Keresés

Részletes keresés

csaba369 Creative Commons License 2006.12.27 0 0 250
Engem érdekel, e-mail publikus. Egy 200-as sonnar-t szintén keresek egy ideje.
Előzmény: orgifot (249)
orgifot Creative Commons License 2006.12.27 0 0 249
Tudok eladót, feketét, M42 adapterrel, tokkal.
Előzmény: Mano254 (217)
j.t.maston Creative Commons License 2006.12.19 0 0 248
a link kimaradt...

http://sano.uw.hu/300d/siraly/index.html

vagy

http://sano.uw.hu/300d/siraly/index.html
j.t.maston Creative Commons License 2006.12.19 0 0 247
Volt itt érdeklődő a múltkor, így íme:

Meyer Orestegor 300/4 képek 300d-vel, hétvégén lőttem őket



ha vkinek kell a teljes kép valamelyikből jelezze, feltöltöm.

Szubjektív: ködben, esőfelhők alatt délben sajnos sokszor az ISO1600 is kevés volt, de a képek zöme nincs rekeszelve, f4-en van, néha f5.6-on. A rawkonverziónál nagyon durva kontrasztosítás kellett a köd meg pocsék idő miatt, így nem tudom, milyen lenne alapból... Így viszont a durván felhúzott kontraszt megölte a valódi pixelszintű élességet, így ezt sem tudtam megállapítani. Majd ha süt a nap...

Addig is igen pozitív csalódás, f4-en még van némi színhiba, de az eddig látott zúmoknál nagyságrendileg kisebb, 5.6-on meg elhanyagolható. Persze negyed óra alatt leszakadt alatta a karom, és ráfagyott a kezem:)

ha vkit más is érdekel róla, szóljon, mél publikus

hali
tánczika Creative Commons License 2006.12.18 0 0 246

Jóestéket!

 

Keresek Minolta AF->EXA, vagy M42-> EXA átalakítót, levélcímem publikus.

Előre is köszönöm!

csaba369 Creative Commons License 2006.12.18 0 0 245
Köszönöm a segítséget...
Előzmény: Százbolha (244)
Százbolha Creative Commons License 2006.12.18 0 0 244

Könyörgöm!!!   Ne a ZAJ szót használd. 

A kékes szin a bevonat miatt (is) lehet.

 

Kalocsai telszáma
Előzmény: csaba369 (243)
csaba369 Creative Commons License 2006.12.18 0 0 243
Köszönöm a választ. Kaphatnék elérhetőséget is a fotóműszerészhez?

Igen, 350D-n használnám őket, ezért írtam a "zajt". A jupiternél eredeti méretben nézve kékes zaj jelenik meg, ami gondolom vmilyen fénytörés eredménye. De nem vagyok szaki, csak hobbista, lényeg a javítás lenne.
Előzmény: Százbolha (242)
Százbolha Creative Commons License 2006.12.18 0 0 242

A zaj fogalmát általában digitális képrögzitéssel kapcsolatban használjuk a fotózásban.

Bár amit leirsz az is lehet zaj, mert a hasznos/nem hasznos képtartalom arányt megváltoztatja.

A lencsékre rakodott kosz, gpmba, karc szerintem ingább a kép lágyságát  növeli , a kontrasztot és a feloldóképességet csökkenti.

 

 

1,

Amenyiben a "kosz" kivül van magad is letörölheted. (portalanítás, nedves törlés)

ha belül van akkor inkább szervíz/szakember

 

 

2.

portalanítás: lefujod tüdövel cseppmentesen vagy körtepumpa,

nedves törlés: szemüveg törlőkendő, finom textilia, obj.tisztitó folyadék, 70%alkohol

 

3.

Egy objektív belső tisztitása kb. 5-6 eFt  Pl. Kalocsai Károly fotóműszerész

Előzmény: csaba369 (240)
vulpes Creative Commons License 2006.12.18 0 0 241
Kösz!
Előzmény: Százbolha (239)
csaba369 Creative Commons License 2006.12.18 0 0 240
Kedves Szakértők!

Van két objektívem - egy pentacon 135-ös és egy jupiter 37/a. Az egyiknek a frontlencséje az utóbbinak a gép felóli lencséje koszos, ezáltal túl zajosak a képek.

1. Lehet őket otthon szervizelni?

2. Mi kell hozzá?

3. Foglalkozik-e valaki ezzel reális áron? (mivel a jupiter olyan 4-6e forint, 10e forintos szervíz nem igazán reális)

Előre is köszi a segítséget...

Százbolha Creative Commons License 2006.12.18 0 0 239

Ha gyenge a rugó akkor egy erősebb ragszalag is megteszi. (szálerősítésű?)

Ha erősebb, akkor egy vékony lapocskát kell rátenni (névjegykártya, müanyag, stb) és azt ragszalagozni egy ivesre vágott nagyobb darabbal.

 

Előzmény: vulpes (238)
vulpes Creative Commons License 2006.12.18 0 0 238
Tisztelt egybegyűltek! Mivel szokás leragasztani a blendepöcköt, hogy stabilan tartson? Cellux? Papírvinyetta-darab? Vagy valami speciális matéria kell hozzá?
tánczika Creative Commons License 2006.12.15 0 0 237

Sziasztok,

 

eladó 500/F6,3-as m42-es tükör. Adatok, képek: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=62186531&t=9085279

martinez765 Creative Commons License 2006.12.13 0 0 236

Eladó egy Pentacon Auto 135mm/2,8 objektív, gyári doboza is meg van még.

 

10 000.-

 

 

Pémén Creative Commons License 2006.12.12 0 0 235
Bocsánat! Ez a link Pentacon 300-as képeket mutat! A Sonnar -- elvben -- jobb. 
Pémén Creative Commons License 2006.12.12 0 0 234

A Sonnar 300-al tényleg lehet jó képeket csinálni. Sefotostól kaptam ezt a linket, érdemes megnézni. http://www.photo-cult.com/album.php?lns=1068

 

Mondjuk, nekem sosem sikerült ezzel az objektívvel igazán jó képet csinálni...

Előzmény: Százbolha (227)
szelvesz Creative Commons License 2006.12.12 0 0 233
 

JUPITER 4/200 M42 objektív tokkal 12.000 irányáron eladó

Képek és további részletek

Pémén Creative Commons License 2006.12.12 0 0 232
20D-n és 5D-n nagyon jó. Nyilván 350D-n is. Ha nem zavar a manuális állítgatás, jól jársz vele. Nem egy Canon L, de az ára sem. F8 körül felbontásban olyan, mint a Canon 70-200/4 L. Színben és kontrasztban nem olyan...
Előzmény: madgie (231)
madgie Creative Commons License 2006.12.12 0 0 231
Oly E1-hez gondolkodom  Zeiss 200/2,8 MC Auto használatán FT/M42 adapterrel. Vélemények? Monnyuk egy 350D-n mit művel ez az obi?
Százbolha Creative Commons License 2006.12.12 0 0 230

Bocs..

 

Nem irkálok Neked emaileket. Amit akartam elmondtam itt.

Személyeskedő stilust Te használtál nem én. Te kezdted a vitát, nem én.

 

Ez tény. Lásd be. 

Ezzel a "ki hányszor vásárolt eBay-en"  gyermeteg dologgal melléfogtál.

Ennyi.

 

Lapozzunk.

Előzmény: garfieldka (229)
garfieldka Creative Commons License 2006.12.11 0 0 229
Látod, nem tudod befejezni!

Írd le magánban, mi nyomja a lelked velem kapcsolatban évek óta! Ott nem kell küzdenünk, hogy miénk legyen az utolsó szó, hogy nálunk az igazság, nem kell ország-világ előtt kinyilatkoznunk, hogy mennyire kedveljük a másikat stb.

Javaslom egyébként, tégy minden vitapartnereddel hasonlóképp! Akkor visszakapja értelmét sok topic, ahol sokszor a miénknél ezerszer ocsmányabb marakodások folynak.

Mint írod, s tudja is már mindenki, van időd, szereted vitákkal provokálni az embereket, szórakoztatónak tartod ezeket a pengeváltásokat. Ez azonban a többiek türelmének nagyfokú figyelembe nem vételét is jelenti. Mert ezek az öncélú írogatások nem teszik naggyá a vitatkozókat. Sokkal inkább rontják a vitázókról korábban kialakult véleményt.

Részemről befejeztem itt. Ha bármi további gondolatod támad az üggyel kapcsolatban, ismered a emilem!
Előzmény: Százbolha (224)
Mano254 Creative Commons License 2006.12.11 0 0 228
Úgy is jó, köszi!
Előzmény: Százbolha (227)
Százbolha Creative Commons License 2006.12.11 0 0 227

Még nem olvastam, de megy ide fel ( www.szazbolha.hu/teszt/sonnar300/ ), hátha mást is érdekel.

 

Az erkélyesnél látszik jól a rekeszelés mértéke, ott f11-ig megy,

A virágládás trió szinte értékelhetetlen.

 

***

 

 

A képek emu-val készültek az exifből a záridők olvashatók ki.

A legrövidebb záridőhöz F4 tartozik.

 

 

Előzmény: Mano254 (226)
Mano254 Creative Commons License 2006.12.11 0 0 226
Küldtem neked mailt ftp címmel.

Előre is köszi!
Előzmény: Százbolha (225)
Százbolha Creative Commons License 2006.12.11 0 0 225

megtaláltam.

f4  f5,6  f8 sorok.

JPG-ben mindjárt feltöltöm valahova

 

***

 

De semmiképp nem tekinthetők még minimál tesztnek sem, mert kézből készültek. (egyébként a fórumtárs cserkelésre használja)

 

F8-on 1/500 záridő. Az nagyon határeset. F4-en meg lágy.

Annyit az objektív javára irnék, hogy a "csoda"  200/2,8 + Kenko1,5x sem volt jobb.

 

Szóval a 300/4 biztos megéri az árát és használható digin.

Az lenne az izgalmas, ha valaki egy 70-300 gagyizommal hasonlítaná össze állványról.

Szerintem a Sonnar lenne a jobb.

 

Előzmény: Mano254 (223)
Százbolha Creative Commons License 2006.12.11 0 0 224

garfieldka

 

Azért azt ne feledjük hogy Te kezdeményezted (176) és Te rágalmaztál (211).

Bocsánatkérést nem várok, csak fogd fel hogy mit csináltál.

 

 

Egyébként korrekt web-kereskedőnek tartalak, aki a saját keretein belül a legjobb árakkal kinálja a fotós termékeket a vásárlóknak.

Csak ne hitessük el hogy ez jószólgálati tevékenység és van okod megsértődni, ha valaki eltér a véleménye (információja, ára) a Tiedtől.

 

 

***

 

Nekem belefért a vitatkozgatás, nem vagyok jó fiú, sem mártir. nem is akarok annak látszani.

Csak visszafogtam magam.

Előzmény: garfieldka (220)
Mano254 Creative Commons License 2006.12.11 0 0 223
A tesztképeket megköszönném. Arra biztos jó, hogy eldöntsem, h érdemes-e foglalkozni az üggyel.

Adjak egy FTP címet privátba?
Előzmény: Százbolha (221)
Mano254 Creative Commons License 2006.12.11 0 0 222
Ámen!
Előzmény: garfieldka (220)
Százbolha Creative Commons License 2006.12.11 0 0 221

Sonnae 300/4-et Kiev 60-on és kisfilmes F4-en használtam.

Mindkettőn elégedett voltam vele.

Sőt akkoriban az volt az egyetlen jó minőségű és jó árú teleobjektív amihez hozzá lehetett férni.

 

Nem rég 20D-vel is kipróbáltam egy fórumtárs jóvoltából.

Sajnos csak kézből (?),  igy a vele készült képek nem túl mérvadóak, de ha gondold felnyomom valahova.

parkolóban virágállvány, meg egyebek...

 

A mai napig nem vagyok meggyőződve a PSIX-es objektívek APS-C digin való használatáról.

 

AZért nem volt rossz. Illetve nem rosszabb mint a 400/5,6-osok Vivitar/Tokina vonalon.

Előzmény: Mano254 (217)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!