Keresés

Részletes keresés

becsiDONTES Creative Commons License 2023.04.20 -1 0 28
HakapesziM Creative Commons License 2022.01.08 -1 0 27

Köszi az infót. Ez nyáron lesz - ha lesz. És ilyen helyzetben fél év alatt annyi minden változhat. Természetesen, ha nagyon kedvezőtlen feltételek mellett lehet csak menni, akkor nem megyünk, máshová megyünk. Most messzire tervezni nem lehet.

 

Abban bízom, hogy nyárig javulnak a viszonyok. 

Előzmény: COOP (26)
COOP Creative Commons License 2022.01.08 0 1 26

Mi 2 x is béreltünk autót, egyszer Bogotában megérkezve, majd Medellinbe repülve. Hitelkártya kellett a zároláshoz.

Kültéren maszkot kell most hordani-lehet 2-t mint Peruban, nálam az 1 is kizáró ok... de ha menni akartok menjetek.

Mi még 2019 januárjában voltunk.

Előzmény: HakapesziM (25)
HakapesziM Creative Commons License 2022.01.08 -1 0 25

Üdv mindenkinek!

 

Még nagyon - nagyon kezdeti stádiumban van a útiterv, csak ismerkedem a térséggel. Régóta szeretnék eljutni Dél - Amerikába, úgy vélem, Kolumbia jó lenne első tapasztalat gyanánt.

 

Keveset tudok az országról Garcia Marquez, Escobar, Montoya stb. Tudom, gugli, de érdekelne személyes tapasztalat is, és főleg az oltás - covid - beutazás és társai sokszögében kellene kiigazodnom.

 

Két hétnél sokkol több időnk nem lenne rá, jó esetben egy Bogota - Medellin - Karib-tengerpart férhetne bele.

 

Én szeretem kipróbálni a vezetést más országokban, mit lehet tudni pl. az autóbérlésről? Azt hallottam, hogy bankkártyát csak korlátozottan fogadnak el. 

pannn Creative Commons License 2021.04.01 -1 0 24

Sajnos igen, pedig nem sok kedvunk volt. Nagyon tetszett de sok elvarratlan szal maradt meg egy masodik utra is.

Előzmény: COOP (23)
COOP Creative Commons License 2021.04.01 -1 0 23

Akkor megjöttetek, ugye? És azt veszem le, hogy tetszett! :)

Előzmény: pannn (22)
pannn Creative Commons License 2021.03.31 -2 3 22

Ha esetleg valaki Kolumbiaba keszul es gondolkodik a Los Llanos meglatogatasan.

Sikerult ket napt eltoltenunk egy ranchen es megigertem  a hazigazdaknak hogy ahol lehet kozzeteszem a tapasztalatunkat. A ranch neve Rancho El Temblor, kb 1 ora Paz de Ariporo-tol. Egy fiatal lekes fiu manageli a helyet es ott laknak meg az idos nagyszulei. A vendegeknek egy kulon epuletben van a szallas, igazabol ket szoba, mindennel felszerelten. Kb 6-7 embert tudnak egyszerre fogadni. Az idos holgy foz, finoman es bosegesen. A ranch hatalmas, mi egyedul maszkaltunk de a fiatal fiu ha igeny van ra guide-kent funkcional. Mit lehet latni: madarak szazai, ibiszek, hoacinok, baglyok es tobb szaz masik, szarvasok, teknosok, bogomajmok, kajmanok, krokodil, es szinte garantalt a hangyasz ( lattunk reggel is es esefele is kb 5 meter tavolsagbol, gyonyoru allat, mi ezert mentunk). Mi nem lattunk de a helyiek szerint van jaguar, anakonda, armadillo stb. A hely maga a foldi paradicsom. Biztositanak transzfert ((felaras) Paz de Ariporo-bol is es Yopal-bol is. Yopal konnynen megkozelitheto Bogotabol, Yopal es La Paz kozott a tomegkozlekedes tokeletes. Szoval ha valaki gondolkodik a Llanos-on akkor nagyon ajanlom ezt a helyet, rendkivul kedves emberek, gyakorlatilag vendegkent tekintettek rank. A neve alapjan meg lehet talalni oket a facbookon es a google keresoben is.

pannn Creative Commons License 2021.01.22 -1 0 21

A COP megvan meg?

Előzmény: Törölt nick (18)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2020.03.22 -1 0 20

Pénzváltásól jut eszembe: Bogotában 1 USD-ért 320-at, Manizalesben 300-at, Medellinben 320-at adtak, és ez utóbbi helyen kérték el az útlevelemet meg rá kellett nyomni az ujjlenyomatomat a papírra.  Csak néztem, hogy mit akarnak, aztán kiaktivitiztük.  Még egy törlő kendőt is adtak, hogy a tintát utána le tudjam törölni az ujjamról.
Itthonról az izabella utcában egy pénzváltóban vettünk pesot,  csak azért, hogy késő este Bogotába érkezéskor a taxira legyen helyi pénzünk.

Előzmény: Törölt nick (18)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2020.03.22 -1 0 19

...mióta hazajöttünk a szupermarketek zöldséges pultjainál szinte mindig veszek néhány mangót, egy kis nosztalgia a nagy útról....

Törölt nick Creative Commons License 2020.03.12 -1 0 18

Sziasztok!

 

 

A nemrég végetért (és szuper) utunkból megmaradt 650 000COP, 50e-s bankjegyekben. Aki felkészülve szeretne menni és nem vadászni a díjmentes és jó árfolyamot kínáló ATM-eket (én a Colpatriát ajánlom, csak belőlük nincs sok), annak Budapesten át tudom adni valamilyen mindkettőnknek megfelelő árfolyamon. 

 

Szintén eladóak az alábbi útikönyvek (mind angol nyelvű):

 

Lonely Planet Colombia, 8. kiadás, 2018, 352 oldal, nem használt (nem vittük el, csak itthon lapozgattuk). 7.000 (eredeti ár 9.300)

Bradt Colombia, 3. kiadás, 2015, 508 oldal, használt, gyűrődéseken és minimális jegyzetelésen kívül nincs baja, nem szakadt. 4.000 (eredeti ár 6.900)

 

Lonely Planet Mexico, 16. kiadás, 2018, 896 oldal, nem használt. 7.500 (eredeti ár 9.900)

Lonely Planet Guatemala, 7. kiadás, 2019, 320 oldal, nem használt, 5.500 (eredeti ár 7.700)

Lonely Planet Nicaragua, 5. kiadás, 2019, 320 oldal, nem használt, 5.500 (eredeti ár 8.200)

 

Kérlek a profilomon lévő emailre írjatok, ide nem sokat járok! 

Törölt nick Creative Commons License 2020.03.12 0 0 17

Leticiába gond nélkül eljuthatsz egyénileg, hiszen csak a repjegyet kell venned és kifizetned a turistaadót, viszont ha odaértél sok mindent nem fogsz tudni csinálni. A város(ok) jellegtelen(ek), mindenki dzsungeltúrázni megy oda, az pedig lehetetlen vezető nélkül.

 

A miénk 3 nap/2 éjszaka volt, Leticiától kb. 80km-re a perui oldalon egy áram és folyóvíz nélküli lodgeban, az volt fejenként 1.1M COP. Cserébe tényleg all-inclusive és egy hihetetlenül jó élmény volt. 

Előzmény: pannn (13)
pannn Creative Commons License 2020.02.27 -1 0 16

Mi is Turkish-el megyunk, 160 volt fejenkent.

COOP Creative Commons License 2020.02.27 -1 0 15

Mi tavaly ilyenkor voltunk-saját szervezésben és nagyon szerettük. Bogotába érkeztünk Turkish-sel: csomagjainkat nem hozták-de én így terveztem, és így is csomagoltam a kézibe- ezért első etap autobérlés: Bogotából-Vila de Leyva2 éj, Zipaquira 1 éj-majd vissza Bogotába a reptéree  a csomagokért (heti 2 járat van).  Innen pedig elrepültünk Meddelinbe-ahonnan Guatapé-és a környék 3 napra majd autóval Doradal-Rio Claro kanyon-Hacienda Napoles-Majd a kávézónába egy kávé farmra mentünk 2 napra-majd Filandia-Salento-Cocora.völgy. Innen Termales Santa Rose de cabalba mentünk- innen vissza Rionegro reptérre majd másnap reggel elrepültünk San Andrésra (6 lj)-vissza Cartagenaba-onnan meg Bogotába és onnan jöttünk haza, netto 22 napunk volt minderre.

Minden percét élveztük, félni sem kellett sehol.

Nagyon sok mindent láttunk és nagyon sok mindent nem :(

 

Szeretnénk majd visszamenni.

 

https://cooperka.blogspot.com/2019/02/megerkezes-bogotaba-2.html

Előzmény: Latya (K.L.) (14)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2020.02.27 -1 0 14

Már túl vagyunk, oltáson, utazáson. Déli részen még csak-csak érdemes, de Bogota, Manizales, Medellin, Santa Marta nem szükséges, a dokinő tulképpen le akart beszélni. Én Sárgaláz, meg Hepatitis ( van hajlamom "rosszmájúnak" lenni)  ellen belövetem magam, de   szeretem túlbiztosítani a dolgokat ilyen téren. Repülő rovarokból  2 hét alatt 2 méhecskével és 1 szúnyoggal találkoztunk, összesen 5 perc időtartamra.  Higiénia szempontjából   jólesően meglepődtem, az utcai árusok nagy része maszkban, kesztyűben nyúl az ételhez, a mosdók még az elég egyszerű kis kajáldákban is tiszták.

Kedvesek, segítőkészek voltak az általunk bejárt helyeken. Ha valamiben  bizonytalan vagy, nyugodtan kérdezzél/mutogassál  segítenek.  Sehol nem akartak lehúzni ( bár lehet h a S. Martai reptéren igen, de még levelezünk..)   taxit utcán intettünk, nem volt soha probléma, mindig órával mentek, és olcsó. Kint a Taxi nem a luxus, hanem egy alternativa a tömegközlekedésre.

 

KLM/Airfrance most ismét akciózik. Mi szeptemberben vettük meg 178e-ért  februárra Bogotába a jegyet.  Utána visszament 210-220-ra, most megint 178e.  Néztem  elötte/közben Turkisht, meg Alitalia, Iberia  de nem igazán ment ez alá.

 

Egyénileg mentünk,  50+-os pár, kellemes kaland volt. Kicsit kevesebb  időt töltöttünk a természeteben, mint terveztük, de bárhol is jártunk kiváncsian és jóleső érzéssel ismerkedtünk akár egy turisztikai látványossággal, akár egy általunk teljesen ismeretlen gyümölcs levével, a buszkalauzok  utasgyűjtó módszerével, és sorolhatnám az érdekességeket.

 

1 dolog volt, amit az első tapasztalat után igyekeztünk kerülni: du 4 és 1/2 8 között  buszra, metróra felszállni  és leszállni csak óriási közelharcban lehet. Borzasztó. Viszont a taxi városon belüli közlekedésre teljesen jó.

 

 

 

 

 

 

 

 

pannn Creative Commons License 2020.01.28 -1 0 13

Volt valaki Leticia környékén vagy a Csendes óceániai partvidéken? Mennyire járható egyénileg? 

Levi Braun Creative Commons License 2019.12.28 -1 0 11

Hello Latya!

Én csak sárgalázra lövettem be magam valami nem állami helyen a 13. kerben, talán 15k volt 2018-ban - ha jól emlékszem. Nyilván immunrendszer függő, de szerintem Kolumbia "turistás" része vállalható oltások nélkül. A sárgát add be, hogy legyen neve a gyereknek, aztán annyi...

Előzmény: Latya (K.L.) (11)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2019.09.04 0 0 11

Sziasztok! Egy 2 hetes túra  Bogota, Santa Marta, Medellin  térségben és ezekből  elérhető egy napos kirándulások esetén  védőoltások ajánlottak?  Itthon sok helyen van oltóközpont Budapesten,  tök mindegy h melyikbe mennénk, vagy az "állami" oltóközpont markánsan olcsóbb? Ahogy nézem  ha mindennel belövetném magam, amit ajánlanak  akkor az kb 90 ezer Ft.

 

Sárgaláz 16800 Hepatitis A 8750 veszettség  8750 Meningitisz 13600 Hepatitis B 5200 Tífusz 11750 Malária 12350 + oltási díj kb 1500/oltás

Előzmény: Levi Braun (10)
Levi Braun Creative Commons License 2018.06.06 0 2 10

Sziasztok,

 

Szeretném megosztani veletek a kolumbiai utamról készült amatőr videót, két vérbeli kolumbiai/venezuelai zenével, főszerepben az országgal, szóval ez nem az végig-szelfizős-videó lesz.

Sajnos csak bő két hetet voltam, de sikerült nagyon változatos tájakat megnézni és az idő is kegyes volt hozzám (legtöbbször). Kellő körültekintéssel mindenkinek ajánlom az országot, de aki inkább a klasszikus értelemben vett turista szerepet tolja (napsütés+tenger+szálloda), annak elsősorban északot, a karibi partot célszerű felkeresni. Tényleg nagyon szép, főleg a Tayrona!

Egy kicsivel hidegvérűbb utazók pedig az északi rész mellett nyugodtan elmerülhetnek Bogotaban/Medellínben/"Közép"-Kolumbiában is.

 

Útvonal:

Bogota >> Salento >> Cocora-völgy >> Medellín >> Guatape >> Hacienda Napoles >> Santa Marta >> Tayrona >> Cartagena

 

Ha elég a szövegből és a videót néznéd már, katt a linkre:

https://www.youtube.com/watch?v=F7qASXs_xrQ 


YourColombia Creative Commons License 2018.03.03 -1 1 9

Szia,

 

En jelenleg is Bogotaban elek, ha gondolod szivesen elmondom a tapasztalataimat! 

Irj nyugodtan a peter@yourcolombia.com email cimre.

 

Udv,

Peti

Előzmény: Levi Braun (8)
Levi Braun Creative Commons License 2018.01.22 -1 0 8

Sziasztok!

Volt mostanában valaki Kolumbiában? Április 2. felében megyünk egyik ismerősömmel egy Bogota>>Cocora-völgy>>Medellín>>Hacienda Napoles>>Cartagena>>Santa Marta>>Tayrona útvonalat. Minden plusz információ, személyes tapasztalat érdekelne, kezdve az helyi utazástól, hogy Bogotában vagy Medellínben melyik részen érdemes szállást foglalni vagy pl milyen szórakozóhelyet, kocsmát - vagy ahol a helyiekkel lehet vegyülni - ajánlanátok? Sok mindent olvasni a neten is, olvasok is, de személyes benyomásokból sosem elég :)

Köszi,

Levi

 

YourColombia Creative Commons License 2018.01.08 -1 0 7

Blogom/turisztikai projektem Kolumbiáról.

http://yourcolombia.com/hu/

 

Üdv!

Péter

PannniFeriiPanna Creative Commons License 2016.10.13 0 0 6

Szia Evass keszulunk Panamaba es Kolumbiaba,jo lenne ha felvenenk a kapcsolatot,irj Emailt es irok,Kösziiiii ha meg egyaltalan neha belepsz ebbe a forumba

Előzmény: evass (1)
HunGeo Creative Commons License 2015.09.10 0 0 5

Szerintem is Kolombia lenne a helyes a magyar nyelvben is, a miértre felhoztam néhány indokot: http://hungariangeographic.blogspot.co.uk/2013/01/kolombia-vs-kolumbia.html

Előzmény: evass (2)
Afrikaans8 Creative Commons License 2015.09.05 0 0 4

Szépek a kolumbiai lányok? :)

Előzmény: evass (1)
Afrikaans8 Creative Commons License 2015.09.05 0 0 3
evass Creative Commons License 2011.03.09 0 0 2

Sziasztok! Kolumbia spanyolul Colombia, és angolul is Colombia.

Columbia Nem a dél-amerikai Kolumbia!

evass Creative Commons License 2011.01.05 0 1 1

Csaknem öt éve kezdted a topikot, és nem kaptál rá azóta érdemi választ:). Én ötödik éve élek Kolumbiában, akinek információra van szüksége, szivesen segítek. Kolumbiáról egy weboldalt is írok: www.delamerika.com és keresd itt a Kolumbia szekciót.

Ha valaki gazdaságosan szeretne Kolumbiába utazni, azt javaslom, kerülje a karácsonyi, és a húsvéti időszakot, valamit a jún-júl-aug.  hónapokat (de főleg a júliust). Saját tapasztalatom szerint eddig a legolcsóbban az Iberiával Bécsből indulva (Madridon keresztül) sikerült repülni, ugyanakor nekem az Airfrance bizonyolt eddig a legkényelmesebbnek. Ez utóbbinak az is előnye, hogy ha Kolumbián belül Bogotából még további város a végcélod, akkor azért az Airfrance nem számít fel külön tarifát.

Előzmény: gúd tu bi kúl (-)
bindera Creative Commons License 2005.06.13 0 0 0
C0lumbia / K0lumbia
gúd tu bi kúl Creative Commons License 2005.06.13 0 0 topiknyitó

keves portal foglalkozik Kolumbiaval. Turistak koreben talan meg nem annyira felkapott hely.

Milyen atszallassal erdemes menni?

Talan a madridi tunik a legkedvezobbnek.

Jah. ugyanitt utazo partnert is keresek.

2006. februar-marcius a tervezett idopont

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!