Keresés

Részletes keresés

Rasputin Creative Commons License 2022.10.16 0 0 3463

Ad 1. Ez nem a moderációs topik.

Ad 2. Nem úgy kezdődött, hogy visszaütött...

 

Előzmény: martapeer (3462)
martapeer Creative Commons License 2022.10.16 0 0 3462
bmarika Creative Commons License 2022.05.20 0 0 3461
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.17 0 0 3458

Köszönöm a gyors valászt. 

 

 

Amit írtál, elfogadom, de akkor töröld a személyeskedést, tiltsd ki az elkövetőket hosszabb, rövidebb időre, tedd ki őket a szégyenfalra, de ne üvöltsd le a teljes lakosság fejét. Most vagy megijedtünk, vagy megsértődtünk, ki-ki vérmérséklete szerint, de egy szót se írt bele senki. 

Előzmény: Rasputin (3457)
Rasputin Creative Commons License 2014.12.17 -1 0 3457

Elnézést kérek, kissé elragadott a hév, legközelebb szofisztikáltabban fogok fogalmazni.

A lényeg, hogy néminemű személyeskedés volt a topikban, amit szerettem volna csírájában, idő előtt elfojtani.

 

 

Előzmény: Törölt nick (3453)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.17 0 0 3456

mire föl

Előzmény: Törölt nick (3455)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.17 0 0 3455

Kac, kac! De még mindig nem tudom, hogy mre föli ez a keretlegény tempó:-(

Előzmény: Operator (3454)
Operator Creative Commons License 2014.12.17 -1 0 3454

Biztos belekevertetek valami szakmaiságot a topikba, tessék szépen offolni, ahogy az a címben/leírásban is áll. ;-)))

Előzmény: Törölt nick (3453)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.17 0 0 3453

Igen nagy tisztelettel ugyan, de szeretném megkérdezni, hogy miért törte ránk az ajtót a moderatúra, és miért ordított ránk meglehetős ingerültséggel: 

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=132899903&t=9204403

 

Mindenkire egyformán, korra, nemre, felróhatóságra tekintet nélkül?

 

 

 

maya40.1 Creative Commons License 2014.07.01 0 0 3452

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni, mert nem tudok mit kezdeni egy illetővel, aki úgy tűnik kipécézett és folyamatosan zaklat az indexes topikok egyikében és nem akarok folyton a moderátoroknál rinyálni!

 

Az elmúlt héten már töröltettem a hozzászólásait, a modik szuperek voltak és irgalmatlanok, órákon belül kitakarították.

Nem az volt a gondom vele, hogy kritizálta a topikban írtakat, és a konkrét személyt, akiről az egész szól, hanem az, hogy iszonyat trágár, ordenáré stílusban tette.

 

Ráadásul nagyon megtévesztő nicknevet választott és amikor ránéztem, azt láttam, hogy csak és kizárólag abban a topikban vannak hozzászólásai. A név nagyon emlékeztetett az enyémre, csak egy számjegyben tért el, maya40.1 helyett maya40.5 volt.

 

Ma benéztem a Facebook csoportba, ahol az egyik indexes tagtárs jelezte, hogy már megint trollkodik valaki a "Sisi topikban, az Indexen" Kun Béla5 néven írt  fenyegetőző hangú hozzászólást.

 

Mivel nemrégiben szerveztünk osztálytalálkozót, a Facebookon létrehoztunk egy Kun Béla Ált. isk nevű csoportot, ami látható is az ottani oldalamon, és az 5-ös szám is elég fura ismétlődés.

 

Tesztképpen direkt úgy fogalmaztam meg a választ az első hozzászólására, amiben utaltam rá, hogy ő ugyanaz a személy, akivel a múlt héten konfrontálódtunk.

A válaszában még csak nem is tiltakozott, igaz, el sem ismerte, de a kocsmabeli modorban írt további hozzászólásai is egyértelművé teszik számomra a személyazonosságát.

 

Az illető ( ha a feltételezésem a személyéről helyes) bosszúhadjáratának vélhető oka, hogy nem régen közös megegyezéssel kizártuk a Facebook-csoportból és töröltük az ismerőslistákról - mind a hat különböző felhasználónevén - mert sokszori kérésünkre sem volt hajlandó tiszteletben tartani, hogy mi:

  • Nem politizálunk
  • Nem osztjuk a szélsőjobbos, antiszemita nézeteit
  • Nem toleráljuk a trágár beszédstílust

 

Mivel ilyen "személyes megtámadtatás" még nem ért, nem tudom, hogy kezeljem a helyzetet, nem akarok minden héten jelentgetni a moderátoroknál, és nem szeretnék távozni se az indexes csapatból, hiszen évek óta létezünk ez a jómadár meg csak mostanában röppent ránk.

 

Van valakinek ötlete, hogy mit tegyek?

Vagy marad a folyamatos jelentgetés és panaszkodás?

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=130849516&t=9118767

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=130851516&t=9118767

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=130851562&t=9118767

 

Az utóbbi hsz már durván  személyeskedő szerintem.

 

Köszi, ha segíttek, akármilyen tanáccsal, vagy véleménnyel

Csiripöri Creative Commons License 2014.03.03 0 0 3451

Hála istennek, véget ért a kukutyini kormányválság és visszatértél közénk. Akkor meg dologra, de serényen!

Előzmény: kukutyini_szakadár (3450)
kukutyini_szakadár Creative Commons License 2014.03.02 0 0 3450

Pörikém, tudom én azt, hogy vétettem, csak erősnek találtam a végleges tiltást. De ezek szerint mégsem volt végleges, vagy legalábbis visszaengedtek, úgy tűnik. Szóval jöhet a chianti, mert újra van KSZ. (Óh, beh nehéz lett volna ezt kihagyni!)

Előzmény: Csiripöri (3449)
Csiripöri Creative Commons License 2014.03.01 0 0 3449

Szerbusz szakadár!

Kerestelek. Megdöbbentem, hogy itt és ezzel a tartalommal találtalak meg végül. Viszont, mert nem értettem a dolgot, tájékozódtam és a következőt találtam:

http://forum.index.hu/Custom/showModMod

Etikai szabályzat II / 1 / d

"A kifejezetten e célt szolgáló rovatokon kívüli, szerkesztéssel, moderálással, a szerkesztőkkel vagy a moderátorokkal foglalkozó hozzászólások jogsértőnek minősülnek."

Szerintem ezzel magyarázható a hsz-ed törlése. Még mindig kérdéses viszont, miért kellett ezért téged teljesen kitiltani a topikból. Mindenesetre sajnálom, hiányozni fogsz és a topiknak sem tesz majd jót a távolléted.

A legközelebbi pohár Chiantinál gondolok majd rád. :-)

Előzmény: kukutyini_szakadár (3445)
kukutyini_szakadár Creative Commons License 2014.02.27 0 0 3446

*feleslegesen

Előzmény: kukutyini_szakadár (3445)
kukutyini_szakadár Creative Commons License 2014.02.27 0 0 3445

Szép estét!

 

Igazából csak panaszkodni szeretnék, illetve nemtetszésemnek hangot adni, amiért kitiltottatok a VV6 topikból. Nem a bajt kerestem, ahogy azt a kedves moderáló megjegyzésben hozzáfűzte, de azért nehogy ne lehessen már megjegyezni annyit, hogy felesleges kezdtetek moderálásba. Ugyanis az illető a hozzászólások menetét nem zavarta, és míg el nem kezdték piszkálni mások, mindig a témához szólt hozzá. Nem csinált ő semmi rosszat, csak egyeseknek zavarta a szemét, hogy nem az van, amit ők akarnak. Hogy a 21. században ez baj, az elgondolkodtató. Vagy legalábbis számomra az. Tanulságot levontam.

További minden jót nektek!

Üdv.

 

(Remélem, a megfelelő topikba írtam, amennyiben nem, legfeljebb innen is kitiltotok.)

B-T2 Creative Commons License 2013.11.15 0 0 3444

Jól érted lánc törlés áldozata lett a hozzászólásod.

Az „Olvasgasd….” megjegyzés +orakulum+-nak szólt.
A „már többször beregisztráló illetékteleneket kitiltani..” magyarázatra szorul.
És akkor most elmentem a fenébe!:-)

Előzmény: Blinky9 (3443)
Blinky9 Creative Commons License 2013.10.18 0 0 3443

Ha az én hozzászólásomat +orákulum+ miatt töröltétek, akkor megértem, pedig nem voltam sértő. Ellenben, ha a nevét nem vállaló mélyen tisztelt index kolléga nem képes normálisan moderálni egy fórumot és a már többször beregisztráló illetékteleneket kitiltani, akkor legyen szíves és menjen a fenébe a

"A moderátor személyes megjegyzése:

Olvasgasd a topic leírást!"

 

szövegével!

Dave985 Creative Commons License 2013.05.18 0 0 3441

A shuvoh-t érintő root pontos hátteréről be tudna valaki számolni nekem, akár maga az érintett? 

(Elvileg megfelelő topikba írtam most, így nem áll fenn a kitiltás veszélye.) 

Kilroy Creative Commons License 2013.02.21 0 0 3439

És nekik még delgombjuk is van :-D

Előzmény: Rasputin (3438)
Rasputin Creative Commons License 2013.02.21 0 0 3438

>>(De előtte alaposan gondolja át, mert a júzerek fantáziája végtelen.:))

 

Hát még a modiké... SZmájli.

 

 

Előzmény: Törölt nick (3431)
BitterSweetSymphony Creative Commons License 2013.02.21 0 0 3437

Sajnos pontos a diagnózis, de az a tény, hogy önzetlenül immár hárman is kiálltunk a közösség egyik tagjáért

 

Amit a közösség egyik tagja nagyon köszön nektek:-)

 

Engem speciel rohadtul zavarna, ha egy kispöcs a szeretőjének nevezne

 

Engem is rohadtul zavart. Csak az a helyzet, amit Patreides is írt, nem akartam megadni az örömöt a perverz trollnak, hogy kiakadok. És nem akartam kétpercenként jelentgetni sem, sajnos viszont úgy tűnik, van az úgy, hogy semmi más nem segít.

Előzmény: Törölt nick (3433)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.19 0 0 3436

És elismerés illeti  a moderatúrát is!

Törölt nick Creative Commons License 2013.02.18 0 0 3435

Neked is köszönöm a a fölszólamlást!

Előzmény: Törölt nick (3433)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.18 0 0 3434

"de egyébként senki nem számíthat a másikra semmiben".

 

Én támogatom magányos harcodat, mondhatni én vagyok a néma tömeg mögötted.

Előzmény: Patreides (3432)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.18 0 0 3433

Sajnos pontos a diagnózis, de az a tény, hogy önzetlenül immár hárman is kiálltunk a közösség egyik tagjáért, pozitív üzenetet kell hogy közvetítsen a moderatúra felé.

Persze, az optimális megoldás az lenne, ha a közösség kivetné az ilyen nyilvánvalóan troll egyedeit, de amíg lószar van, veréb is, mindig lesznek olyanok, akiknek semmi sem elég hitvány, és legitimizálják őket.

 

Én még bízom a  helyes döntésben, azért is tettem fel eléggé sarkítva a kérdésemet.

De legalábbis valamiféle állásfoglalást elvárok, hogy lejáratható-e bármelyik olvtárs a neve mellé biggyesztett elő-, utó-, esetleg hímtaggal.

Engem speciel rohadtul zavarna, ha egy kispöcs a szeretőjének nevezne.

 

Előzmény: Patreides (3432)
Patreides Creative Commons License 2013.02.18 0 0 3432

Hát ez egy keserédes téma, egyrészt, mert lehet, hogy a megfelelő helyen az érintett panaszára várnak, viszont az ilyen troll valószínűleg pont attól élvezne el. Másrészt azért, mert az ilyen eset szépen megmutatja egy közösség morális színvonalát (ami nyilván nem tér el kicsit sem a társadalom átlagától), amikor egyébként értelmes, normális, rendesnek mondható fórumozók olyan készségesen állnak szóba a trollal, mintha minden a legnagyobb rendben lenne vele, és ezzel mintegy a támogatásukról biztosítják őt az egyébként kissé gyomorforgató tevékenységeiben. Vagy csak annyit mutat meg, hogy egy ilyen fórum nem közösség. Beszélgetésre, vitákra, veszekedésekre jó, de egyébként senki nem számíthat a másikra semmiben.

Előzmény: Törölt nick (3431)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.18 0 0 3431

Nem tudtam eldönteni, hogy hol tegyem fel a kérdésemet, talán itt jó helyen lesz, hisz ezen a fórumcsoporton tapasztaltam imént a problémát.

Elvi állásfoglalást kérnék a következőre:

Felvehetek-e büntetlenül egy bevezetett nick nevére erősen hajazó, de azt (khmmm, nem tudom, van-e ilyen) méltóságában sértő felhasználónevet?

Például lehetnék-e "Murder Incorporated Szeretője" nick?

Bárki válaszol, köszönöm.

(De előtte alaposan gondolja át, mert a júzerek fantáziája végtelen.:))

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.01.26 0 0 3430

Sőt igazából mi semmit se kértünk, csak jeleztük, hogy a kitiltás ellenére visszajött.

Előzmény: Törölt nick (3429)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.26 0 0 3429

Nagy szerencsénk, hogy a szabályzatot pontosan ismerjük, és a delikvensnek nem az azonnali, végleges tiltását kértük, csak intézkedést.:)

Előzmény: Törölt nick (3428)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.26 0 0 3428

köszönöm a segítséget!

Előzmény: Törölt nick (3427)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!