Keresés

Részletes keresés

BKSZ Kht. Creative Commons License 2006.06.14 0 0 164
Ha a BKSZ Kht.-val kapcsolatosan kérdése vagy véleménye van bárkinek, akkor az info@bksz.hu e-mail címre elküldheti és válaszolunk.
KCSV7 Creative Commons License 2006.01.31 0 0 163
Ez tény. A hivatkozott hozzászólásomban is erre utaltam
Előzmény: Törölt nick (162)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.29 0 0 162
Jelenleg egy 5 km es buszjegy(102 Ft) 10 kmes MÁV jegy(100 Ft) olcsóbb, mint a BKV ! A diákjegy meg igazi megtakarítás MÁV-VOLÁN esetén!
Előzmény: KCSV7 (153)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.29 0 0 161

Nekem a buszos BKSz az ami zavaros.

 

Pl Hatvanban érvényes a 8.15-ös gyorsbuszra Pestre, de a többi gyorsjáratra nem sűrűn.

 

Hatvanba menet a 12.30-asra érvényea a többire nem sűrűn.

 

Tájékoztatás és pofáraesés a megállóban.

 

Előzmény: vrobee (160)
vrobee Creative Commons License 2006.01.28 0 0 160
Bármilyen utazásra felhasználható a városon belül, vagy kiegészítő jeggyel a BKSZ határáig, ami nem érint pót- vagy helyjegyköteles járatot.

Pontosabban:

Bármilyen utazásra felhasználható a városon belül, vagy kiegészítő jeggyel a BKSZ határáig, ami nem érint fakultatív vagy kötelező hely- vagy pótjegybiztosításos járatot.

Magyarul expresszen sem érvényes az utazási feltételek szerint.
Előzmény: Benbe 3.0 (159)
Benbe 3.0 Creative Commons License 2006.01.28 0 0 159
Bármilyen utazásra felhasználható a városon belül, vagy kiegészítő jeggyel a BKSZ határáig, ami nem érint pót- vagy helyjegyköteles járatot.
Előzmény: vip_ (158)
vip_ Creative Commons License 2006.01.28 0 0 158

BKSZ bérlettel Budapest területén belül _bármilyen_ gyors- és személyvonattal utazhatok? Akár csak Székesfehérvárról jön, akár mondjuk egészen Nagykanizsáról? Nincs olyan megkötés, hogy csak a BKSZ határán belül-ig tartó vonatokra szól?

Ha pl. Déliből mennék Székesfehérvárra, akkor csak akkor adnak el nekem kiegészítő jegyet a BEB-hez, ha kihangsúlyozom, hogy személlyel megyek? Mert a gyors Bp-n csak Kelenföldön áll meg ugye, ami 5 km-nél kevesebb...

Törölt nick Creative Commons License 2005.12.13 0 0 157
Ha nem is gyorsvonat, de egy jól működő S-Bahn jellegű hálózat jó lenne. Az viszont rettentően drága. Plusz vágányok, plusz megállók, plusz szerelvények..................
Előzmény: KCSV7 (155)
Conscience Creative Commons License 2005.12.13 0 0 156

Utópisztikusnak tűnik...

Ehhez előbb a gondolkodásmódok változására lenne szükség itt-ott. Avagy egy generációváltásra ( itt-ott ).

Előzmény: KCSV7 (155)
KCSV7 Creative Commons License 2005.12.13 0 0 155
OK Éredkes kérdés lehet mondjuk, hogy mikor integrálják a Budapesti hálózatokat egymással. Pl. vonatra hordó BKV, MÁV, mint városon belüli gyorsvonat. Vagy ez utópisztikus? :)
Előzmény: Törölt nick (154)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.07 0 0 154
Nem kombinált jegyről, hanem az én háborgásomra készült a válasz.
Előzmény: KCSV7 (153)
KCSV7 Creative Commons License 2005.12.07 0 0 153
Legyen Pesten belül MÁV, BKV, Volán kombinált vonaljegy 170-ért? Ezt te sem gondolhatod így! (remélem nem erre a megoldásra gondoltál...)
Előzmény: asdf_ (151)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.04 0 0 152
Tudsz már adatot az októberben eladottakról?
Előzmény: Conscience (144)
asdf_ Creative Commons License 2005.10.25 0 0 151
A meg nagyobb hatast akkor dobod majd, amikor bekasmegyerrol kersz jegyet szentendrere. "Termeszetesen" nem talaltam tarifatablazatot a bkv.hu-n, de az altalad leirt alapjan az a 10.1 km-es ut az 452-175=277 Ft. /vagy 170 a bkv jegy es a lotto 175? :D/
Előzmény: Törölt nick (150)
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.25 0 0 150
Bocs, javítanom kell magam: a HÉV nem duplája, hanem majd' háromszorosa a MÁV-nak! A múlt héten Szentendrére mentünk, kértem teljesárú retúrt. Láttam a jegyre nyomtatva, hogy 452 forint, gondoltam csökkent az árkülönbség. Majd dobtam egy hátast, amikor kiderült, ez csak egy út 20 kilométerre. Tehát a retúr 904 ( ! ) forint, a MÁV-on ugyan ez, most az áremelés után, 360 forint körül van. Ennyivel nem jobb a HÉV!
Előzmény: gumpy (149)
gumpy Creative Commons License 2005.10.20 0 0 149
Olcsóbb lett volna, csak abból kevesebbet lehet lenyúlni :(
Előzmény: Törölt nick (148)
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.20 0 0 148

A HÉV valóban iszonyú drága, a 20 km-es jegy dupla annyi mint a MÁV! Persze az is furcsa, hogy Nyugati és Újpest-Városkapu között a MÁV 110, a BKV 170 forint. Szóval kéne már egy kis egységesítés, de félek, mindíg felfelé fognak egységesíteni. Ja, és ehhez jegyrendszer is kéne, nem csak bérlet.

 

Persze, jön az Elektra súlyos milliárdokért. Nem lett volna gyorsabb és olcsóbb néhány ezer elektronikus jegykezelőgép és papírjegy? Németországban, Ausztriában, stb. nagyon megfelelő.

Előzmény: vrobee (146)
KCSV7 Creative Commons License 2005.10.18 0 0 147

A HÉV mindíg is nagyon drága volt (teljesárú bérlet), főleg, hogyha ahoz viszonyítunk, hogy milyen mondjuk Gödöllő felé a pálya állapota. Azzal együtt nekem még mindíg jobban megéri Szilasligettől megvenni a tanuló HÉV bérletet (90% kedvezmény) mint a Volánbusz bérletet Kerepes, Templomtól a Városhatárig (67,5% kedvezmény), főleg a Volán áremelés után. Azzal együtt a HÉV mint kötöttpályás közlekedési eszköz szerintem gyorsabb is mint a helyközi busz és sűrűbben is közlekedik. Ugyanakkor a Kerepesen épülő új lámpa lehet, hogy kicsit meg is fogja fogni majd a Volánbuszokat, így tovább emelkedhetmajd a menetidő...

 

Üdv, KCSV7

Előzmény: vrobee (146)
vrobee Creative Commons License 2005.10.17 0 0 146
Üdv!

Tegnap megvettem második Egyesített Bérletemet.

Eddigi tapasztalatok: Nekem jól jött, én nem vagyok ingázó, mégis megtakarítottam vele.
Városon belűli utazásra egyetlenegyszer tudtam felhasználni fel Zugló-Szemeretelep viszonylatban Ferihegyre menet, de ezzel időben ugyanott voltam, mint M3+Raptor - viszont legalább kényelmesen.
(Kipróbáltam más vonalakat is, de az amolyan tesztkörút volt...)
A HÉV eddig is drága volt, de sajna ezentúl nem nagyon számíthat rám :( , a Volánbusz harmad-feleannyi.
Érdekes, hogy a volánnál nem értették a "kiegészítőjegy" kifejezést.

Szóval Conscience-t megkövetem: első lépésnek tényleg jó volt - igazságosabb így a díjszabás.

De sajnos az is bebizonyosodott számomra, hogy tényleges ösztönző erő a valódi BKSz lehetne összehangolt menetrendekkel... Mielőtt a Volán megszünteti az összes járatát a városon belül...
A rendszeres ingázóknak meg a közös, zónás bérlet az agglomerációban. A három cég háromféle díjszabása most különösen kirívó, a BKV "lebukott", hogy a HÉV aránytalanul drága.
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.07 0 0 145

A "mi" vasútvonalunkon (Újszász) minden környéki kocsin ki van plakatírozva a BEB. Viszont az okt. 15-i MÁV/Volán áremelés után kérdéses, hogy lesz-e még anyagi előnye a BKSZ-nek az utasok részére.

Előzmény: Conscience (144)
Conscience Creative Commons License 2005.10.05 0 0 144

Hála Istennek.

S tegyük is hozzá mindjárt szépen csendben:

ekkora agyonhallgatás mellett.

 

Előzmény: Törölt nick (143)
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.04 0 0 143
A BKV szerint huszonvalahányezer BKSZ bérletet adtak el szeptemberben.
Előzmény: Conscience (142)
Conscience Creative Commons License 2005.09.07 0 0 142

Igaz. S nem tudom elképzelni azt, hogy ezt "odafönn" nem tudják. Sajnos, valami hiányzik ( elkötelezettség, akarat, támogatás ). És egyre inkább úgy látszik, jól tűrik ezt az állapotot azok is, akiktől én a naív ember azt várnám, hogy tegyenek valamit.

C.

Előzmény: Törölt nick (141)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.07 0 0 141

Hidd el, nem csak a kampány hiánya. Meg vagyok győződve arról, hogy a félmegoldás is nagy szerepet játszik. egy évben több millió BKV jegyet adnak el, a vonat és Volán jegyekről nem is beszélek. Így tehát néhány millió ember továbbra is ki van rekesztve a kényelemből. Azt már nem is említem, hogy az agglomerációban élők továbbra is kénytelenek a BKSZ bérlet mellé jegyet vagy másik bérletet is venni. A megtakarítások meg nem is igazán meggyőzőek. Ha munkáltatói térítés nélküli felnőtt bérletet használsz az agglomerációban, akkor valóban jó pár ezer forint a megtakarítás havonta. De a térítéses esetén van olyan eset is, hogy a használó fizet többet pár száz forinttal havonta, őt nem érdekli a munkaadónál jelentkező megtakarítás. A diákoknál meg jelentéktelen a megtakarítás. A lányom esetén 300 forint per hó, vagy még annyi sem, mert a kombinált bérlet meg drágább. Egyébként, miért csak Budapestre vezették be a bérletet? Ha már csak ezt csinálták, bevezethették volna a zónás bérleteket is az agglomerációra, így biztosan többen használnák a BKSZ-t. Ebben az esetben is később jönne a jegy, de ez már nem lenne ennyire csonka megoldás.

 

Egyébként mire vonatkozik a Charleston-os hozzászólásod?

Előzmény: Conscience (139)
Conscience Creative Commons License 2005.09.07 0 0 140

Mi is van ezzel a BKSZ-szel ma?

Semmi. 1 millió 800 ezer emberből szerintem jó, ha néhány ezren tudják, hogy már lehet egyesített bérlettel  utazni. Szürke kezdet, szürke kivitel, szürke üzem, így legalább a bukás is szürke lehet. Tényleg csak a kor az, ami szürkévé tesz?

 

Jaj, megvilágosodtam volna?!?

Ezek a felesleges lebegtetések... Jók ezek, kezdek hozzászokni, most már teljes mértékben általánosnak tekinthetem a reflexeiteket, nem kell itteni specifikumnak gondolnom.

 

Aztán azt már nem is akarom mondani, hogy vannak táncosok, mint pl. ez a Charleston fiú ( tisztára, mint az elődje, könnyedén tovalibben innen ), akik ( kicsit nagyobb zs-ért? ) csapot-papot ( felelősséget, terveket, stb. ) is képesek otthagyni - már, ha egyáltalán voltak ilyenjeik. Most akkor ez lenne a jó??? Azt azért nem hiszem...

 

Bár a CV-ben bizonyára jól mutatnak a sorok, nincs igazam Charleston?

 

Conscience Creative Commons License 2005.09.05 0 0 139

Sajnos, mindez alátámasztja azt, amitől féltem, féltünk. Így nem lehet. A metrópótlás beindulása előtti kampány képes volt az utazók nagy részét a metrópótlóktól távol terelni. A szerencsétlen sms-kampányok többeket elértek, mint a közlekedési szövetségről szóló hírek.

Ha valami újat csinálunk, arra illik felhívni azok figyelmét, akiknek csináljuk ( ezt szerintem azok is tudják, akik ezt most nem tették meg ). Egyes civil szervezetek is odaállhattak volna kicsit nagyobb aktivitást mutatva az ügy mellé. Azonban nem tették... Vajon miért nem... ?

C.

Előzmény: Törölt nick (138)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.05 0 0 138

A lányom köztük van. :-)

 

Nézd, alig volt reklám, ismertető, stb. Ezen kívül pedig az emberek látták a 15 évig tartó időhúzást, és a jelenlegi félmegoldást, így nincs benne bizalmuk.  

Előzmény: Conscience (134)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.05 0 0 137
Már számolgattam a BKSZ kalkulátorral, és az igen rövid Ecser-Budapest távolságon is majdnem 3000 forint a megtakarítás, igaz ez munkáltatói támogatás nélkül. Azzal viszont havi 135 forint pluszban a dolgozónak, de gondolom, a megtakarítás a munkáltatónál jelentkezik.
Előzmény: sóhivatalnok (135)
sóhivatalnok Creative Commons License 2005.09.04 0 0 135

Szerintem nem csak a marketinggel van gond, hanem a konstrukcióval is. A BKSZ túlságosan sóher, alig kínál megtakarítási lehetőséget a tipikus, havibérletes bejáróknak. Nekem pl (48 km-ről jövök) egy kicsivel még többe is kerülne, mint a sima vonatbérlet+BKV-bérlet, de ugyanígy jár Vácról közlekedő kollégám is. Ezért kár volt 10 évet totojázni...

Az már csak hab a tortán, hogy maga a MÁV havibérlet is egy eszement konstrukció: pontosan annyiba kerül, mintha mindennap vennék egy teljesáró retúrjegyet. Nincs benne semmi megtakarítási lehetőség, sőt még szívok is vele: ha véletlenül valamelyik nap csak a buszt érem el, duplán fizethetek. És ha még ehhez képest is drágább (de ugyanolyan rugalmatlan és ésszerűtlen) a BKSZ, azt igazán túlzásnak tartom.

Előzmény: Conscience (134)
Conscience Creative Commons License 2005.09.03 0 0 134

Igen, bevezetődött. S sikerült is eladni 1500 db-ot...

Szerintem ez szörnyű, komolyan el kellene gondolkodniuk azoknak, akik lelkes élharcosként semmit sem tettek a nagyobb siker érdekében.

Marketing=0.

C.

Előzmény: Törölt nick (130)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!