Keresés

Részletes keresés

vulpes Creative Commons License 2007.01.11 0 0 321
Nem, nem maradt otthon a térkép, a túraútvonal vezetett egyenesen felfelé, a teljesítménytúráknak meg szabott az útvonala, nem ildomos letérni róla, főleg nem rövidíteni. Jónak jó volt, csak a nyelvünk lógott földig. :-)
Előzmény: QnAdam (319)
klep Creative Commons License 2007.01.11 0 0 320
Nekem volt egy rövid ideid Flektogon 20/F2,8-as obim, amit digit vázon használtam. Közgyűrűkkel makrózni jó obi, amúgy általános használatra saját tapasztalatom szerint a kitobi sokkal jobb képet ad. Pár hónapja alkalmamo volt kipróbálni egy másik példányt is, az is nagyon gyatra képet adott...
Előzmény: isiko (305)
QnAdam Creative Commons License 2007.01.11 0 0 319
a térkép meg gondolom otthonmaradt :D
jóvolt? :)
Előzmény: vulpes (318)
vulpes Creative Commons License 2007.01.11 0 0 318
A Naszály számomra emlékezetes, mert pár éve egy túrán egy nap kétszer másztuk meg, ráadásul elsőre toronyiránt. Azután toronyiránt le... ;-)
Előzmény: QnAdam (317)
QnAdam Creative Commons License 2007.01.11 0 0 317
az előtérben káposztás2, mögötte dunakeszi, a háttérben a naszály. békásmegyer nem nyert :)
papugaja Creative Commons License 2007.01.11 0 0 316
Vagy Káposztás.
Előzmény: bmwr12 (315)
bmwr12 Creative Commons License 2007.01.11 0 0 315
Vagy Békásmegyer.
Előzmény: vulpes (313)
bmwr12 Creative Commons License 2007.01.11 0 0 314
Szvsz igen, Vác.
Előzmény: vulpes (313)
vulpes Creative Commons License 2007.01.11 0 0 313
Hmmm... Az a Naszály ott a háttérben?
Előzmény: QnAdam (312)
QnAdam Creative Commons License 2007.01.10 0 0 312
tlight, akki2c, ha lesz türelmem kipróbálom :) lehet hogy ezért ilyen rossz a helios képe f2nél?
ilyen (f2, 1/4000s, iso200)
tlight Creative Commons License 2007.01.10 0 0 311
PENTACON 5,6/500
Volt nálam egy darabig, fotóztam (kinlódtam) vele ;) Komoly felkészülés kell egy jó kép készírtéséhez. A tele érzést kipróbálni nem javaolnám megszállotaknak meg mindegy... Iszonyat súly, nyilván nagyon komoly álvány kell alá, tükörfelcsapás stb... Lesből nagyvad, madarazni (beszállóágra élesítve;) használható.

FLEKTOGON 2,8/20
Nagyon jó obi. f5,6 rekeszve olyan mint a beretva. Végtelenre állítva lehet vele panorámázni.
Előzmény: isiko (305)
tlight Creative Commons License 2007.01.10 0 0 309
Megnézed a KIT obi hátsó lencse méretét és hasonló méretű lyukat vágsz egy fekete kartonba, ezt beügyeskeded valami meggájver megoldással az az obi mögé.
A dolog lényege az, hogy a teljes méretet rajzoló objektívek akkorát világítanak, hogy a CMOS v. CCD körül is mindent bevilágítanak így keletkezik sok-sok olyan tükröződés amire semmi szükség. (nyilván a visszaverődés is kissebb lyukon megy vissza az obiba ;-)
Előzmény: QnAdam (308)
QnAdam Creative Commons License 2007.01.10 0 0 308
erről a maszkolásról mondj valamit :)
Előzmény: Törölt nick (307)
bmwr12 Creative Commons License 2007.01.10 0 0 306
Ugyan ez a topik, akki2c hozzászólásai a 141-es sorszámtól. Eléggé kimerítő.
Előzmény: isiko (305)
isiko Creative Commons License 2007.01.10 0 0 305

üdv. 

tapasztalatokra alapuló infókat kérnék a  : FLEKTOGON 2,8/20-ról.

 

Aki már ismeri, több-mindenkitől várnék véleményt. rajzolat-élesség-vignett-kromatik..- mely rekesztől......., stb. mitől jobb v. rosszabb pl.

 

Azt tom hogy nehéz, de azért közelse PENTACON 5,6/500 ugye. Az egyébként milyen ha vki ismeri kézből aztis.?

 

nem digihez elsősorban, bár nemtom azzal micsinálhat a 2,8/30-on kívül /fényerő/  ............   jobb lehet-e mint egy kittobi?    egyáltalán az APS-es digikre ha 24x36 obit raksz miért nem olyan hajdejó? Legalábbis én úgy tapasztaltam.

 

köszelőre nekimélj    üdv:isiko

Előzmény: Pémén (274)
Pémén Creative Commons License 2007.01.10 0 0 304
A Helios F=4-5,6-ig, igaza van Százbolhának, nagyon lágy. A szélek meg mindig rosszabb, mint a közepe. De ha durván rossz, próbálj ki egy másik darabot. Én nem tapasztaltam ilyet.
Előzmény: QnAdam (299)
Pémén Creative Commons License 2007.01.10 0 0 303
Rendben. Akkor majd júniusban!
Előzmény: bmwr12 (300)
vulpes Creative Commons License 2007.01.08 0 0 302
Megtörtént.
Előzmény: Százbolha (297)
zottya főnök Creative Commons License 2007.01.07 0 0 301
Szia !
Mennyiért adod a Canon EOS-hoz való M42-őt, és a 200 mm-es obit ?
Előzmény: fonail (278)
bmwr12 Creative Commons License 2007.01.07 0 0 300
Ha a 2,8/35-ösről van szó akkor érdekel. Stip-stop-smollpaszta!!!
Előzmény: Pémén (298)
QnAdam Creative Commons License 2007.01.06 0 0 299
a határidőt nem figyeltem, pedig a pancolar lehet hogy érdekelt volna. evvan.

hja, a helios. a mélységélesség (hiánya) nagyon tetszik, viszont nagyra nyílt rekesznél valami hihetetlenmód életlen a képek széle. ez ennyit tud, vagy csak nem szeret digit vázon lenni?
Előzmény: Pémén (294)
Pémén Creative Commons License 2007.01.06 0 0 298
Ok, de én nem a TE Pancolarodról írtam (az exa-bajonettes, és félreraktam neked)!

Az M42-esről, és tényleg nem bánom, hogy megmaradt. Bár van még kettő, de a jóból sohasem elég.

JUt eszembe, egy flektogon nagylátó (exához) nem érdekel? Mondjuk, majd júniusban, persze.
Előzmény: bmwr12 (295)
Százbolha Creative Commons License 2007.01.06 0 0 297

Nemrég vólt róla szó. A vásárlás is megtörtént valószinüleg.

 

ITT nézheted meg
Előzmény: Törölt nick (296)
bmwr12 Creative Commons License 2007.01.06 0 0 295
Amikor visszajössz a Pancolárra még mindíg vevő leszek.
Előzmény: Pémén (294)
Pémén Creative Commons License 2007.01.06 0 0 294

Minden kedves érdeklődőnek!

 

A hirdetett objektívek mától nem eladók (elutaztam). Egyébként a Lydith és a Pancolar kivételével mind elkelt. Hogy az utóbbi nem kellett senkinek, csodálom, de egyáltalán nem baj.

 

Köszönöm az érdeklődést és a vásárlást.

Százbolha Creative Commons License 2007.01.06 0 0 293

és hidd el f4-ig elég lágy is lesz.

Előzmény: QnAdam (280)
deko-terv Creative Commons License 2007.01.06 0 0 292

Megvételre keresek hibátlan, M42 Sonnar 200/2,8 objektívet

30-9649637

DuraAce Creative Commons License 2007.01.05 0 0 291
Pémén Creative Commons License 2007.01.03 0 0 290

Szombatig még eladó a maradék. A többi elkelt. Köszönöm az érdeklődést!

Zenitar 2,8/16mm 28 eft


Takumar 3,5/28 12 eft


Lydith 3,5/30 4 eft


Pancolar 1,8/50 (zebra, nem MC) 4 eft


Sonnar 4/135 (nem MC) 10 eft


Pentacon 4/300 24 eft

QnAdam Creative Commons License 2007.01.03 0 0 289
nem hiszem, hogy adják, úgyhogy eladó adapter jöhet ócsóé' :)
Előzmény: gabor01 (288)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!