Keresés

Részletes keresés

iceride Creative Commons License 2001.07.31 0 0 14
:)

Kis hozzáfűznivalóm van azok számára, akik nem profik a témában:

A "kék" üdülési hét a klubrendszeren belül elméletileg szezonon kívüli időszak igénybevételére jogosít, a "piros" üdülési hét pedig főszezoni időszakot is lehetővé tesz.
(Teneriffe egyébként egész évben piros...)

Van rá lehetőség, hogy kéket cseréljek pirosra, de nem JÁR.
Bázisjogként itthon mindenképpen a gyógyvizes üdülőket javaslom, ezen belül is elsősorban Hévízen. Indoklás lent...

Előzmény: Husky (13)
Husky Creative Commons License 2001.07.31 0 0 13
Nem értem, hogy ugyanazzal a névvel miért kell több topicot is nyitni ( az UTAZÁS fórumban ugyanezt a topicot nyitottad kedves Asterixxx )

Oda már irtam...
"Hali !
R.C.I
Szerintem már olvastad valahol az én R.C.I-vel kapcsolatos hozzászolásaimat. Nos szerintem baromira megéri a dolog ! Mi ( illetve szüleim ) minden évben 2 hét üdölőjoggal rendelkezünk és eddig mindig sikerült mindehol a lehető legjobban érezni magunkat. Anno Apám volt Japánban ( Fuji maszás ) két hetet és már akkor megtérült az ára ( 1 hét akkor 160 DM volt egy 5*-os üdülöben - Nagano mellett ). Általában telenként Teneriffére veszük igénybe a lehetőséget de már le lett tesztelve több hely több üdölje is. ( pld Málta, Szicilia, Japán, Teneriffe kb 6 hely ).
Üdülési jog itthon.
Azért kell, hogy legyen R.C.I csere lehetőséged viszonylag olcsó áron. A miénk ( Héviz és Harkány - baromi jó csereérték !!! A nyugati nyugdijas fürdözök miatt mindig egyböl megy. Van amikor "Kék" héttel sima ügy a "Piros" hét tengerparti helyeken ).

Összefoglalva:
Ha hosszabb időre akarsz menni távoli helyekre vagy nyugodtan akarsz bárhol pihenni egyénileg akkor viszonylag olcsón ( 180-240 Dm/hét ) meg tudod tenni."

Üdv

iceride Creative Commons License 2001.07.31 0 0 12
Aki meg átlagosan 40.000 forintot költ nyaralásra évente, mert annyi jut rá, az nem fogja tudni kihasználni a klub nyújtotta előnyöket, tehát nekik tényleg nem ajánlom, hogy taggá váljanak.

Számos más lehetőség adódik, hogy lehetőségeikhez mérten mégis megfelelő kikapcsolódásban legyen részük. Csakhát azért az nem ugyanaz...

iceride Creative Commons License 2001.07.31 0 0 11
Na nézzünk egy kicsit átlagosabbat:

Színvonal azonos.

2 hét olasz tengerparton, 4 fővel, busszal/autóval:

Cakkpakk 200.000 ft.

iceride Creative Commons License 2001.07.31 0 0 10
Mondok példákat, hogy lehessen látni a különbséget.

1 hónap Máltán, 6 fővel
Szállás: tengerparti 5* luxusszálló
6 fős luxusapartman
Felszereltség:
TV, telefon, légkondícionálás
Konyha: hűtőszekrény, tűzhely, mikrohullámú sütő, kávéfőző, vízmelegítő, mosogatógép
Fürdőszoba: zuhanyfülke, hajszárító

Szállodai szolg:
3 külső medence, belső medence, szauna, pezsgőfürdő, teniszpálya, squash-pálya, szolárium, fitness-terem, snack bár, autóbérlés, ABC, gyermekfelügyelet

Szolgáltatások közelben:
vízpart, vizisí, szörf, lovaglás, kaszinó, golf

Nyaralás cakkpakk csúcsidőszakban repjeggyel, szállással, kajával, költőpénzzel együtt 4 hétre 6 fővel:
600.000 ft

iceride Creative Commons License 2001.07.31 0 0 9
Megfogadtam, hogy nem vitatkozom, de nem bírom ki:)

Kedves chromax, megkélek rá, hogy amíg nem próbáltad ki az RCI által nyújtott szolgáltatást, addig mellőzzd ezzel kapcsolatban a különböző negatív zöngéjű minősítéseket.
Tökéletesen látszik, hogy azt sem tudod, miről van szó, de azért lehúzod...

em:

Teljesen igazad van, nem KELL belépni.
Csak érdemes.
Mint minden klub, ez is előnyöket biztosít a tagoknak. Nevezetesen azt, hogy magas színvonalon ÉS kedvező anyagi feltételek mellett tudsz elmenni nyaralni(/teleni).
Az átlag magyarok egy ilyen színvonalú szállodának 100 méteres körzetébe se mennek, mert a szállásköltség egy hétre személyenkémt is több, mint a havi keresetének a duplája/triplája/négyszerese...
Inkább elmegy egy alacsonyabb színvonalú helyre, mert azt meg tudja fizetni.

Hogy mondjak egy analógiát:

Aki szeretne gyorsan és kényelmesen eljutni a város egyik feléből a másikba, annak nem KELL vennie egy autót. Hiszen mehet taxival is. Az más kérdés, hogy ha saját autója van, az általában praktikusabb, és olcsóbb.
Az átlag viszont tömegközlekedéssel jár, mert azt tudja megfizetni.
Vagy trükközik, és nem BMW-t, vagy Audit vesz, hanem valamilyen alacsonyabb árkategóriájú, de kényelmes autót vásárol.

Mindenki szeretne BMW-vel járni. MINDENKI. Csak nem tudja kifizetni.
Érdekes módon mégse mondja senki, hogy a BMW egy szar...

chromax Creative Commons License 2001.07.31 0 0 8
Hát lehet :) De nekem több ismerősöm is beugrott, sok pénzt kidobtak rá, és valahogy nem tűnik fel, hogy Hawaiira járkálnának állandóan nyaralni...
Előzmény: iceride (6)
em Creative Commons License 2001.07.31 0 0 7
nade ahhoz, hogy az ember igenyesen nyaraljon nem kell belepni mindenfele "klubba"....
Előzmény: iceride (6)
iceride Creative Commons License 2001.07.31 0 0 6
Nahát akkor kezdjük azzal, hogy én egy ügynök vagyok...

Szóval aki sohasem volt RCI-szállodában, ne fikázza.
Aki sohasem élvezte az előnyeit, ne hívja pénzkidobásnak.
És akinek meg nincs meg az igénye a színvonalas nyaralásra, az zárja be magát klotyóba, és ne nézze hülyének azt, akinek megvan az igénye.

Aki pozitív benyomást szeretne szerezni, az nézzen utána a kanári-szigeteki Amphi Beach Clubnak, vagy a Hollywood Mirage-nak.
Vagy említhetném a Club Holtel Eilat-ot (Izrael).

Vagy még ezer mást.

Ice, az ügynök

UI: A siófoki Serenia szálloda egyébként a konkurrenciáé...:)

em Creative Commons License 2001.07.30 0 0 5
hello,
en egyszer voltam ilyen eloadason, de pozitiv tapasztalatom az nem volt, ugyhogy ugy latom ehhez a topikhoz nem fogok sokat hozzaszolni....
(amugy baromi kivancsi vagyok, hogy van-e olyan ember, akinek pozitiv tapasztalata van...persze az ugynokeiken kivul...)
Előzmény: Asterixx (-)
Husky Creative Commons License 2001.07.30 0 0 4
Hali !
R.C.I
Szerintem már olvastad valahol az én R.C.I-vel kapcsolatos hozzászolásaimat. Nos szerintem baromira megéri a dolog ! Mi ( illetve szüleim ) minden évben 2 hét üdölőjoggal rendelkezünk és eddig mindig sikerült mindehol a lehető legjobban érezni magunkat. Anno Apám volt Japánban ( Fuji maszás ) két hetet és már akkor megtérült az ára ( 1 hét akkor 160 DM volt egy 5*-os üdülöben - Nagano mellett ). Általában telenként Teneriffére veszük igénybe a lehetőséget de már le lett tesztelve több hely több üdölje is. ( pld Málta, Szicilia, Japán, Teneriffe kb 6 hely ).
Üdülési jog itthon.
Azért kell, hogy legyen R.C.I csere lehetőséged viszonylag olcsó áron. A miénk ( Héviz és Harkány - baromi jó csereérték !!! A nyugati nyugdijas fürdözök miatt mindig egyböl megy. Van amikor "Kék" héttel sima ügy a "Piros" hét tengerparti helyeken ).

Összefoglalva:
Ha hosszabb időre akarsz menni távoli helyekre vagy nyugodtan akarsz bárhol pihenni egyénileg akkor viszonylag olcsón ( 180-240 Dm/hét ) meg tudod tenni.

Előzmény: Asterixx (0)
chromax Creative Commons License 2001.07.30 0 0 3
Pozitív tapasztalatok? :)
1x voltam egy RCI előadáson, ahol minduntalan egy épülő Siófoki luxusszállót emlegettek...az azonban, hogy mindez melyik utcában lesz, már nem ment egyik lelkes előadónak sem :)

Akinek nincs hova kidobni a pénzét, csatlakozzon :)

Előzmény: poljot (2)
poljot Creative Commons License 2001.07.30 0 0 2
Látod hogy jár az akit nem nulláznak? :)
attus Creative Commons License 2001.07.30 0 0 1
Én 0 tapasztalattal rendelkezem.
Előzmény: Asterixx (0)
Asterixx Creative Commons License 2001.07.30 0 0 0
Üdv.!
Több topik is foglalkozik ezzel a témával a Törzsasztalon. Az eddigi hozzászólások zöme bíráló.
Ezért ez a topik a pozitív vélemények és TAPASZTALATOK (ha léteznek) helye.
Asterixx Creative Commons License 2001.07.30 0 0 topiknyitó
Üdv.!
Több topik is foglalkozik ezzel a témával. Az eddigi hozzászólások zöme bíráló.
Ezért ez a topik a pozitív vélemények és TAPASZTALATOK (ha léteznek) helye.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!