Keresés

Részletes keresés

tothem Creative Commons License 2005.06.15 0 0 71
Tulajdonképpen zsömle-féleség volt. A középső gyermek kirándulni ment ma, és neki kellett v.mi szendvics. Megvártam míg lehűl egy kicsit a lakás, mielőtt befűtök a sütővel.
Egyébként, szeretek a magam lelki csendjében tevékenykedni. Előtte angoloztam, mert már CSAK 1 HÓNAP-om van, hogy megtanuljak annyira, hogy el tudjam olvasni a 6. könyvet. :))))

De...!
addig, amíg sült, volt mit olvasnom:)))))
Hála nektek!

Köszi: tothem
Előzmény: karbalán (70)
karbalán Creative Commons License 2005.06.15 0 0 70
Te hajnali kettőkor sütsz sütit?
Előzmény: tothem (63)
feketekavics Creative Commons License 2005.06.15 0 0 69

A revjúkban sírnak, hogy mikor lesz a folytatás. Pontos ütemterv van, de ha nyilvánosságra hoznánk, nem lenne több hozzászólás a skyehawk-on. (;-)

Aspen nagyon jól ír, GuesLess nagyon jól fordít, én pedig igyekszem nem elrontani, ami a kezem közé kerül.

A 25-ösnél begörcsöltem, utána cenzúráztam, a saját lányom(13) pedig a teljes verziót olvassa.

További kellemes szórakozást!

_FK

Sus Creative Commons License 2005.06.15 0 0 68

És mikor lesz az a Nap, amikor Végre Hármat Egyszerre? :)

Előzmény: jinjang (64)
tothem Creative Commons License 2005.06.15 0 0 67
Ez már súrolja a szadizmus határát! :D Van szíved megvonni a szellemi táplálékot a kiéhezett tömegektől? De ha azt mondod, hogy megéri, akkor majdcsak kibírom valahogy azt a pár napot... :)) (A remény hal meg utoljára.)

Üdv: tothem
Előzmény: jinjang (64)
Sus Creative Commons License 2005.06.15 0 0 66

Nekem is nagyon tetszik!

 

Amióta megjelennek a fejezetek magyarul, ellustultam és nem olvasom tovább angolul :)

Előzmény: GuessLess (62)
jinjang Creative Commons License 2005.06.15 0 0 65
Én is úgy vártam már, mint sivatagi vándor az oázist. És továbbra is nagyon tetszik.
Előzmény: GuessLess (62)
jinjang Creative Commons License 2005.06.15 0 0 64
Az enyémnek - bizton ígérhetem - lesz folytatása, mert nagyjából már kész is van. Csak most épp azt tárgyaljuk a bétámmal, hogy talán várni kellene még egy kicsit, és aztán 3 részt is feltenni, mert nagyon összefüggnek.
Előzmény: tothem (59)
tothem Creative Commons License 2005.06.15 0 0 63
Naaagyon tetszett! :D Teljesen függő vagyok. :)) Majdnem odaégett a süti... :) Írtó kíváncsi vagyok a többi részre, főleg, hogy eggyen-ketten elszólták magukat az angol eredeti 77. részével kapcsolatban. :)

Köszi a munkátokat!

tothem
Előzmény: GuessLess (62)
GuessLess Creative Commons License 2005.06.15 0 0 62

Sziasztok!

 

Az Egy páratlan év 30. része fenn van:

 

http://archive.skyehawke.com/story.php?no=8268&chapter=31

 

Reméljük, tetszik majd, ne habozzatok kommentálni :)

 

üdv,

GuessLess és Fekete Kavics

 

A folytatás jövő hét elejére várható!

 

 

tothem Creative Commons License 2005.06.14 0 0 61
Egyre érdekesebb! :D Azért ne várass sokáig a folytatással!:)

Köszi: tothem
Előzmény: karbalán (60)
karbalán Creative Commons License 2005.06.14 0 0 60
JÉGmadár! Köszönöm a kritikát, pont ilyesmiket szeretnék olvasni. Azt hiszem, igazad van, de tartok tőle, hogy Harry ebben a történetben márcsak ilyen szorgalmas marad. Ha esetleg később írok még más HP fanficet, akkor figyelni fogok a lazaságra, meg a szorgalomra. Máris itt a 4. rész: http://www.fanfiction.net/s/2431212/4/. A hibajavításokért ismét Enahmát illeti a köszönet. A további folytatások lehet, hogy kicsit lassabban jönnek majd, mert még nem tiszta előttem a történet közepe.
Előzmény: JÉGmadár (21)
tothem Creative Commons License 2005.06.14 0 0 59
Kedves Jinjang!

Ami azt illeti a te történeted is könyörög a folytatásért! :D

Egyébként a brutális slash-t én sem szeretem, de a lélektársas sztorik jöhetnek. Ugyanis az a meggyőződésem, hogy ha valakik több életen keresztül szerelmesekként éltek, és a következő életükben azonos neműként születtek újjá (és nincs olyan mákjuk, hogy szülő-gyerek kapcsolatba kerüljenek), nem biztos, hogy kielégíti őket egy baráti kapcsolat, vagy esetleg -tudat alatt- nem tudnak kitörni a megszokott sémából.

Üdv: tothem
Előzmény: jinjang (56)
JÉGmadár Creative Commons License 2005.06.14 0 0 58
Gilda, te....grrrrrrrrrrrrrrrrr!!!
A torteneted utolso mondatabol kovetkeztettem arra, hogy lesz folytatas..:(((
(En slash jelenet nelkul is el tudnam kepzelni, de mindegy.)


Korali,
en meg biztosan nem jarok a 7. Be-novellanal ebben a temaban. Csak azokat olvastam, amik Morgan oldalan megvannak.
Előzmény: gilda (57)
gilda Creative Commons License 2005.06.14 0 0 57

nééééé, tothem, nekem le sem esett, hogy te az vagy, aki írt nekem! :)))) egyébként köszi szépen a kedves szavakat mkinek, nem tervezek folytatást télleg, mert - korali :) - én tképpen ki nem állhatom a slasht, pont ezért írtam, hogy tudjam már, mit nem szeretek! :))) és ez nem is igazán slash. csak gondolkozás, merengés, lelkizés...

viszont morgan oldala (fay.uw.hu) télleg tobzódik a jobbnál jobb ficekben, (nem azért, mert az enyémek is ott vannak, hanem komolyan :)))  nagyon tudom ajánlani az ottani csemegézést! :))) ha netán nem ismerné vki, úgy működik, hogy egyrészt sokan írnak ott önálló folytatásost, másrészt viszont morgan mindig ír ki novellapályázatot egy megadott témával, eddig volt kb 10, és azokra lehet szabadon írni, ez az említett kell egy társ pl a minisztériumi rendelet c. pályázatra készült. 

Előzmény: tothem (55)
jinjang Creative Commons License 2005.06.14 0 0 56
Akkor azt üzenem Gildának, hogy rossz válasz. Az a történtet fantasztikus, és könyörög a folytatásért.
Előzmény: tothem (55)
tothem Creative Commons License 2005.06.14 0 0 55
A Minisztérium rendelete körből nekem A kell egy társ-on kívűl tetszett még Geishától a Mindenkinek van egy álma. :D Sajnos, Gilda nem tervez folytatást, legalábbis kérdésemre ezt válaszolta. :(

Üdv: tothem
Előzmény: JÉGmadár (53)
Korali Creative Commons License 2005.06.14 0 0 54

Hat ize ... tortent... Epp a tegnap olvastam a 7-et, es ott kimondatik tetelesen, hogy "erintetlen volt" szal akkor :)

N. tom meddig olvastad, de az 5-tol kezdve mar egyaltalan nem poenos.

Remelem ugyanarrol beszelunk, a sagarol

Te a slashre gondolsz? Kell egy tars

Hat az  ize ...nem a kedvenc mufajom

Előzmény: JÉGmadár (53)
JÉGmadár Creative Commons License 2005.06.14 0 0 53
O.K., most mar latom!:) (de azt hiszem, megmaradok a kopizasnal, az egyszerubb) Be novellait olvastam. Jot szorakoztam rajtuk, de ugy erzem, hogy tul regota huzza a temat. Most mar tortenhetne VALAMI a ket foszereplo kozott...:))) Kimmo sem rossz :)) A miniszteriumi rendeletes palyazatok kozul Gilda "Kell egy tars" c. irasa tetszett nagyon. Remelem, hamar lesz folytatasa.
Előzmény: Korali (50)
Sus Creative Commons License 2005.06.14 0 0 52

Hát, talán majd lesz egy hosszabb is.

 

Viszont, ha lesz is, csak akkor rakom ki, ha már kész az egész.

Néha ugyanis hónapokig nem írok és akkor a sok szerencsétlen olvasó csak dühöngene frusztráltan :))

Előzmény: dskywalker (48)
dskywalker Creative Commons License 2005.06.14 0 0 51
Aha, hát ez érdekes... én mindig úgy véltem, hogy Dumbledore 70-80 és Marchbank 90-100... de mondjuk Dumbledore együtt dolgozott Flammellel a Bölcsek kövén, lehet, hogy néha lenyúlt egy-két adagot:))))
Előzmény: Sus (47)
Korali Creative Commons License 2005.06.14 0 0 50

Jegmadar draga, hat a 34 hozzaszolasban megadtam a bagolyhazam cimet D

Amiota atallitottak a forumokat, ilyen diszkret lett

Amugy Jing-Jangnak tenyleg igaza van, kosz!

Olvastad Be-tol a Piperes Halloweent meg a Miniszteriumi rendeletre irt novikat ( a kenyszerhazassag)

A Kimmojetol en percekig rohogtem, vigyazz ne publikus helyen olvasd :))))))))

Hogy Mrs Figg Pitont nezi kiralyfinak pl., hat az ...

Előzmény: JÉGmadár (42)
jinjang Creative Commons License 2005.06.14 0 0 49
Miután kijelölted a szöveget, akkor mennie kell a CTRL+Ins/Shift+Ins módszernek. Persze ha kép alapon, vagy flash-animációként tették be a szöveget, akkor nem, de akkor kijelölni se tudod, meg a forrását se látod. Viszont a hp-s oldalak nem ilyenek, a pince se. Én onnan is tudok kimásolni.
Előzmény: Sus (46)
dskywalker Creative Commons License 2005.06.14 0 0 48
És nagyobb lélegzet vételű műveken nem gondolkozol?
Előzmény: Sus (46)
Sus Creative Commons License 2005.06.14 0 0 47

dskywalker:

 

Ó igen! :)  Erről már több helyen is esett szó, hogy Dumbledore hány éves és azt hiszem, hogy eléggé széles körű az egyetértés, hogy valamikor 1840 körül született.

 

Itt van pl. ez a kis honlap, ami (sajnos csak angolul) a HP világának egy nagyon tisztességes kronológiáját szolgáltatja.

A varázsvilág 1899 előtt

 

És akkor ezek szerint Mme Marchbanks tényleg vagy húsz évvel még idősebb is, mint Dumbledore. :))

 

 

Előzmény: dskywalker (45)
Sus Creative Commons License 2005.06.14 0 0 46

dskywalker:
Köszi! :))

 

Örülök, hogy tetszik. Azok a furi kifejezések éppen azért vannak benne, hogy feltűnjenek :) Bár nem szándékosan csinálom őket, hanem csak úgy "kibuknak" belőlem, amikor átolvasom az írást mégis legtöbbször úgy döntök, hogy ott a helyük.

 

jinjang:
És ha nem megy copy/pasttel (ha jól láttam, éppen az említett honlapon nem megy), akkor jobb klikk a szövegre és "Forrás megtekintése".
Ekkor ugyan a html kóddal együtt jelenik meg, de még mindig olvashatóbb, mint az eredeti.

 

 

Előzmény: dskywalker (43)
dskywalker Creative Commons License 2005.06.14 0 0 45
Sőt, elolvastam a "tiszta kéz" című  novellát is, és ez is nagyon jó. Valósággal rázott a hideg, úgy vártam a harmadik próbát!:)) Szóval jó... és a párhuzam is jó Dumledore és Harry győzelme között, mindketten egy tragédia árán lettek bajnokok. Viszont érdekes, hogy akkor ezek szerint a Tűz Serlegében Dumbledore több, mint száz éves?:))) És akkor Mme Marchbank hány éves lehet??????:)))))
Előzmény: Sus (23)
Melkor. Creative Commons License 2005.06.14 0 0 44
 Persze, hogy megadom.  Mind's Eye, Soul's Reflection: A Luna Lovegood story . Vagy : http://www.sugarquill.net/index.php?action=listnew - itt megtalálod+ van ott még sok minden más is.
Előzmény: JÉGmadár (42)
dskywalker Creative Commons License 2005.06.14 0 0 43

Szia SuS!:)

 

Elolvastam a második novelládat is  - elsőnek lenni, és ez is nagyon ütős. Jó a stílusod, nekem néha csak az okozott fennakadást, hogy érdekes mondatokat írsz (Csoda ez!) vagy valami ilyesmi, amit én biztos úgy írnék,hogy "Ez kész csoda!" vagy valami ilyesmi. De ez nem lényeg, ez csak a saját hülyeségem. Most kezdek neki a harmadiknak! Ügyes vagy!:))))

Előzmény: Sus (33)
JÉGmadár Creative Commons License 2005.06.14 0 0 42
Korali, a mailed nem publikus. De megfogadom jinjang tanacsat... A szemem nekem is nagyon faj minden este :((( Ma vmi elkepesztoen szornyu munkat kell csinalnom (egy halalfalo megirigyelhetne), ugyhogy mondjatok vmi jo kis humoros novellat, amit melo utan elolvashatok... Ja, Melkor! Asszem Te ajanlottal nekem egy Lunas ficet a Sugarquillen. Meg tudnad adni a cimet? (mondjuk meg a Lee Jordanos regenyt is pihentetem, amit Nar ajanlott - most nincs energiam hosszabb lelegzetu muveket angolul olvasni)
Előzmény: Korali (37)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!