Keresés

Részletes keresés

schpenoth Creative Commons License 2005.08.26 0 0 47
Nézd meg erősen nagyítva, alaposan. Valszeg a rawban is ott van, csak 1 db, míg jpg-ben szóródik.
Előzmény: llacee (46)
llacee Creative Commons License 2005.08.26 0 0 46

Halihó!

 

Kissé magárahagytam a Topicot ,mert sok egyéb dolgom közbejött ,ami elvitte a figyelmem a gépről.

 

Most újra a témában vagyok és észrevettem egy érdekességet :

 

Egyetlen RAW-ban mentett képen snincs rajta az a piros pixel viszont az összes JPEG-ben mentetten rajta van.

Ezek szerint nem a CCD-n van halott pixel hanem a tömörítés folytán van valami probléma.Esetleg egy Firmware update nem segíthet ?

schpenoth Creative Commons License 2005.07.17 0 0 45
Márkánként (tipusonként) változik, hogy mikor, hogy csinál pixel mapingot. A olympusom akkor, ha "lustán" cserélek akkut (kb. 5 percig akku nélkül van, akkor pixel mappal kezd)
Előzmény: Sandrusz (44)
Sandrusz Creative Commons License 2005.07.17 0 0 44

Üdv mindenkinek!

 

llacee!

Nem tudom, megoldódott-e azóta a problémád?!

Nekem Minolta A200-asom van.

Kb. két hete megjelent a képeken egy halványzöld pont. Én is kétségbe voltam esve, de szerencsésen megoldódott a dolog. Nem tudom a Canon-nál hogy van, de a Minolta néha kikapcsoláskor kalibrálja a CCD-t, ilyenkor több másodpercig szutyorog és a kijelzőn egy homokóra látszik. Persze amikor a hiba előjött, nem akart magátol kalibrálni. Gondoltam átállítom a dátumot, hátha időfüggő a dolog.

Így is lett: a következő kikapcsolásnál kalibrált, és eltünt a pötty! (Amikor visszaállítottam a dátumot, megismételte a kalibrációt)

Sztem érdemes megpróbálni, hátha a Canonnál is működik!

 

Sok szerencsét!

Előzmény: llacee (-)
fisherhu Creative Commons License 2005.07.15 0 0 43
Jham, este körbeforgattam, hogy megleljem mit rejtettek belé, de nem láttam semmi erre utaló írást, pedig gondolom illett volna ráirniuk.
Előzmény: Riff-Raff (42)
Riff-Raff Creative Commons License 2005.07.15 0 0 42

Akkor nem tudom, mirõl van szó. Én még csak sûrített levegõs flakonokkal találkoztam, amit például arra használnak, hogy a billentyûzetbõl kifújják a port. Olyat még nem láttam, amiben valami cseppfolyósítható gáz lenne.

Az persze hideg, ha a folyadék közvetlenül nyomódik ki a szelepen. Nem egyszer gyártottam már én is száraz jeget. :)

Előzmény: fisherhu (41)
fisherhu Creative Commons License 2005.07.15 0 0 41
"...bár kiáramláskor lehûl valamennyire a levegõ, nyugodtan ráfújhatod a kezedre, nem lesznek fagyási sérüléseid."

Add a kezed, nagyon fogsz mocorogni :) Ugye arról volt szó, hogy ha a palackot ferdén vagy épp fejjel lefelé tartod, akkor az a közel folyékony gáz fog kiáramlani, ami eszement hideg, ezért a légnedvesség megfagy. Persze kipróbáltam a kezemen, elég volt egyszer :)

Nem tudom mi van a palackban, de kotyog, szal folyékony állapotban van benne az ami.

"Az viszont meglehetõsen hajmeresztõ kijelentés (úgy is mondhatnám: idióta baromság), hogy a levegõ ráfagy."

Ezt nem is vitatta senki :)
Előzmény: Riff-Raff (40)
Riff-Raff Creative Commons License 2005.07.15 0 0 40

És mivel a palackaban is folyékony a gáz (nade milyen gáz?)

 

Hát nem akármilyen. A sûrített levegõ például nem folyékony, mert szobahõmérsékleten nem cseppfolyósítható. A szén-dioxid pl. valami 56 bar nyomáson cseppfolyósodik.

De feltételezem, hogy itt a spray formájában kapható sûrített levegõrõl van szó. Azokban kb. 15-20 bar a nyomás (eredetileg), és bár kiáramláskor lehûl valamennyire a levegõ, nyugodtan ráfújhatod a kezedre, nem lesznek fagyási sérüléseid. De ahhoz elég a lehûlés, hogy a környezõ levegõ nedvességtartalma részben kicsapódjon a szenzorra.

Az viszont meglehetõsen hajmeresztõ kijelentés (úgy is mondhatnám: idióta baromság), hogy a levegõ ráfagy.

Előzmény: fisherhu (39)
fisherhu Creative Commons License 2005.07.15 0 0 39
Attól még nem fog iszonyatosan elcsúszni a forráspontja - mármint a levegőnek. Illetve de, ahogy nézem 80%-ban nitrogén, ami "már" -196 fokon forr, így -200 fokon elvileg még folyékony. És mivel a palackaban is folyékony a gáz (nade milyen gáz?), kiáramláskor bitang hideg lehet ám, a légnedvességet hamar megfagyasztja. A -200 fokot azért talán nem éri el, de ki tudja.
Mindenesetre ha ez rácsapódik a szenzorra, akkor jól le is hűti, ami nem biztos, hogy egészséges, ráfagy jól a légnedvesség, a por meg egyebek. Alighanem az egyik leggyorsabb és hatékonyabb módja a tönkretételnek :)
Előzmény: schpenoth (38)
schpenoth Creative Commons License 2005.07.14 0 0 38
Ja! Csak az ájer nem csak oxigén. Fel van hígitva.
Előzmény: fisherhu (35)
fisherhu Creative Commons License 2005.07.14 0 0 37
Ez a hama holmi szelepes?
Előzmény: NJani (31)
fisherhu Creative Commons License 2005.07.14 0 0 36
Értem mire gondolsz, viszont az általald leírt eszközzel meg a környezeti port szedi össze. Igaz, erre sokkal könnyebb valami szűrőszerűséget eszkábálni.
Előzmény: NJani (32)
fisherhu Creative Commons License 2005.07.14 0 0 35
Gondolom onnét, hogy az oxigén tengerszinten olyan -270 fok körül forr.
Előzmény: schpenoth (34)
schpenoth Creative Commons License 2005.07.14 0 0 34
Ez a -200 fok honnan jön neked?
Mellesleg: ha nem is fagy meg, jelentősen lehül.
Előzmény: Riff-Raff (33)
Riff-Raff Creative Commons License 2005.07.14 0 0 33

...a nagy sebességgel a flakonból kiáramló levegő megfagy, lecsapódik...

 

Ezt ugye viccnek szántad? Úgy gondoltad, hogy a flakonból kifújt levegő hirtelen lehűl valami -200 fok alá, és megfagy? Esetleg próbáltál már ráfújni vele egy hőmérőre?

Amit ilyenkor látsz, azok vízcseppek.

Előzmény: NJani (26)
NJani Creative Commons License 2005.06.28 0 0 32

Körtefecskendő nem feltétlenül megfelelő, mert általában csak egy nyílás van rajtuk a fecskendőrész végén. Vagyis nyomogatásra ki-be áramlik a levegő, ezért a port be tudja szívni, amit aztán ráfújsz a CCD-re.

 

Mindenképpen olyan alkalmatosság kell, ami szelepes. Nyomásra a beszívó szelep a ballon tetején zár, és csak a fecskendőn áramlik ki a levegő. Szívásnál (amikor elengeded) pedig a fecskendő tövében levő szelep zár le, a szívószelep kinyílik és a levegő beáramlik a ballonba.

 

És még valami. A fujkálós művelet végén érdemes porszívóval (természetesen szűkítővel a végén) a keringő porszemeket a tüköraknából kiszippantani.

Előzmény: fisherhu (30)
NJani Creative Commons License 2005.06.28 0 0 31

Szívesen,

De mint ahogy írtam NEM ECSETES, mert az ecset több kárt okoz, mint hasznot. Ilyen kell:

 

Sokan gyártanak ilyent, többek között a HAMA is, úgy hogy bárhol előfordulhat, ahol HAMA termékeket forgalmaznak. Pl. Pálvölgyi, Optiform ...

 

Egyéb CCD/CMOS tisztítási ötletek itt:

 

http://www.cleaningdigitalcameras.com/

 

Figyelem! A site-on fellelhető drasztikusabb módszerek (kefe, törlés) csak nagyon komoly szennyeződésnél/lerakódásnál célravezetőek.

 

Előzmény: smok (27)
fisherhu Creative Commons License 2005.06.28 0 0 30
Alighanem lehet, de gyanítom, hogy a gyógyszertárban töredék áron kaphatsz. Körtefecskendő (-pumpa) a böcsületes neve.
Előzmény: smok (28)
farkzoli Creative Commons License 2005.06.28 0 0 29
Le a kalappal NJani, türelmes gyógypedagógus vagy... (meg Százbolha is)
A sok drága gép mellé nem mindenkinek ad a Jóisten annyi kiváncsiságot, hogy legalább erre rájöjjön.
Előzmény: NJani (26)
smok Creative Commons License 2005.06.27 0 0 28
Pumpás légfújót bármelyik fotós boltba lehet kapni? Köszi szépen mindent.
smok Creative Commons License 2005.06.27 0 0 27
Köszi szépen, ilyen ecsetes dolgot hol lehet venni és mennyibe kerül?
Előzmény: NJani (26)
NJani Creative Commons License 2005.06.27 0 0 26

Sűrített levegős izével nem is szabad tisztítani, mert a nagy sebességgel a flakonból kiáramló levegő megfagy, lecsapódik és agyonbassza a ketyerédet.

 

u.i.:ez a tükrön van szerintem, az objektíven nem lehet

 

Kicsi SLR (és DSLR) kurzus: A tükör csakis azért van, hogy neked az optikáról keresőképet vetítsen a pentaprizmára (vagy pentatükörre az olcsóbb megoldásoknál). A kép alkotásához és a leképezéshez SEMMI köze. A piszok magán a CCD/CMOS -on van.

 

Megoldás:

 

-Pumpás légfujó beszerzése. NEM ecsetes !

-Objektívet levenni.

-Menüben ki kell keresni a szenzor tisztítása vagy tükörfelcsapás funkciót.

-Ekkor a tükör felcsapódik, a zárszerkezet kinyílik és szabaddá válik a képérzékelő   szenzor.

-A gépet lefelé tartva a pumpás légfújóval erőteljesen megfujkálni a CCD/CMOS-t.

-Gépet kikapcsolni. Ekkor a tükör és a zár visszaállnak eredeti helyzetükbe.

-Optikát vissza és mehet a fotózás.

Előzmény: smok (25)
smok Creative Commons License 2005.06.27 0 0 25

Sziasztok!

 

Az utóbbi napokba egyre több kosz jelenik meg a képeimen:

Ez házilag hogy tisztítható, ha nincsen süritett levegős "izém"? NAgyon aggaszt a dolog, mert hamarosan fotós turára megyek a Börzyönbe és így nem szeretnék elindulni. u.i.:ez a tükrön van szerintem, az objektíven nem lehet.

NAgyon szépen köszönöm előre is a válaszokat.

VDoki Creative Commons License 2005.06.25 0 0 24

Sajnos  a garanciát, csak  egy adott százalékos hibaérték után lehet érvényesíteni... :( Konkrétat sajnos nem mondtak.

 

Tény, hogy lehet még a fogyasztó védelmiseknél harcolni; de szerintem ez valahol a garanciába le lehet írva. Ha megveszed, elfogadod a feltételeket (garanciát), ha elfogadod a feltételeket milyen jogon harcolsz? Ez csak találgatás a részemről.

Ennek már nem fogok utánanézni.

 

Ezek mellett melyik félvezető gyártó garantálhatja hogy egy 1/2,7"-os (15mm-es) félvezető lapkán hibátlanul megcsinál kb. 8millió PN-átmenetet (tranzisztort).

Ha jól tudom a processzorokat is gyártás után szortírozzák...

 

optikus Creative Commons License 2005.06.23 0 0 23
Tan nem a gyartot hanem inkabb a fogyivedelmet kene kerdezgetni (a canonnak mi az erdeke, mit fog valaszolni, lehet kitalalni...)
Előzmény: VDoki (22)
VDoki Creative Commons License 2005.06.23 0 0 22

Tény hogy a hiba az hiba, de TFT monitoroknál, ha jól tudom (pedig nekem is az van), 5 (azaz öt) pixelhibáig nem fogják nekem kicserélni, még ha egy hónap után jöt elő mind az öt. Talán ha írok egy panaszlevelet.

Amikor ezt a monitort vettem, egy hibát nem vettem észre  boltban csak otthon, és utána alig akárt kicserlni egy olyanra amin nincs hiba...

 

 

Mindensetre holnpa de felhívom a Canon-osokat és megkérdezem mi vonatkozik a CCD-kre, nincsnek jó reményeim; de lehet hogy tévedek...

 

BYE

Előzmény: pitman (21)
pitman Creative Commons License 2005.06.23 0 0 21
Nem egészen jó a tft-s hasonlat, itt egy hiba is hiba, ha nem hot pixel és minden képen "normál" záridők mellett ott van, akkor garis probléma. Vagy cserélik a gépet, vagy kimappelik.
Előzmény: VDoki (19)
Degeczi Creative Commons License 2005.06.22 0 0 20
no elvileg még ez a program is ilyen, "nem teljes képet mentő", és manuális hibatáblázat alapján is dolgozni képes hotpixel-vadász, azaz nem fog romlani tőle a képminőség
Előzmény: Degeczi (17)
VDoki Creative Commons License 2005.06.22 0 0 19

Hi!

 

Nekem egy Canon PS A40-esem van és azon is előjött a pixelhiba. Kb egy éve vettem észre, de mint kiderült a régi képeken is rajta van (azóta mindig észreveszem :) :( )

Ha lenne rá gari szerintem akkor is elfejtheted, mert gondolom hasonlóan  az TFT monitorokhoz; Egy pixel hiba nem hiba...

Talán ha első három napba észreveszed, talán ki tudod verni az üzletből, hogy kicseréljék.

 

Kimondott programot én se ismerek, de talán a PS-sel meg lehet oldani.

 

További HotPixel mentes fényképezést mindenkinek!

 

VDoki

 

ui.: Ezért vettem egy Nikon F75-t :)

 

 

 

Degeczi Creative Commons License 2005.06.22 0 0 18
valszeg nem kamu, csak túl biztonságos akar lenni
hiszen gondolj bele: nem a mezei hotpixelektől kell megszabadítani, hiszen az természetes jelenség a záridő növekedésével
csak azokat az elvadultakat kell figyelmen kívül hagyni, amik már állandóan világítanak - azaz "beragadt", stuck pixelek lettek

ehhez arra van szükség, h különböző záridővel, de végig teljesen zárt rekesszel készítsen képeket, és ahol még rövid idő mellett is van egy bizonyos szintű jel, azt be lehet írni a hibatáblázatba

kérdés, h mekkora legyen ez a küszöbszint és milyen záridő mellett?
na ebben valszeg túl óvatos az Oly - nem akar sima hotpixeleket is bejegyezni

esetleg azzal segítheted elő, h csinálsz jópár képet a funkció futtatása előtt, h bemelegedjen a CCD
Előzmény: Jonnzy (15)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!