Keresés

Részletes keresés

bandolesa Creative Commons License 2024.03.26 0 0 11917

PayPal számláról nem lehet Wise egyenlegre kiutalni

 

Ha magyar címmel regisztráltad a PayPal fiókodat, akkor ezzel találkozhatsz, ha új bankszámlát szeretnél hozzáadni:

Tehát így Wise forint számlaszámot hozzá lehet adni és arra PayPal-ról forintot lehet utalni, de más Wise devizaszámla nem adható hozzá.

De olyan esetben, ha regisztrációkor külföldi címet adtál meg, Németország, Anglia stb.., akkor elvileg abban az esetben hozzá tudsz más deviza alapú bankszámlát is adni a PayPal fiókban és tudsz kiutalni.

Sajnos én azt tovább nem vizsgáltam, hogy már egy meglévő magyar címmel regisztrált PayPal fiókban lehet-e esetleg címet változtatni (a sima címváltoztatásnál a profilban, csak Magyarországi új címet enged megadni).

Ettől függetlenül a Wise kártyát be tudod állítani a PayPal fiókban, mint fizető eszköz. De arra figyelj, hogy csak akkor fogja a Wise váltani a devizát, ha ezt beállítod a PayPal fiókodban a kártyánál!

Szóval, ha dollárban kell fizetned, de a csatolt bankkártyán forint összeg van, akkor a PayPal fog váltani, a bankkártyáról meg már a váltott forint összeg fog lejönni, és hát a PayPal elég rosszul vált, vagyis plusz költséged lesz ezen is.

 

Előzmény: [fidelio] István007 (11915)
cliftony77 Creative Commons License 2024.03.26 0 0 11916

Szerintem sehog. Magyar állampolgárként csak forintban vezetett számlát/kártyát tudsz hozzárendelni. Nekünk pl. céges PayPal számlára jön forint, dollár és euró is, de ha haza akarom utalni a bankszámlára, csakis forintbn lehetséges. A privát accountomnál szintúgy. 

Előzmény: [fidelio] István007 (11915)
[fidelio] István007 Creative Commons License 2024.03.25 0 0 11915

Sziasztok!

 

Leírások szerint nem tudom csatolni a Wise számlámat a PayPal számlámhoz, mert ez utóbbi az írja, hogy "Csak magyar forintban vezetett bankszámlát csatolhat." Hogyan lehet áthidalni ezt a problémát, ha egyáltalán lehet?

 

Köszönöm a segítséget!

 

Pilu

bandolesa Creative Commons License 2024.03.23 0 0 11914
Kispofi Creative Commons License 2024.03.05 0 0 11913

Én Mexikóba utaltam volna és nekem is mindig ezt írta ki. Úgy sikerült megoldani, hogy a mexikói küldött kérést a paypalon keresztül arra az összegre és akkor már gond nélkül tudtam utalni.

Előzmény: In Lak'ech (11912)
In Lak'ech Creative Commons License 2024.03.02 0 0 11912

Egyesült Államokba. :-)

És érdekes, hogy más USA-beli személynek tudok utalni. Nem lehet, hogy valami a fickó PP beállításával lehet?

Előzmény: bandolesa (11911)
bandolesa Creative Commons License 2024.03.02 0 0 11911

Melyik ország nem tudja fogadni? Csak nem Észak Kóreába akarsz utalni?

Ez a paypal üzletszabályzatában kell,hogy benne legyen.-

enquiry@paypal.com-próbálj írni.

Előzmény: In Lak'ech (11910)
In Lak'ech Creative Commons License 2024.02.25 0 0 11910

Nézi még valaki ezt a fórumot?

 

Utalnék az USA-ba dollárt. Még az elején elakad a dolog ezzel az üzenettel:

 

""Az az ország, ahová pénzt szeretne küldeni, nem tudja elfogadni ezt a megoldást."

 

Az érdekes az, hogy bármely más USA-beli barátomnak tudok utalni. De még egy véletlenszerűen kitalált e-mail címre is tudnék utalni. Az utolsó lépésig is eljutok.

Mi lehet a probléma??

Kriszoo Creative Commons License 2023.12.11 0 0 11909

Sziasztok ! Tudna esetleg valaki segíteni ? A problémám az lenne , hogy utaltam (volna) a PayPal fiókomba 20000 Ft-ot de az nem érkezett meg.A bankszámlámról levonták a pénzt , de a paypal fiókomba nem érkezett meg...Próbáltam volna ügyfélszolgálattal kommunikálni , de élő emberrel lehetetlen kommunikálni , csak választható kérdéshegyek , amik semmit sem segítenek.Pláne hogy nem vagyok erős angolból.A kártyám , a folyószámlám hozzá van adva a fiókhoz.Ugyanazzal az utalással küldtem el a netbakomból a pénzt mint előtte....

sjohn Creative Commons License 2023.11.18 0 0 11908

Várni.

Előzmény: Csundis1979 (11907)
Csundis1979 Creative Commons License 2023.11.18 0 0 11907

Sziasztok. Kérdésem a következő. Utaltattam pénzt a húgomnak Németországból pay palra. A pénz átment de zárolták 21 napra. Mit kell tenni hogy mielőbb feloldják? Köszönöm 

bandolesa Creative Commons License 2023.11.03 0 0 11906

Az új!

PayPal számláról nem lehet Wise egyenlegre kiutalni

 

Ha magyar címmel regisztráltad a PayPal fiókodat, akkor ezzel találkozhatsz, ha új bankszámlát szeretnél hozzáadni:

Tehát így Wise forint számlaszámot hozzá lehet adni és arra PayPal-ról forintot lehet utalni, de más Wise devizaszámla nem adható hozzá.

De olyan esetben, ha regisztrációkor külföldi címet adtál meg, Németország, Anglia stb.., akkor elvileg abban az esetben hozzá tudsz más deviza alapú bankszámlát is adni a PayPal fiókban és tudsz kiutalni.

Sajnos én azt tovább nem vizsgáltam, hogy már egy meglévő magyar címmel regisztrált PayPal fiókban lehet-e esetleg címet változtatni (a sima címváltoztatásnál a profilban, csak Magyarországi új címet enged megadni).

Ettől függetlenül a Wise kártyát be tudod állítani a PayPal fiókban, mint fizető eszköz. De arra figyelj, hogy csak akkor fogja a Wise váltani a devizát, ha ezt beállítod a PayPal fiókodban a kártyánál!

Szóval, ha dollárban kell fizetned, de a csatolt bankkártyán forint összeg van, akkor a PayPal fog váltani, a bankkártyáról meg már a váltott forint összeg fog lejönni, és hát a PayPal elég rosszul vált, vagyis plusz költséged lesz ezen is.

 

11882-hozzászólás.

Előzmény: bandolesa (11905)
bandolesa Creative Commons License 2023.11.03 0 0 11905

Én úgy tudom a paypal már csak kizárólag bankszámlára utal,ahol van IBAN-kód, tehát valódi bank.-

Biztonsági okokból, nekem sem sikerült paypalról a Wise-re.

Ez nem régóta lehet,mert tavaly még másoknak ment az utalás.

Előzmény: szaci1992 (11904)
szaci1992 Creative Commons License 2023.11.03 0 0 11904

Paypal utalás Wise HUF számlára

Kb. 1 hónapja áll fenn az a problémám, hogy nem tudok a Paypal-ról a Wise számlámra levenni pénzt.

Előtte simán ment mindig, most a Paypal elutasítja 2 nap után, amikor megérkezne a pénz, és törlik is a bankszámlámat az accountom-ról.
Nem is lehet visszarakni csak úgy, a supporttal kell beszélni hozzá.

A Wise azt mondta legelőször hogy jelenleg nem megy náluk a Paypal technikai okok miatt, de már 2x is írtam nekik és továbbra is ugyanazt hajtogatják csak.
Ma írtam harmadjára..tényleg lassan már 1 hónapja megy ez a szenvedés.

Más is járt már így?

synex Creative Commons License 2023.09.06 0 0 11903

Sziasztok! 

 

A párom nem rég létrehozott egy új paypal számlát.

Sajnos elfelejtette aktiválni, és nem szólt nekem erről . Utalt rá pénzt 3 napja , de nem kapta meg még . Ez érthető annak tudatában , hogy  nem aktiválta. Most próbálta utólag aktiválni a számláját , de nem kapja meg a gmail címére az aktiváló emailt . Nincs a spam mappában sem. Többször próbáltuk de eddig semmi. Mit lehet tenni ? Fel lehet hívni az ügyfélszolgálatot? Van működő tel. szám? Amit találtunk az nem működött . Vagy írni kell nekik ? Jelenleg Németországban vagyunk. Előre is köszönöm ha valaki tudna tanácsot adni .

halitomi Creative Commons License 2023.08.16 0 1 11902

Nálam van WISE USD számla Paypal account-hoz kapcsolva. 

 

De:

- kb. egy éve csatoltam hozzá a WISE számlát (szóval lehet, hogy már nem lehet), előtte csak egy magyar számla volt HUF-on paypal-hoz csatolva, oda tudtam kiszedni a bejövő USD-t, szürreális váltási árfolyamon

- a paypal accountom Business account (nem tudom számít-e)

- na de mielőtt bárki irigykedne: milyen jó... USDt utalok USD számlára WISE-ra, WISE-on tudok váltani jól... hát utóbbi igaz is lenne, de a paypal 3%-ot (!!!) kér, ha WISE-ra utalok ki mindeféle váltás nélkül, közvetlenül USD-t (miközben amúgy a bejövő összegekből is leszedi a 2.5-3%-ot)

 

Egyszer kipróbáltam: aktuális középárfolyamhoz képest 3.5%-ot bukok, ha forint számlára utaltatok ki paypal-lal, ha WISE-re utalok USD-t, akkor alapból -3%-ról indulok... szóval nem sok előnye van ennek.

A bank / kaszinó mindig nyer... 

mrobes Creative Commons License 2023.06.04 0 0 11901

Szia!

Van egy olyan funkció, hogy automatikus vagy ismétlődő kifizetések. Nézd meg a beállításokban, hogy nincs-e aktiválva valamilyen fiókhoz.

Előzmény: jjzs80 (11900)
jjzs80 Creative Commons License 2023.06.04 0 0 11900

Sziasztok! Én segítséget szeretnék kérni. Adott a egy tablet amin egy játéhoz egyszer kiegészítőket vásároltunk a gyereknek. A paypal kifizetéseket authentikátorhoz kötöttem !!! És a gyerek mégis tud 400 forinttért vásárolni cuccokat. A nagyobb furcsaság az, hogy tegnap megváltoztattam a belépési jelszót is , és rá pár órára ugyan úgy levont a játék ( vagy a gyerek) 400 forintot …. Nem értem .  Mert ha még lenne valami limit az authentikátornak akkor is a jelszó módosítása után nem kellene engedélyezni a kifizetést?!   

 

 

 

dojcstomi Creative Commons License 2023.04.03 0 0 11899

Mert nincs! Mikor a wise-os amerikai számlahozzáadással szenvedtem, akkor hívott egy nő Írországból. Nem elég, hogy baromságokkal hívogatnak, még hadart is a drága angolul (jó, hogy nem már írül) és valami SMS-ben érkező számot kellett visszadiktálnom neki.

 

Szóval szánalmas fos az ügyfélszolgálatuk. Jelen vannak számtalan kelet-európai országban is, ahol nem nagyon divat angolul tudni és akkor jön egy ilyen egész Európáért felelő ügyfélszolgálatos ribanc, aki úgy hadar, hogy alig értettem mit akar. Persze az izgatottságtól hirtelen az se jutott eszembe, hogy mondjam neki a bit slower please... Tiszta szánalom az egész.

 

Úgyhogy ebből nekem az jön le, a Paypalnál főleg USA-n van a fókusz, a többiek le vannak tojva. A sáp a lényeg, ha viszont panasza van az ügyfélnek és nem az USA polgára, kb. így járt.

 

Magyar reges Paypalról tudok nyilatkozni, kb. csak negatív tapasztalataim vannak:

 

1. Befizetés/topup: NAPOKIG tart minimum 2-3 nap

2. Kifizetés, csak forintszámlára és ott is csak valósra, ha elcseszed a számlaszámot, büntetést kell fizetni. A kiutalás is NAPOKIG tart.

3. Ha külföldről devizában fizetnek neked pl. dollárban, akkor rácseszel, mert csak akkor jutsz ehhez a pénzhez, ha az iszonyatosan szar árfolyamukon átváltod forintra és kiutaltatod magadnak.

4. A wise-os USA belföldi számlaszámot nem engedi hozzáadni a US bank account résznél, mondván virtuális "bank" számlaszámait nem fogadják el. Mondja ezt a szintén virtuális banknak sem nevezhető Paypal. Ironikus nemde?

5. Funding source-t nem lehet priorizálni. Tehát ha van a Paypal egyenlegeden is pénz meg a kártyád is hozzá van rendelve, akkor hiába járnál jobban a kártyás költéssel, a Paypal egyenlegednek ad elsőbbséget. Tehát megint a jó szar árfolyamuknak vagy kitéve.

6. Kártyás fizetésnél újabban minden tranzakciókor meg kell neki mondani, hogy ne a saját árfolyamát alkalmazza, hanem a bankodét. Nem jegyzi meg, holott erre volt globális beállítás.

7. Nem ad bankkártyát magyar reghez, nehogy már véletlenül rögtön hozzáférj az egyenlegeden lévő pénzhez.

 

Szóval az egészből az a konklúzió, hogy magyaroknak magyar reggel csak úgy van értelme Paypalt használni, ha kizárólag a Paypal accounthoz rendelt bankkártyákon keresztül fizetsz másoknak mittomén eBayen Paypallal.

 

Minden más esetben megy a sarc, a rugalmatlanság.. a nem tudok bankszámlát hozzáadni és társai baromságok. Mint említettem, aki teheti meneküljön. Főleg hogy a paypalos elfogadóhelyek már nem követelik meg a Paypal reget.

Előzmény: Tavaszi Richárd (11898)
Tavaszi Richárd Creative Commons License 2023.04.03 0 0 11898

Sziasztok! Nem találok magyar ügyfélszolgálati telefonszámot a PayPal-hoz. Sikerült valaha valakinek egy magyar nyelven beszélő kollégát találnia? Nagyon fontos lenne köszönöm Ezen az email cimen elér ha bárki bármit tud wifiadapterek@gmail.com

zenyka Creative Commons License 2023.03.26 0 0 11897

Az fasza, köszi. 

Előzmény: dojcstomi (11896)
dojcstomi Creative Commons License 2023.03.25 0 0 11896

PayPaltól? Muháháhá!

 

A minimum 1 hét. A maximum szerintem lehet 1 hónap is, ha reklamálsz. :)

Előzmény: zenyka (11895)
zenyka Creative Commons License 2023.03.25 0 0 11895

Sziasztok!

Rendeltem egy terméket de nem kaptam meg ezért visszakértem a pénzem. 

Már 8 napja függőben van a pénzem. Cégtől kaptam a visszatérítést nem magánszemélytől. Mikor kapom meg a pénzem szerintetek? 

dojcstomi Creative Commons License 2023.03.16 0 0 11894

Próbáltam már lezárni is a számlát

 

Ez alatt mit értesz? Bezárni az accountot? Nekem sikerült nagy nehezen, de nem könnyen engedtek el. Három emailt küldtek hülyeségekről, de a tényleges törlés valószínűleg még évekbe telik:

 

1. You’ve asked us to delete your data

 

We're working on your request

Thanks for letting us know you want to delete your PayPal account data. We've already confirmed your identity. Now, we'll look at your account history, and email you usually within a month to let you know the status. Certain factors, such as local laws, can affect what data we can delete.

You have rights and choices about how your personal data is collected, stored, used, and shared. You can find out more in our Privacy Statement. If you don't want to click on the link, please select Privacy at the bottom of any PayPal.com page.

 

2. Your closed account status

 

We are sorry that you have decided to close your PayPal account. With millions of members in dozens of countries and regions across the globe, PayPal is continually improving and expanding its award-winning services. PayPal is the world's leading online money transaction service for individuals, businesses and merchants. From customized shopping carts and ATM debit cards to one-click purchases, PayPal offers individual and business solutions that are time-saving, secure, cost-effective and easy-to-use. Should you decide you want to have a PayPal account again in the future, visit <linkjük> and follow the few easy steps to open a new account.

 

If you did not authorize your account to be closed, please report this email to us at <link2>

Not sure why you received this email? Learn more <link3>

 

3. Follow-up to your data deletion request

 

Your account isn't eligible for data deletion

You recently let us know that you wanted to delete your PayPal account data. If your account wasn't already closed, we've closed it, and we're sorry to lose you as a valued PayPal customer.

Because PayPal is a financial company, we're required by law to keep your personal and transaction data for a number of years after your account has been closed or inactive to prevent fraud, money-laundering and to comply with financial laws. The amount of time we need to keep the data is determined by local laws.

You have rights and choices about how your personal data is collected, stored, used, and shared. You can find out more about our data processing activities in our Privacy Statement.

If you still have questions about how PayPal processes your personal data or the customer experience you've received, you can contact us.

If you don't want to click on the links above, please select Privacy at the bottom of any PayPal.com page to learn more, or choose Contact Us to reach customer service.

 

Szóval első két levélnek semmi értelme, de a harmadikban sincsenek értelmes okok. by local laws? És azok mely jogszabályok, az amerikaiak vagy a magyarok?

 

Ez a trágya banda még akkor is beléd rúg egyet, amikor szeretnéd magadról végleg lerázni. Semmire nem jó, kizárólag arra, hogy magánszemélyek bankkártya-elfogadókként működhessenek és így nekik fizethess, és itt kifújt minden pozitívuma. De mivel újabban paypallal account nélkül is lehet fizetni, semmi értelme regisztrálni. A maradék hajad is kihullik, ha magyarként magyar paypal accountod van és így kerülsz kapcsolatba velük, de bármi mást szeretnél a paypalon keresztüli bankkártyás vásárláson kívül intézni velük! Agyrém! Fuss, menekülj, ha kedves az idegrendszered!

Előzmény: Racek820 (11849)
PéretW Creative Commons License 2023.03.15 0 0 11893

Köszönöm az infót.

Előzmény: Hintalow (11890)
PéretW Creative Commons License 2023.03.15 0 0 11892

Nem fizettem semmit. Pont ez volt a gyanús, én előlegezzem meg a szállítási díjat.

 

Előzmény: cliftony77 (11891)
cliftony77 Creative Commons License 2023.03.14 0 0 11891

Hát sajnos ezt, amit befizettél, ezt elvesztetted. Nem volt gyanús, hogy te fizeted a szállítási díjat?

Előzmény: PéretW (11889)
Hintalow Creative Commons License 2023.03.14 0 0 11890

Ez akkora kamu, mint ide Lacháza. Az egész magyartalan, a Worldremit-ről most hallok először életemben (meg aztán ha küldésre jó lenne a paypal, fogadásra miért nem neki?) Mi a fenéért kéne neki előre a szállítási díj, ha utána visszautalja neked?

Ez a fajta scam két dolgot akar elérni: hogy előre fizess nekik valamennyit, illetve hogy add fel az árút puszira, mert már "letétben" van a pénz a paypalnál/xy banknál/worldremitnél/a mongol koronahercegnőnél stb.

 

Egy dolgot soha nem fognak csinálni: valóban pénzt küldeni, minden amit kapsz, az kamu levél lesz, soha nem lesz tényleges utalás, minek kockáztatnának, hogy esetleg még se tudják visszahívni a pénzüket, amikor sima szerkesztett email-ekkel is találnak elég palimadarat, aki előre fizet vagy elküldi nekik a cuccát.

 

Így 2023-ban már az sem biztos, hogy élő emberrel levelezel, lehet, hogy csak egy közepesen fejlett csevegő algoritmus egy botnet hálózattal üzemeltetve.

Előzmény: PéretW (11889)
PéretW Creative Commons License 2023.03.13 0 0 11889

Üdv!

 

Segítségeteket kérném. 

Meghírdettem egy terméket a Marketplace-n. Jelentkezett egy vevő. Azt kérte fizessem be a szállítási díjat a Worldremit-re. Majd mikor megkapta a pénzt átutalja a vételárat és a szállítási költséget Paypal -ra. Utaltam a Worldremit-re és szerencsére a kártyámat letiltotta. 

Kaptam egy képernyő képet:

 

Ez a kép valós vagy szerkesztett? 

Ás van arra mód, ha én azt mondom, hogy nem áll a eladásom, akkor a befizető visszaigényelheti a Paypal-ra befizetett pénzt? Ugyanis arra hivatkozik, hogy nem kapja vissza.

 

Remélem érthető voltam. 

Köszönöm a segítséget.

 

 

ZolKa Creative Commons License 2023.03.10 0 0 11888

Angol regisztrációm van.

Előzmény: Tshu-hash (11887)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!