Keresés

Részletes keresés

Őszinte Ököl Creative Commons License 2020.05.30 0 0 1368

Olvastam a szamarakról pár infót. (Nem akarok szamarat tartani, csak szimplán érdeklődök). Nos, vannak francia, olasz, spanyol és amerikai fajták. No meg a magyar parlagi szamár. A kérdésem. Vannak angol/brit szamárfajták? 

szamurajbaro Creative Commons License 2020.03.13 0 0 1367

Belovagolt csődörszamarat tartok.

Előzmény: lacci40 (1366)
lacci40 Creative Commons License 2019.10.02 0 0 1366

Van még aki tart szamarat? Lenne pár kérdésem.

Jasmine-20 Creative Commons License 2017.10.14 0 0 1365

:) Köszönöm szépen 

ez-Ben Creative Commons License 2017.10.12 0 0 1364

:)) " Hé, barátom itt van Sabata "

egy régi western film, amelyben Sabata megold minden "problémát".

" Hé, barátom itt van Jasmine kisasszony " 

Juthat eszünkbe ha megérkezel...és megválaszolsz minden kérdést.

Hozzátehetjük még + , hogy Imre herceg egy klasszissal markánsabb, mint, amilyen lovon  Sabata lovagolt a siker felé vezető úton. ( Sikertörténet a miénk is !:)

Előzmény: Jasmine-20 (1363)
Jasmine-20 Creative Commons License 2017.10.12 0 0 1363

egy kicsit túlzás, hogy mindent tudok :D de azért köszönöm

sikerült törpeszamarat venni?

a forum elég halott így én is ritkán járok erre... lentebbi hozzászólásomban van egy fészbúkos csoport ott jobban látom ha vki ír :) ott volt is most törpeszamaras hirdetés egyik csoport tagunk már be is szerzett egyet :)

de egyébként célszerű vagy a szamártenyésztők egyesületét megkeresni, vagy a gugliban beírni :)

https://www.jofogas.hu/borsod_abauj_zemplen/Szamar_olcson_elado_69810355.htm

ez-Ben Creative Commons License 2017.08.15 0 0 1362

:) Kérlek szépen...szamár mindig is lesz, így a fórum is vírul.

Jasmine-20 kisasszonynak ( Kisasszony nap szept.08.) publikus az emailje. Neki add elő a szamaras kívánságod és ha valaki, akkor Ő, minden szamaras dolgok ismerője segíteni tud.

Szép estét és mielőbbi törpeszamár vásárt. ( Jókívánság !:)

Előzmény: Nojraa (1361)
Nojraa Creative Commons License 2017.08.15 0 0 1361

Sziasztok!

Nem tudom mennyire aktív ez a fórum, de hátha!

Törpeszamár csikót keresek szeptember közepéig kellene, születésnapra. Nem tudtok valakinek eladót! Országos szinten bárhol lehet!

Köszönöm, szép napot!

Jasmine-20 Creative Commons License 2017.02.02 0 0 1360

szia mindenki

nagyon el vagytok tűnve szamarasok... tessék éledezni :) Szilvi az egyik forumtársunk létrehozott a fészbúkon egy forumot nekünk szamárkedvelőknek... tessék szépen csatlakozni, élménybeszámolni, tanácsot kérni ill. adni stb...stb...

https://www.facebook.com/groups/243085589480031/?notif_t=group_added_to_group&notif_id=1486056944841678

Törölt nick Creative Commons License 2016.09.25 0 1 1359

Sziasztok

Jasmine-20 Creative Commons License 2016.09.22 0 0 1358

ez-Ben így nagyon utólag is köszönjük szépen :)

képzeld/képzeljétek fülessel robbanás szerűen fejlődünk :) már lehet vele legelőn ugy dolgozni hogy nincsen rajta semmiféle szerszám :)

ki tudom küldeni körre, visszatudom hívni, üget-vágtázik utánam :) nagyon tuti a gyermek :)

nem sokára kezdhetjük az agilityt :)

ez-Ben Creative Commons License 2016.09.07 0 0 1357

:)) Kedves Jasmine kisasszony !

Holnapra, szép Kisasszony napot ! ( Imikének meg egy tepsi süteményt !:)

Jasmine-20 Creative Commons License 2016.07.30 0 0 1356

Csaba akár keresd meg a szamártenyésztők egyesületét www.szamar.hu vagy akár írd be a gugliba h eladó törpe szamár kifog dobni ezt azt. én nem ismerek személyesen tenyésztőt így nem tudok ennél jobb tanácsot adni...

örülök h rájöttetek a víz problémára ezek szerint csak a vödörrel volt a gond :D a kis uri szamár :D

vemhesség: elvileg ha jól tudom a szamár is havonta sárlik de tavasszal és ősszel a leglátványosabb? mintha így lenne. fedeztetni véleményem szerint tavasszal jobb mert akkor tavaszi baba lesz nem téli és ha van mod legeltetni akkor az ugy előnyösebb. a kanca 1 évig vemhes. én ugy gondolom a vemhességhez nem kell kifejezetten szaktudás, a csikóneveléshez annál inkább. ha nincs rutin nevelésben nagyon az ember fejére tud nőni és akkor veszélyessé válhat. ha sárlik viszed a ménhez, fedeztetsz, ha visszasárlik akkor ujra. sárláskor ha megnyomod mar tájékon a hátát elkezd tátogni és sunnyogni, ők is folyatnak, villogtatnak szoval ha ezeket látod akkor szaladni kell a ménhez,vagy van egy olyan megoldás is, h "kölcsön kéred" a mént egy hónapra és akkor tuti lesz csiko csak a pontos idejét nem lehet majd tudni. a vemhesség ideje alatt lehet nézetni dokival, ultrahanggal de ha nem nézed akkor sincs semmi. elleni meg tud egyedül, általában éjszaka ellenek. persze itt is lehet probléma szoval figyelgetni nem árt messziről, de nem kell ott állni mellette mert a nyugalmat szeretik. amikor elkezd tőgyelni és csöpögni a tej a tőgyéből akkor pár napon belül ellik. a csikot viszont minél előbb el kell kezdeni babusgatni h jöjjön rá az ember szereti, nem báántja ez akár pár percesen is akár megtörténhet. a csikónak sok mozgásra van szüksége, nem szabad bezárni, az egészséges fejlődéshez sok futkosásra van szükség.

ja és ami fontos a kancát a vemhesség alatt MOZGATNI KELL!!!!! nem szabad porcelánként bánni vele mert vemhes! minél többet mozog annál könnyebben fog megelleni! a vemhesség elején normálisan terhelhető, az utolsó hónapokban finoman de mozogjon.

a ménből méretileg hasonlót vagy kisebbet válassz nagyobbat sosem mert a csiko is nagyobb lesz és nehezítheti az ellést. olyan 5-10cm még belefér de annál nagyobb ne legyen a mén.

a vemhesség alatt lehet egy kis vitaminnal nyomni, ellés után meg kalciummal megtuningolni.

Imivel heti 4-5x foglalkozok. most voltunk egy természetes lókiképző táborban ahol gyönyörűen helyt állt és sokmindent tanultunk... mostantol uj irányban is eltudunk indulni :)

köszi az elismerést remélem leszünk jobbak is :D

Bedecs Creative Commons License 2016.07.29 0 0 1355

Sziasztok !

Tiszapüspökiben van a Farkasdomb Tájház és Turisztikai Központ
http://www.farkasdombtajhaz.hu

https://www.facebook.com/farkasdomb.tajhaz?fref=ts

Ide szeretnék törpe szamarat vásárolni és ebben segitségeteket kérném hogy hol és kinél tudnák venni.
Előre is köszönöm fáradozásotokat és segítségeteket.
Tisztelettel Bede Csaba

ez-Ben Creative Commons License 2016.07.28 0 0 1354

...Te egy valóságos varázsló vagy !  Imre herceg meg lehet, egy elvarázsolt királyfi...

Ügyesek vagytok...máris Nektek ítélem az aranynyerget. ( Egyhangú szavazással !:)

Előzmény: Jasmine-20 (1352)
Nixi13 Creative Commons License 2016.07.27 0 0 1353

Nagyon szuper, hogy így tudod irányítani, sok munka van benne. Ügyesek vagytok! Azt megkérdezhetem, hogy milyen gyakorisággal foglalkozol vele? 

Rendszeresen hordtunk ki neki friss csapvizet, háromféle vödörbe is, és egyszer csak úgy döntött, hogy medence hiányában mostantól az egyik vödörből hajlandó lesz inni. :D Egyszer csak az egyik vödörbe vittem vizet, és elkezdett puffogni, hogy már pedig ő azt nem issza meg... átment a kedvenc vödréhez, és azt döntögette az orrával, mert volt benne egy hatalmas bogár... nagyon látványosan jelezte, hogy ő abba a vödörbe kér friss vizet. Vittem is neki, és rögtön megitta az egészet, a második fordulót is. Azóta csak abba a vödörbe viszek neki, és meg is issza szerencsére. Viszont most újra felállítottuk a medencét, és inkább onnan iszik, még ha most abban is "csak" csapvíz van, úgyhogy nem biztos, hogy a víz minősége a problémája. 

Fedeztetés-vemhesség témában igazából az érdekelne, hogy én szakértelem nélkül vállalkozhatok-e rá. 

Pontosan mikor kell fedeztetni, hogy jól sikerüljön a dolog? Honnan tudom, hogy sikerült-e? 

Vemhessége ideje alatt mire kell odafigyelni? Orvossal kell-e nézetni vagy bármiféle orvosi ellátásra szüksége van-e ez idő alatt? 

Ellésnél milyen fajta részvétel szükséges? 

Sok a kérdés bennem, de nagyon örülnénk egy kis csöppségnek a jövőben.:) 

Jasmine-20 Creative Commons License 2016.07.23 0 0 1352

örülök, hogy megoldódott a víz kérdés :) hogy vettétek rá a csapvízre?

mi érdekel pontosan a fedeztetés-vemhesség kérdésében?

nálunk minden oké... ekcéma végre elmúlt :) és gőzerővel készülünk a nyeregszemlés fellépésünkre :)

https://www.youtube.com/watch?v=pZ_tqNkAnt0

Nixi13 Creative Commons License 2016.07.20 0 0 1351

Végre iszik csapvizet is. :) Nálunk minden szuper, nálatok? 

Egy olyan kérdésem lenne, hogy volt-e már köze itt bárkinek is szamár pároztatásához, vemhességéhez? Érdekelne a téma, de erről nem találok túl sok infót. :/ 

Nixi13 Creative Commons License 2016.06.28 0 0 1350

Hát egyelőre megoldódott, tudott inni "medencés vizet", de hosszabb távon nem tudom, mi lesz így... lehet kipróbálom, hogy hagyom állni egy napot a csapvizet, köszi a tippet! Van itt nem messze egy tó, onnan tudok hozni vizet, ha az neki jobb. 

Érdekes, hogy ilyen jól bírják a hőséget, de jól van, akkor nem aggódom. Meg akkor a locsolgatást sem nagyon erőltetem. Az enyém is szeret homokban napozni. :) 

Örülök, hogy nem csak a miénk ilyen kis válogatós víz tekintetében. :D Régebben inkább nem ivott, mintsem hogy megigya a pici koszt tartalmazó vizét... DE! Érdekes, mert ami a medencében volt víz, abban már elég sok kosz volt, a tetején is úszkált ez-az, mégis azt itta, issza. 

Jasmine-20 Creative Commons License 2016.06.25 0 0 1349

a szamarak nem szeretik a vizet mert a lovakkal ellentétben a szőrük nem elvezeti a vizet hanem egy idő után átázik és fáznak... enyémállat sem megy be a fák alá... aszalódik a napon. nem kell foglalkozni vele ők bírják a meleget.pl.:Imi olyan lelkesen dolgozik 50fokban h meg vagyok lepődve O_o na ne higgyétek nem fullvágtában közlekedünk délben, este olyan fél7körül kapom elő egy kis földi munkára :) fürdetni lehet nem lesz tőle baja de (!) arra figyelj, ha mosod először a lábait - hátsó-első - majd a combját és hátulról haladsz előre, főleg ha meleg van és kicsit fel van hevülve... különben leforrázod a tüdejét ha durr bele csinálod. Imre utál fürdeni de megszokta, elviseli nem okozott neki lelki törést bár nem mosom gyakran pont mert utálja. de mivel kiállítási állat így muszáj fürödni néha :D

az elmult 2 hétben meg minden nap fürdött mert ekcémás ás tisztán kell tartani az érintett területet(mar, lábak) sejthetitek hogy repes az örömtől :D

a víz kérdéshez nem tudok hozzászólni sajnos... ha tényleg a clórral meg a kezelő szerekkel van gondja annyit megpróbálhatsz esetleg h állot vizet adsz neki. este megtöltöd a vödröt állni hagyod éjszaka(kimennek belőle a nem odavaló cuccok) és ugy próbálod meg. de még nem találkoztam ilyennel Imi szerencsére nem finnyás a vízre.

Foxa Creative Commons License 2016.06.24 0 0 1348

Szerintem a meleg miatt ne aggódj. Nálunk mehetne árnyékba amikor akar, de mégis a forró homokon szeret feküdni a napsütésben. Szomáliában gondolom még melegebb van :D A kutyák is csinálják egyébként. A mi csacsink sem engedi vizezni magát. Néha mikor nem figyel adok neki a slaggal, de arrébb cammog mindig.  Én úgy látom hogy nem igényel hűtést, sőt inkább élvezi a hőséget.
Az ivás nekünk is kényes kérdés. Itt kútvizet iszik mindenki, mert csak az van, de ha meglát benne egy porszemet már nem kéri. Ebben a melegben amúgy is gyakran cserélem hogy mindig hűvös legyen. A csapvízen tuti érzi a klórt meg mindenféle fertőtlenítő szereket és szerintem amiatt nem issza meg. Ha nagyon nem iszik út széléről nyomós artézi kútból (ha kisebb településen laksz biztos nálatok is van olyan) hozhatsz neki ha van kedved/erőd aztán kipróbálhatod hátha azt megissza.

Nixi13 Creative Commons License 2016.06.24 0 0 1347

Ja, egyébként észrevettem már régebben is, hogy a vízre elég kényes...de akkor még megitta a csap vízét, csak akkor nem, ha volt valami kosz a vízben (belement kint valami bogár, gaz, ilyesmi..) ...olyankor újat kapott és megitta. 

Nixi13 Creative Commons License 2016.06.24 0 0 1346

Ti hogy kezelitek ezt a nagy hőséget? Mit csináltok, hogy elviselhetőbb legyen a csacsitok számára? Nálunk úgy van megoldva, - mivel a legelő részen nincs hűs - hogy bemehet a házikójába, amikor csak akar. Mégis ő nagyrészt kint van a napon és félek, hogy valami baja lesz ebben nagy melegben. Este is legelhet, így megvárhatná amíg lemegy a nap, de nem. 

Sajnos locsolni nem engedi magát, de már régebben sem engedte, mindig elment tőlem, hogy ne érjem el a vízzel. Ki lehetne kötni és úgy locsolni, de az nem hagyna benne nagy lelki traumát? 

És még egy kérdés... várom ezzel kapcsolatban a tapasztalatokat: bármilyen vödröt viszünk neki, nem iszik belőle. Ő csak a kismedencéből hajlandó inni (nincsenek benne vegyszerek, színtiszta víz)... ettől függetlenül hordtunk neki vizet vödörbe, de nem ivott belőle sosem, pedig mutattam neki, hogy ihatna belőle...meg is nézi, de nem tetszik neki valamiért. Nem a vödörrel van baj, mert mindenféle vödröt és hasonló cuccot kipróbáltunk már. Talán a csapvíz nem ízlik neki?? Ami a medencében van, úgy tudom az a víz máshonnan jön - a szomszéd adott az övéből, de az valami kútból származik vagy ilyesmi... Mindenesetre most gondban vagyunk, mert le kellett ereszteni a medencét, és 1-2 napig még nem is lesz benne víz, ő pedig folyton a medencét nézegeti, hogy van-e már benne víz, mert szomjas... a vödörből azonban akkor sem hajlandó inni. Ha nagyon szomjas lesz, ugye megissza majd a vödörből?? :S Mit csináljak, valami tanács? (A szomszéd vízéből jelenleg nem tudunk szerezni, hogy kipróbálhassuk, azt meginná-e.) 

Jasmine-20 Creative Commons License 2016.06.20 0 0 1345

Foxa kemény ügy a légy ügy... a neostomosan nem olyan mint régen...most semmit nem ér... a sebekre vegyél aluminium sprayt az állatpatikában, az majd kordában tartja a sebeket... tartsd tisztán a sebet... kubatolt még megpróbálhatod, bár nekünk az sem jött be.

volt egy szamár akinek szintén szétmarták a 2 elejét neki azt csináltuk h betadinba áztatott gézzel tekertük körbe jóóó vastagon és elég gyakran locsoltuk betadinnal. az bevált nem marták tovább és nem költöztek más testrészére sem... és segítőkész volt meg magán hagyta... enyémállat mindent leszedett magáról. neki az aluspray vált be... amugy passz...

a találkát megdumáljuk, julius nekem nem fog bejönni sok helyre megyünk, augusztusban jó lehet :)

örülök, hogy jól van hasmenéses csaccsi :)

Nixi13 Creative Commons License 2016.06.18 0 0 1344

Már jobban van, adtam neki száraz kenyereket, lehet attól jött helyre?! Nem tudom, a lényeg, hogy már jól van. :) 

Nekünk szerencsére nem okoznak különösebb problémát a legyek... inkább szúnyogok vannak. 

Foxa Creative Commons License 2016.06.16 0 0 1343

Na jól eltűntem. Beteg a kiskutyám. Vagyis már jobban van úgyhogy itt vagyok. 
Mi lett a hasmenéssel, megoldódott?
Jasmine, tök jó lenne ha jönnél :) most őrültek háza van nálunk egy kicsit (mondjuk általában mindig van valami) meg láttam hogy neked is allergiás a szamarad :/  de a nyárra iktassunk be egy találkozást!
A legyekkel hogy álltok? Itt szarabb a helyzet mint valaha. Neostomosan+víz keverékét fújkodom most rá, de én nem tudom milyen legyek ezek hogy nem hat rájuk. A két hátsó lába térdig totál sebes és egy csordányi légy rágja folyamatosan. Arra gondoltam hogy végig fáslizom, de akkor meg lehet hogy találnak más helyeket, mondjuk a szeme körül amit véresre lehet harapni. láttam  légytakarót, de nem hiszem el hogy ez a egyetlen megoldás Addig tuti nem nyugszom meg amég valami hatásosat nem találok :D

Jasmine-20 Creative Commons License 2016.06.11 0 0 1342

a füvön kívűl kap vmit? abrak? elvileg az alma hasfogó adhatsz neki de én azt mondanám elsősorban hogy állatorvos... lehet akár vmi bélfertőzés vagy ilyesmi azt meg csak doki tudja kezelni...

Nixi13 Creative Commons License 2016.06.09 0 0 1341

Sziasztok! 

Mitől lehet, hogy a csacsimnak megy a hasa, és nem akar abbamaradni? Nem találtam mérgező növényeket a területen, ahol legelni szokott... mitől lehet még? És mivel lehetne megoldani a problémát? :( 

Jasmine-20 Creative Commons License 2016.05.31 0 0 1340

köszönjük bár az egy 2éves video :)
ez a legfrissebb-->

ez-Ben Creative Commons License 2016.05.28 0 0 1339

...a videót elnézve, azt kell mondanom, egyre csinosabb vagy ! ( persze Imike sem néz ki rosszul :)

Előzmény: Jasmine-20 (1337)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!