Keresés

Részletes keresés

szabozoo Creative Commons License 2013.09.17 0 0 208

Üdv Mindenkinek!

Egyéb okok miatt eladó 30 db-ból álló amerikai típusú sárga,és annak árnyalataiban lévő színű , 7 -éven keresztül gondosan szelektált kiállítási minőségű Pávagalamb állományom! Európa vezető vonalaiból. Csak korrekt érdeklődő keressen, ár:egyben : 400Euro/30 db.

Beszámítok kutyakennelt, fém gyári nyúlketreceket. 

Fotók a honlapomon:www.szabozoo.5mp.eu

temick Creative Commons License 2013.09.16 0 0 207

Igen ez egy fiatal örvös galamb,az örv jövőre jön elő

 

Előzmény: Volán Ellen (206)
Volán Ellen Creative Commons License 2013.09.14 0 0 206

Itt a kép.

Volán Ellen Creative Commons License 2013.09.14 0 0 205

Tiszteletem Mindenkinek.Segítséget kérnék,a mellékelt galamb fajtája érdekelne.Örvös galambra gondolnék...ha lenne fehér "nyaklánca",de nincs.Jellegzetes vékony horgas de tompa csőr,büszke tartás.Tudna valaki segíteni?

pávagalamb Creative Commons License 2013.09.12 0 0 204

SÜRGÖS! PÁVAGALAMB TOJÁST VÁSÁROLOK!

most hétvégén (13-15/9) Budapesten vagyok és szeretnék pávagalamb tojást vásárolni. Minden fajta (magyar, angol, indiai vagy keverék ezek között) érdekel és minden szin! Élö galambot sajnos nem tudok venni.... :-(

kérem küldjön egy e-mailt ha esetleg vannak tojások: csilla_x@hotmail.com

Budha 79 Creative Commons License 2013.08.21 0 0 203

Üdv mindenkinek eladó Kb 20-21 pávagalamb tulnyomó töbségben fehérek, de vannak tarkák is. A madarak Mezőfalván vannak(20-25km-ren belü elviszem őket).

Az áruk 12 000Ft/csapat.

Ha valaki az összeset viszi van még 5-6 db keveredett fajta azt odaadom hozzá.

E-mail: budha79@freemail.hu

Tel:06 20 373 92 53

 

nevvezeteknev Creative Commons License 2013.08.17 0 0 202

 

https://docs.google.com/forms/d/1QIvcizqJ_D8XiscxX3Iw_qKv6saPdhZqE_xWX2csTbY/edit

ludaszsolti Creative Commons License 2013.08.12 0 0 201

  

ludaszsolti Creative Commons License 2013.08.12 0 0 200

Üdvözletem!

 

Eladó székely gusás begyes galambállományom egyben. 8 költőpár és 14 fiatal vörös, sárga és fekete tarka színekben.

Tel: 20/553-1618

C.Froome Creative Commons License 2013.08.06 0 0 199
Keresek kecskeméti keringö galambot.Sporttársi áron vennék.
murray Creative Commons License 2013.08.03 0 0 198

hát ahogy gondolod. vagy vegyél egy tál galambkaját rakd ki nekik és szoktasd őket egy fix helyre. így te eteted a galambjait de legalább a konyhakert megmenekül.

 

én a feljelentést hagynám az ilyen parasztot ez nem érdekli. nekem ami a kertemben van az az enyém. nekem a galambokra rendszeresen rájárt a szomszéd macskája/kutyája , megfojtotta őket, többször szóltam, röhögés, 0 változás,  aztán küldtem őket aludni hat láb mélyre a kertben. ennyi.  azóta én teszem szét a kezem amikor a nő keresi a macskáit..

Előzmény: 710 (197)
710 Creative Commons License 2013.08.03 0 0 197

Köszönöm válaszod!

 

Ez a helyzet, reggeltől-estig kint szabadon, beszéltem az emberrel többször is, semmit sem értem el vele, fel fogom jelenteni, nincs más választásom.

Nem foghatom be a galambokat, azért mert az én portámon vannak attól még az övéi. Bár félig-meddig tényleg vadgalambnak minősülhetnek. Sógor járt hasonlóan, csak ő disznóval ami mindig beszökött hozzájuk, megunták, egyszer elkapták és kolbász lett belőle, de végül kártérítésre kötelezték őket. Marad a tiszta út: bejelentés az önkormányzat felé.

Előzmény: murray (196)
murray Creative Commons License 2013.08.02 0 0 196

sztem próbáld meg befogni a konyhakertben lévőket és add oda valakinek pár száz km-el odébb

Előzmény: murray (195)
murray Creative Commons License 2013.08.02 0 0 195

kér dolgot írnák ahogy jóapám csinálja:

1. a díszgalambnak nem kell szabad ki-be járás elég naponta egyszer kiengedni és megröptetni aztán vissza.

2. az hogy a konyhakertet dézsmálják az meg igen durva mert akkor ezek amúgy kapnak enni? ilyet én még nem is láttam.  beszélni kéne az emberrel mert ezek így vadgalambok

Előzmény: 710 (194)
710 Creative Commons License 2013.07.30 0 0 194

Tisztelt galamtartó, galambtenyésztő Fórumozók!

Egy vitás ügyben szeretném véleményeteket kérni. A galambok helyes tartási módjáról. Elöljáróban szeretném leszögezni, nem a galambok ellen vagyok. Egy mindenki számára élhető, kultúrált állattartási mód kialakítását szeretném elérni.

Röviden leírom: A szomszédban galambokat tartanak, díszgalamb céllal. Ikerházak, nyeles telken, mögöttünk hobby kertek. A madaraknak szabad ki-be járásuk van a helyükről, reggeltől-estig kint lehetnek a szabadban. Idejük nagy részét a tetőkön üllve töltik, a miénk déli-, az övéké északi fekvésű, így előszeretettel nálunk napoznak a galambok. A gond az, hogy nállunk hagyják az ürüléküket. Bitumenes hullámlemez a garázs teteje, lemarja róla a felső festékréteget, foltokban, főleg ahol napozni szoktak, van ahol fél méteres sávaban teljesen eltűnt, és feketén világít. A gyártó 12év garanciával adta, ebből jó ha 4 eltelt.
Az esővizet is erről a tetőről gyűjtjük öntözés céljára, innen tudjuk megoldani a legkönnyebben. Szennyezett, bűzös vizet nyerünk róla, fekália és a lepattogzott festék az üledéke. Gusztustalan, fertőzésveszélyes, és le nem bomló anyagot tartalmaz.
Harmadik dolog a vetemény. A tetők kiváló ugródeszkák a kertbe. Ahol idejük másik felét töltik, "mezőznek". Kisgyermekeimmel elkeseredve nézzük a kikelő retket, salátát, zöldborsót kedélyesen csipegető galambokat.
Próbáltam akadályokat tenni (drótfonat, ágyás kerítés), elijjeszteni a madarkat (sólyom sziluett stb.), mind hasztalan. És felmerül a kérdés: én védjem magam az ő állataitól? Nincs másik olyan telek a közvetlen közelben ahol hasonló kárt-kellemetlenséget okoznának, talán a harmadik szomszéd, az ő veteményében is gyakran megfordulnak.
Beszéltem a szomszéddal, elmondtam neki mindent, de nem tesz semmit, "az előző lakókat nem zavarta, csak a meztelen csigákat eszik stb.". Háromszor szóltam, jeleztem, kértem találjunk megoldást, eltelt pár év is ezidő alatt. Semmi változás. Olvasgattam könyveket, cikkeket, rendeleteket, nézegettem tenyésztők oldalait, fotóit. Hódmezővásárhelyen például külön rendelet van a tartásukra, a mi városunkban nincs ilyen.
Nagyjából körvanalazódott egy kép, hogyan is kellene csinálnia, hogy mindenkinek jó legyen. Ha építene egy röpdét (amihez lenne helye bőven), tenne ki nekik kiülőt, déli napozót stb., napjában egyszer-kétszer röptetné őket. Szerintem teljesen korrekt tartásmód lenne, és úgy gondolom az állatoknak sem lenne rossz soruk, a gazda is kedvére gyönyörködhetne az állományban, nem a szomszédos telkeken, háztetőkön kellene keresnie őket.
Most összegyűjtök mindent, és írásban elé teszem, ha ezek után sem tesz semmit a helyzet rendezésére, kénytelen leszek a hatóságokhoz fordulni, úgy gondolom jogosan. Bár ezt szeretném elkerülni és "házon belül" rendezni a dolgot. Ezért is lennék kíváncsi a többi galambász véleményére, mi a helyes tartásmód? Hogyan lehetne mindneki számára megfelelővé tenni?

T.Márió Creative Commons License 2013.07.14 0 0 193

üdv nagyon szépek nekem az ezres megfelel mert csak röptetni akkaron öket meg kiállitásra.

 

Előzmény: tango58 (192)
tango58 Creative Commons License 2013.07.14 0 0 192

tango58 Creative Commons License 2013.07.14 0 0 191

Még nemtudom,hány darab kellene és milyen? Eladó Birminghami pergök 1000-3000/db. Tel.06702694844.

Előzmény: T.Márió (190)
T.Márió Creative Commons License 2013.07.13 0 0 190

Üdv augusztusba vagy szeptenberbe megyünk monora neked akkor jó?

Előzmény: tango58 (189)
tango58 Creative Commons License 2013.07.12 0 0 189

Üdv T.Márió  Monora talán őszel megyek . Helybe kell jönnöd ha érdekelnek! Van sok almond, sárga és vörös és még pár fekete. 1000ft./db.

Előzmény: T.Márió (188)
T.Márió Creative Commons License 2013.07.11 0 0 188

Üdv monora hozol?

 

Előzmény: tango58 (187)
tango58 Creative Commons License 2013.07.06 0 0 187

Birminghami pergö fiatalok eladók. 1000ft/db. Veszprém.  06702694844.

GAX-971 Creative Commons License 2013.07.03 0 0 186

ELADÓ GALAMBOK !


Szikszón (B-A-Z) magasszálló dancingi keringő galambok, fiatal költőpárok eladóak.

Érdeklődni: 06/46-395-377  este 20 óra után mindennap !!

Péter1986 Creative Commons License 2013.06.27 0 0 185

Eladó 3-4 pár Strasszer galamb több színben szép egészséges folyamatosan költő párok!Fiatalokat már eladtam csak a bejáratott költő párok vannak meg!Ára párban 4000 ha viszi mind a 3 párt akkor 3000 páronként!! Esetleg elcserhető Récékre vagy kecskére!!!

Belgaóriás Creative Commons License 2013.05.30 0 0 184

 

Eladó galambok 06 70 3100205

Előzmény: Belgaóriás (180)
kikifeny Creative Commons License 2013.04.13 0 0 183

Sziasztok! Eladó 1pár lahora és egy pár magyar diszposta (tollaslábú). Cserébe érdekel papagáj,pinty,fácán,tyuk. más ajánlatokat is meghallagtok. 06-20-9327004 Fejér megye Polgárdi

cromme79 Creative Commons License 2013.04.13 0 0 182

Magyar Postagalamb Spotszövetség honlapján van gyürü kereső.

Beütöd és megmondja a gazdit.

Előzmény: madar86 (121)
cromme79 Creative Commons License 2013.04.13 0 0 181

Szia!

Évekig együtt galambásztam a tulajdonosával,kiváló ember volt.

Gondolom Farkas Laci hagyta a reptéren.

Elmennék érte ha adsz egy telefonszámot.

üdv.:Halász Róbert

Előzmény: GARAZSMENET (140)
Belgaóriás Creative Commons License 2013.04.06 0 0 180
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.02 0 0 179

Sziasztok!

 

Tenyésztőtől nagyon szép egészséges fiatal vörös strasszer galambok 2000ft/db áron eladók.

 

Békés megye.

 

Érdeklődni a 06-20-242-8304-es számon lehet egésznap.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!