gáz sütőméretre is! 

Meglévő kerti grillre, gáztűzhelyre, kemencékbe, háztartási sütőbe helyezhető!

Fűthető: Fával, faszénnel, gázzal, de villanysütőben is használható!

Nézd meg termékeim, ill. érdeklődj elérhetőségeimen info@grillangyal.hu ,ill. a grillangyal.hu vagy a facebook.com/grillangyal oldalakon, ahol több féle grilltermékünket megtalálod!

cobranco Creative Commons License 2016.03.13 0 0 520

Akit érdekel, hogyan kell az isten háta mögött,őskori körülmények között egy "diétás" rántottát készíteni,ime.

https://youtu.be/F3Rl9FRHnMw?t=1h7m17s

Boar... Creative Commons License 2014.09.14 0 0 519

Forró füstön a pisztráng tizenöt perc...mi a francot csinálsz te másfél óráig? Annyi idő alatt a napon is megsül... :-)

Előzmény: Runnkarlen (518)
Runnkarlen Creative Commons License 2014.09.03 0 0 518

Sziasztok! Teljesen belebolondultunk a kerti forró füstölésbe, ezért megosztanék veletek két egyszerű receptet. 

Az egyik a füstölt pisztráng: 

Tisztítsuk meg, forgassuk meg durva szemű sóban (belülre is jusson!). A füstölőbe tegyünk bükkfa forgácsot. A füst fűszerezhető: rozmaring vagy borókabogyó keverhető a forgácshoz. Másfél óra alatt elkészül.

 

A másik, amit próbáltam: marha hátszín.

Baromi érdekes volt, hogy a füstölőben kb 80°-volt, de 1 óra alatt, úgy átsült a kb 1,5cm vastag szelet, hogy nem volt már rózsaszín a közepe. A végén még forró olajban a két oldalát 30-30 mp-re megpirítottam. Isteni lett és omlós.

 

https://www.forrofust.hu

 

Ez volt a reklám helye, bár a receptek miatt is érdemes ránézni. 

 

Ha valakinek van valami tapasztalata forró füstöléssel kapcsolatban, azt szívesen venném.

panellakó haspók Creative Commons License 2014.07.21 0 0 517

Kösz! :)

Előzmény: ZsuR (514)
ZsuR Creative Commons License 2014.07.07 0 0 516

Nutty, nutty... te mar megint hirdetsz...

Előzmény: Nuttyboy76 (515)
Nuttyboy76 Creative Commons License 2014.07.07 0 0 515

Sziasztok!

 

 

Vettem egy ilyen grillt. http://www.mediamarkt.hu/mcs/product/MET-Tarrington-House-Louisiana-faszenes-grill,103952,523143,1293161.html?langId=-19

A használathoz kérnék segítséget, mert nincsen benne tapasztalatom.

 

Van ugye alul az a kosár amibe a faszenet rakom ez eddig világos nekem. Magába a grillbe van egy alsó meg egy felső rács illetve a felnyitható tetőben is van egy.  Hogyan használjam?

Illetve abban a faszéntartó kosárban van az izzó faszén végig és úgy sül majd a hús meg a többi?

Előre is köszönöm annak aki segít az első használat előtt pár jó tanáccsal.

ZsuR Creative Commons License 2014.06.28 0 0 514
Előzmény: panellakó haspók (512)
ZsuR Creative Commons License 2014.06.28 0 0 513

Elozo este meg lett szorva fuszerkeverekkel - ami lehet egyszeruen so-bors.  En azzal szoktam - ezt a fiam csinalta.  En nem szoktam sokkal elobb befuszerezni, kb fel ora, ora.  A gyerekem elozo este - ha reggel kezdi sutni mint most - es nem szaritja ki a so mint azt sokan mondjak.

 

Kb egy oraval a vege elott bekeni BBQ szosszal (Tuzrol pattanasban bennt a recept is hogyan keszitheted hazilag) es tovabb suti vele.  Ovatosan, mert a cukor miatt hamar megeg.

 

Mennyei volt!!! :))

Előzmény: panellakó haspók (512)
panellakó haspók Creative Commons License 2014.06.28 0 0 512

Előtte pácolod? Mivel kened közben vagy a végén? Jól néz ki!

Előzmény: ZsuR (511)
ZsuR Creative Commons License 2014.06.27 0 0 511

Mi szeretjuk a vastag oldalast...

Előzmény: cvt01 (439)
panellakó haspók Creative Commons License 2014.06.27 0 0 510

Én nem tudok angolul. Magyarul van valami hasonló?

Előzmény: prwhrqkt (395)
panellakó haspók Creative Commons License 2014.06.27 0 0 509

Jól néz ki! De belül omlós?

Előzmény: cvt01 (473)
xtl Creative Commons License 2014.06.24 0 0 508

Én is próbáltam már beazonosítani netes forrásokból. Az angolszász darabolási rendszerekkel még csak-csak képben vagyok, illetve van forrás bőséggel, de a mexikóiak, meg az argentínok rendesen falhoz tudnak állítani :)

Előzmény: alliumshop (507)
alliumshop Creative Commons License 2014.06.24 0 0 507

Ez a blogger rostélyost (=magas hátszín) v. hátszínt ír...

 

http://fast-food.blog.hu/2013/05/07/carne_asada_frijoles_refritos_tortillas

 

Az előzőekhez képest eléggé eltérő infó...

 

 

 

 

Előzmény: xtl (504)
xtl Creative Commons License 2014.06.24 0 0 506

Köszönöm.

Előzmény: alliumshop (505)
alliumshop Creative Commons License 2014.06.24 0 0 505

http://en.wikipedia.org/wiki/Carne_asada

 

In Mexican cuisine, carne asada (literally 'grilled meat' (specifically beef), though any type of dry heat cooking may be used)[1] is made from thin marinated beef steak, usually skirt steak, flank steak or flap steak.[2]

 

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Skirt_steak#mediaviewer/File:BeefCutPlate.png

 

http://www.moocow.com/info/cooking.shtml

 

 

Az a probléma, hogy itthon nem biztos, hogy ilyen felosztásban darabolják a marhát.

 

Ennek a képnek az alapján szegy, vagy gömbölyű felsál:

 

Előzmény: xtl (504)
xtl Creative Commons License 2014.06.24 0 0 504

Sziasztok!

 

Tudnátok segíteni? A thin steak, ami a jól átsült carne asada alapanyaga, az vajon a marha melyik része, és hogy van magyarul? Köszönöm.

Degeczi Creative Commons License 2014.06.18 0 0 503

És ha csak ez lenne - de tucatnyi név alatt spammel tele egy rakás topikot...

 

Nem tudom, milyen marketinges lehet ennyire idióta, h csak az ellenkezőjét éri el vele: megutáltatja a munkaadóját sokakkal (vagy eleve ez a cél?)

Előzmény: ásítósmacska (499)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!