Keresés

Részletes keresés

Vik 23 Creative Commons License 2005.06.14 0 0 48
Vik 23 Creative Commons License 2005.06.14 0 0 47
Vik 23 Creative Commons License 2005.06.14 0 0 46
Van már nevünk is!
Mármint a klubnak: NYÍLT OSZTÁLY
Szeretettel várunk minden arrajárót. Komolyan.
petike23 Creative Commons License 2005.06.10 0 0 45

Zozó,

 

azóta csatornát váltottunk. :)

 

Pro és kontra
Előzmény: Törölt nick (43)
Vik 23 Creative Commons License 2005.06.10 0 0 44
Én meg tudom. (Hogy 2 különböző személy :-))) )
Előzmény: Törölt nick (43)
Vik 23 Creative Commons License 2005.06.10 0 0 42

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9125267

 

Kattint ide, és írd be, hogy jössz. Ennyi.

Várunk!

 

Viki

Előzmény: doyen62 (20)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.09 0 0 41

Meleg van Nálatok?

Van különbejáratú napotok?

Előzmény: Jablko (40)
Jablko Creative Commons License 2005.06.09 0 0 40

Hozzánk? Gyere nyugodtan. :)))

Na, nekiállok tanulni, bár ez a sípolás már tényleg elviselhetetlen.

 

Napsütést kérünk!!!!

 

Előzmény: Törölt nick (38)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.09 0 0 39
Ezt a topikot tkp. miért nem vitték be a klubba?
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.09 0 0 38

Hát akkor hajrá! :-)

3 óra? Nálunk egyszer fél napig szólt, mert a tulaj éppen Kanadában volt...

Egyébként meg örülj, h bent ülhetsz ilyen időben, nekem épp most kell elindulni, brrrr.... Ha visszajöttem, benézek :-)

Előzmény: Jablko (37)
Jablko Creative Commons License 2005.06.09 0 0 37

Úgy érted, vizsga előtt? :) Holnap vizsga, hétfőn kettő, szerdán még egy kegyelemdöfés. De amitől úgy ki voltam akadva a Fesztiválon, az jól sikerült. :)))

 

Egyébként jól, csak rossz itthon ülni pulcsiban és hallgatni, ahogy egy riasztó 3 órája adagolja a hangját az agyamba.

Előzmény: Törölt nick (36)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.09 0 0 36

Hát igen, nem pótolja az igazit, de olyan jó volt kicsit nosztalgiázni :-)

Meg elmerengtem, h ki lehetett olyan pihent, h megcsinál egy ilyet?

 

Hogy érzed magad így, vizsga után? :-)

 

Én meg lesem a felhőket, h egy hét alatt eltűnnek-e... Vasárnap megyünk a Balcsira, jövő pénteken meg Horvátországba, ne kelljen má téli kabátot vinni... :-(

Előzmény: Jablko (35)
Jablko Creative Commons License 2005.06.09 0 0 35
Élőben azért jobb. A manic mode szupi. :)))
Előzmény: Törölt nick (34)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.09 0 0 34

Na, ide nézzetek, békepipások, mit kaptam ma:

http://mariemarie0000.free.fr/fichiers/images/pop.swf

 

Van itt rajtam kívül, aki elég öreg ahhoz, h ilyen játékokra emlékezzen? Mindenesetre, aki még ideges, mikor vega témát olvas, annak jót tehet :-)

Törölt nick Creative Commons License 2005.06.09 0 0 33
Én már Adeptnek is nyújtottam a békepipát,
Irtam is rá szépet és pozitivat, remélem még olvastad törlés előtt...
Előzmény: petike23 (32)
petike23 Creative Commons License 2005.06.09 0 0 32

Napsütéses jó reggelt mindenkinek! :)

 

"Mondjuk a téma jellegéből adódóan inkább a proésvs topikra gondoltam,"

 

Nekem mind1, átmehetünk oda is..

 

"De lehet-e ilyen valaha? Talán. Ha mindkét klub kéri és igéretet tesz, hogy érett emberek módjára viselkednek."

 

Szerintem a politikai helyzet még nem érett meg rá. :) Kell egy kis idő.

"Te is tudod, hogy a mindenevőknél is sokszor van vashiány."

 

Igen, a vashiány nagyon gyakori (népesség ~25%). De ha megvonjuk magunktól a fő vasforrásokat (hús, máj, tojás), akkor még gyakoribbá válik, és a megjelenési formája is súlyosabb lesz.

 

Ezért kell vegaként fokozottan odafigyelni erre.

 

"Nem tudom ki van itt állatvédelmi okokból. "

 

Pedig ez egy gyakori érv. :)

Néha már kellemetlen is összetörni valakinek az önringató világképét.. pl. volt, aki nagy lelkesen hozzáfogott (volna) egy vízzel hajtott autó építéséhez, és megmondom neki, hogy miért nem fog működni.. aztán persze rájött ő is.

 

"Mondjuk szeretném azt hinni, hogy ha vegetáriánus lenne mindenki, akkor sokkal kevesebb pusztítás lenne a világban, még akkor is, ha bőrcipőt hordana."

 

Szerintem nem így van.

Ugyanígy megmaradna az üvegházhatás (vagy talán még többet is kellene szállítani a húshoz képest kisebb tápértékű (ezért ekvivalensen nagyobb tömegű) névényi termékeket).

ugyanigy megmaradna a vegyipar (vagy talán még több növényvédőszert kellene gyártani, hisz azt mindannyian tudjuk, hogy a jelenlegi termőterület nem elég a népesség fenntartásához műtrágyák és növényvédőszerek nélkül).

 

Ha egycsapásra mindenki vega lenne, az nagy zavarokat okozna, de jobb semmiképpen sem lenne (a Föld szempontjából..)

 

"Köszi a normál hangnemet és (remélem) a sértődés nélküli kommunikációt."

 

A hangnem defaultból normál, sértődésre meg nincs okom. :)

Én már Adeptnek is nyújtottam a békepipát, de aztán a modik (azt is) törölték. :)

"te írsz "23 little indians" néven is?"

 

Nem.

Szerintem Xanaxx.. :)

 

Szia: Peti

Előzmény: Thulya (30)
themuse Creative Commons License 2005.06.09 0 0 31
Bár néha elveszítem a fonalat, beismerem, de: "23 little indians" nem ex-xanaxx? Esküdni mertem volna...
Thulya Creative Commons License 2005.06.08 0 0 30
Szóval.

(Mondjuk a téma jellegéből adódóan inkább a proésvs topikra gondoltam, mint folytatós helyre.)

"Igazándiból sajnálom, hogy eddig fajultak a dolgok."

Ezt jó olvasni. Nem hiszem, hogy bárki örült az egésznek.

"Szerintem a nyilt vega fórum lenne a legjobb, "vega konyha", "vega-vita", "vegaság és alternatív életszemlélet" topicokkal."

Nem rossz. De lehet-e ilyen valaha? Talán. Ha mindkét klub kéri és igéretet tesz, hogy érett emberek módjára viselkednek.

"Arra jutottunk, hogy a lakto-ovo vegaságnál nem probléma, a tej/tojás nélküli táplálkozásnál gondot okozhat, és termékeny korban lévő nőknél csaknem biztosan vashiányt okoz."

Te is tudod, hogy a mindenevőknél is sokszor van vashiány. A tudatosság és az odafigyelés az, ami nagyon sokat számít, az tény, hogy a vegánoknak sokkal jobban oda kell figyelniük. De azt hiszem ezt általában önként felvállalják, mikor ezt az életmódot választják. Kivételek persze mindig vannak.

"Az éremnek két oldala van. :) Azt ugy látod, hogy nincs "ellenkezésem" a vegákkal (tudod, Vik, és Kyu is az), de azzal igen, ha a "gyógyszergyárak összeesküvésére", mazdaznanra, stb.-re hivatkozva söpörtök le érveket és tényeket."

Az éremnek van egy széle is (na jó, palást)... ;-)

Nem tudom mennyire hihetetlen, de eléggé meg tudom érteni az álláspontod, érvelésed. (Azért valahol rajtam is hagyott nyomott a műegyetem.) De kizárni sem zárom ki ezeket az érveket, mivel magam nem látom át minden részletébe menően az egészet. Nem zárom ki, hogy lehet igazság (akár nagymértékű) abban amit írnak. Mivel erről valószínű nem fogok egyhamar 100% bizonyossággal meggyőződni, marad a nem eldobott, de nem is beépített kategóriában.

"ringathatjuk magunkat abban a hitben, hogy az állatokat védjük (ha közben azért bőrkabátban járunk)"

Nem tudom ki van itt állatvédelmi okokból. Mondjuk szeretném azt hinni, hogy ha vegetáriánus lenne mindenki, akkor sokkal kevesebb pusztítás lenne a világban, még akkor is, ha bőrcipőt hordana.

Köszi a normál hangnemet és (remélem) a sértődés nélküli kommunikációt.

Ha nem zavar, egyet még megkérdeznék: van-e alapja annak (amire gondoltunk eleinte páran), hogy te írsz "23 little indians" néven is?

Üdv,
Thulya
Előzmény: petike23 (22)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.08 0 0 29
"csak engem hagyjatok ki belőle"
Ezt akkor én hadd kérjem, főleg egy olyan topicban ahol nem tudok reagálni...
Előzmény: sin x (28)
sin x Creative Commons License 2005.06.08 0 0 28
Adept a topikját zároltatni akarta, ellenben mi azért kérjük saját topikjainkat, hogy nagyobb nyilvánosságot kaphassanak, többen írhassanak bele.
A lepisszegés ennek szólt, nem a "szerzői jogoknak".

Kiváncsi vagyok, ez a topik meddig fog élni, erre tényleg lehetne fogadásokat kötni.
Én a magam részéről nem óhajtok résztvenni benne. Nem azért "lettünk szétültetve", hogy most itt csatázzunk tovább. (Ezt szeretném címezni a Nyílt osztályosoknak is, én ígéretet tettem Wágnernek a mi nevünkben, ne hozzatok xar helyzetbe.)
Én tényleg örülök, hogy saját klubunk van, ahol nem kell olyanokba ütköznöm, akiket szeretnék elkerülni. Nem értem, ti miért nem így vagytok ezzel, miért nem bírtok saját klubotokon belül maradni? Nem élet az élet csatározás nélkül? Muszáj az állati asztráltól valahol megszabadulni? Tőlem... csak engem hagyjatok ki belőle, meg a klubunkat, ne üzengessetek, ne sírjatok napokig hülyeségek miatt, ne rinyáljatok a modiknak folyamatosan, és ne offoljátok szét a mi jelentkezéses topikunkat.
Részemről ennyi voltam, több mondanivalóm nincs számotokra.
Előzmény: Thulya (26)
Thulya Creative Commons License 2005.06.08 0 0 27
Szia Peti!

Csak késő du vagy este fogok válaszolni, mert ez most hosszabb lenne.

Üdv,
Thulya
Előzmény: petike23 (22)
Thulya Creative Commons License 2005.06.08 0 0 26
kyu!

Csak egyre hívnám fel a figyelmed: ahogy Adeptet lepisszegtétek, hogy a Vegetáriánus vagyok? nem a sajátja, úgy a Receptklub sem a tiéd. A Mehet gomb lenyomásával lemondtál minden jogodról, minden az Indexé.

És hogy te is megértsd: a kérdésem a moderátor döntéséről szólt, azt kérdezte, hogy mi is a processzus ilyen ügyben. Esetleg rávilágít, hogy netán több oldala lehet a dolognak és néha a másik felet is meg lehet kérdezni.

Üdv,
Thulya
Jablko Creative Commons License 2005.06.08 0 0 25

Ezt már régen írtam, de nem igazán figyeltetek. Ebből is látszik, hogy mennyire nem alkalmas a fórum a kommunikációra.

 

Megdobsz egy levéllel, hogy aztán vissza tudjak irni?

Nekem szerdán lenne jó, 12 után bármikor.

Előzmény: petike23 (24)
petike23 Creative Commons License 2005.06.08 0 0 24

"Nem olyan biztos az. :) Nekem nincs vashiányom, női funkciók rendben. "

 

Rendbejöttek ? :)

 

Ennek örülök. Tényleg.

 

"Most már érik egy deszvizes út, teázás, stb. Jövő hét közepe felé? "

 

Én vagyok, de majd előtte pontosítsunk !

 

Szia: peti

Előzmény: Jablko (23)
Jablko Creative Commons License 2005.06.08 0 0 23

Arra jutottunk, hogy a lakto-ovo vegaságnál nem probléma, a tej/tojás nélküli táplálkozásnál gondot okozhat, és termékeny korban lévő nőknél csaknem biztosan vashiányt okoz. (aminek az első jele a menstruáció rendszertelenné válása, majd elmaradása.)

 

Nem olyan biztos az. :) Nekem nincs vashiányom, női funkciók rendben. (pedig én nem eszem tojást/tejet)

 

Most már érik egy deszvizes út, teázás, stb. Jövő hét közepe felé?

 

Üdv, Anna

Előzmény: petike23 (22)
petike23 Creative Commons License 2005.06.08 0 0 22

Szia Thulya !


"Tagság ügyben te is tudod, hogy grémium dönt, nem én saccolom meg."

 

Tudom.

Igazándiból sajnálom, hogy eddig fajultak a dolgok. Abban az értelemben én is vegának tartom magam, hogy eszem vega kajákat (csak amellett húst is :), úgyhogy át tudom érezni, mennyire nem jó a megosztottság.

 

Szerintem a nyilt vega fórum lenne a legjobb, "vega konyha", "vega-vita", "vegaság és alternatív életszemlélet" topicokkal.

"A kérdéseid hasznosak, hisz tudatosítanak, hogy nagyon fontos odafigyelni jó néhány dologra, bár egy csomóról volt téma többször, vas ügyben ha jól emlékszem pasával futottál is egy kört. "

 

Aha.

Arra jutottunk, hogy a lakto-ovo vegaságnál nem probléma, a tej/tojás nélküli táplálkozásnál gondot okozhat, és termékeny korban lévő nőknél csaknem biztosan vashiányt okoz. (aminek az első jele a menstruáció rendszertelenné válása, majd elmaradása.)

 

"Ha tényleg a tudásod szeretnéd megosztani és nem csak az ellenkezést, "

 

Az éremnek két oldala van. :) Azt ugy látod, hogy nincs "ellenkezésem" a vegákkal (tudod, Vik, és Kyu is az), de azzal igen, ha a "gyógyszergyárak összeesküvésére", mazdaznanra, stb.-re hivatkozva söpörtök le érveket és tényeket.

 

Én úgy érzem, hogy néha tulságosan rányitottam néhány betájolt vega szemét a valóságra: ringathatjuk magunkat abban a hitben, hogy az állatokat védjük (ha közben azért bőrkabátban járunk), és hogy milyen jót teszünk az egészségünknek (ha az AAS kiakad a gyümölcsben lévő nehézfémtől, a HPLC a növényvédőszertől, a spektrofotométer a műtrágyától :)

 

"Ez persze a grémium döntése, a te megírt tagságszemléleted szimpatikus, de azt hiszem valahol te is tudod, hogy milyen bonyolult út vezetett ahhoz, hogy külön klub alakult, megadott feltételekkel, az eredetileg mindenkinek jó nyílt topik helyett. "

 

Sajnálatos, hogy így alakult.

De -ahogy írtad- itt egyik oldal sem maradt szűz (csak én maradtam ikrek.. ;-))

 

Szia: Peti

Törölt nick Creative Commons License 2005.06.08 0 0 21
Írj ide!!:

Fórum » Életmód » Életmód klubcsoport » Életmód-Klubok: jelentkezések, döntések »
Vegetáriánus tagfelvétel

Előzmény: doyen62 (20)
doyen62 Creative Commons License 2005.06.07 0 0 20

hogyan lehet valaki klub-tag?

 

Előzmény: Vik 23 (4)
Jablko Creative Commons License 2005.06.07 0 0 19
Érzek valami ilyesfélét. :)
Előzmény: Törölt nick (18)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.07 0 0 18
Lehet, h nem is fog :-)
Előzmény: Jablko (17)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!