A rosszra ki vagyunk hegyezve. A rémhír, miszerint a kormány tervei szerint kivonul a felsőoktatásból egy pillanat alatt komoly napilapok címoldalára került, hogy másnap a szakminiszter, az MSZP frakció, a felsőoktatásért felelős szakállamtitkár, az MSZP oktatási és kulturális bizottsága kategórikusan cáfolja, elhatárolódjon tőle. De mi is történt valójában? Az utóbbi szakbizottság egyik tagja háttérbeszélgetésen fogadta az újságírókat, ott mondott valamit, amit az újságírók így fordítottak le. A politikus azonban nem először nyilatkozik úgy, mintha nem ismerné pontosan a kormány és a szaktárca ilyen irányú elképzeléseit. Talán jobb lenne lebeszélni a volt oktatási államtitkárt, hogy ilyesmit tegyen, mégha a jószándék vezérli is.
---------
N, már a pártlapban is selyemzsinór jár a fecsegő (össze-vissza beszélő, rémhírterjesztő) szegény Szabó " b+" Zoltánra...:)))))))))))
Nálunk az jó hogy kikéreckedik, de az a rossz benne, hogy rendszerint éjjel fél három körül, azon kívül a macskakekszet fanyalogva eszi, ha mást adok neki azt meg bepofozza valamelyik bútor alá. :)
(Bár ezzel a megmaradt vén macskával jól befürödtem, mióta magára maradt állandóan titokban mindenhová odaszarik, és még csak azt se tudjuk hová, mindig meglepődünk. - csak mindog a szag gyanús - ha elmondanám hová heyzett el csomagokat úgyse hinné senki.. :-((( nagyon leleményes ez a vénség, még pár ilyen meglepetés és tulajdon kezemmel tekerem ki a nyakát, szóval álletszeretetem kezd kissé megcsappanni...) .-)
Meg kell mondjam, hogy felettébb nem érdekel, hogy itt ki kicsoda, téged is beleértve. Mindössze annyit tudok rólad, hogy a politikán kívül más topikokban egészen normális vagy, pl. szereted a macskákat is... :)
Hát ez az, eszedben sincs tiszetlni őket mert képviselők, ugyanis nincsen ebben mára (sajna) semmi tiszteeltreméltó... de esmét mondom én nem erről írtam. Én elvileg vetetem fel a kérdést és nem konkétan a mostani képviselőkre.
Hogy mondjuk mi is lenne az ideális.
Kis szar önk. képviselő voltam, valaki helyett ugrattak be a legutolsó pillanatban 90-ben, abban a biztos tudatban vállaltam, hogy úgyse nyerek, de esetleg a listán hozok szavazatokat, én voltam a legjobban megdöbbenve mikor megválasztottak... Kezdetben nem értettem semmihez, ültem mint a sült hal a közgyűléseken, de fél év mulva már tisztában voltam mindennel. (És titokban mindig azon röhogtem, hogy a többiek azt hiszik, hogy nem pedig igen... hehe...) A képviselői díj akkor 90-ben megfeelt egy átlagkeresetnek, én a magam részéről boldog voltam vele, és utólag hálát adok a jó sorsnak, hogy én voltam az egyetlen nem csak a frakcióból, de az egész testületből, aki nem kapott semmi igazgatói tagságot vagy felügyelőbizottsági helyet, pedig még az a képviselőtársam is kapott akiről mindenki tudta, hogy elmebeteg... nekem nem kell ám a mese, kicsiben átéltem.
Mint ahogyan átéltem azt is, hogy miylen az, mikor az emberhez jönnek a körzetéből bajokkal és nem tudod átverekedni ezt a bajt mert nem áll mögötted senki... de azért az jó volt, hogy sok emberen tudtam segyteni is. Konkrétan.
Meg azt is, mikor teljesíthetetlen követelésekkel jöttek az asztalt csapkodva, meg itthon zargattak részeg telefonálók, mert én barom az otthoni telefonomat is megadtam...
Naszóval, hogy egyik szavamat a másikba ne öltsem ez így baromság. Amit én átéltem, ugyanaz van a parlamenben csak kicsit több pénzért. Ott is vannak a nagy halak akik a tűz közelében vannak, meg a kis halak akik szavát se hallottuk eddig... szerintem nem jó ez így. Fizessük meg jobban a képviselőket, voszont sokkal több szűrőn esdsenek át, és sokkal több szűrőn lehessen őket ellenőrizni na. Enyit akartam mondani.
Igazad van, 1 korabbidban olvastam az oket +illeto min 10teletrol, ha mar idedugtak a kepuket.....lehet, hogy tevedek, de eszemben sincs 10telni azert, mert kepviselo....azert lehetne, hogy mit kepvisel, de azt nagyjabol mindannyian tapasztaltuk...
Off
Baboca 1re makrancosabb, de termeszetesen csodalatos leny...:)))))))
Eccer eljohetnel hozzank babanezobe, mondjuk a kov CSR talira...:)
Az unoka (allitolag:) uj ertelmet ad az embernek....Anyukamtol hallottam...Gratula!:))))
Magyarországon ma egy képviselő a többszörösét keresi a versenyszféra áltagfizetésének.
Szabó G. legutóbb nekem 350 nettót vallott be.
Abból azért páran elkaristolnának valahogy.
Huszonválahányezer beírással a hátam mögött (amiből eddig csak egy hét letiltás volt - kollektíve - "pöcsözésért" akkor 2002-ben ) bármikor beírom a nevem és a címem, ha annyira érdekel. Te is????
Sztem minden kepviselo diszno (itt kerek elnezest a sertesektol:), mert lehet ugyan, hogy szabo g eppen ma nem lopott, vagy akar az egesz elozo 7en, na jo, soha, de az mar nehezen elkepzelheto, hogy annyira buta lenne, hogy ne tudna az ot delegalo part, vagy keptars sotet ugyeirol, vagy legalabb 1rol...10tesseg (ha volt, mert a mostani felallasban kepviselosegig vinni komoly "kompromisszumkezseg" szuksegeltetik), vagy partfegyelem,mer ugyi az a franya 6alom....
Szal szabo g, de barmelyik part hereje inkabb ne jojjon ide, mert 10teletet nem erdemel, es teljesen jogosan kap pofikajara...
DE azért ide beírsz a polidilbe, mert érdekel a politika nem? És gondolom még szavazni is fogsz...
más: nem szabad MINDENT ahhoz vizsonyítani, hogy nekem mennyi a fizetésem. A fizetésem nagyrészt függ a politikusktól IS. És ha már igen, akkor legyenek odavalók bazze. És ha odavalók, akkor inkább fizessük meg őket vastagon (de aztán semmi igazgatói tagság meg ilyesmi ám!!! ) és ne is irigyeljük, viszont várjuk el tőlük a szakértelmet is ehhez! Nem ám ilyen Loppert Dánielek meg hasonlók... ha 2006-ban vaalki mondjuk Majkát indítja, az biztos befutó mondjuk Ózdon... te az ő kezébe mernéd tenni az ország sorsát?
Vagy úgy kell elképzelni a politikusokat, hogy ők igazat mondanak, egyszerűen krisztusi elhivatottságól ingyen és bérmentve képviselnek minket - jelzem ez sok embernek igénye, mert azt hiszik, hogy politikusnak lenni nem más, mint bejárni a parlamentbe, enni inni a büfében, kiabálni az üléseken és mindenféle baromságot mondani ha felszólalnak - még csak nem is csodálkozom ezen az igényen... egyszerűbben szólva sok ember szeretné, ha társadalmi munkában végeznék.
Vagy pedig úgy kell elképzelni a politikusokat, hogy basszameg akkor jól megfizetjük őket, de akkor értsék és tegyék a dolgukat, hagyják a sok nyálat meg teátrális akármit, csinálják úgy, hogy az országnak jól menjen a gazdasága, ezzel szemben igenis kapjanak jó mags fizetést, éljenen úgy, mint akik képviselik a hazámat, de ne lopjanak az én adómból semmit ha már én fizetem őket!!!
Előző elképzeléssel nem tudok egyetérteni, mert én ugyan csak 4 élvig voltam egy kis porbafingó önkormányzati (egyéni) képviselő, de ezt - megvallom - még egyszer ingyen nem csináltam volna! Azóta nem szeretem az embereket, mert én ugyan megpróbáltam mindig becsületesen viselkedni, de én annyi bunkó állattal és hárpiával még életemben nem találkoztam, ezt nem lehet ingyen csinálni! Aki meg ingyen vállaja az egészen biztosan nem normális ezt bizton állítom, annak valami küldetéstudata van és isten mentsen meg a küldetéstudatokoktól!!!
MInt már látszik is, én a második megoldás híve vagyok, ugyanakkor kéne egy valóban független ellenőrző rendszer, egy átlátható és átjárható jogrendszer stb-
namármost nálunk szokás szerint az "ebbőlisegykicsit - meg abbólisegykicsit" gyakorlata van. Fizetik őket, de nem eléggé...
Úgy általában egy képviselőnek, mint közszereplőnek, és mint olyannak, aki az ország dolgának előbbrevitelére esküdött, példát kell mutatnia és törekednie kell a szép beszédre. Persze ha valami kiszalad a száján, az bocsánatos bűn, az már nagyobb bűn, ha letagadja (ld. "tanyán sem beszélnek így").