Keresés

Részletes keresés

FM13 Creative Commons License 2008.05.24 0 0 40

Lehet, hogy kedvenc írónk érdekesnek találta volna ezt az elképzelést:

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9178741

 

(Bocs' az új nickért; nem én tehetek róla. ZsL...)

ZsL... Creative Commons License 2008.04.17 0 0 39
Szerintetek nem lenne jobb, ha ez a topik összevonódna a két másik (hosszabb) Lem-es topikkal???
ZsL... Creative Commons License 2008.01.31 0 0 38
Nekem mindegyik Lem-írás tetszett, ha nem is egyformán: mindegyik kicsit másképp. Közös bennük az, hogy olyan frissítőleg hatott rám az olvasásuk, mintha narancsot ennék, vagy átesnék egy hideg zuhanyon - szellemileg. Mindegyik regénye, novellája, esszéje a kedvencem, és talán megbocsátaná az író, hogy Poe-t is szerettem olvasni...
Van egy novellája, ami eddig nem került szóba: "A maszk". A "Szénanátha" című kötetben. Az számomra hátborzongatóan remek volt, talán azért, mert szokásától eltérően nem scifit, hanem fantasy-t írt Lem. Egyébként nem vagyok oda a fantasy-ért, de az a történet mégis különösen tetszett.
kalmo Creative Commons License 2007.02.27 0 0 37
A könyv természetesen nagyon jó. A filmek szarok. Bár az idő sok mindent megszépít.
Előzmény: LegottTegel (35)
pirxes Creative Commons License 2007.02.27 0 0 36
A Nagy Magyar Pirx!
Előzmény: LegottTegel (35)
LegottTegel Creative Commons License 2007.02.26 0 0 35
az a pirx? én sosem láttam, azt hittem, valami mese...
és jó?
Előzmény: pirxes (34)
pirxes Creative Commons License 2007.02.26 0 0 34

Pirx honlap! DVD lemezeken jön az egész sorozat. www.pirxkalandjai.hu

 

cirrocumulus Creative Commons License 2005.11.25 0 0 32

SOLARIS KONCERT

Magyarországon

 

2006. április 23. - 21 óra

Művészetek Palotája

Budapest

 

A többi hír, jegyvásárlás a megújult Solaris-honlapon!!!

 

www.solarisstudio.hu

noway Creative Commons License 2005.07.08 0 0 31
Solaris, Terminus, meg a másik Pirxes, amiben az idegen űrhajóval találkoznak. És az Elektrubadúr a nyelvi zsenialitásáért (bár nem tudom, az mennyire Lem érdeme).
Előzmény: LegottTegel (-)
Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2005.07.07 0 0 30
A robotok meséi. Az nem is a kiberiáda hanem egy másik kötet csak magyarul van egyben Kiberiáda címen azt hiszem.
Amikor a tudományos szakértők az emberről beszélnek. Csuszpájzoknak nevezik őket, alcsoportjaik a szilikonidák meg a kocsonyások, vagy nem is tudom, az nagyon vicces.
Előzmény: LegottTegel (8)
_Pirx_ Creative Commons License 2005.06.24 0 0 29
Na igen! Hiszen a jó sci-fi egy picit a mának is szól. Ha nagyon el akarunk vonatkoztatni, és belemagyarázni dolgokat, akkor Lem világa nagyon jól mutatja az akkori kort. II világháború(Éden!!!), hidegháború... Amúgy is foglalkoztatta Lem fantáziáját a dolog. Tulajdonképpen a haditechnika fejlődését nézve, eléggé hátborzongató a XXI. századi fegyverrendszerek avagy a tótágas evolúció című írása!
Előzmény: LegottTegel (28)
LegottTegel Creative Commons License 2005.06.23 0 0 28
én pont ezért a pesszimizmusáért szeretem olvasni... mert remélem, hogy téved...másfelől amit ő az idegen civilizációkkal való kapcsolatfelvétel nehézségéről ír, néha úgy érzem, ugyanúgy megállná a helyét az emberek közötti kapcsolatok lehetetlenségéről is...de csak akkor, ha én is jó pesszimista hangulatban vagyok..
Előzmény: _Pirx_ (27)
_Pirx_ Creative Commons License 2005.06.23 0 0 27
Közben gondolkodtam! Lem -szerintem-alapvetően pesszimista a kapcsolatfelvételt illetően! És ha belegondolunk igaza van. De szép is lenne, ha úgy menne, mint pl. Carl Sagan(Akit szintén nagyon becsülök, és szeretek)Kapcsolat című regényében! De sajnos még a delfinekkel se bírunk kommunikálni, nem hogy idegenekkel! A Quinta lakók épp idegenségük miatt nem érelmezhetőek egy földi ember számára! Odáig nem jutunk el, hogy felismerjük, ha idegen értelemmel találkozunk! Azt hiszem Shannon mondta, hogy egy jól kódolt üzenet, a kívülálló számára csak zaj! Kell-e jobb kódolás, mint két teljesen különböző civilizáció? 
Előzmény: LegottTegel (18)
_Pirx_ Creative Commons License 2005.06.23 0 0 26
Olvasd el a Hold tragédiáját! Igaz nem sci-fi, de zseniális! De pl Gyilkosság a könyvvásáron, Halál fuvallata.
Előzmény: LegottTegel (25)
LegottTegel Creative Commons License 2005.06.23 0 0 25
asimovtól én csak az alapítványokat, az én a robotot és a halhatatlanság halálát olvastam, azok nagyon tetszettek, lehet, hogy megveszem az összeset, bár már Rejtőben is utáltam a nagy bumszli wécépapírra nyomtatott kiadást olvasni, úgyhogy inkább antikváriumból a jó öreg ponyvákat...

ajánlj valami jó Asimovot ezeken kívül...amíg nincs új Lem, és nem jelenik meg a HP 6...:)))
Előzmény: mozo01 (23)
mozo01 Creative Commons License 2005.06.23 0 0 24
Ja, és a lényeg: a Szukitsnál fel tudsz iratkozni hírlevélre, és akkor elküldik az új megjelenéseket címmel, borítóval. Igaz, minden megjelent könyvükről.:)
Előzmény: mozo01 (23)
mozo01 Creative Commons License 2005.06.23 0 0 23
Az idáig ilyen módon kiadott Asimov-ok mind megvannak (az utsó kivételével, mert a Lem-et vettem meg:)), és azt kell, hogy mondjam, hogy a polcon jól mutatnak, olvasni viszont nehézkes őket. Nagy, nehéz olvasmányok.:)
Előzmény: LegottTegel (22)
LegottTegel Creative Commons License 2005.06.23 0 0 22
dejóóóóóóóóó!!!!

megnéztem az oldalt, kicsit nehézkes, de figyelni fogom, mikor jön ki a többi is. Persze lehet, hogy érdemes lenne egyféle stílusban megvenni az összeset?
Az biztos, hogy a könyvespolcon egy fél polcnyi hely még fenn van tartva a nem meglévő példányoknak, de van abban valami feelinges, ahogy a régi ponyva formátum keveredik az új keménykötésessel...

kíváncsi vagyok, milyen borítókat fognak nekik csinálni, mert azért (szerintem) a legtöbbnek a borítója (főleg a régebbieknek) a giccses iszonyat kategóriájába tartozik...:))
Előzmény: mozo01 (19)
LegottTegel Creative Commons License 2005.06.23 0 0 21
kizárólag a jogdíj alapos leperkálása után idézheted, különben küldöm a lájereket...

:))
Előzmény: _Pirx_ (20)
_Pirx_ Creative Commons License 2005.06.23 0 0 20
Ha megengeded ezt idézni fogom! Nagyon tetszik! Igazad van!
Előzmény: LegottTegel (18)
mozo01 Creative Commons License 2005.06.23 0 0 19
Most elkezdték kiadni a műveit ömlesztve, pont mint az Asimovnál. Meg is vettem az első részt..:)
Előzmény: LegottTegel (16)
LegottTegel Creative Commons License 2005.06.23 0 0 18
sztem LEMnek az ismeretlen megismerhetetlensége a fő fixa ideája, a másik meg persze a pesszimizmusa a megismerésre képtelen, de legalább ezt belátó ember reakcióiról.
Előzmény: _Pirx_ (17)
_Pirx_ Creative Commons License 2005.06.23 0 0 17
Csak a vita kedvéért! :-) Lem Fi-fi. Clarke- komoly hard fiction. Asimov? Mondjuk psihology fiction. :-) Lemnél, Asimovnál az ember a fontos. Clarke-nál pedig az emberi következetlenség. Persze ez nem teljesen igaz minden művükre. Szerintem...:-))))
Előzmény: LegottTegel (16)
LegottTegel Creative Commons License 2005.06.23 0 0 16
filo-ficiton, fi-fi, nem rossz keresztnév...:)))

de nekem eddigi scifi olvasmányaimból és filmélményeimből LEM magasan a legSCIbbnek tűnt, és ez a szellemi erő még a nem teljesen futurisztikus történeteiben (pl. szénanátha) is érződik...
érdekes élmény volt pl. a solaris után elolvasni Gyertyán Kiberneroszát...:))) természetesen ez nem az utóbbi fikázása, csak a kontraszt miatt.

Az interneten utálok olvasni, úgyhogy megpróbálom beszerezni őket Antikváriumból, de ha van valaki, akinek van eladó példánya, sztem itt is összehozhatnánk vmi bizniszt...
Előzmény: _Pirx_ (15)
_Pirx_ Creative Commons License 2005.06.23 0 0 15
Na igen. :-) Most már én se tudom, ki is vagyok... Bár a skizofréniában az a jó, hogy soha nem vagy egyedül. Én még kiskölyök koromban olvastam elsőször Pirxet. Persze a TV műsor után. A könyvtárból azonnal kivettem, és rettenetesen megfogott, úgyhogy azonnal el kezdtem keresni a többi könyvét is. Nem egyszerű pali. Én a magam részéről philosophy ficton-nek kereszteltem a műfaját. Persze nem tiszta a dolog, mert éppen a Pirx történetekben néha hard fiction, de akkor is fellelhető benne az a jó értelemben vett moralizálás. Sajnos a regényeiből készült filmek nem igazán jók. Nem tudják visszaadni azt a hangulatot, érzéseket, amik a regényekből áradnak. Nem egyszerű történetek. De szerintem nagyon jók. Valahogy nagyon jellemzik a korszakot, és világot, amiben éltünk, élünk.
Előzmény: LegottTegel (14)
LegottTegel Creative Commons License 2005.06.22 0 0 14
már ha téged támaszt föl, hogy aztán szétszideráljon quintástól
Előzmény: _Pirx_ (13)
_Pirx_ Creative Commons License 2005.06.22 0 0 13
Na tessék! Nem a legyőzhetetlenben, hanem a kudarcban nyír ki. :-( Bocsi!
_Pirx_ Creative Commons License 2005.06.22 0 0 12
Sziasztok! Szerintetek nekem mi a kedvencem? :-) A legyőzhetetlenben Pirxnek meg kellett halnia. Hiszen nem tudhattuk, kit "támasztottak" fel. És Lem pesszimizmusa jól látszik ebben a regényben. Persze ha belegondoltok, az Éden kivételével sehol se lehetett találkozni az idegenekkel. Igazából ott sem!
gasparzola Creative Commons License 2005.06.22 0 0 11
A Legyőzhetetlen
LegottTegel Creative Commons License 2005.06.22 0 0 10
na, közben megtaláltam a legutóbbi hozzászólásos LEM topikot, ott az egyik kérdés márciusban az volt:

"> valaki legyen szives megmagyarazni a Kudarc veget! most fejeztem be,
Én arra nem tudtam rájönni, hogy a feltámasztott vajon Pirx vagy a másik.
Szerintetek?"

No? szerintetek?
És vajon miért késte le a jeladást? lehet, hogy azért ment a quintára, hogy megsemmisítse, csak ezt nem tudta önmaga sem?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!