Keresés

Részletes keresés

feketekavics Creative Commons License 2023.12.25 0 0 7214

Boldog Karácsonyt kívánok nektek.

jinjang Creative Commons License 2023.06.30 0 0 7213

Ha valaki emlékszik még a Változásokra és keresi, új helye van: https://lepkehaz.blog.hu/  A Mesevilág részen vagy a Változások címkénél megtaláljátok.

Évekkel ezelőtt belekezdtem egy új fanfic írásába, a címe: Életed hátralévő része. Még mindig befejezetlen, de remélem, lassan sikerül ihletet gyűjteni hozzá. Mindenesetre ma megjelent egy eddig még nem publikált, 8. rész hozzá és már kész van még kb. 3 rész.

NevemTeve Creative Commons License 2022.09.01 0 0 7212

Egyébként most itten lakik az eredeti:

 

  A Year Like None Other
  A Summer Like None Other
  A Family Like None Other

Az első kettő befejezett, az utolsó 75 fejezetnél tart.

eszkiesz77 Creative Commons License 2022.09.01 0 0 7211

Vagy tizenöt, de még inkább tizenhét éve feszülten vártuk, mikor lesz új, fordított fejezete Aspen In The Sunlight fanficjének, az Egy páratlan évnek. És amikor megjelent egy-egy új fejezet, a munkahelyemen kinyomtattam, és hazahoztam, hogy szép nyugodtan tudjak csemegézni...

Ezért tehát az Egy páratlan év kinyomtatva, immár dossziékba rendezve a könyvespolc alatt dobozban reméli, hogy valakinek esetleg kell... Szívesen odaadom.

Ha valaki szeretné, dobjon egy e-mailt a tauma@freemail.hu-ra.

karbalán Creative Commons License 2022.06.25 0 0 7210

https://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__konyvek__11794063-melyik-ez-a-harry-potter-fanfiction

 Itt valaki ezt kérdezi: "Csak annyira emlékszem belőle,hogy harryék már végeztek a roxfortban,majd megjelent egy idegen aki azt mondta,hogy harry atlantisz királya vagy az utolsó király leszármazottja. Harry elmegy atlantiszra,ahol kiképzik,majd egy idő után visszatér Angliába. Ekkor megtudja,hogy dumbledore meghalt. Voldemortot atlantiszon győzik le. A merengőn olvastam. Köszönöm a segítséget."

Ha esetleg valaki tudja a választ, írja meg neki.

SweetAngel8209 Creative Commons License 2021.01.26 0 0 7209

Sziasztok!

 

Nem tudom mennyire halott az oldal,de sehogy sem talalok egy ficet!

Csak a törtènet körvonalaira  emlèkszem,a címère nem :(

Lucius ès Hermione a szereplői,leginkább. Azt hiszem, a Nagy Úr kinèzte magának a csinos kis Hermionèt ès Luciusnak kell ágyast faragnia belőle. 

feketekavics Creative Commons License 2020.01.04 0 0 7208

Most várjuk, hogy megjelenjen itt:

http://archive.skyehawke.com/story.php?no=18919

(Story Notes)

_FK

feketekavics Creative Commons License 2020.01.01 0 0 7207

Egy Páratlan család 45. bétázása 10%

_FK

Erzsicica Creative Commons License 2019.01.20 0 0 7206

Valaki emlékszik ennek a ficnek a címére?? Nem Herikáéra, azt olvastam és várom a folytatást kitartóan, hanem a másik hasonlóra?

Elkezdtem olvasni, de nem volt vége, de most sehogyan sem találom.

Más is keresi de valahogy aki emlékszik a ficre annak sem jut eszébe a címe :D

Gondoltam itt is megpróbálom, hátha szerencsével járok.

 

Előzmény: Herika+ (7180)
usamisa33 Creative Commons License 2019.01.09 0 0 7205

Szia znivett!

 

Nem biztos, hogy aktuális még de ez A rúnák mestere. Fent van merengőn. Susane fordította le.

Előzmény: znivett (7195)
Chiarina23 Creative Commons License 2018.08.26 0 0 7204

Sziasztok.Van ket Vorry fic amit néhány éve olvastam és most semerre se találom. .kb honapja folyton keresem.az eggyikben a trimagus tusa vegen a temetoben vannak mikor Voldemort feleled es belenez Harry gondolataiba.a masikban azthiszem Harry gyógyító lett és folyton kijar Tom emlékművéhez amit o csinaltatott es aztan kiderul jogy Tom megsem halt meg...valakinek otlete???esetleg tudtok Vorry ffeket?lj.n talaltam sokat de a 90%mar nem erheto el pl Babmester stb...elore is köszönöm ha tudtok segiteni azt emailen : szandii0325@gmail.com

jinjang Creative Commons License 2018.02.13 0 0 7203

Sajnos nincsenek vérmes reményeim. Nagyon kihalt mostanában ez a topik. :-(

Pedig úgy látom, hogy a fanfic írás még mindig népszerű. Az olvasásról nem is beszélve. Mondjuk én mostanában inkább a Star Wars fandomban olvasok (és írok), de leporoltam egy félbehagyott Piton történetet is.

Csak kellene az ihlet, és azt egy jó HP történet biztos meghozná.

Előzmény: feketekavics (7202)
feketekavics Creative Commons License 2018.02.13 0 0 7202

Pont itt, sehol máshol.

Már fel is adtuk.

_FK

Előzmény: jinjang (7201)
jinjang Creative Commons License 2018.02.10 0 0 7201

Hm. Vajon hol lehet hirdetést feladni, hogy egy lelkes csapat kerestetik?

Előzmény: feketekavics (7200)
feketekavics Creative Commons License 2018.02.09 0 0 7200

Ha csak egyedül kéred,nem lesz semmi, de ha összeverődik itt egy lelkes kis csapat, akkor dehogynem.

_FK

Előzmény: jinjang (7199)
jinjang Creative Commons License 2018.02.04 0 0 7199

Ne csak magadnak fordítgasd! ;-)

Tényleg jó hosszú és én nem vagyok jó angolos, szóval nem merek beszállni fordítóként, de ha magyar bétára van szükséged, írj nyugodtan.

 

Egyébként gondolkozom rajta, hogy összeírok pár tanácsot a fanfic íróknak és fordítóknak, mert mostanában volt szerencsétlenségem belefutni pár fájdalmas élménybe. Én is írok le időnként hülyeségeket, de lassan már visítani tudnék a "mélyen belenézett a szemeibe" és a "megremegtek a lábai" mondatoktól.

Előzmény: feketekavics (7197)
Lazarus86 Creative Commons License 2018.01.30 0 0 7198

Sziasztok!Nem tudjátok véletlenül,hogy a Tabu című Snanger fanfiction teljes fordítását hol találom meg?Mert az oldal,ahol olvastam,csak 42 fejezetet tett közzé,és én nagyon szeretném végig olvasni. :-(

feketekavics Creative Commons License 2018.01.20 0 0 7197

Fordítgatom csak úgy magamnak az első kettő fejezetet.

_FK

Előzmény: GuessLess (7189)
jinjang Creative Commons License 2017.04.29 0 0 7196

Ha valaki erre jár és nosztalgiázni akar: újra elérhető a Változások itt: http://furfangosfozetek.blogspot.hu/

A korhatáros fanficjeim meg itt: http://haloszoba.blogspot.hu/

znivett Creative Commons License 2017.03.21 0 0 7195

Sziasztok. Nagyon régen jártam errefele és remélem valaki még fel felnéz és tudtok nekem segíteni. Keresek egy ficet, ahol Harry jóslás helyett rúnaismeretet tanul és profi belőle... Nem emlékszem se a címére, se arra hogy befejezett volt e, bár abban bízom, hiszen jó ideje csak befejezetteknek állok nek. Amire még emlékszem belőle, hogy Lunával dolgozik párban. Második évtől lehet a rúnaismeretet felvenni, egy évvel később kezdi, így kerül Luna is a képbe. Jóslástant felveszi de hamar leadja... Kb ennyi maradt meg belőle nekem meg néhán yegyéb kis részlet, mint hogy mozitermet készítenek Lunával rúna alapon... Felveszi a Voldy visszatérését...stb

Remélem valaki ráismer és tud egy címet, jobb esetben egy elérhetőséget is adni.

Előre is köszönöm.

NevemTeve Creative Commons License 2015.10.29 0 0 7194

Nem fejeződött be a fordítás, tehát jobban jársz, ha megtanulsz angolul. https://www.fanfiction.net/s/2009130/1/Harry-Potter-and-the-Battle-of-Wills

Előzmény: okine15 (7193)
okine15 Creative Commons License 2015.10.29 0 0 7193

Sziasztok,

 

Valakinek nincsen meg az Akaratok csatájának magyar fordítása? Sajnos nem mentettem le amikor még lehetett :(

 

Ha valakinek megvan, eltudná küldeni erre a címre: okineee kukac gmail pont com

 

Előre is köszi.

feketekavics Creative Commons License 2015.10.25 0 0 7192

Oké, ha te nem fordítod, én nem bétázom.

_FK

Előzmény: GuessLess (7191)
GuessLess Creative Commons License 2015.10.21 0 0 7191

bennem is felmerült a kósza gondolat, de nem ígérném, hogy a Páratlan univerzumnál gyakoribb frissítés lenne, annyira kevés időm lenne rá. Meg már mindenki tud angolul, nem? :)

Előzmény: feketekavics (7190)
feketekavics Creative Commons License 2015.10.16 0 0 7190

Elkezdjük fordítani? Te meg én. Mint az őskorban.

(A Páratlan univerzum évente egy fejezettel frissül.)

_FK

Előzmény: GuessLess (7189)
GuessLess Creative Commons License 2015.10.12 0 0 7189

Hahó!

nem tudom, jár-e még errefelé valaki, most fejeztem be egy nagyon jól megírt, nagyon hosszú sztori olvasását, hát nagyon tetszett. Snape életéről szól, az ő szemszögéből van megírva az egész, kánon-kompatibilis (a gyerekkora, a sulis időszak a Tekergőkkel, a Halálfaló időszak, és aztán a kémkedés, tanárkodás, stb. amit már a könyvekből ismerünk, csak kiegészítve a kánont, szerintem tökéletesen kitöltve a lyukakat).https://www.fanfiction.net/s/7937889/1/A-Difference-in-the-Family-The-Snape-Chronicles  Az eleje kicsit furcsa, hiszen egy teljesen ismeretlen történetet mesél el az író, és kicsit talán túl mugli az életvitelük, ami kirajzolódik, de aztán összeáll csodálatosan kerek egésszé. Szerintem Pitonról még nem olvastam ennyire "karakterhű" fic-et, ami ennyire jól megmagyarázza emocionálisan is az egész embert. Olvassátok el, ha tehetitek :)

 

pacsirta69 Creative Commons License 2013.06.12 0 0 7188

Most sikerült elolvasnom az eddig lefordított fejezeteket. Jó!!! Jöhet a folytatás :)))

Előzmény: hétszínvirág (7173)
geminia18 Creative Commons License 2013.06.08 0 0 7187

Szial. Úhh az nagyon jó lenne. geminia18@freemail.hu  köszönöm!!!!!

Előzmény: Herika+ (7185)
eszkiesz+ Creative Commons License 2013.06.08 0 0 7186

Különben az owl.tauri.org megszűnt.

Maczyka készül folytatni a fordítást, de három gyerek mellett... Hát nem tudom. Mindenesetre ő csodákra is képes. :-)

Előzmény: geminia18 (7183)
Herika+ Creative Commons License 2013.06.07 0 0 7185

ha esetleg kéred magyarul, ami megvan, és megadod az e-mailed, vagy írsz nekem, akkor el tudom küldeni.

Amúgy pár hete írtam maczykának (a történet fordítójának), de még(??) nem kaptam választ.

Előzmény: geminia18 (7183)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!