Keresés

Részletes keresés

papika55 Creative Commons License 2014.03.01 0 0 36

Sziasztok.

 

Sürgős választ szeretnék kapni egy kérdésemre.

1971-ben kiállított segédmotor vezetői engedélyemet ki kell e cserélni újabbra, vagy így is használhatom továbbra is?

 

Várom válaszaitokat: ide, vagy e-mail címemre: papika55@gmail.com

 

További szépnapot kívánok mindenkinek.

BLM Creative Commons License 2013.07.08 0 0 35

49 éves vagyok a neurológus és az idegsebész alkalmsanaknyilvánított a B kategóriás jogsihoz .A Házi orvos megcsinált minden szükséges vizsgálatot ,minden rendben mindta és megadta 1 évre 4.500 ,-Ft-ért.

 

Kérdésem ,hogy ez jogszerü várom a hozzászlólásotok

Előzmény: BLM (32)
BLM Creative Commons License 2013.06.26 0 0 32

jogosítványomat szerettem volna meghosszabbítani, de a háziorvos nem csinálta meg, mert gerincműtétem volt. Véleményzést kér az idegsebésztől aki  műtött(B kat jogsi) jogosan jár el a h.o. ?

trancesound Creative Commons License 2011.05.02 0 0 28

Hello!

 

Egy hónap egy hét áll rendelkezésemre, hogy megcsináljam a jogosítványt, mit ajánlotok, hol van erre lehetőség? Lehetséges e ennyi idő alatt?

paragabika Creative Commons License 2011.03.03 0 0 27

Megválaszolom magamnak.

Csak hosszabbítás esetén szabad vezetni azzal a papírral és az eredeti (lejárt) jogosítvánnyal.

paragabika Creative Commons License 2011.03.02 0 0 26

Sziasztok!

Egy új jogosítványos volt az okmányirodában, megkapta az előzetes papírt a jogsiról és 1 hét múlva átveheti a jogsit is.

Ezen a papíron az van, hogy ezzel már vezethet, de egy oktató szerint nem.

Kinek van igaza?

Előre is köszi.

HeGePK Creative Commons License 2010.03.14 0 0 25

Szia!

 

Nekem is ez lenne a kérdésem, ha kaptál választ a kérdésedre, és megosztanád velem, megköszönném.

 

Üdv.

Előzmény: Axum (24)
Axum Creative Commons License 2009.12.06 0 0 24
Magyar jogsimat milyen feltételekkel tudom németre cserélni?
bernadett82 Creative Commons License 2009.11.25 0 1 23

Sziasztok!

 

Most látom, hogy 2010.január 20.-án lejár a jogsim.

A vizsgaidőszakom meg február elejéig tart, és inkább csak akkor hosszabbítanám meg.Tehát lenne 2 hét, amíg "lejárt" lenne.

Ez milyen retorziót jelent rám nézve?

Új vizsga/pénbírság?

Nagyon nem szeretnék újra vizsgázni!

 

Aki tudja légyszi válaszoljon! Köszönöm!

bobi33 Creative Commons License 2009.05.07 0 0 22
http://soldier-site.ath.cx/details.php?id=654 itt egy link mindazoknak akik mostkezdik a jogsit vagy tervezik ez 0 2009-s kreszteszt nem demo a teljes vizsga anyag csak regisztrálni kell és szetheted is le
Böbicsek Creative Commons License 2008.10.06 0 0 21

Sziasztok!!!

 

Én még csak most kezdtem el a vezetést, úgyhogy egyenlőre még csak ismerkedem az autóval, viszont az oktatómat már nagyon megkedveltem ilyen rövid idő alatt is, ami talán abból is adódik, hogy csupán 5 évvel idősebb nálam, de ennek ellenére nagyon jó tanár és végtelen türelme van. Szóval a segítségetek szeretném kérni, hogy majd ha megszereztem a jogsit, akkor mivel is lephetném meg Őt. Ne gondoltam drága ajándékra, csak valami jelképes, de ugyanakkor jópofa ajándékra!! Szóval remélem van pár jó ötletetek!! Előre is köszönöm a segítséget és mindenkinek jó vezetést és sikeres vizsgákat kívánok!

zsófika18 Creative Commons License 2008.08.02 0 0 20

Sziasztok!

Nekem 4.-én lesz a forgalmi vizsgám:)

Ha sikerül akkor mennyi idő alatt készítik el a jogsimat, vagy amég nem készül el, addig adnak ideiglenes jogsit?

Előzmény: Epikurosz (19)
Epikurosz Creative Commons License 2008.08.01 0 0 19
Nem egyszerűbb telefonon felhívni az autósiskolát vagy a vizsgaközpontot?
Előzmény: Alex98765 (18)
Alex98765 Creative Commons License 2008.07.30 0 0 18
Sziasztok!Kb 2 éve elkezdtem a jogsit azonban kresz és rutin után forgalomnál abbahagytam különböző okok miatt,de most újra elkezdeném és szeretném megtudni hogy ugrott-e a pénz vagy valami úton-módon tudom folytatni a régit!Segítsetek!
zebeg Creative Commons License 2008.01.13 0 0 17
Koltoznenk haza az USA-bol otthon nincs jogsim. USA-ban szereztem az elsot kb.2 eve. Hogyan tudom honositani? A paromnak van otthon jogsija, de lejart azzal mi a teendo.
Sityu13 Creative Commons License 2007.12.13 0 0 16

 

Sziasztok.

 

Kérdésem lenne:

 

Holnapi napon fogom átvenni életem első saját gépjárművét, a próbléma csak az, hogy dec.1 -én lejárt a jogsim. Voltam orvosnál és holnap 12:00 -ra van időpontom okmányirodába. Azt már tudom , hogy elveszik a régi papír jogsit, és kb 1-2 hét mire megérkezik az új. A kérdés, hogy amit ott adnak igazolást azzal törvényesen vezethetek?

Sokmindent lehet olvasni, de egyértelmű választ nem kaptam.

 

Válaszokat köszönöm.

Wormie Creative Commons License 2007.12.03 0 0 15

szerintem háziorvos, vagy üzemorvos csinálja....

SZTK-ban van munkaegészségügyi rendelés...?? akkor esetleg igen.

Előzmény: Chase Edmunds (14)
Chase Edmunds Creative Commons License 2007.12.03 0 0 14

Hello

A jogsihoz szükséges orvosi alkalmasságit az sztk-ba is megcsinálják, ugye?

köszi

fabia53 Creative Commons License 2006.05.01 0 0 12
Bocs hogy beleszólok, de jogszabály változást követően a jogosítvány érvényessége a születési időhöz lett igazítva, így előfordúl, hogy akár fél évvel rövidebb lessz az adható érvényességi időnél. Üdv: fabia53
Centi the real Creative Commons License 2006.04.25 0 0 11

..........és az így szerzett jogsival vezetők okozzák a legtöbb balesetet......

 

Hurrá!!  DeJólJártunkVele!!

Cm

Előzmény: Li-csu Bo (10)
Li-csu Bo Creative Commons License 2006.03.30 0 0 10

Te nem tudni sok minden.

Vannak olyan német, akik ide jön Magyarországra jogosítványt szerezni, pláne ausztriai, mert közel van, és tolmácsos vizsgát csinál. Fizetsz 1000 eurót az autós iskoláknak, és ők neked el fogja intézkedni. A KRESZ vizsgálatot nem kell számítógépen neked csinálni, mert a tolmácsos vizsga szóbanbeli.

A tolmácsnak nem kell rosszul fordítani neked, mert a vizsgabiztosok (2 fő) kapnak fejenként 10.000 forint, és átengednek mindenképpen.Hülye magyarok vizsgáznak csak számítógépbe. A tesztkérdéseket le lehetne fordítani, mondjuk csak a fontos nyelvekre, de akkor mindenki rosszat jár. 

A kínai fordítás mondjuk nem volna könnyű, de aki tolmács, az elvileg le is kell, hogy tudja fordítani a kérdések, és utána betenni a számítógépekbe. Csak még English, Deutsch, Román, orosz, és Arab nyelvre kellene csinálni meg, nem minden aprócska dialektusoknak. Mint mondjuk a Mongol vagy Albánus.

A másik lehetőség, ha dislexiás vagy, mert akkor sem nem kell számítógépen vizsgáltatnod magad.

Van egy régi kínai közmondás: "A pénz beszél, és a pekingi  kacsa hápog."

Előzmény: maydayray (7)
msmks Creative Commons License 2006.02.26 0 0 9
ki venné észre?

ha a rendőr igazoltat, és lejárt, akkor bukó.

vagy mit akartál kérdezni?
Előzmény: dummy_head (8)
dummy_head Creative Commons License 2006.02.26 0 0 8
van valami türelmi idő ha lejárt a jogosítvány, vagy ha észreveszik rögtön annyi?
maydayray Creative Commons License 2005.06.29 0 0 7
Nem, nincs német jogsim. Lenne, le se szarnám a magyart!!! Minek kellene akkor a magyar? Lejárt a magyar, mert valami idióta fél évvel kevesebbet írt be, nekem meg nem esett le. És lejárt jogsit nem cserélnek be. Ez a szopás. Vagy elvégzek itt egy fullos tanfolyamot jó drágán, vagy hazamegyek.
Előzmény: Dr. Benjamin Justice (6)
Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2005.06.29 0 0 6
Aha. Ez nekem megvolt. Német jogsid van? Mert az nem jár le még most sem, igaz? Akkor nincs baj. Nekem az volt hogy: német jogsit csináltak, a magyart a németek bevonták, aztán a németet használtam, közben a magyar le is járt (amit bevontak), de mikor visszajöttem akkor az önkörmáynzat orvosi igazolásra és a német jogsira meg valamennyi illetékbélyegre kiállított egy új magyart, a németet meg bevonták. Ez az EU csatlakozás után volt szóval szvsz most is ugyanígy megy.
Egyébként érdemes különféle BP-i önkormányzatoktól megkérdezni eztet.
Előzmény: maydayray (4)
maydayray Creative Commons License 2005.06.29 0 0 5
Hát ez nagyon frankó, talán kapok egy hét szabit, tehát ez szopacs mindenképpen. Azért köszönöm.
Előzmény: Zitka (0)
maydayray Creative Commons License 2005.06.29 0 0 4
Nincs önkormányzatom. Lakcímem sincs. Németországban élek, onnan kell hazamennem, mert valamelyik hígagyú 10 év helyett csak 9 és félre állította ki...
Előzmény: Dr. Benjamin Justice (2)
Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2005.06.29 0 0 3
Ja hogy magadtol ideztel. Akkor a "hulyeseg" szo helyett "tulzott ovatossag" ertendo :)

drBJ
Előzmény: Dr. Benjamin Justice (2)
Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2005.06.29 0 0 2
Ez szerintem hulyeseg.

Egyebkent a BP XI keruleti onkormanyzat mindig felveszi a telefont es nagyon segitokeszek is. Talan kerdezd meg ott. Aztan a te onkormanyzatodnal se kellhet mas.
Előzmény: Zitka (1)
Zitka Creative Commons License 2005.06.29 0 0 1

Még egy gyors kiegészítés, most találtam meg egy korábbi hsz-omat a témában egy másik fórumon:

 

ha jogositvanyt csereltek, vigyetek a szuletesi es
(ha van) hazassagi anyakonyvi kivonatot is. Ugyanis barmilyen pici elteres
van a gepben talalhato adatok es a szemelyi igazolvany + regi jogsi kozott,
nem csinaljak meg az uj (kartyas) jogositvanyt. Nalam pl. a jogositvanyon
es a gepben levo BM (?) adatokban nem szerepelt a masodik keresztnevem,
ezert dobtak vissza. :-(  De elottem egy kb. 80 eves bacsit azzal
szivattak, hogy az anyja neve az egyik okmanyon hosszu ú-val volt, a
szemelyijeben meg roviddel... Szegeny ott panaszkodott, hogy tobb mint 50
eve nem latta a szul. akv-t.

Előzmény: Zitka (0)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!