Keresés

Részletes keresés

axe1985 Creative Commons License 2019.01.12 0 0 221

Sziasztok 5 pár húsgalambnak elég havonta 1 mázsa termény szerintetek ? 

 

Éves szinten hányszor költenek ezek a galambok válaszokat előre köszönöm .

Atyafi Gyarmati Creative Commons License 2018.03.07 0 0 220

Meghalt ez a fórum?

 

B. Imre Creative Commons License 2017.10.12 0 0 219

húsgalambok olcsón eladók  Nagybajom:20/ 3355568

:) :) kezdő Creative Commons License 2016.05.21 0 0 218

Sziasztok !

lenne pár kérdésem mint kezdő

 

1. hogyan lehet megállapítani hogy a galambok párban vannak e??

 

 

2.baj e hogyha 2 pár galambot egy hét után amik eddig külön voltak (hogy  párba álljanak) összetettem és így négyen vannak most csak ennyi galambom van?? 

 

 

3. láttam az egyik páromat párosodni akkor mar ugye a másik hím nem szeretheti el ugye???

 

 

 

 

 

 

Válaszotokat előre is köszönöm ! :)

vpop5 Creative Commons License 2015.11.04 0 0 217

Helló Mindenkinek'

 

Lenne eladó bronzszárnyú galambom 1 pár ill.1db tojó valamint kacagó gerlék.

 

Üdv:V.P.

Vaterkutya Creative Commons License 2015.10.28 0 0 216

Üdvözletem Mindenkinek!

Szeretnék tanácsot kérni itt a fórumon.  A galambházamat egy betonozott aljú helységből alakítottam ki, ami hideg illetve fel tud nyirkosodni, - szóval látom hogy nem a legjobb a padozat. Arra gondoltam, hogy natúr bútorlapot fektetnék le, alá pedig párazáró fóliát, mint a laminált parkettáknál. 

Szerintetek alulról rohadna, penészedne az anyag? Másik kérdésem, hogy lenolajos kencével átkenjem az anyagot vagy hagyjam natúrban? 

Előre is köszönöm a válaszokat!

molmara666 Creative Commons License 2015.10.26 0 0 215

Sziasztok! Sottobanca galambtenyésztőt keresek.Ha tud valaki ilyen tenyésztőről,kérem értesítsen.Ezenkívül érdekel minden nagytestü galamb.Képeket tudnátok felrakni?

gyöngyikedvelő Creative Commons License 2015.04.26 0 0 214
Sziasztok. Nagytestű galambokat vennék! Vagy előnevelt kettőshasznú csírkét adnék cserébe. Nem a szín a lényeg meg a fajta. Tel: 06204130593
email: zolibacsi27@gmail.com
dongógazda Creative Commons License 2014.04.10 0 0 213

Sziasztok! Betévedt hozzánk ez a csodaszép galamb. Nem ismerős valakinek?

Tudja valaki hogy milyen fajta lehet?

ez-Ben Creative Commons License 2014.04.04 0 0 212

 

 :)...kérlek szépen, először is fogadd elismerésem a mentőakcióért - a gerlék nemzetsége nevében is. A kis gerlét megpróbálhatod néha visszatenni a fészekbe, hátha besegítenek az etetésbe a szülők, mivel jobban tudják mi kell az ifjoncnak. ( Persze csak arra az időre még meg tudjátok szervezni a szarka őrséget. )

 Mivel fészeklakó- estünkben az erkély- így, majd onnan nyugodtan elengedheted. 

 Egy kalitkában- szintén felügyelet mellett- amikor már tollas lesz - kiteheted az erkélyre nézelődni a világban. Aztán ha felnő, majd már kalitka nélkül az erkélyen ücsörögve eldönti, mikor kapjon szárnyra és lehet egy ideig vissza is fog járni. A lábára tegyél egy kis műanyag jelzőgyűrűt, hogy később is megismerd.

 Sok szerencsét, szép volt ! ( Az élet majd meghálálja jóságod !:)

 

Előzmény: Rédai Krisztina (211)
Rédai Krisztina Creative Commons License 2014.04.03 0 0 211

Sziasztok! 

Az erkélyünkre befészkelte magát egy gerlepár, akik 2 tojást raktak le a fészekbe. Idővel ki is keltek, de amikor 1 hetesek lettek a fiókák, az egyiket elragadta egy szarka, és meg is ölte, az anyukat pedig majdnem egy egész napra elkergette.. A másik kicsiért is visszajött volna, de mi behoztuk, beraktuk egy dobozba, és azóta gondozzuk. 

Miután most mi fogjuk felnevelni, elég sok mindent elolvastam a galambokról, ám ami most igazán érdekelne, az a kötődésről szól.

Tegnap visszajött a fióka anya (olyan 5-6 órával az eset után), és bemászott a fészekbe. Sajnos hiába jött vissza, a szarka igen magas intelligenciája miatt újra lecsapna, ha kiraknám a kicsit. 
Azóta eltelt 2 nap, de a gerle pár még mindig itt ül a fán. Tudtok erről valamit írni? Már ami a galamb lélektanát illeti. Nagyon sajnálom őket, de ha visszaraknánk a fészekbe a fiókát, se perc alatt elvinné a szarka, még mindig itt köröz az erkély körül.

Illetve még az érdekelne, hogyha felnő, és el kell engednünk, hol érdemes? Mi egy lakóházban élünk, az első emeleten, mellettünk egy park van. Azért kérdezem, mert hallottam, hogy nagyon kötődnek ahhoz, aki felneveli őket, és vissza is járnak hozzá. Ezzel semmi baj nem lenne, de az erkélyről mégsem szeretném őt elereszteni :D

 

Köszi a választ előre is!

cochinos Zoli Creative Commons License 2013.12.26 0 0 210

Üdv!

 

Eladó Birmighami Pergők (26db)

          Amerikai Óriásposták (12db)

Állómányfelszámolás miatt!

Esetleg csere naprafórgora.

Érd:20/585-37-76

 

,pisti, Creative Commons License 2013.09.26 0 0 209

Sziasztok!

2 pár sirálykát eladnék . 2500/ pár.  Ha esetleg érdekel valakit ezen az email cimen elérhető vagyok. Budapesten átvehetők, esetleg a Monori börzére is kiviszem.

 

himur.pisti@freemail.hu

 

                                       

szabozoo Creative Commons License 2013.09.17 0 0 208

Üdv Mindenkinek!

Egyéb okok miatt eladó 30 db-ból álló amerikai típusú sárga,és annak árnyalataiban lévő színű , 7 -éven keresztül gondosan szelektált kiállítási minőségű Pávagalamb állományom! Európa vezető vonalaiból. Csak korrekt érdeklődő keressen, ár:egyben : 400Euro/30 db.

Beszámítok kutyakennelt, fém gyári nyúlketreceket. 

Fotók a honlapomon:www.szabozoo.5mp.eu

temick Creative Commons License 2013.09.16 0 0 207

Igen ez egy fiatal örvös galamb,az örv jövőre jön elő

 

Előzmény: Volán Ellen (206)
Volán Ellen Creative Commons License 2013.09.14 0 0 206

Itt a kép.

Volán Ellen Creative Commons License 2013.09.14 0 0 205

Tiszteletem Mindenkinek.Segítséget kérnék,a mellékelt galamb fajtája érdekelne.Örvös galambra gondolnék...ha lenne fehér "nyaklánca",de nincs.Jellegzetes vékony horgas de tompa csőr,büszke tartás.Tudna valaki segíteni?

pávagalamb Creative Commons License 2013.09.12 0 0 204

SÜRGÖS! PÁVAGALAMB TOJÁST VÁSÁROLOK!

most hétvégén (13-15/9) Budapesten vagyok és szeretnék pávagalamb tojást vásárolni. Minden fajta (magyar, angol, indiai vagy keverék ezek között) érdekel és minden szin! Élö galambot sajnos nem tudok venni.... :-(

kérem küldjön egy e-mailt ha esetleg vannak tojások: csilla_x@hotmail.com

Budha 79 Creative Commons License 2013.08.21 0 0 203

Üdv mindenkinek eladó Kb 20-21 pávagalamb tulnyomó töbségben fehérek, de vannak tarkák is. A madarak Mezőfalván vannak(20-25km-ren belü elviszem őket).

Az áruk 12 000Ft/csapat.

Ha valaki az összeset viszi van még 5-6 db keveredett fajta azt odaadom hozzá.

E-mail: budha79@freemail.hu

Tel:06 20 373 92 53

 

nevvezeteknev Creative Commons License 2013.08.17 0 0 202

 

https://docs.google.com/forms/d/1QIvcizqJ_D8XiscxX3Iw_qKv6saPdhZqE_xWX2csTbY/edit

ludaszsolti Creative Commons License 2013.08.12 0 0 201

  

ludaszsolti Creative Commons License 2013.08.12 0 0 200

Üdvözletem!

 

Eladó székely gusás begyes galambállományom egyben. 8 költőpár és 14 fiatal vörös, sárga és fekete tarka színekben.

Tel: 20/553-1618

C.Froome Creative Commons License 2013.08.06 0 0 199
Keresek kecskeméti keringö galambot.Sporttársi áron vennék.
murray Creative Commons License 2013.08.03 0 0 198

hát ahogy gondolod. vagy vegyél egy tál galambkaját rakd ki nekik és szoktasd őket egy fix helyre. így te eteted a galambjait de legalább a konyhakert megmenekül.

 

én a feljelentést hagynám az ilyen parasztot ez nem érdekli. nekem ami a kertemben van az az enyém. nekem a galambokra rendszeresen rájárt a szomszéd macskája/kutyája , megfojtotta őket, többször szóltam, röhögés, 0 változás,  aztán küldtem őket aludni hat láb mélyre a kertben. ennyi.  azóta én teszem szét a kezem amikor a nő keresi a macskáit..

Előzmény: 710 (197)
710 Creative Commons License 2013.08.03 0 0 197

Köszönöm válaszod!

 

Ez a helyzet, reggeltől-estig kint szabadon, beszéltem az emberrel többször is, semmit sem értem el vele, fel fogom jelenteni, nincs más választásom.

Nem foghatom be a galambokat, azért mert az én portámon vannak attól még az övéi. Bár félig-meddig tényleg vadgalambnak minősülhetnek. Sógor járt hasonlóan, csak ő disznóval ami mindig beszökött hozzájuk, megunták, egyszer elkapták és kolbász lett belőle, de végül kártérítésre kötelezték őket. Marad a tiszta út: bejelentés az önkormányzat felé.

Előzmény: murray (196)
murray Creative Commons License 2013.08.02 0 0 196

sztem próbáld meg befogni a konyhakertben lévőket és add oda valakinek pár száz km-el odébb

Előzmény: murray (195)
murray Creative Commons License 2013.08.02 0 0 195

kér dolgot írnák ahogy jóapám csinálja:

1. a díszgalambnak nem kell szabad ki-be járás elég naponta egyszer kiengedni és megröptetni aztán vissza.

2. az hogy a konyhakertet dézsmálják az meg igen durva mert akkor ezek amúgy kapnak enni? ilyet én még nem is láttam.  beszélni kéne az emberrel mert ezek így vadgalambok

Előzmény: 710 (194)
710 Creative Commons License 2013.07.30 0 0 194

Tisztelt galamtartó, galambtenyésztő Fórumozók!

Egy vitás ügyben szeretném véleményeteket kérni. A galambok helyes tartási módjáról. Elöljáróban szeretném leszögezni, nem a galambok ellen vagyok. Egy mindenki számára élhető, kultúrált állattartási mód kialakítását szeretném elérni.

Röviden leírom: A szomszédban galambokat tartanak, díszgalamb céllal. Ikerházak, nyeles telken, mögöttünk hobby kertek. A madaraknak szabad ki-be járásuk van a helyükről, reggeltől-estig kint lehetnek a szabadban. Idejük nagy részét a tetőkön üllve töltik, a miénk déli-, az övéké északi fekvésű, így előszeretettel nálunk napoznak a galambok. A gond az, hogy nállunk hagyják az ürüléküket. Bitumenes hullámlemez a garázs teteje, lemarja róla a felső festékréteget, foltokban, főleg ahol napozni szoktak, van ahol fél méteres sávaban teljesen eltűnt, és feketén világít. A gyártó 12év garanciával adta, ebből jó ha 4 eltelt.
Az esővizet is erről a tetőről gyűjtjük öntözés céljára, innen tudjuk megoldani a legkönnyebben. Szennyezett, bűzös vizet nyerünk róla, fekália és a lepattogzott festék az üledéke. Gusztustalan, fertőzésveszélyes, és le nem bomló anyagot tartalmaz.
Harmadik dolog a vetemény. A tetők kiváló ugródeszkák a kertbe. Ahol idejük másik felét töltik, "mezőznek". Kisgyermekeimmel elkeseredve nézzük a kikelő retket, salátát, zöldborsót kedélyesen csipegető galambokat.
Próbáltam akadályokat tenni (drótfonat, ágyás kerítés), elijjeszteni a madarkat (sólyom sziluett stb.), mind hasztalan. És felmerül a kérdés: én védjem magam az ő állataitól? Nincs másik olyan telek a közvetlen közelben ahol hasonló kárt-kellemetlenséget okoznának, talán a harmadik szomszéd, az ő veteményében is gyakran megfordulnak.
Beszéltem a szomszéddal, elmondtam neki mindent, de nem tesz semmit, "az előző lakókat nem zavarta, csak a meztelen csigákat eszik stb.". Háromszor szóltam, jeleztem, kértem találjunk megoldást, eltelt pár év is ezidő alatt. Semmi változás. Olvasgattam könyveket, cikkeket, rendeleteket, nézegettem tenyésztők oldalait, fotóit. Hódmezővásárhelyen például külön rendelet van a tartásukra, a mi városunkban nincs ilyen.
Nagyjából körvanalazódott egy kép, hogyan is kellene csinálnia, hogy mindenkinek jó legyen. Ha építene egy röpdét (amihez lenne helye bőven), tenne ki nekik kiülőt, déli napozót stb., napjában egyszer-kétszer röptetné őket. Szerintem teljesen korrekt tartásmód lenne, és úgy gondolom az állatoknak sem lenne rossz soruk, a gazda is kedvére gyönyörködhetne az állományban, nem a szomszédos telkeken, háztetőkön kellene keresnie őket.
Most összegyűjtök mindent, és írásban elé teszem, ha ezek után sem tesz semmit a helyzet rendezésére, kénytelen leszek a hatóságokhoz fordulni, úgy gondolom jogosan. Bár ezt szeretném elkerülni és "házon belül" rendezni a dolgot. Ezért is lennék kíváncsi a többi galambász véleményére, mi a helyes tartásmód? Hogyan lehetne mindneki számára megfelelővé tenni?

T.Márió Creative Commons License 2013.07.14 0 0 193

üdv nagyon szépek nekem az ezres megfelel mert csak röptetni akkaron öket meg kiállitásra.

 

Előzmény: tango58 (192)
tango58 Creative Commons License 2013.07.14 0 0 192

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!