Van két objektívem - egy pentacon 135-ös és egy jupiter 37/a. Az egyiknek a frontlencséje az utóbbinak a gép felóli lencséje koszos, ezáltal túl zajosak a képek.
1. Lehet őket otthon szervizelni?
2. Mi kell hozzá?
3. Foglalkozik-e valaki ezzel reális áron? (mivel a jupiter olyan 4-6e forint, 10e forintos szervíz nem igazán reális)
Tisztelt egybegyűltek! Mivel szokás leragasztani a blendepöcköt, hogy stabilan tartson? Cellux? Papírvinyetta-darab? Vagy valami speciális matéria kell hozzá?
20D-n és 5D-n nagyon jó. Nyilván 350D-n is. Ha nem zavar a manuális állítgatás, jól jársz vele. Nem egy Canon L, de az ára sem. F8 körül felbontásban olyan, mint a Canon 70-200/4 L. Színben és kontrasztban nem olyan...
Írd le magánban, mi nyomja a lelked velem kapcsolatban évek óta! Ott nem kell küzdenünk, hogy miénk legyen az utolsó szó, hogy nálunk az igazság, nem kell ország-világ előtt kinyilatkoznunk, hogy mennyire kedveljük a másikat stb.
Javaslom egyébként, tégy minden vitapartnereddel hasonlóképp! Akkor visszakapja értelmét sok topic, ahol sokszor a miénknél ezerszer ocsmányabb marakodások folynak.
Mint írod, s tudja is már mindenki, van időd, szereted vitákkal provokálni az embereket, szórakoztatónak tartod ezeket a pengeváltásokat. Ez azonban a többiek türelmének nagyfokú figyelembe nem vételét is jelenti. Mert ezek az öncélú írogatások nem teszik naggyá a vitatkozókat. Sokkal inkább rontják a vitázókról korábban kialakult véleményt.
Részemről befejeztem itt. Ha bármi további gondolatod támad az üggyel kapcsolatban, ismered a emilem!
Már bocsánat, hogy belepofátlankodok eme nagyívű vitába, de talán vessük fel annak a lehetőségét is, hogy Százbolha mondjuk több néven van regisztrálva az E-bayen...
Nem tisztje egyetlen topiklakónak (így nekem sem) hogy döntőbírásdit játsszon, úgyhogy ha megkérhetlek titekek (és talán a többiek is ezt szeretnék), a vitás dolgaitokat magánban rendezzétek.
Mi meg addig itt elleszünk a kis m42-es objektívjeinkkel.
Engem például nagyon érdekelne egy 4/300-as Sonnar. Használ valaki ilyet, esetleg tud némi tesztkép forrást ne adj isten eladó példányt.
Erről beszéltem eddig. Hogy ott vagy az eBay-en. Viszont évek óta még sosem vásároltál, akkor tehát nem szerencsés az ellenkezőjét állítani!
Látom, hogy teljesen felesleges tényeket mondani, mert az angolna nem siklik ki az ember tenyeréből ilyen ügyesen, ahogy teszed.
Az eddiggiekhez hasonló sikereket a további eBay-es vásárlásaidhoz!
Igyekszem a bejegyzéseidet a továbbiakban is átugrani, abban az esetben is, ha történetesen ismét hozzám célzod, még ha nem is közvetlenül. Ezzel elkerülhetjük a téged láthatóan szórakoztató, sokakat azonban untató felesleges szócséplést.