Keresés

Részletes keresés

QnAdam Creative Commons License 2007.01.19 0 0 335
nekem van egy 44m-em, ha érdekel, tudok mutatni vele mintaképet. működik digiten, lágy nagyon :) portréra jó, az árát mindenképp megérte :)
Előzmény: gabor01 (333)
iha Creative Commons License 2007.01.19 0 0 334
Sziasztok,
Mindig keresem a Jupiter-9 85/2 obit. Hátha valaki akar szabadulni :), kérem írjon!
Üdv:
iha
gabor01 Creative Commons License 2007.01.19 0 0 333

Elmagyarázná valaki, hogy mi a minőségi különbség a többféle Helios-44 között?

A Sós-nál van kétféle: 44-2 és M44. azon kívül, hogy az egyik beugróblendés.

Továbbá digi vázon mennyire jók ezek?

10d-t Creative Commons License 2007.01.18 0 0 332
Sziasztok!

minoltara (dynax 7D) keresek M42 atalakitot, holnap pesten tudnam atvenni, jo aron keresek, illetve jo lenne ha végtelen is müködne vele....
köszönettel!!! ajanlatokat emailben: mateka1 kukac gmail.com
gye Creative Commons License 2007.01.18 0 0 331

Sziasztok!

 

eladó: M42 menetes Vivitar Telephoto 400/6.3 11.000,-HUF 

 

e-mail: publikus

kipróbálni: Budaörs és szűk körnéke.

 

üdvagyé:)

DuraAce Creative Commons License 2007.01.18 0 0 330

 

Én szívesen megvásárolnám, de nem vagyok otthon az ebay-ben. Lehet ebben segítséget kapni?

Előzmény: vulpes (324)
bmwr12 Creative Commons License 2007.01.17 0 0 329

Ha lenne Exakta obid cserélhetnénk.

M42-es 3,5/135-ös Sonnar bevonatost, nagylátóra Exaktához.

Előzmény: 10d-t (326)
deko-terv Creative Commons License 2007.01.17 0 0 328
Mea culpa, "állapotú"
Előzmény: deko-terv (327)
deko-terv Creative Commons License 2007.01.17 0 0 327
Megvételre keresek jó állaputú MC Sonnar 300/4 obit, (30-9649637)
10d-t Creative Commons License 2007.01.17 0 0 326
Tisztelt Forumosok!
megvételre keresek Carl Zeiss Sonnar MC 135/3,5 objektivet, ajanlatokat emailben varom: mateka1 kukac gmail.com
norby Creative Commons License 2007.01.16 0 0 325
Ez jó, pont most akartam megkérdezni, hogy miért nem látni 80-100 közti obikat. Kellene valami az 50 és a 135 közé, de én a párezer forintos kategóriára gondoltam.
Előzmény: vulpes (324)
vulpes Creative Commons License 2007.01.16 0 0 324
Vagy erre: http://cgi.ebay.at/Pentax-Super-Multi-Coated-Macro-Takumar-100-F4-set-M42_W0QQitemZ290071483421QQihZ019QQcategoryZ707QQrdZ1QQcmdZViewItem

<Egész jól eltársalgok itt magammal...>
vulpes Creative Commons License 2007.01.16 0 0 323
Aki makróobit szeretne, az vágjon rá erre: http://cgi.ebay.at/New-old-stock-boxed-Vivitar-90mm-2-8macro-lens-M42-EOS_W0QQitemZ250072180720QQihZ015QQcategoryZ30070QQrdZ1QQcmdZViewItem

<Opera nem szereti a link-beszúrást...>
vulpes Creative Commons License 2007.01.11 0 0 322
Ahogy olvastam a neten, a 20/2.8 Flektogon minősége elég hullámzó, egyes példányok között elég nagy eltérések lehetnek.
Előzmény: klep (320)
vulpes Creative Commons License 2007.01.11 0 0 321
Nem, nem maradt otthon a térkép, a túraútvonal vezetett egyenesen felfelé, a teljesítménytúráknak meg szabott az útvonala, nem ildomos letérni róla, főleg nem rövidíteni. Jónak jó volt, csak a nyelvünk lógott földig. :-)
Előzmény: QnAdam (319)
klep Creative Commons License 2007.01.11 0 0 320
Nekem volt egy rövid ideid Flektogon 20/F2,8-as obim, amit digit vázon használtam. Közgyűrűkkel makrózni jó obi, amúgy általános használatra saját tapasztalatom szerint a kitobi sokkal jobb képet ad. Pár hónapja alkalmamo volt kipróbálni egy másik példányt is, az is nagyon gyatra képet adott...
Előzmény: isiko (305)
QnAdam Creative Commons License 2007.01.11 0 0 319
a térkép meg gondolom otthonmaradt :D
jóvolt? :)
Előzmény: vulpes (318)
vulpes Creative Commons License 2007.01.11 0 0 318
A Naszály számomra emlékezetes, mert pár éve egy túrán egy nap kétszer másztuk meg, ráadásul elsőre toronyiránt. Azután toronyiránt le... ;-)
Előzmény: QnAdam (317)
QnAdam Creative Commons License 2007.01.11 0 0 317
az előtérben káposztás2, mögötte dunakeszi, a háttérben a naszály. békásmegyer nem nyert :)
papugaja Creative Commons License 2007.01.11 0 0 316
Vagy Káposztás.
Előzmény: bmwr12 (315)
bmwr12 Creative Commons License 2007.01.11 0 0 315
Vagy Békásmegyer.
Előzmény: vulpes (313)
bmwr12 Creative Commons License 2007.01.11 0 0 314
Szvsz igen, Vác.
Előzmény: vulpes (313)
vulpes Creative Commons License 2007.01.11 0 0 313
Hmmm... Az a Naszály ott a háttérben?
Előzmény: QnAdam (312)
QnAdam Creative Commons License 2007.01.10 0 0 312
tlight, akki2c, ha lesz türelmem kipróbálom :) lehet hogy ezért ilyen rossz a helios képe f2nél?
ilyen (f2, 1/4000s, iso200)
tlight Creative Commons License 2007.01.10 0 0 311
PENTACON 5,6/500
Volt nálam egy darabig, fotóztam (kinlódtam) vele ;) Komoly felkészülés kell egy jó kép készírtéséhez. A tele érzést kipróbálni nem javaolnám megszállotaknak meg mindegy... Iszonyat súly, nyilván nagyon komoly álvány kell alá, tükörfelcsapás stb... Lesből nagyvad, madarazni (beszállóágra élesítve;) használható.

FLEKTOGON 2,8/20
Nagyon jó obi. f5,6 rekeszve olyan mint a beretva. Végtelenre állítva lehet vele panorámázni.
Előzmény: isiko (305)
tlight Creative Commons License 2007.01.10 0 0 309
Megnézed a KIT obi hátsó lencse méretét és hasonló méretű lyukat vágsz egy fekete kartonba, ezt beügyeskeded valami meggájver megoldással az az obi mögé.
A dolog lényege az, hogy a teljes méretet rajzoló objektívek akkorát világítanak, hogy a CMOS v. CCD körül is mindent bevilágítanak így keletkezik sok-sok olyan tükröződés amire semmi szükség. (nyilván a visszaverődés is kissebb lyukon megy vissza az obiba ;-)
Előzmény: QnAdam (308)
QnAdam Creative Commons License 2007.01.10 0 0 308
erről a maszkolásról mondj valamit :)
Előzmény: Törölt nick (307)
bmwr12 Creative Commons License 2007.01.10 0 0 306
Ugyan ez a topik, akki2c hozzászólásai a 141-es sorszámtól. Eléggé kimerítő.
Előzmény: isiko (305)
isiko Creative Commons License 2007.01.10 0 0 305

üdv. 

tapasztalatokra alapuló infókat kérnék a  : FLEKTOGON 2,8/20-ról.

 

Aki már ismeri, több-mindenkitől várnék véleményt. rajzolat-élesség-vignett-kromatik..- mely rekesztől......., stb. mitől jobb v. rosszabb pl.

 

Azt tom hogy nehéz, de azért közelse PENTACON 5,6/500 ugye. Az egyébként milyen ha vki ismeri kézből aztis.?

 

nem digihez elsősorban, bár nemtom azzal micsinálhat a 2,8/30-on kívül /fényerő/  ............   jobb lehet-e mint egy kittobi?    egyáltalán az APS-es digikre ha 24x36 obit raksz miért nem olyan hajdejó? Legalábbis én úgy tapasztaltam.

 

köszelőre nekimélj    üdv:isiko

Előzmény: Pémén (274)
Pémén Creative Commons License 2007.01.10 0 0 304
A Helios F=4-5,6-ig, igaza van Százbolhának, nagyon lágy. A szélek meg mindig rosszabb, mint a közepe. De ha durván rossz, próbálj ki egy másik darabot. Én nem tapasztaltam ilyet.
Előzmény: QnAdam (299)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!