Keresés

Részletes keresés

csaba369 Creative Commons License 2006.12.18 0 0 240
Kedves Szakértők!

Van két objektívem - egy pentacon 135-ös és egy jupiter 37/a. Az egyiknek a frontlencséje az utóbbinak a gép felóli lencséje koszos, ezáltal túl zajosak a képek.

1. Lehet őket otthon szervizelni?

2. Mi kell hozzá?

3. Foglalkozik-e valaki ezzel reális áron? (mivel a jupiter olyan 4-6e forint, 10e forintos szervíz nem igazán reális)

Előre is köszi a segítséget...

Százbolha Creative Commons License 2006.12.18 0 0 239

Ha gyenge a rugó akkor egy erősebb ragszalag is megteszi. (szálerősítésű?)

Ha erősebb, akkor egy vékony lapocskát kell rátenni (névjegykártya, müanyag, stb) és azt ragszalagozni egy ivesre vágott nagyobb darabbal.

 

Előzmény: vulpes (238)
vulpes Creative Commons License 2006.12.18 0 0 238
Tisztelt egybegyűltek! Mivel szokás leragasztani a blendepöcköt, hogy stabilan tartson? Cellux? Papírvinyetta-darab? Vagy valami speciális matéria kell hozzá?
tánczika Creative Commons License 2006.12.15 0 0 237

Sziasztok,

 

eladó 500/F6,3-as m42-es tükör. Adatok, képek: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=62186531&t=9085279

martinez765 Creative Commons License 2006.12.13 0 0 236

Eladó egy Pentacon Auto 135mm/2,8 objektív, gyári doboza is meg van még.

 

10 000.-

 

 

Pémén Creative Commons License 2006.12.12 0 0 235
Bocsánat! Ez a link Pentacon 300-as képeket mutat! A Sonnar -- elvben -- jobb. 
Pémén Creative Commons License 2006.12.12 0 0 234

A Sonnar 300-al tényleg lehet jó képeket csinálni. Sefotostól kaptam ezt a linket, érdemes megnézni. http://www.photo-cult.com/album.php?lns=1068

 

Mondjuk, nekem sosem sikerült ezzel az objektívvel igazán jó képet csinálni...

Előzmény: Százbolha (227)
szelvesz Creative Commons License 2006.12.12 0 0 233
 

JUPITER 4/200 M42 objektív tokkal 12.000 irányáron eladó

Képek és további részletek

Pémén Creative Commons License 2006.12.12 0 0 232
20D-n és 5D-n nagyon jó. Nyilván 350D-n is. Ha nem zavar a manuális állítgatás, jól jársz vele. Nem egy Canon L, de az ára sem. F8 körül felbontásban olyan, mint a Canon 70-200/4 L. Színben és kontrasztban nem olyan...
Előzmény: madgie (231)
madgie Creative Commons License 2006.12.12 0 0 231
Oly E1-hez gondolkodom  Zeiss 200/2,8 MC Auto használatán FT/M42 adapterrel. Vélemények? Monnyuk egy 350D-n mit művel ez az obi?
Százbolha Creative Commons License 2006.12.12 0 0 230

Bocs..

 

Nem irkálok Neked emaileket. Amit akartam elmondtam itt.

Személyeskedő stilust Te használtál nem én. Te kezdted a vitát, nem én.

 

Ez tény. Lásd be. 

Ezzel a "ki hányszor vásárolt eBay-en"  gyermeteg dologgal melléfogtál.

Ennyi.

 

Lapozzunk.

Előzmény: garfieldka (229)
garfieldka Creative Commons License 2006.12.11 0 0 229
Látod, nem tudod befejezni!

Írd le magánban, mi nyomja a lelked velem kapcsolatban évek óta! Ott nem kell küzdenünk, hogy miénk legyen az utolsó szó, hogy nálunk az igazság, nem kell ország-világ előtt kinyilatkoznunk, hogy mennyire kedveljük a másikat stb.

Javaslom egyébként, tégy minden vitapartnereddel hasonlóképp! Akkor visszakapja értelmét sok topic, ahol sokszor a miénknél ezerszer ocsmányabb marakodások folynak.

Mint írod, s tudja is már mindenki, van időd, szereted vitákkal provokálni az embereket, szórakoztatónak tartod ezeket a pengeváltásokat. Ez azonban a többiek türelmének nagyfokú figyelembe nem vételét is jelenti. Mert ezek az öncélú írogatások nem teszik naggyá a vitatkozókat. Sokkal inkább rontják a vitázókról korábban kialakult véleményt.

Részemről befejeztem itt. Ha bármi további gondolatod támad az üggyel kapcsolatban, ismered a emilem!
Előzmény: Százbolha (224)
Mano254 Creative Commons License 2006.12.11 0 0 228
Úgy is jó, köszi!
Előzmény: Százbolha (227)
Százbolha Creative Commons License 2006.12.11 0 0 227

Még nem olvastam, de megy ide fel ( www.szazbolha.hu/teszt/sonnar300/ ), hátha mást is érdekel.

 

Az erkélyesnél látszik jól a rekeszelés mértéke, ott f11-ig megy,

A virágládás trió szinte értékelhetetlen.

 

***

 

 

A képek emu-val készültek az exifből a záridők olvashatók ki.

A legrövidebb záridőhöz F4 tartozik.

 

 

Előzmény: Mano254 (226)
Mano254 Creative Commons License 2006.12.11 0 0 226
Küldtem neked mailt ftp címmel.

Előre is köszi!
Előzmény: Százbolha (225)
Százbolha Creative Commons License 2006.12.11 0 0 225

megtaláltam.

f4  f5,6  f8 sorok.

JPG-ben mindjárt feltöltöm valahova

 

***

 

De semmiképp nem tekinthetők még minimál tesztnek sem, mert kézből készültek. (egyébként a fórumtárs cserkelésre használja)

 

F8-on 1/500 záridő. Az nagyon határeset. F4-en meg lágy.

Annyit az objektív javára irnék, hogy a "csoda"  200/2,8 + Kenko1,5x sem volt jobb.

 

Szóval a 300/4 biztos megéri az árát és használható digin.

Az lenne az izgalmas, ha valaki egy 70-300 gagyizommal hasonlítaná össze állványról.

Szerintem a Sonnar lenne a jobb.

 

Előzmény: Mano254 (223)
Százbolha Creative Commons License 2006.12.11 0 0 224

garfieldka

 

Azért azt ne feledjük hogy Te kezdeményezted (176) és Te rágalmaztál (211).

Bocsánatkérést nem várok, csak fogd fel hogy mit csináltál.

 

 

Egyébként korrekt web-kereskedőnek tartalak, aki a saját keretein belül a legjobb árakkal kinálja a fotós termékeket a vásárlóknak.

Csak ne hitessük el hogy ez jószólgálati tevékenység és van okod megsértődni, ha valaki eltér a véleménye (információja, ára) a Tiedtől.

 

 

***

 

Nekem belefért a vitatkozgatás, nem vagyok jó fiú, sem mártir. nem is akarok annak látszani.

Csak visszafogtam magam.

Előzmény: garfieldka (220)
Mano254 Creative Commons License 2006.12.11 0 0 223
A tesztképeket megköszönném. Arra biztos jó, hogy eldöntsem, h érdemes-e foglalkozni az üggyel.

Adjak egy FTP címet privátba?
Előzmény: Százbolha (221)
Mano254 Creative Commons License 2006.12.11 0 0 222
Ámen!
Előzmény: garfieldka (220)
Százbolha Creative Commons License 2006.12.11 0 0 221

Sonnae 300/4-et Kiev 60-on és kisfilmes F4-en használtam.

Mindkettőn elégedett voltam vele.

Sőt akkoriban az volt az egyetlen jó minőségű és jó árú teleobjektív amihez hozzá lehetett férni.

 

Nem rég 20D-vel is kipróbáltam egy fórumtárs jóvoltából.

Sajnos csak kézből (?),  igy a vele készült képek nem túl mérvadóak, de ha gondold felnyomom valahova.

parkolóban virágállvány, meg egyebek...

 

A mai napig nem vagyok meggyőződve a PSIX-es objektívek APS-C digin való használatáról.

 

AZért nem volt rossz. Illetve nem rosszabb mint a 400/5,6-osok Vivitar/Tokina vonalon.

Előzmény: Mano254 (217)
garfieldka Creative Commons License 2006.12.11 0 0 220
Teljesen egyetértek. Nem idevaló ez, a láthatóan egyre elmélyülő vita.

Sajnálom, hogy bementem én is a csőbe, mint sokan mások, s vitatkozom csupán a vita kedvéért.

Előzmény: Mano254 (217)
Százbolha Creative Commons License 2006.12.11 0 0 219

A válasz egyszerü:

 

Akkor regisztráltam az eBayre először mikor még a "százbolha" nick nem létezett.

Azt csak az Index-es regisztrációmkor találtam ki és azóta használom.

(az sem ma volt...)

 

 

csak gondolkodni kéne egyeseknek......

Előzmény: Mano254 (217)
j.t.maston Creative Commons License 2006.12.11 0 0 218
Nos, respekt Mano254.

Kedves urak, keressenek két 500/5.6-os meyer orestegort, és vagdossák avval fejbe egymást. Talán kevésbé lenne OFF, és még mi is jobban szórakoznánk.

Persze csakis m42-es véggel...
Mano254 Creative Commons License 2006.12.11 0 0 217
Már bocsánat, hogy belepofátlankodok eme nagyívű vitába, de talán vessük fel annak
a lehetőségét is, hogy Százbolha mondjuk több néven van regisztrálva az E-bayen...

Nem tisztje egyetlen topiklakónak (így nekem sem) hogy döntőbírásdit játsszon, úgyhogy ha megkérhetlek titekek (és talán a többiek is ezt szeretnék), a vitás dolgaitokat magánban rendezzétek.

Mi meg addig itt elleszünk a kis m42-es objektívjeinkkel.

Engem például nagyon érdekelne egy 4/300-as Sonnar. Használ valaki ilyet, esetleg tud némi tesztkép forrást ne adj isten eladó példányt.
Százbolha Creative Commons License 2006.12.11 0 0 216

Idézet:

 

Az elmult 5-6 évben az Ebay-es vásárlásaim száma kb 1/10-e tiednek.

 

 

Erre miért nem kérdezel rá?

Még mindig nem dereng valami?

 

 

ejnye....

Előzmény: Százbolha (210)
Százbolha Creative Commons License 2006.12.11 0 0 215

Még mindig nem fejtetted ki a problémád.

 

Szerintem valami tévúton jársz, és valóság alap nélkül próbálsz engem befeketíteni.

 

Mondd el mi a gondod.  Nyiltan beszéljük meg.

Ne csak linkelgess.

Kérdez bármit, válaszolok rá (ha nem sérti személyes szférám) hogy a kételyeid és a vádaskodásod nyúgvópontra kerüljön.

 

*****

 

 

Szerintem azóta haragszol rám, mióta egy nyavajás kioldót nem Tőled vettem meg mert az azóta kigólyózott kereskedő társad ald igért 500 Ft-val.

 

A vicc az hogy nem is Tőle vettem meg végül....

Jó mi?

 

 

Ez az egész egy vicc.

Csak szerintem Te nem érzed.

 

Előzmény: garfieldka (214)
garfieldka Creative Commons License 2006.12.11 0 0 214
http://feedback.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewFeedback&userid=szazbolha

Ez csupán ennyit, vagy még ennyit sem érdemel. Aki ismeri az eBay-t tudja értelmezni.
Előzmény: Százbolha (212)
Százbolha Creative Commons License 2006.12.11 0 0 213

garfieldka

 

Ezt a kiszoritosdit már eljátszottad az egyik kereskedő társaddal.

Ő már nem ír az index fórumaira.

 

 

De most szerintem nem jó helyen támadsz...

Én egy egyszerű hobby fotós vagyok. kedvelem a fotózást és beszélgetni is szeretek a fotózással kapcsolatos témákról.

 

Melléfogtál:

Egyrészt nem vagyok kereskedő, nem vagyok a konkurensed. Évek óta irogatok a fórumokra. Nekem ez szórakozás.

Néha hülyeséget, néha tévedéseket is írok. Tessék kijavítani. (ha érdekedben áll)

A Te vélt  üzleti sérelmeid miatt nem érdemes senkinek sem korlátozni magát a vélemény írásban.

Én sem fogom.

 

Ha valaki a jövőben kérdez én válaszolni fogok.

Sajnálom.

 

 

***

 

 

Kérlek értsd meg. Felőlem annyit üzletelsz amennyi jól esik.

Ha ártani akarnék akkor megtehetném.

De minek?

 

Nem erről szól a dolog.

 

 

Előzmény: garfieldka (211)
Százbolha Creative Commons License 2006.12.11 0 0 212

garfieldka

 

 Viszont évek óta még sosem vásároltál, akkor tehát nem szerencsés az ellenkezőjét állítani!

 

Már megbocsás, de honnan tudod hogy évek óta nem vásároltam az eBay-en?

Ha jól gondolom kettönk közül a Te megnyilatkozásod tekintehető szerencsétlennek, hiszen semmi valóság alapja sincs.

És kénytelen vagyok annak betudni a szándékolt tévedésed, hogy a remélt ügyfeleidet kérdéseire néha válaszolok.

 

***************

 

Látom, hogy teljesen felesleges tényeket mondani, mert az angolna nem siklik ki az ember tenyeréből ilyen ügyesen, ahogy teszed.

 

Milyen tényeket mondtál? Azok közott hol volt ellentmondás?

 

 

Szerintem kicsit elgondolkodhatnál a lehetséges válaszokon mielött el kezdesz sértégetni.

A válaszok egyszerüek, de valahogy nehéz megtalálnod mert a kereskedői malmodban tudsz csak őrölni.

 

 

Előzmény: garfieldka (211)
garfieldka Creative Commons License 2006.12.11 0 0 211
Erről beszéltem eddig. Hogy ott vagy az eBay-en. Viszont évek óta még sosem vásároltál, akkor tehát nem szerencsés az ellenkezőjét állítani!

Látom, hogy teljesen felesleges tényeket mondani, mert az angolna nem siklik ki az ember tenyeréből ilyen ügyesen, ahogy teszed.

Az eddiggiekhez hasonló sikereket a további eBay-es vásárlásaidhoz!

Igyekszem a bejegyzéseidet a továbbiakban is átugrani, abban az esetben is, ha történetesen ismét hozzám célzod, még ha nem is közvetlenül. Ezzel elkerülhetjük a téged láthatóan szórakoztató, sokakat azonban untató felesleges szócséplést.
Előzmény: Százbolha (209)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!