Keresés

Részletes keresés

Nikke Creative Commons License 2019.05.22 0 0 6678

Mit ki nem hoz a betegség az emberből.    :-)))))

 

Előzmény: gombóc63 (6677)
gombóc63 Creative Commons License 2019.05.22 0 1 6677

Értettem dr. Nikke:-)))) ezt még a dokikánk se tudta volna ilyen szépen elmagyarázni.

Előzmény: Nikke (6674)
Laci6802 Creative Commons License 2019.05.22 0 0 6676

Futtaban írtam, bocsi. Igen a meniscus, a belső oldali, doki is porcszakadaskent említette. Ennek kB negyed része maradt doki szerint. Említettem neki hogy jaraskor kicsit fáj, de nem volt számottevő. De munka közben sokkal rosszabb, sőt az ízületi folyadékgyulem is tapintható, látható térd felett. 

Előzmény: Nikke (6674)
Nikke Creative Commons License 2019.05.22 0 0 6675

Mindkét térdemben volt meniscusműtét. Mindkettő jól sikerült, amit az bizonyít, hogy olyan viharos sebességgel gyorsult fel a már meglévő porckopásom, hogy csoda. Ma már az egyikben protézis van, és a másik sem húzza  soká (érdekesség, hogy a röntgen szerint ez, ami még úgy-ahogy bírja lényegesen rosszabb állapotban volt már akkor, amikor a másikat megműtötték, csak ez nem fáj(t) annyira):

 

Több-kevesebb sikerrel lehet húzni egy ideig injekcióval (van, akinek használ, és van olyan, akinek semmit sem ér), de ezek tényleg drágák, és nagyon pontosan kell beadni, hogy mennyire sikerül, az sosem tudjuk meg. A debreceni klinika egyik tanulmányában olvastam korábban, hogy ezek az olajozó injekciók sokszor mennek picit félre (hiába gyakorlott az orvos), ami elég is ahhoz, hogy ne hasson elégségesen.

Mindkét térdembe kaptam, legelőször még 5 alkalmasat, aztán drágábban 3 db-osat, van sokféle már, 1 db-os, csak hogy ha az mellémegy, akkor az egész évi adag mellémegy. :-(

Nekem is húzni akarták a műtétet, mert kb. 15-20 év a kihordási idő, de az agyamon  jött már ki a fájdalom minden lépésnél, így hová húztuk volna? Ezzel a várakoztatással kapcsolatban az a véleményem egyrészt ki tudja, hogy megéri-e az ember azt 15-20 évet, másrészt 5-10 évig nem tudják húzni, hogy ne kelljen cserélni! Akkor meg minek is szenvedtetik az embert még 1-2-3 évig?

 

Előzmény: Laci6802 (6672)
Nikke Creative Commons License 2019.05.22 0 0 6674

Egész biztos nem a porcot távolították el (azt majd a protkónál!). Ha szakadás volt, akkor az a kollagénes rostos porcgyűrű (meniscus) volt. Ami ugyanazt a szerepet tölti be, mint a régi csatos befőttes üvegnél a gumigyűrű.

Na már most ha 3/4-ét eltávolították, akkor viharos gyorsasággal fog kopni az üvegporc. Mint nekem. :-(    Ezt most még talán lehet valamivel, valahogy lassítani. Tudod, nem mindenkinek jön be.

Most még nem porchiánya van (de persze lehet), most még csak porcgyűrű hiánya.

 

 

 

Előzmény: gombóc63 (6673)
gombóc63 Creative Commons License 2019.05.22 0 1 6673

Nos ha a porc 3/4-e hiányzik nem is értem a felvetett opciókat. Se a hyaluronsavas injekciót, se az őssejtkezelést. Mit fog kenni a hyaluronsav? Azt ami nincs? Őssejt pedig egyáltalán nem hozta meg azt, amit vártak tőle, eddig nem igazán olvastam sikersztorit. Az orvosnak semmi sem drága, nem az ő pénztárcáját terheli. Talán kérhetnél másodvéleményt, de tény, ekkora porchiánynál nem sok lehetőség van.

Előzmény: Laci6802 (6672)
Laci6802 Creative Commons License 2019.05.22 0 0 6672

Március 29-én a térd belső oldali porc 3/4-ét eltávolitották szakadás végett .Hosszában volt a szakadás. Moat május 20-án mentem vissza dolgozni , de két nap után ugyanugy bicegek mint mutét előtt , a térdemben szintén érzem azt az érzést mintha dagadt lenne , nem is hajlik annyira mint a msik.  Hozzáteszem hogy fizikai munkám van sokat emelek ,1-3000 kg muszakonként. Doki mondta varratszedéskor a lehetőségeket : injekcio kura 3 db ami 15000-100000-ig/db , vagy őssejtkezelés ami sok százezerbe kerül, viszont egyik sem végleges megoldás. Végül harmadik lehetőség a protézis ami 50 évesen még korai lenne őszerinte is. Anyagilag egyiket sem engedhetm meg sajnos. Többektől hallottam akinek volt ilyen hogy azóta jó a térde. Nekem nem. Vagy csak nekem volt nagyobb mértékű sérülés? Akinek van véleménye irja meg. Köszönöm.

Józanésszel bannolva 20 Creative Commons License 2019.05.07 0 0 6670

Megvizsgálták az MR leletemet az orvosok az SZTK-ban. Először az orthopéd orvos, utána a sebész. Az orthopéd orvos asszisztense már tudott róla, hogy kapcsolatom van a sebészhez és el is mondta a dokinak. Az orthopédus egyáltalán nem vizsgálta meg a térdemet, rá sem nézett, csak az MR leletet olvasta el. Semmilyen beavatkozásra nincsen szükség szerinte. Ortézis viselése és a gyógytorna majd segít, ennyi. Úszás is szóba jöhet. Aztán adott beutalót a sebész doktorhoz. Ő is csak távolról (fizikailag is több méterről) foglalkozott velem. Alaposan átolvasta a leletet, de ő sem látta indokoltnak, hogy tükrözést csináljunk, vagy bármi komolyabbat. A ganglion ciszta az ízületen kívül van és gyakran fel szokott szívódni magától is. A csontban és az ízületben látható ödémák felszívódnak egy idő után. A Baker-ciszta kicsike, nem érdekes. Ezek a mozgást érdemben nem akadályozzák. Az általános kopás mérsékelt fokú, ahol nagyobb ott is csak "egyenetlen" felületű, mondta. Fontos, hogy az MRI szerint nincs porcleválás az ízületben, az nem állt be! Szerinte a táplálékkiegészítők ennyi idő után (93 óta szedem) érdemben nem segítenek, de azért szedjem, ha úgy gondolom. Gyógytorna, mozgatás és helyre fog jönni idővel. Futóbajnok nem leszek soha, de jobb lesz majd. Azért a cisztát hónapok múlva meg lehet vizsgálni MRI-vel, ha szükséges. Az oldalszalagsérülés ennyi idő elteltével (február 2-án volt a baleset) már meggyógyul, állította. Azt furcsállotta, hogy a keresztszalagokról egyáltalán nem esett szó a leleteimben, bár megjegyezte, hogy azok sérüléseinek elég egyértelmű tünetei vannak. Szóval végül napirendre tért e fölött is. Hat hét múlva újra szeretne látni a rendelőben, addig erősítsem a térdem! Finoman javasolta a hialuronsavas injekció kúrát én igent mondtam. A kerékpározást is határozottan javasolta, hogy kezdjem el újra, bár én erősen tartok tőle. A fájdalom miatt és pszichikailag is. Nagyon arra helyezte a hangsúlyt, hogy a kímélet helyett kezdjem terhelni, erősíteni. Így állunk most.

Józanésszel bannolva 20 Creative Commons License 2019.05.03 0 0 6669

Nagyon szépen köszönöm! Viszont kívánom! Teljes gyógyulást mindenkinek!

Előzmény: csikkecske (6668)
csikkecske Creative Commons License 2019.05.01 0 0 6668

Akkor sok sikert, mielőbbi javulást!

 

Előzmény: Józanésszel bannolva 20 (6667)
Józanésszel bannolva 20 Creative Commons License 2019.04.30 0 0 6667

Nos, a Merényiben nagyon kelletlenül láttak el, mikor másodszor mentem vissza, egyértelműen jelezték, hogy szabadulnának már tőlem. 

 

Az SZTK-ba fogok menni, jövő hét hétfőn az orthopédushoz. Rohadt sokáig tartott, amíg időpontot kaptam, ezért kerestem gyorsabb megoldást, de most már mindegy. Sajnos senki sem ismeri ezt a dokit, se jót, se rosszat nem mondanak róla. Viszont ma kaptam egy segítséget, egy ajánlást egy jó doktorhoz. Két diagnózissal a kezemben remélem, majd könnyebb lesz döntenem!

Előzmény: csikkecske (6666)
csikkecske Creative Commons License 2019.04.30 0 0 6666

Miért nem mész vissza ahhoz az orvoshoz, akinél voltál? Nem kell beutaló. Én évek óta ahhoz a dokihoz járok, aki műtött. Szurit is ő ajánlott a térdembe. Abszolút nem éreztem semmit.

 

Előzmény: Józanésszel bannolva 20 (6650)
gombóc63 Creative Commons License 2019.04.25 0 1 6665

Nagyon kevés ebben a hatóanyag. És az is elmond sok mindent, hogy egy fájdalomközpontban, ahol sportorvos is egyben az ortopéd orvos, a vitrinben emellett ott van a jóval olcsóbb PorcVita C tabletta.

Előzmény: Józanésszel bannolva 20 (6663)
herrkz Creative Commons License 2019.04.24 0 0 6664

Köszönöm szépen a segítséget! Jobbulást neked is!

Előzmény: Józanésszel bannolva 20 (6663)
Józanésszel bannolva 20 Creative Commons License 2019.04.24 0 0 6663

Nekem ezt ajánlották a Proenzi helyett, amit már nagyon régóta szedek folyamatosan. 

 

https://biotech.shop.hu/collections/izuletek-vedelme/products/biotech-usa-arthro-guard-120-tabletta

 

Napi három szemet ebből. Ebben a hónapban akciós, csak 4990 Ft!

 

Valamint napi egyet ebből: 

 

https://biotech.shop.hu/products/biotechusa-hyaluronic-collagen-30-kapszula

 

Ez így pont egy havi adag, de ezt kúraszerűen ajánlották, aztán lehet enyhébb adagokat szedni. Ez a kettő így összesen 9000 Ft. Sokan erre a márkára esküsznek és a konkurencia (Scitec) hasonló termékeire.

 

Az én véleményem, hogy a Proenzi nekem elég jól karbantartotta idáig a porcproblémáimat, de a térdbalesetem február elején csúnyán felgyorsította a romlást, vagy más problémák is jelentkeztek és emiatt már ezek a tápszerek, étrendkiegészítők nem igazán segítenek. Szóval az a tapasztalatom, hogy egy bizonyos pontig nagyon hasznosak és fontosak, de komolyabb problémákban már csak mint kiegészítő, kicsit javító anyagok jöhetnek szóba. 

A hialuronsavas injekciót én is kipróbálnám, de most inkább már az arthroszkópia érdekelne. "Öntsünk tiszta vizet a pohárba" jelleggel.

 

Mielőbbi jobbulást kívánok, sorstársam!

 

 

Előzmény: herrkz (6660)
herrkz Creative Commons License 2019.04.24 0 0 6662

Köszönöm! Nem emlékeztem 4-et vagy 5-öt mondott a doki.. Szerencsére nem fáj. Kissé duzzadt, de ennyi.

Köszönöm az infókat!

Előzmény: gombóc63 (6661)
gombóc63 Creative Commons License 2019.04.24 0 0 6661

Szia! Na a hozzászólásod megtestesíti azt, amire csak azt lehet reagálni, hogy te jó ég....mennyi fals információ kering, mennyire más mindenkinek a véleménye, a tapasztalata, mennyire meg lehet vezetni embereket stb...

Akkor a magam véleménye, tapasztalata....IV. fokozatú kopásnál gyakorlatilag elfogyott a porc, jöhet a protézis. Olyan nincs, hogy V. fokozat. III-IV fokozatnál csináltak nekem mozaikplasztikát, ez már protézist megelőző műtét.

Igen, sokféle porcerősítő van, nagyjából úgy gondolom egyik kutya, másik eb. De ami talán fontos, hogy meglegyen a napi 1500mg glükozamin, ha fáj akkor nem árt a 800 mg condroitin és sokan esküsznek a kollagénre. 

Hyaluronsavas injekcióból is sok van, ma már az egyszeri, sűrűt jobban ajánlják. Persze ez jóval drágább. Van akinek használ, van akinek nem. Így a mozaikplasztika előtt szerintem tök felesleges volt nekem, nem is ért semmit. Talán a II. kopásnál... A beadás fájdalma egyénenként eltérő, nekem inkább csak kellemetlen volt, viszont volt akinek fájt. Viszont ezt még soha senkitől nem hallottam, hogy utána feküdni kellene. 

 

Előzmény: herrkz (6660)
herrkz Creative Commons License 2019.04.24 0 0 6660

Sziasztok! Látom, sok sorstárs van itt. Segítsetek már infókkal! A hónap elején műtöttek porcleválás miatt. Illetve a műtét után mondta a doki, hogy volt "egy kis kopás is, de rendbe raktuk amennyire lehet." 2-es szintű a valamim, állítólag 4-től vagy 5-től jön a protkó. A szinteket nem ismerem, hogy ez most még nekem jó vagy rossz már?

Sajnos elég sokára jutottam el odáig, hogy műtőasztalra kerüljek, nem tudták, találták, hogy miért fáj és bicsaklik meg néha a térdem. A lényeg, nagyjából két hónapja táppénzen vagyok, ami kissé hazavágja az anyagi lehetőségeimet. Ezért kérnék tanácsot, segítséget!

Szóval. A doki ajánlott porcerősítőt, amit szedni kellene. Most jutottam el oda, hogy meg tudnám venni. Neocartil a neve. 60 db 12000Ft. Egy hónapig 3x1, utána 2x1 szedése a javasolt! Ez vagy 3-4 doboz a 3 hónap kúrára!

Olcsóbb megoldás a Béres porcerő. De olyan sokféle van, nem tudom nekem melyik lenne a legjobb? Valaki esetleg tudja? Vagy milyen egyéb megoldás van még?

Aztán javasolt még a doki 3x1 Syncartil ia injekciót, heti osztásban. Injekció 14 ezer/db, beadás 10 ezer alkalmanként. Ez sem kevés. Plusz ugye az útiköltség...

Azt is mondta, ha nem tudom vállalni, nem kötelező, de ő ajánlaná mindenképpen!

Ezzel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Tényleg megéri? Mennyire fáj a beadáskor? Mert a doki szerint 10-es skálán 2. De ezen a gyógytornászom jót nevetett, de nem nyilatkozott egyebet... A gyógytornász mondta azt is, hogy ő úgy tudja az adagok között nem szabad terhelni, lehetőleg fekvés, mert különben "kinyomja" ezt az olajos valamit az izület onnan ahová kellene!

De én például tömegközlekedéssel tudok menni nagyjából 100km-ről Pestre az injekciókra. Akkor hogy jövök haza például?

Bocs a hosszért! Előre is köszi a segítséget!

Nikke Creative Commons License 2019.04.21 0 0 6659

Ha teheted, menj az Uzsoki valamelyik ortopédsebészének magánrendelésére, így nem kell beutaló. Erről az oldalról megközelítva már könnyebb lesz a dolgod.

Előzmény: Józanésszel bannolva 20 (6650)
Józanésszel bannolva 20 Creative Commons License 2019.04.19 0 0 6658

A kép lamaradt, elnézést!

 

Előzmény: Józanésszel bannolva 20 (6657)
Józanésszel bannolva 20 Creative Commons License 2019.04.19 0 0 6657

Ezen az ábrán jól látszik a femur trochlea és a medialis része. A jobb láthatóság kedvéért a patellát nem jelölték. Ha jól értem, akkor a térdkalács alatti részről van szó. Ez súlyt nem viselő terület, de a patella csúszó mozgása miatt így is fájdalmat okozhat a kopás.  

Laci6802 Creative Commons License 2019.04.19 0 1 6656

google szerint ezt irja : 

Medialis

Az emberi test bal és jobb oldalát középen elválasztó szimmetriatengelyhez közelebb lévő pont. Ellentéte a lateralis, ami a test középvonalától távolabbi pontot jelöli. Példa: a szemgolyó medialis oldala az orrhoz, míg lateralis oldala a halántékhoz esik közelebb.

Előzmény: gombóc63 (6655)
gombóc63 Creative Commons License 2019.04.19 0 0 6655

Medialis=középső   Lateralis=oldalsó

Előzmény: Laci6802 (6654)
Laci6802 Creative Commons License 2019.04.18 0 1 6654

.a femur trochlea medialis részén = a combcsont és a térdkalács találkozásának a térd belső oldali része.

 

Előzmény: gombóc63 (6653)
gombóc63 Creative Commons License 2019.04.18 0 1 6653

Nem, az mást jelenthet. De tény, hogy rendesen el van vékonyodva egy ponton a porc. Nekem ennél a hiánynál azt írták, hogy III-IV. fokozatú condromalatia. Még a korhatár tetején jártam, mozaikplasztikám lett. Maga a műtét jól sikerült, azt a brutális fájdalmat megszüntette, de az általános kopás megmarad, tehát maradjunk annyiban, hogy 80%-os a térdem.

Sajnálom, hogy ilyen hozzáállású a háziorvosod, sok időt megspórolhatott volna neked. Hétfőn a nem műtött térdem is megadta magát, volt egy kis protekcióm az Ortopédklinikára, odamentem a házi dokimhoz, hogy kérek beutalót, kedden már el is láttak.

Előzmény: Józanésszel bannolva 20 (6652)
Józanésszel bannolva 20 Creative Commons License 2019.04.18 0 0 6652

Kerekperec kijelentette, hogy nem hajlandó az Uzsokiba adni nekem beutalót. Szerinte az SZTK-ba kell mennem a panaszaimmal felülvizsgálatra. Aztán majd, ha az orthopédus úgy látja jónak ott a szakorvos, akkor további vizsgálatokat, vagy beavatkozást fog javasolni, de ő nem lesz nekem partner abban, hogy kerülőutakat járjak. Keresek itt helyben másik háziorvost, de akiről jó tapasztalatok vannak, azokhoz nem lehet bejutni, mert annyian vannak már náluk, hogy nem fogadnak újakat. Csak azok mehetnek oda, akiket a körzet miatt köteles felvenni.

 

Én már lelkileg fel vagyok készülve teljesen a beavatkozásra. Az a porchiány elég durva, ami nálad volt, együttérzésem! Mi a helyzet most a térdeddel? Tudtak a hiánnyal kezdeni valamit? Lehet nálam ez a szöveg a leletben ezt sejteti: "...a femur trochlea medialis részén 4 mm-es területen a porc fokozott jeladású és vékonyabbnak is tűnik."

Előzmény: gombóc63 (6651)
gombóc63 Creative Commons License 2019.04.18 0 0 6651

Szia! Mi az, hogy nem hajlandó beutalót adni a háziorvos? Vagy csak én vagyok olyan szerencsés, hogy ad oda ahova kérem? Nos szerintem ha normális a tb-s orvos az ortopédián javasolni fogja, hogy keress egy ortopédsebészt, nagy valószínűség szerint artroszkópiával bele kell kukkolni, mert tapasztalatból mondom, hogy az MR nem mutat ki mindent. Nekem pl. egy 1.5X1.5 centis porchiányt nem jelzett. Mivel folyamatosan panaszkodtam és olyan tüneteim voltak, mint amit leírsz belenéztek. Ott derült ki ez a nem éppen kicsinek mondható hiány. Szóval szerintem ez így lesz, erre számíthatsz.

Előzmény: Józanésszel bannolva 20 (6650)
Józanésszel bannolva 20 Creative Commons License 2019.04.18 0 0 6650

Sziasztok!

 

Nekem 1992-óta van a bal térdemben porckopás, fájdalom, de egészen mostanáig jól kezeltem kíméletes használattal, folyamatos porcépítő táplálékkiegészítők használatával, kerékpározással. Sajnos február 2-án elestem a kerékpárral és nagyon durván megsérült a térdem. Mentővel vittek a Merényibe, toksínt kaptam és hat hétig nyomtam az ágyat. Részleges oldalszalag szakadás történt, a törést megúsztam. Utána sem javult meg teljesen a térdem, de mennem kellett dolgozni, mert a munkahelyemen is problémák léptek fel a hosszú kimaradás miatt. Protekcióval sikerült egy MRI-t intézni gyorsan, kiderült hogy elég sok probléma van a térdemben. Általános, mérsékelt fokú kopás, egy területen erősebb kopás. A mediális oldalszalagnál és az ízület egyéb mély részein ödémák, GRAD II-es szinten. A meniscus nem sérült! Van még hydrops és kis, lapos Baker-ciszta, valamint egy ganglion cisztának vélt óvális képződmény is, melynek mérete 29*10 mm. (Hogy ez micsoda, azt későbbi kontrasztanyagos centrált vizsgálattal kellene kivizsgálni) Azóta sem javult meg a térdem, a munkábajárás fájdalmat okoz, szerencsére ülőmunkát végzek, ez nem gond, de a bejárás nagyon nehéz így. Nincs bedagadva a térdem, nem vizesedik, de a terhelés, járás fáj. (Vettem egy robogót emiatt) Május 6-án kell mennem a kerületi SZTK-ba, orthopédiára, felülvizsgálatra. A térdem izmai, vagy az ízület kegyetlenül lemerevedik, ha kinyújtva, vagy bármilyen helyzetben tartom 5 percnél tovább. Fájdalmas behajlítani. A kiegyenesítés sem megy teljesen, akármennyire erőltetem. Ha kifeszítem, erősen fáj. Emiatt a járásom kicsit sántikáló. Két és fél hónap telt el, elvileg egy szalagszakadás miatt már sokkal jobban kellene lennem, de itt úgy érzem maradandó problémák keletkeztek. Mindenesetre szedem a Biotech ízületre való szereit, komplex mozgásjavító anyagokat.
Próbáltam bejutni az Uzsoki utcai kh-ba, de a háziorvosom nem volt hajlandó beutalót adni. 

Milyen tanácsot tudnátok adni? El vagyok keseredve.

Laci6802 Creative Commons License 2019.04.18 0 0 6649

Mütét utáni napon hazajöttem,de az orvos szinte szó szerint ki akarta vanni a kezemből a járókeretet mondván hogy ilyeneket nem szoktak használni ilyen műtét után. Hát nem tudom... Műtét után negyedik napon már nem használtam,igaz elég rossz volt menni de azota sokkal jobb. Most harom hetes,de a héten már elkezdtem biciklizni igaz csak laza tempóban sik uton orvossal megbeszélve. Bringán nem érzek semmi fájdalmat  ,járáskor még van egy kevés de lassacskán javul. Ezek szerint én értelmeztem rosszul azt hogy három nap után lehet vele járni :) 

Előzmény: _chillout_ (6648)
_chillout_ Creative Commons License 2019.04.17 0 0 6648
Szia, én 2 hétig mankóztam a meniszkuszműtét után és a dagadás is nehezen ment le. Azt kell tudni, hogy a kimélet és a dagadás egy ördögi kör, minél kevesebbet használod, annál jobban dagad, amikor ráállsz. Óvatosan, de el kell kezdeni terhelni, különben az izmok is leépülnek és még nehezebb a felépülés.
Előzmény: Laci6802 (6641)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!