Keresés

Részletes keresés

harpokratesz Creative Commons License 2014.03.18 0 0 1309

GIRUGAMESH koncert májusban a Club202-ben! :)

 

 

https://www.facebook.com/events/552246914871493/?ref=5

 

 

 

 

harpokratesz Creative Commons License 2014.03.18 0 0 1308

Annácska Japánba készül, már két japán pop dalt is megtanult, íme az egyik: )))

 

 

black_star_rapid Creative Commons License 2011.11.24 0 0 1307

Sziasztok!

 

Talán itt érdekelhet valakit, hogy november 24-én, azaz ma 17:30-tól a Design Terminálban a Fashion Video Festival keretein belül "japán nap" (és egyben jótékonysági nap) lesz divatvideókkal, rövidfilmekkel,  kerekasztal-beszélgetésekkel, smink workshoppal. 

18.50-19.45 Beszélgetés a japán divatról:
résztvevők: Fogt Linda (stylist), Vágvölgyi B. András (újságíró, a Tokyo Underground c. könyv szerzője), a beszélgetést moderálja: Abodi Dora divattervező és Baksa Zsófia stylist
A programból:
20.00-21.00 Japán fashion video vetítés 2. blokk (Undercover MIRROR c. dokumentumfilm európai premier!)
Brandek: Undercover, Comme des Garcons (film by Jason Last), Laforet Harajuku, roomsLINK, TELLSIT, IN-Process BY HALL OHARA, Etw. Vonneguet., Noriko Kikuchi, Yasutoshi Ezumi, Motonari Ono, FUGAHUM, HISUI, everlasting sprout, lessthan, aptform, .efiLevol, ODRADEK, Enharmonic Tavern, YOSOOU 

 

Részletes program és egyebek itt: http://www.fashionvideofestival.com/  és itt: http://vividfluxury.blogspot.com/2011/11/fashion-video-festival-2011-hetfotol.html

 

 Üdv!

 

 

NICK Creative Commons License 2011.10.09 0 0 1306

ma este Versailles Bécsben... :)

harpokratesz Creative Commons License 2011.08.27 0 0 1305

Gackt-é valóban egyedülálló volt a hülyeségben, de tőle már ezt megszokhattuk az utóbbi években, tényleg nem százas a manyus, vagy egy nagy komikus, csak én nem vagyok rá vevő :))

(amúgy meg hogy milyen anyázást kaptam az elvakult G fanoktól az élménybeszámolóm miatt, pedig igyekeztem finom és vicces lenni. ha igazán tárgyilagos lettem volna, nagyjából ugyanazt írtam volna, mint Case a soundofjapan-en).

 

a Diru teljesen rendben volt, szinte tökéletes koncertet adtak, de ezt is vártam tőlük.

a közönség viszont nagyon állat, bunkó módon viselkedett az első sorokban, ami szomorú.

Előzmény: NICK (1304)
NICK Creative Commons License 2011.08.22 0 0 1304

ez elmúlt hetekben az eddigi tán legnagyobb nevek látogattak el hozzánk j-rock vonalról. előbb Gackt, majd a Dir en grey, s bár erősen más-más szempontból, de mindkettő egyedülálló produkció volt... :)

harpokratesz Creative Commons License 2011.07.27 0 0 1303

Szomorú, tragikus hírek megint a jrock világából:

 

Július 18-án, 32 éves korában elhunyt Isshi, a Kagrra énekese, az okot nem fedte (még) fel a család, annyit tudni, halva találták az otthonában.

17-én, egy nappal korábban, 45 éves korában elhunyt Taiji Sawada, az X Japan egykori basszgitárosa. Öngyilkos lett.

 

R.I.P. Isshi és Taiji :((((((((((((((

harpokratesz Creative Commons License 2011.06.25 0 0 1302

valami ritka torokbetegsége van, konkrétumokat nem tudok, és hogy mi a betegség neve, azt sem. eddig minden kezelés hatástalannak bizonyult. most akupunktúrával és egyéb kínai gyógymódokkal kezelik. a japánok is elég jártasak a természetes gyógymódokban, biztos azokat is kipróbálta, mert gyógyszer vagy műtét ezek szerint nem segítene rajta.

a Despa utolsó koncertje december végén volt Tokió-ban, azóta szüneteltek és június 15-én bejelentették feloszlásukat, Hizumi írt a hivatalos honlapjukon üzenetet a fanoknak, hogy az ő betegsége miatt történt mindez, mert még nem sikerült meggyógyulnia és orvosilag el van tiltva az énekléstől.

gondolom, a hangszálaival lehet a gond, már az itteni fellépésük után felröppent a hír, hogy a világ-turné befejéze után szünetet tartanak, amíg Hizumi torkát meg nem gyógyítják. sajnos, ez azóta sem sikerült. én akkor is csodálkoztam, hogy ha beteg, akkor miért csinálják végig a turnét, hisz akár örökre is elveszíthette volna a hangját. mondjuk én semmit nem tapasztaltam abból, hogy őrobléma lenne a torkával, mert ugyanúgy énekelt mint mindig, szóval semmi nem érződött rajta.

Előzmény: NICK (1301)
NICK Creative Commons License 2011.06.25 0 0 1301

bármi akár kicsi infó is van esetleg Hizumi betegségével, illetve annak jellegével kapcs?

Előzmény: harpokratesz (1300)
harpokratesz Creative Commons License 2011.06.25 0 0 1300

sorry, Luna Sea! :)

 

idén nyáron már biztos nem jönnek ide, de legalább lehet velük is kalkulálni a jövőben.

nekem mondjuk a két koncert bőven elég most augusztusban (anyagilag is).

 

sajnos, megint megszűntek bandák a legjobbak közül, pl. Lynch és a legfájóbb a D'espairsRay, pedig úgy vártam őket ide vissza. szegény Hizumi-t nagyon sajnálom,

állítólag nem tudtak az orvosok a betegségén segíteni, a zenekartagok korábban még a neten is intéztek felhívást, hogy aki tudna ajánlani szakorvost vagy természetgyógyászt, az írjon nekik. úgy néz ki, soha többet nem énekelhet már. állítólag most zongorázni tanul, de a hangját valszeg sosem hallhatjuk már. :(((

Előzmény: NICK (1299)
NICK Creative Commons License 2011.06.25 0 0 1299

 

természetesen a dal + klip ami új. :)

 

még pár napja is nyúztak fanok, hogy július 4. után hozzuk ide  yoshiki-ékat és ők garantákják, hogy tömeg lesz az idő rövidsége ellenére is...  :))

Előzmény: harpokratesz (1298)
harpokratesz Creative Commons License 2011.06.25 0 0 1298

mitől új? 

ez a régi X Japan, csak 2011-ben + Sugizo is velük van a Luna See-ből.

X és a Luna See megint összeállt és koncerteznek az USA-ban és az EU-ban is.

a Concerto-s fiúknak ha Gackt-ot sikerült idecsábítani hozzánk, talán a két klasszis

jrock bandát is sikerül meggyőzni, hogy érdemes nálunk is fellépni, bár valszeg ők

nem gondolkodnak ilyen mini országokban, mint mi, de meplepne, ha mégis...

 

 

 

 

Előzmény: NICK (1297)
NICK Creative Commons License 2011.06.24 0 0 1297

bomba az új x japan!!!

 

 

NICK Creative Commons License 2011.06.17 0 0 1296

monstre live stream holnap hajnaltól 7 órán át:

 

http://www.youtube.com/user/worldnettv

 

akik láthatóak lesznek:

 

LOST ASH
V-last.
Alice Nine
Versailles
Jui
Matenrou Opera
AYABIE
Golden Bomber

 

nagyon jónak ígérkezik a prg... :)

metálfarkas Creative Commons License 2011.06.17 0 0 1295

MIÉRT VAN ÍGY KIHALVA MOSTANÁBAN A TOPIC? :/ Beast, U kiss, szereti valaki? Szerintem állati jó együttes mindkettő. :)

metálfarkas Creative Commons License 2011.05.30 0 0 1294

ha benne van a topic nevében az hogy ÁZSIAI könnyűzene, és nem csak J pop és K pop, akkor thai együttesről is lehet beszélni, nem? Nagyon jók szerintem. Érdekes a műfajuk, sokszor lassú, érzelgős dalokat játszanak, és nem túl jellemző a zenéjükre a pörgés. Én ezeket szeretem nagyon:

 

 

 

metálfarkas Creative Commons License 2011.05.30 0 0 1293

Jó kép. ::::::)

Előzmény: harpokratesz (1292)
harpokratesz Creative Commons License 2011.05.26 0 0 1292

Ha választani kéne, én is Dirura mennék, de szerencsére nem kell :)

 

Én már 40 fokos lázban égek a két buli hírétől, pont ma szedegettem össze Gackt cuccait, szinte minden megvan tőle, de nem találtam két korábbi koncertjének a felét, emiatt most ideges lettem. Újra megnézem őket és az albumokat is meghallgatom, de szigorúan csak 2005-ig, utána már nem érdekel. Ezt az új csirke-zombi live-ot tavaly is előadta itt az EU-ban, a hanganyagát ismerem, nem ájultam el tőle, mint a korábbi dolgain. Ő már nagyon nem a régi, de amit 2005-ig letett az asztalra, azért mélységes respect jár.

 

Félek ettől a Syma Csarnok helyszíntől, pár száz embernél több biztos nem lesz a közönség, ez kétszer akkora, mint a Petőfi csarnok, kb. 5-6 ezer férőhelyes, persze le lehet választani kisebbre is.

 

 

Talán ezzel a régi fotóval kellene a szervezőirodának kampányolni a koncertre, tuti teltház lenne :)

 

 

 

 

 

Előzmény: Sárkány (1291)
Sárkány Creative Commons License 2011.05.26 0 0 1291

Húú ez tetszetős. Bár én sem követem az új bandákat mint Harpo (néhányat csak) mert elveszek a tömegben, de ez nagyon tetszik. Tudsz vmi letöltést hozzájuk?

 

Nálam most kb 1 éve Emmurée a favorit, nem tudom megunni. 

 

Koncerteknek örülök, kár hogy így egymás hegyén-hátán vannak, el kell döntenem melyikre megyek. Gackt-ot nem annyira kedvelem, valszeg Dirura megyek csak. 

Előzmény: NICK (1274)
harpokratesz Creative Commons License 2011.05.21 0 0 1290

Nah, épp ma kaptam a facebook-on az örömteli hírt, elsőre el sem hittem, de igaz :))

 

Én úgy gondolom, GACKT-ért semmi nem drága, a jegy azért 10 rongy, mert a Syma sportcsarnokban lesz, bár szerintem nem lesz megtelve, ha csak a környező országokból is nem jönnek sokan, ami nem lehetetlen. Japánban minimum a Tokyo Dome-ban szokott fellépni, neki egy sportcsarnok jár.

 

Amúgy, én már kb. 2006 óta egyre kevésbé kedvelem, de Ő volt az, aki elindított a japán rock zene megismerése felé, ezt neki köszönhetem, és 2005-ig ő volt nekem a legnagyobb jrock-isten. Most is az, csak már nem nekem :)

 

 

http://www.last.fm/event/1945339+GACKT%EF%BC%9AYELLOW+FRIED+CHICKENz+2011+EUROPEAN+TOUR

Előzmény: NICK (1289)
NICK Creative Commons License 2011.05.20 0 0 1289

nekem a jegyár durvának tűnik...

vajh ehhez a jegyárhoz nem sok a syma csarnok?

Előzmény: NICK (1288)
NICK Creative Commons License 2011.05.20 0 0 1288

Gackt

2011 augusztus 4

SYMA Csarnok
kapunyitás: 18:00
Jegyár: 9900 Ft
Jegyek május 27-töl a concerto.hu-n, online hálózatokon (eventim.hu, ticketportal.hu) és országszerte a jegyüzletekben.

metálfarkas Creative Commons License 2011.04.23 0 0 1287
Előzmény: metálfarkas (1286)
metálfarkas Creative Commons License 2011.04.23 0 0 1286

:)

Előzmény: metálfarkas (1285)
metálfarkas Creative Commons License 2011.04.23 0 0 1285

kellemes husvétot nektek!

metálfarkas Creative Commons License 2011.04.23 0 0 1284

Persze szeretem az One Ok Rockot. Szoktam hallgatni sokszor. A kedvenc számom a Keep It Real.

Előzmény: metálfarkas (1283)
metálfarkas Creative Commons License 2011.04.23 0 0 1283

Köszi az ajánlást, ismerem az együttest, de nem annyira jön be, szerintem az Uverworld sokkal jobb. :)

Előzmény: harpokratesz (1276)
NICK Creative Commons License 2011.04.15 0 0 1282

oké, köszi! :)

Előzmény: harpokratesz (1281)
harpokratesz Creative Commons License 2011.04.15 0 0 1281

legkorábban szombat este leszek gép közelben otthon, küldök akkor mail-t az itteni címedre és megbeszéljük. ok?

Előzmény: NICK (1280)
NICK Creative Commons License 2011.04.15 0 0 1280

lix miatt lenne fontos.

 

mondocon-ra akartam behozni őket de nagyon húzódott az idő és épp ma jött az infó, hogy  lekötötték őket németországban arra a  napra is. még van pár szabad napjuk és próbálnám valahogy még összerakni ezt a dolgot....

 

jó akár emil váltás is....

Előzmény: harpokratesz (1279)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!