Köszönöm a választ. Kaphatnék elérhetőséget is a fotóműszerészhez?
Igen, 350D-n használnám őket, ezért írtam a "zajt". A jupiternél eredeti méretben nézve kékes zaj jelenik meg, ami gondolom vmilyen fénytörés eredménye. De nem vagyok szaki, csak hobbista, lényeg a javítás lenne.
Van két objektívem - egy pentacon 135-ös és egy jupiter 37/a. Az egyiknek a frontlencséje az utóbbinak a gép felóli lencséje koszos, ezáltal túl zajosak a képek.
1. Lehet őket otthon szervizelni?
2. Mi kell hozzá?
3. Foglalkozik-e valaki ezzel reális áron? (mivel a jupiter olyan 4-6e forint, 10e forintos szervíz nem igazán reális)
Tisztelt egybegyűltek! Mivel szokás leragasztani a blendepöcköt, hogy stabilan tartson? Cellux? Papírvinyetta-darab? Vagy valami speciális matéria kell hozzá?
20D-n és 5D-n nagyon jó. Nyilván 350D-n is. Ha nem zavar a manuális állítgatás, jól jársz vele. Nem egy Canon L, de az ára sem. F8 körül felbontásban olyan, mint a Canon 70-200/4 L. Színben és kontrasztban nem olyan...
Írd le magánban, mi nyomja a lelked velem kapcsolatban évek óta! Ott nem kell küzdenünk, hogy miénk legyen az utolsó szó, hogy nálunk az igazság, nem kell ország-világ előtt kinyilatkoznunk, hogy mennyire kedveljük a másikat stb.
Javaslom egyébként, tégy minden vitapartnereddel hasonlóképp! Akkor visszakapja értelmét sok topic, ahol sokszor a miénknél ezerszer ocsmányabb marakodások folynak.
Mint írod, s tudja is már mindenki, van időd, szereted vitákkal provokálni az embereket, szórakoztatónak tartod ezeket a pengeváltásokat. Ez azonban a többiek türelmének nagyfokú figyelembe nem vételét is jelenti. Mert ezek az öncélú írogatások nem teszik naggyá a vitatkozókat. Sokkal inkább rontják a vitázókról korábban kialakult véleményt.
Részemről befejeztem itt. Ha bármi további gondolatod támad az üggyel kapcsolatban, ismered a emilem!
Már bocsánat, hogy belepofátlankodok eme nagyívű vitába, de talán vessük fel annak a lehetőségét is, hogy Százbolha mondjuk több néven van regisztrálva az E-bayen...
Nem tisztje egyetlen topiklakónak (így nekem sem) hogy döntőbírásdit játsszon, úgyhogy ha megkérhetlek titekek (és talán a többiek is ezt szeretnék), a vitás dolgaitokat magánban rendezzétek.
Mi meg addig itt elleszünk a kis m42-es objektívjeinkkel.
Engem például nagyon érdekelne egy 4/300-as Sonnar. Használ valaki ilyet, esetleg tud némi tesztkép forrást ne adj isten eladó példányt.