Keresés

Részletes keresés

Atomcsapássy Edömér Creative Commons License 2022.09.20 -1 0 2792

Az komoly, hogy a Youtube szpotter videók szerint a temetésre két hajtóműves géppel érkezett a japán császár?

Utas2 Creative Commons License 2014.10.01 0 0 2791

Üdv TLL barátságos kis repteréröl. Az imént beköszönt egy áthúzás erejéig egy Gripen páros. Klassz kis reptér ez, mondjuk viszont nem igazán olcsó...

GYA Creative Commons License 2012.08.17 0 0 2790
Előzmény: Skog (2789)
Skog Creative Commons License 2012.08.14 0 0 2789

Tisztelettel kérdezném:

Hol lehet utánanézni, hogy az ember mennyit repült, távolságban, kilométerben nézve?

Egy adott repülőtér milyen messze van a másiktól?

Hogyan számítják ezt egyáltalán, ha utas az ember?

 

Köszi.

a legelő grészkellije Creative Commons License 2011.06.28 0 0 2788

Ad Liszt Ferenc2: 

 

- Játszana valamit Bach-tól?
- Hogyne, melyiktől?
- Hogyhogy melyiktől?
- Háth Johan Sebastiantól, vagy Hans Offentől?

VerszivO Creative Commons License 2011.06.20 0 0 2787

A kedves vezeto mar sok mindent mondott, es annak ellenkezojet is!

Ezert en nem aggodom. Lehet, hogy kicsit maceras lesz (lasd Strasbourg), de a manyup maradok jarnak jol..

Szerintem:))

Előzmény: lesaux (2786)
lesaux Creative Commons License 2011.06.19 0 0 2786

Na igen, én is maradtam a seggemen, de nyugodt azért nem vagyok. A kedves vezető ugyanis azt mondja, hogy most már nem járulékot fizetek, hanem adót. Amiért cserébe nem kötelesek szolgáltatni.

Előzmény: VerszivO (2785)
VerszivO Creative Commons License 2011.06.19 0 0 2785

Pontosan ez az egyik nagy atveres!

Juzerre raijeszteni, majd juzer szepen marad a seggen!

Olyan nincs, - megha azt is gondolja a kedves vezeto - hogy fizetsz jarulekot, es erte nem kapsz majd nyugdijat!

Az AB elobb-utobb talan lepni mer ez ugyben, ha meg nem, ott van Strasbourg...

Előzmény: viricsi (2782)
Axum Creative Commons License 2011.06.15 0 0 2784

Én így kalkuláltam :

 

Állami nyugdíj: X Ft

Magánnyugdíj: Y Ft

Az érzés, hogy nem engedek a zsarolásnak: megfizethetetlen.

 

:)

Előzmény: viricsi (2782)
Utas2 Creative Commons License 2011.06.13 0 0 2783

Ez a megnyilvánulás csak egy picit volt cinikus.

Előzmény: Axum (2779)
viricsi Creative Commons License 2011.06.13 0 0 2782

Azért hagytam lenyúlni, mert ha maradok, olyan hátrányokat tettek volna a nyakamba, hogy ihaj. Nézd már meg, hogy milyen "opciók" vártak arra, aki mégiscsak maradni akart volna.

Nekem még tizenöt évem van a nyugdíjig, ha addig csak fizetek, de nem kapok cserébe semmit, az szerinted jó bolt, koorekt ajánlat volt?

Előzmény: Axum (2779)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.13 0 0 2781

Jut eszembe: lehet, hogy tizenegynéhány év múlva már magasabb lesz a korhatár, így n+x éved van még. :)) Illetve: :S

 

Én meg talán meg sem érem a majdani korhatárt (addigra 80 év lesz, tutira :)) )...

Előzmény: viricsi (2778)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.13 0 0 2780

A nagybátyám és a nagynéném is maradtak manyup-ban, elég sokat odahordtak, és kábé pont félúton vannak a korhatárig. :)

Előzmény: Axum (2779)
Axum Creative Commons License 2011.06.13 0 0 2779

ha nem nyúlja le a mostani kormány.

 

Miért hagytad, hogy lenyúlja?

Csak nyilatkoznod kellett volna és megmaradt volna a legnagyobb megtakaritásod!

Előzmény: viricsi (2768)
viricsi Creative Commons License 2011.06.13 0 0 2778

Nagyon sokunknak nem 35, hanem tízegynéhány év van hátra a nyugdíjig. Ennek a nyugdíjnak emelték ki az egyik pillérét, mégpedig azt, amelyik a biztonságot jelentette. 

Előzmény: Törölt nick (2777)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.12 0 0 2777

Egyelőre nem tudjuk, 30-35 év (vagy akármennyi) múlva hogyan fogják az egyéni számlákat figyelembe venni.

 

Mindenesetre jó, hogy nem csak én látom okos dolognak az önkéntes pénztárazást. :)

 

Tuti, hogy mire oda jutnánk, gáz lenne a felosztó-kirovóval, bár az is teljesen nyilvánvaló, hogy ezzel kezdeni fognak valamit a kormányok a jövőben, akármilyen színűek is lesznek.

Előzmény: BJ (2775)
viricsi Creative Commons License 2011.06.12 0 0 2776

"...Ha meg addig megmurdelek, akkor a gyerekek kemény összegeket fognak örökölni..."

 

Hacsak ugyebár azt is le nem nyúlják, netán "elköltségelik", vagy elinflálják a manyup-nál, esetleg megadóztatják "pofátlan nyugdíjmegtakarítás" címén. :-)

 

Egyébként pedig tökéletesen ugyanúgy látjuk a helyzetet.

Előzmény: BJ (2775)
BJ Creative Commons License 2011.06.12 0 0 2775

az egyéni számla mögött egy gramm fedezet nem lesz - marad a felosztó kirovó rendszer, azaz ha az állam nem akar adósságot növelni, akkor a nyugdíj csak annyi lehet amennyit az aktívak befizetnek - mivel öregszik és csökken a népesség, ez egyre kevesebb lesz. Aztán az egyéni számlák egyenlege alapján eldöntik hogy az egyre kevesebből ki milyen arányban részesül

 

ezzel szemben az önkéntes és a manyupnál amennyi pénz van a számlán, abból csinálnak egy életjáradékot, és annyi lesz a nyugdíjad. Ha sokat gyűjtöttél össze akkor sok, függetlenül attól hogy éppen hány aktív mennyi járulékot fizet.

 

én arra játszom hogy 30-35 év alatt annyira leesik az aktívak száma hogy még a csak manyupból is talán több fog maradni mint az egyéni számlás rendszerben maradt volna. Ha meg addig megmurdelek, akkor a gyerekek kemény összegeket fognak örökölni - nem az akkori szabályok alapján megállapított járadékot.

Előzmény: Törölt nick (2772)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.12 0 0 2774

Ilyenünk van eltéve. :) Persze akkoriban ez inkább: :(

Nagyanyám szokta mesélni, hogy megkapták a fizetést reggel, estére sz.rt sem ért az sem... :S

 

Ezzel mind egyetértek... csak ami kötelező, az nem ön-. Viszont igaz: ahol nyakló nélkül vette fel a sok állampógár a devizahitelt, ott nem sok jelentése van az ön-nek... :(

Előzmény: viricsi (2773)
viricsi Creative Commons License 2011.06.12 0 0 2773

Nyomatékosítom: Nem lesz fedezet a számla mögött, mert elköltik. Egy ország nem attól gazdag, hogy tud sok pénzt, részvényt, kötvényt nyomtatni, hanem attól, hogy van mögötte valós fedezet.

Ellenkező esetben ez lesz az eredmény:

 

Meggyőződésem, hogy csakis a kötelező levonású megtakarítás jelenthet valódi öngondoskodást, ugyanis az emberek igen jelentős része nem képes további önkéntes megtakarításokat vállalni.

Előzmény: Törölt nick (2772)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.12 0 0 2772

Örökölhető lesz az egyéni számlád ezentúl is.

 

Az, hogy lesz egyéni számla, azt is jelenti, hogy van mögötte pénz. Bár valóban nem olyan konkrét, mint a manyup-ok esetében, de mégis. Az akármilyen bankban sem a te saját pénzed van a folyószámládon, ugye. :)

 

Nem értem, mi a bajod az önkéntes nyugdíjpénztárakkal. :)

Eddig is voltak, ezután is lesznek (előbb is indultak, mint a manyup-ok), és semmivel sem rosszabbak, mint a manyup-ok. Ugyanolyan szigorú jogszabályi környezetben működnek, saját számla, hozam, tőkefedezet stb.

 

Ha szerinted ez takarékbetét, akkor a manyup is az (volt). :))

Előzmény: viricsi (2771)
viricsi Creative Commons License 2011.06.12 0 0 2771

A magántulajdonod használatát számtalan egyébb esetben is korlátozzák, miért lenne ez másképp a nyugdíjmegtakarítások esetében

"...A magánpillérből az államiba visszatérők egyéni számlát kapnak, ugye, tehát ez az elem nem sérül..."

Ez, ha nagyon finomam fogalmazok a legnagyobb tévedésed.

Ugyanis: Kapsz ugyan egy számlát, de mire lesz jó? Fedezet ugyebár nincs mögötte, hiszen a pénzt nem befektetik, hogy fialjon nekem, hanem iziben el fogják költeni. Másrészt pedig semmit nem igér a pénzemért cserébe, azon kívül, hogy lesz egy számlám. Nem mondja, hogy az erre felírt pénzt (merthogy csak írás van róla, fedezete nincs) rám fogják költeni, megörökölheti a gyermekem, sőt még azt sem igéri, hogy elkapar majd ebből ha jobblétre szenderülök. A magánnyugdíjpénztárakban valós fedezet volt a kifizetésekre, ezt az általunk befizetett és a pénztárak által befektetett, gyarapított tőkét rabolták el tőlünk és cserébe csak felírja, hogy ennyit elvitt.

 

"...Viszont ott van még az önkéntes pénztári pillér, ami megmaradt. Az az igazi öngondoskodás, mert annyit fizetsz be, amennyit bírsz/akarsz, hitelt felvehetsz rá, stb. Például..."

 

Ez is egy hmm... tévedés. Ezt mifelénk takarékbetétnek hívják és nem nyugdíjpénztárnak.

 

Előzmény: Törölt nick (2770)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.12 0 0 2770

Az én általam megbízott cég gyűjtötte, az általam meghatározott portfólióba forgatta, nekem küldte az egyenleget

 

Ez mind igaz, de nem ettől magántulajdon valami.

 

Előzetesen, ahogy már írtam, egyetértek a húzás ízléstelenségével és felháborítás-faktorával.

 

De ne feledjük, hogy nem működött valódi magántulajdonként, bár az AB is hozott ilyen témájú határozatot. Nem férhettél hozzá szabadon, csomó jogszabály körülírta az egész rendszert, fix összeggel gyarapodott havonta, nem akármennyivel, hanem jogszabályban meghatározott százalékot vonva a béredből (max. a munkáltató lehetett kegyes néhány plusz forinttal, de nem te!), a három portfólió is kötöttség, nem te határozhattad meg, hogy miből mennyit vegyenek stb.

 

Magántulajdon és mégsem az. :)

 

A magánpillérből az államiba visszatérők egyéni számlát kapnak, ugye, tehát ez az elem nem sérül.

 

Ami baromi ízléstelen volt, az a hazugságáradat, amivel indokolták a megszüntetést (eltőzsdézték, veszteséges, no meg az "aki nem lép vissza, nem lesz jogosult" - na menjenek a rákba, hogy finoman szóljak).

 

 

Viszont ott van még az önkéntes pénztári pillér, ami megmaradt. Az az igazi öngondoskodás, mert annyit fizetsz be, amennyit bírsz/akarsz, hitelt felvehetsz rá, stb. Például.

 

 

Az meg, hogy az EU ingerküszöbét mi éri el, és mi nem, előttem teljesen rejtélyes. :))

 

Előzmény: viricsi (2768)
BJ Creative Commons License 2011.06.12 0 0 2769

igazad van, sajnos

 

én diverzifikáltam a feleségemmel - ő visszament, én maradtam :-)

 

aztán valamelyikünknek csak lesz annyi nyugdíja amiből kitelik évi 2 hét Mallorca :-)

Előzmény: viricsi (2768)
viricsi Creative Commons License 2011.06.12 0 0 2768

"...sosem volt valódi magántulajdon, ugye..."

De bizony, hogy az volt!

Az én általam megbízott cég gyűjtötte, az általam meghatározott portfólióba forgatta, nekem küldte az egyenleget, és nekem, vagy az örököseimnek fizetett volna, ha nem nyúlja le a mostani kormány.

Pontosan ez lett volna az a pillér, amire bizton számíthattam volna, hiszen már jó előre jelezték, hogy nem lesz aki a folyó befizetésekből eltartson. (mármint ha megérem a megemelt 65 éves nyugdíjkorhatárt)

Ezzel a megoldással megteremtették az öngondoskodás lehetőségét, tehát azt, hogy a befizetett járulékaim egy része ne a folyó kifizetésekre, hanem a tényleges befizető hasznára váljon. "Mindössze" ezt vették el néhány millió adófizetőtől, miközben tagjai vagyunk az EU-nak, ami állítólag nem a banánköztársaságokat tömöríti.

eyeore80 Creative Commons License 2010.01.28 0 0 2767

Publikusá tettem az emailt. Bocs,hogy csak most vettem észre amit írtál. Hátha röfike is észreveszi :)

Előzmény: wilard (2762)
P.ISTI Creative Commons License 2010.01.01 0 0 2766
BÚÉK!
Előzmény: viricsi (2765)
viricsi Creative Commons License 2010.01.01 0 0 2765

Úgy legyen. Boldog új évet!  :-)

Előzmény: Utas2 (2764)
Utas2 Creative Commons License 2009.12.31 0 0 2764
Békés és Boldog Új Évet Kívánok (=BÚÉK) a topiktársaknak. Hamarosan indul egy újabb eszetndő, remélhetőleg minél több repülős élménnyel, beszámolóval.
P.ISTI Creative Commons License 2009.12.27 0 0 2763
Én is kellemes ünnepeket kívánok!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!