Keresés

Részletes keresés

kaviat Creative Commons License 2006.12.27 0 0 261
több okból sem érdemes.

ahhoz elég drága, hogy megvedd hogy gyakorlatban rájöjj a tükörobik hibájára. ugyanis nagyon csúnya bokeh-jük van, minden életlen rész karikát fog rajzolni, mégpedig a smith /vagy makszutov/ - cassegrain rendszer középső kitakarása miatt /segédtükör/.
elvileg csak akkor nem zavaró ez a karikázás, ha minden egy síkban van, azaz amit fotózöl mindenütt éles tud lenni.

a dolog ott folytatódik, hogy strapabíró állvány kell alá, ami ráadású együtt a géppel, obival elég nehéz ha kirándúlni akarsz.

használni talán leginkább csillagászati célokra lehetne, de itt megint belefutunk az állvány kérdésbe, ugyanis sima azimutális állvánnyal max a holdat tudod majd fotózni, bármilyen halványabb égi objektum "elmászik" a túl nagy nagyitás és záridő miatt, tehát számolhatsz egy drágább equatoriális állvánnyal [+ óragéppel], plusz valami toldalék, amivel rá tudod tenni ezt az obit - ez akár 100 rugó is lehet.

végül az is lehet, hogy rá se tudod tenni a gépre, mert lehet hogy a vaku eleje útban van. ekkor jön az, hogy valami barlow-t, kétszerezőt csavarsz a gép és az obi közé, ami persze tovább ront a képminőségen, fényerőn.
Előzmény: BeeTm (254)
BeeTm Creative Commons License 2006.12.27 0 0 260
Sose volt még a kezemben tükörobi,amatör fotós vagyok,de érdekelnének az M42-es obik is.
Érdemes egyáltalán 4/3 Oly-ra M42-es teleobit tenni?
Nyilván lesznek kompromisszumok,csak az a kérdés,hogy képminöség terén mekkora....

Köszönöm a gyors választ!
Előzmény: Százbolha (257)
Százbolha Creative Commons License 2006.12.27 0 0 259

Gratulálok!

 

A jupiter 200/4 nekem is kedvencem volt!

Szinte karcol!

Előzmény: someoneelse28 (258)
someoneelse28 Creative Commons License 2006.12.27 0 0 258
Vettem m42 optikákat!

Helios 58/2.0
Jupiter 135/3.5
Jupiter 200/4.0

Gyönyörű rajzuk van.
Hihetetlen éles, részletgazdag képeket csináltam velük teljes rekesznyílásnál.

Egy kép a Heliossal, mindennemű PS nélkül, csak méreteztem.
Százbolha Creative Commons License 2006.12.27 0 0 257

Fotóztál már tükör objektívvel?

Tudod milyen módon életlenit?

Fotóztál már eqv 1000mm gyútávval?

Tudod milyen feltételekkel lehet élesnek vélhető képeket készíteni igy?

 

Az én véleményem:

Nem érdemes ilyen objektívet Oly-hoz használni, kivéve kezdő asztrofotó probálkozásokat.

Előzmény: BeeTm (256)
BeeTm Creative Commons License 2006.12.27 0 0 256
Bövebben? :)
Előzmény: Százbolha (255)
Százbolha Creative Commons License 2006.12.27 0 0 255
Nem.
Előzmény: BeeTm (254)
BeeTm Creative Commons License 2006.12.27 0 0 254
olyan távoli témát amit a Digital Zuiko 40-150-nel már nem tudom eléggé közel hozni.
Mintegy alternativát szeretnék a nagyon drága digit nagytelékkel szemben

Érdemes?
Előzmény: kaviat (252)
sefotos Creative Commons License 2006.12.27 0 0 253
Off: Zenitar halszem / Fotós adok-veszek / 33785
kaviat Creative Commons License 2006.12.27 0 0 252
mire akarod használni? mármint hogy mit akarsz vele fotózni?
Előzmény: BeeTm (251)
BeeTm Creative Commons License 2006.12.27 0 0 251
Sziasztok!

Keresek egy Rubinar 5,6/500-as tükörobit,ha tud vki ilyet,plz emilezzen nekem!
Egyébként van vkinek ezzel tapasztalata?

Köszönet!
csaba369 Creative Commons License 2006.12.27 0 0 250
Engem érdekel, e-mail publikus. Egy 200-as sonnar-t szintén keresek egy ideje.
Előzmény: orgifot (249)
orgifot Creative Commons License 2006.12.27 0 0 249
Tudok eladót, feketét, M42 adapterrel, tokkal.
Előzmény: Mano254 (217)
j.t.maston Creative Commons License 2006.12.19 0 0 248
a link kimaradt...

http://sano.uw.hu/300d/siraly/index.html

vagy

http://sano.uw.hu/300d/siraly/index.html
j.t.maston Creative Commons License 2006.12.19 0 0 247
Volt itt érdeklődő a múltkor, így íme:

Meyer Orestegor 300/4 képek 300d-vel, hétvégén lőttem őket



ha vkinek kell a teljes kép valamelyikből jelezze, feltöltöm.

Szubjektív: ködben, esőfelhők alatt délben sajnos sokszor az ISO1600 is kevés volt, de a képek zöme nincs rekeszelve, f4-en van, néha f5.6-on. A rawkonverziónál nagyon durva kontrasztosítás kellett a köd meg pocsék idő miatt, így nem tudom, milyen lenne alapból... Így viszont a durván felhúzott kontraszt megölte a valódi pixelszintű élességet, így ezt sem tudtam megállapítani. Majd ha süt a nap...

Addig is igen pozitív csalódás, f4-en még van némi színhiba, de az eddig látott zúmoknál nagyságrendileg kisebb, 5.6-on meg elhanyagolható. Persze negyed óra alatt leszakadt alatta a karom, és ráfagyott a kezem:)

ha vkit más is érdekel róla, szóljon, mél publikus

hali
tánczika Creative Commons License 2006.12.18 0 0 246

Jóestéket!

 

Keresek Minolta AF->EXA, vagy M42-> EXA átalakítót, levélcímem publikus.

Előre is köszönöm!

csaba369 Creative Commons License 2006.12.18 0 0 245
Köszönöm a segítséget...
Előzmény: Százbolha (244)
Százbolha Creative Commons License 2006.12.18 0 0 244

Könyörgöm!!!   Ne a ZAJ szót használd. 

A kékes szin a bevonat miatt (is) lehet.

 

Kalocsai telszáma
Előzmény: csaba369 (243)
csaba369 Creative Commons License 2006.12.18 0 0 243
Köszönöm a választ. Kaphatnék elérhetőséget is a fotóműszerészhez?

Igen, 350D-n használnám őket, ezért írtam a "zajt". A jupiternél eredeti méretben nézve kékes zaj jelenik meg, ami gondolom vmilyen fénytörés eredménye. De nem vagyok szaki, csak hobbista, lényeg a javítás lenne.
Előzmény: Százbolha (242)
Százbolha Creative Commons License 2006.12.18 0 0 242

A zaj fogalmát általában digitális képrögzitéssel kapcsolatban használjuk a fotózásban.

Bár amit leirsz az is lehet zaj, mert a hasznos/nem hasznos képtartalom arányt megváltoztatja.

A lencsékre rakodott kosz, gpmba, karc szerintem ingább a kép lágyságát  növeli , a kontrasztot és a feloldóképességet csökkenti.

 

 

1,

Amenyiben a "kosz" kivül van magad is letörölheted. (portalanítás, nedves törlés)

ha belül van akkor inkább szervíz/szakember

 

 

2.

portalanítás: lefujod tüdövel cseppmentesen vagy körtepumpa,

nedves törlés: szemüveg törlőkendő, finom textilia, obj.tisztitó folyadék, 70%alkohol

 

3.

Egy objektív belső tisztitása kb. 5-6 eFt  Pl. Kalocsai Károly fotóműszerész

Előzmény: csaba369 (240)
vulpes Creative Commons License 2006.12.18 0 0 241
Kösz!
Előzmény: Százbolha (239)
csaba369 Creative Commons License 2006.12.18 0 0 240
Kedves Szakértők!

Van két objektívem - egy pentacon 135-ös és egy jupiter 37/a. Az egyiknek a frontlencséje az utóbbinak a gép felóli lencséje koszos, ezáltal túl zajosak a képek.

1. Lehet őket otthon szervizelni?

2. Mi kell hozzá?

3. Foglalkozik-e valaki ezzel reális áron? (mivel a jupiter olyan 4-6e forint, 10e forintos szervíz nem igazán reális)

Előre is köszi a segítséget...

Százbolha Creative Commons License 2006.12.18 0 0 239

Ha gyenge a rugó akkor egy erősebb ragszalag is megteszi. (szálerősítésű?)

Ha erősebb, akkor egy vékony lapocskát kell rátenni (névjegykártya, müanyag, stb) és azt ragszalagozni egy ivesre vágott nagyobb darabbal.

 

Előzmény: vulpes (238)
vulpes Creative Commons License 2006.12.18 0 0 238
Tisztelt egybegyűltek! Mivel szokás leragasztani a blendepöcköt, hogy stabilan tartson? Cellux? Papírvinyetta-darab? Vagy valami speciális matéria kell hozzá?
tánczika Creative Commons License 2006.12.15 0 0 237

Sziasztok,

 

eladó 500/F6,3-as m42-es tükör. Adatok, képek: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=62186531&t=9085279

martinez765 Creative Commons License 2006.12.13 0 0 236

Eladó egy Pentacon Auto 135mm/2,8 objektív, gyári doboza is meg van még.

 

10 000.-

 

 

Pémén Creative Commons License 2006.12.12 0 0 235
Bocsánat! Ez a link Pentacon 300-as képeket mutat! A Sonnar -- elvben -- jobb. 
Pémén Creative Commons License 2006.12.12 0 0 234

A Sonnar 300-al tényleg lehet jó képeket csinálni. Sefotostól kaptam ezt a linket, érdemes megnézni. http://www.photo-cult.com/album.php?lns=1068

 

Mondjuk, nekem sosem sikerült ezzel az objektívvel igazán jó képet csinálni...

Előzmény: Százbolha (227)
szelvesz Creative Commons License 2006.12.12 0 0 233
 

JUPITER 4/200 M42 objektív tokkal 12.000 irányáron eladó

Képek és további részletek

Pémén Creative Commons License 2006.12.12 0 0 232
20D-n és 5D-n nagyon jó. Nyilván 350D-n is. Ha nem zavar a manuális állítgatás, jól jársz vele. Nem egy Canon L, de az ára sem. F8 körül felbontásban olyan, mint a Canon 70-200/4 L. Színben és kontrasztban nem olyan...
Előzmény: madgie (231)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!