Keresés

Részletes keresés

Százbolha Creative Commons License 2006.12.11 0 0 210

A lényeg: ha járatos valaki valamiben, adja közzé ismereteit, ha akarja! Ha nem az, akkor kár úgy tennie, mintha!

 

 

Ha már voltál ilyen kedves ezt Nekem írni akkor kérlek azt is írd le, hogy mire gondolsz.

Több dologban is igen magas szinten járatos vagyok, de az nem az Ebay-es vásárlás.

Azt csak hobby fotósként gyakorlom, nem üzletszerüen.

Mintha lemennék a használtcikkes foóboltba.

Néha még szórakozás is a licitálgatás.

 

Az elmult 5-6 évben az Ebay-es vásárlásaim száma kb 1/10-e tiednek.

Ezeknek is csak fele payPal-os, mert korábban nem tudtam igy fizetni.

 

Nekem is segítettek, mikor bénáztam, vagy nem volt lehetőségem paypal-val fizetni.

Ezért úgy gondolom, csak a Te kereskedői mentalításod "báncsa", ha most én is megteszem ezt másoknak.

 

Ha majd megunom, nem fogom ezt tenni.

Különösen szivügyem azok az esete,k mikor valaki régi objektíveket kiván adaptálni modernebb gépekre.

 

Előzmény: garfieldka (208)
Százbolha Creative Commons License 2006.12.11 0 0 209
garfieldka

 

 

Csak neheztelsz valamiért.....  de továbbra is megosztom az általam ismert információkat azokkal akik kérdeznek.

 

Természetesen szivesen veszem ha kijavítasz tévedés esetén.

Abból mindenki profitálhat.

 

 

 

************

 

Nos, akkor idézem  a tévedésed:

 

De természetesen ebben is tévedhetek, mint sokan mások, ha vitába keverednek veled! Bizonyára másvalaki regisztrált ezen a néven, s kénytelen voltál más néven bejelentkezni!

 

Igen tévedsz.

Én regisztráltam "szazbolha" neven az Ebay-en. És még sok más site-on is ez a személyes nickem.

Tudok néhány esetről mikor vitapertnereim csupa jóindulatból regisztráltak ezen vagy hasonló nicken, ( lejáratási célból) de azok már rég elsüllyedtek, tehát ha valahol aktív "százbolha" nicket látsz, akkor joggal gondolhatod hogy azt én használom.

 

***

 

További jó üzletelést, és ha nincs "ilyesmire" időd, akkor ne is pazarold.

Nekem van időm. Bőven!

 

Előzmény: garfieldka (208)
garfieldka Creative Commons License 2006.12.11 0 0 208
off

Senkire nem neheztelek azért, ha valaki a számára lehető legkedvezőbb helyen és áron vásárol.

Érdekes! Írod, legutóbb kb. x forintért vettél az eBay-en ilyen adaptert. Bárki számára elérhetők az eBay partnerek tranzakciós adatai - eladóké és vevőké egyaránt. Ezt, mint régi, gyakorlott eBay-ező bizonyára jól tudod.

Kevés partner van szazbolha néven regisztrálva. Tulajdonképpen csak egy, az is Magyarországról. Mint korábban már írtam, az eBay szerint eddig egyetlen üzletkötése sem volt.

De természetesen ebben is tévedhetek, mint sokan mások, ha vitába keverednek veled! Bizonyára másvalaki regisztrált ezen a néven, s kénytelen voltál más néven bejelentkezni!

Ugyanígy felesleges jólértesültként azt írni egy, a gyártásba sosem került objektívről, hogy ritka. Persze valóban ritka, hiszen az elmúlt három év alatt én pl. csupán egyetlen példányt láttam az 1,4/75 mm-es Pancolarból, pedig naponta figyelem a felbukkanását. Ennek ismeretében az objektív már nem ritka, hanem gyakorlatilag nem elérhető, nincs!

A lényeg: ha járatos valaki valamiben, adja közzé ismereteit, ha akarja! Ha nem az, akkor kár úgy tennie, mintha!

Már régebben is elmondtam, hogy erre nekem nincs időm. Furcsa módon, mindig találsz alkalmat arra, hogy vita alakuljon. Nemegyszer előfordult már, hogy valakivel többszáz bejegyzésig csörtéztél. Majd egyszer talán ráébredsz, milyen érdektelen és lényegtelen ilyen dolgokra pazarolni az embernek az idejét!
Előzmény: Százbolha (195)
voluta Creative Commons License 2006.12.11 0 0 207

Eladó egy 85-210/4,5 M42 SUN (japán) objektív. Masszív fém gumírozással. Tartozékok: első-hátsó sapka, fém napellenző, bőrtok. Irányár: 14 eFt

30/349-5728

garfieldka Creative Commons License 2006.12.11 0 0 206
A tele mérete és súlya nem akadálya annak, hogy alu adaptert használj. Az állványcsavar a telén van, az adapter tehát a gépet tartja és nem fordítva. Ennek ellenére, ha biztosra akarsz menni, a masszívabb bronz adaptert is be lehet szerezni.

Ebből azonban a kínait nem javasolom. Az utóbbi időben érkezett pár abszolút sikerületlen darab. A gép érzékelőit zárta rövidre, mert a hátsó oldala nem volt kellően levékonyítva.

Emulátorost is tudok venni, de részben azért nem teszem, mert korábban más forrásból lehetett kapni. Másfelől a mostani távolkeleti és egyéb termékek jóval drágábbak az itthon elterjedt orosz emus adaptereknél.
Előzmény: j.t.maston (192)
Százbolha Creative Commons License 2006.12.11 0 0 205
Ez jó hír, mert mostanában sokan keresték.
Előzmény: sefotos (202)
martinez765 Creative Commons License 2006.12.11 0 0 204
Érdekel vkit egy Pentacon Auto 2.8/135 MC objektív ?  üdv, martinez
tlight Creative Commons License 2006.12.11 0 0 203
Abban az esetben, ha lesz egyet vásárolnék!
Előzmény: sefotos (202)
sefotos Creative Commons License 2006.12.11 0 0 202
Egy hét múlva lehet majd kicsit rácsapkodni.
Előzmény: Százbolha (197)
papugaja Creative Commons License 2006.12.11 0 0 201
Néha felbukkan?
Hát az enyém is felbukkanhatna, mert úgy eltettem valahová, hogy azóta se találom.
Előzmény: Százbolha (197)
lzs81 Creative Commons License 2006.12.11 0 0 200

Akkor ezek szerint azt vetted meg, aminek 30 volt az irányára. Az tényleg majdnem gyári állapot volt. Használd egészséggel. ;-)

 

Zsolti

Előzmény: j.t.maston (198)
someoneelse28 Creative Commons License 2006.12.11 0 0 199
Köszönöm százbolha az infot.
Mikor lesz börze legközelebb és hol?
j.t.maston Creative Commons License 2006.12.10 0 0 198
Public? Nos, miért ne. Volt a börzén kettő is, az újabbikat hoztam el 27 jó magyar ropiért. Késői verzió, tokkal, karcmentes, alig használt (hirdetői oldalról: "újszerű") példány.

Volt mégegy egy tatánál 36-ért meg egy _nagyon_ viseltesnek tűnő Sonnar is 39-ért.

Alig várom már h ki tudjam próbálni...
Előzmény: lzs81 (193)
Százbolha Creative Commons License 2006.12.10 0 0 197

Mamár szinte senki sem hoz be emulátort.

Se külön, se adapterrel.

 

Néha felbukkan 1-1.  Rá kell csapni.

vagy megintcsak eBay.........

Viszont a ragasztott igen drága. Ha jól emlékszem 60-80 USD + szállítás.

(más mint a Magyarosrzágon elterjedt verzió!!!)

Előzmény: j.t.maston (192)
Százbolha Creative Commons License 2006.12.10 0 0 196
Jelenleg nem tudok.
Előzmény: szazharminchet (194)
Százbolha Creative Commons License 2006.12.10 0 0 195

Garfildka megint meg fog haragudni rám, de legutóbb kb. 4.xxx Ft-ért vettem eBayról. (szálíttással!)

fekete alu - kinai.

 

Ha akarod segíthetek, de inkább ne feszegessük a kereskedők türelmét.....

Hama 12-13e boltban. Mást nem nagyon kapni.

Börzén 7-9e a noname kereskedőtöl. Minőség OK.

 

Előzmény: j.t.maston (192)
szazharminchet Creative Commons License 2006.12.10 0 0 194
Jupiter9 85/2.0 Elég gyakori. M42 véggel 6-7e
Hol? Tudsz esetleg eladót?
Előzmény: Százbolha (191)
lzs81 Creative Commons License 2006.12.10 0 0 193
Mennyiért kelt el végül? Csak ha publikus.....
Előzmény: j.t.maston (192)
j.t.maston Creative Commons License 2006.12.10 0 0 192
Sziasztok adapteres fiúk!

Vettem ma a börzén egy 300/4-es Meyer Orestegort m42-es végel, imigyen kéne nekem egy EOS-m42 átalakító.
Elsődlegesen olcsó legyen és masszív, hogy elbírja a gép súlyát - valószínűleg rá fog nőni a telére, máshogy amúgy sem kell majd.
Fókuszvisszajelzős mennyivel lenne drágább?

mail--> geothink@gmail.com (garfieldka, üzleteltünk már, csak akkor még más volt a címem)

köszi

Százbolha Creative Commons License 2006.12.10 0 0 191

Jupiter6 180/2.8  Sosem láttam

Jupiter9 90/2.0  Sosem láttam

Jupiter9 85/2.0   Elég gyakori. M42 véggel 6-7e

Helios 40 - 85/1.5   1x láttam börzén 20e-re emléxem

Helios 44M – 58/2.0   Ez gyakori  1-2e

Zeiss Pancolar 75/1.4     Ritka

Zeiss Sonnar 180/2.8    Néha van  20-30e

Zeiss Sonnar 200/2.8   Most is hirdetgetik. 20-30e

Mamiya Sekor 55/1.4    Nem túl gyakori, de nem rég hirdették 7-8e

Zenit MC Zenitar 16/2.8   Van újban is, de használtan is beszerezhető 25-40e

Russia MC Industar 61L/Z  Ezt nem ismerem

Fujifilm Fujinon 55/1.8    Szokott lenni 5-6e

Meyer Orestegor Pentacon 300/4.0   Néha boltban látni 25-30e

 

 

************

Szerintem!

ebay-es áraknak utána tudsz nézni keresőel.

gyakran irreálisan magasak.

Itthon börzén/boltban szinte mindig olcsóbb

 

 

Előzmény: someoneelse28 (190)
someoneelse28 Creative Commons License 2006.12.10 0 0 190
Üdv!
Jupiter6 180/2.8

Jupiter9 90/2.0

Jupiter9 85/2.0

Helios 40 - 85/1.5

Helios 44M – 58/2.0

Zeiss Pancolar 75/1.4

Zeiss Sonnar 180/2.8

Zeiss Sonnar 200/2.8

Mamiya Sekor 55/1.4

Zenit MC Zenitar 16/2.8

Russia MC Industar 61L/Z

Fujifilm Fujinon 55/1.8

Meyer Orestegor Pentacon 300/4.0


Fentiek közül melyiket lehet beszerezni és menyniért,
Legfőképpen a Jupiter 85/2.0 és a Helios 85/1.5 érdekelne.
garfieldka Creative Commons License 2006.12.07 0 0 189
Piros T-s vagy nem piros tés? Ha tés, akkor érdekel. Még ma írok magánban.
Előzmény: Pémén (188)
Pémén Creative Commons License 2006.12.07 0 0 188
Biotar 2/58 eladó. 7 eft.
tánczika Creative Commons License 2006.12.07 0 0 187
Én is!:)
Előzmény: Százbolha (186)
Százbolha Creative Commons License 2006.12.06 0 0 186
Másik topicban már válaszoltam.
Előzmény: tánczika (185)
tánczika Creative Commons License 2006.12.06 0 0 185

 Jóestéket!

 

Keresek olyan M42-es objektívet, melynek cserélhető a vége. Vettem egy cserélhető végű Sonnar Olympia 180/2,8-at, de sajnos EXA végű. Vagy ha valakinek esetleg rossz objektívről van cserélhető M42-es vége, vagy végső esetben EXA-M42 átalakító is érdekelne. Mail publikus, segítségeteket előre is köszömöm!

 

Üdv,  Zoli

Százbolha Creative Commons License 2006.12.06 0 0 184

Egyébként ha ártani akarnék Neked akkor most benyomnék egy 99EUR-os licitet.

 

De nem teszek ilyet.

Az általam nem kedvelt nickekel szemben sem lépek fel ártó szándékkal, legfeljebb jóindulatot és segítséget nem kaphatnak a fórumokon.

 

Te meg nem is tartozol ezek közé....  akármilyen vitánk is volt, az nem fajult el annyira.

Szerintem.

Előzmény: garfieldka (182)
Százbolha Creative Commons License 2006.12.06 0 0 183

garfildka:

 

Nem látok ellentmondást az általad felsorolt tények között.

 

*****

 

Te számtalan esetben üzletelsz fórumozokkal.

Miért zavarna ez engem????

 

A múltkori esetnél nem emlékszem az időpontokra, de ha már a tényeknél tartunk, akkor ebből a topicból kiderül, hogy Te nem adtál ajánlatot vulpes-nek.

Én írtam elöször neki hogy segítek ha kéri.

Nem kérte.Mi a gond?

 

***

 

A jövőben is fenntartom a jogot hogy szakmai topicocban (de az Adok-Veszekben is) információt adjak minden forumózónak ha információt kér, vagy ha módomban áll, akkor segítsek.

ha ebben kivetni valót látsz, akkor magyarázd el mi az.

 

******************************

 

Jelen eset értelmezése:

(160)vulpes makró objektívet keresett.

(168)Én javasoltam neki az eBay-es beszerzést, mert itthon ritka az M42-ben

 

ezekután Vulpes ezt írta (nekem írt válaszában):

(169)Ezesetben én például megpróbálnám leütni ezt, de mivel se PayPal-em nincs, sem külföldre nem tudok utalni (fene egye azt a nyomorult bankomat), ezért esélytelen, hacsak valaki itt meg nem könyörül rajtam.

 

 

Erre én felajánlottam a segítségem. (171) (169-re reagálva)

Nem a te beírásodra!!!!

Hanem a hozzám intézet hsz-ére reagálva!!!!

Visszaolvasható.

 

 

Mi ebben amit kifogásolandónak tartasz??????????????????????????

 

 

Előzmény: garfieldka (182)
garfieldka Creative Commons License 2006.12.06 0 0 182
Off:

Bár nem szívesen teszem, de kénytelen vagyok reagálni a történtek miatt.

Aki ezt kinyitja,

http://offer.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewBids&item=300055012453

láthatja, hogy egy ilyen licitálás történt az itt jelzett időpontban.

szazbolha( 0 ) EUR 10,00 05.12.06 15:35:45 MEZ


Ebből sokminden kiolvasható!

1. Az első szó a licitáló neve.
2. Mögötte, a zárójelben lévő nulla jelenti, hogy még semmiféle üzletkötése nem volt az ebay-en.
3. A 10 eurós licit a következő.
4. A licit időpontja az utolsó számsor. Ebből az derül ki, hogy a licit megtétele után írtad be a topicba a 171-es sz. hsz-at. Vagyis akkor már próbáltad megvenni az objektívet. S ha sikerült volna az irreálisan alacsony 10 Euróért megvásárolnod, valóban el lehetett volna "tisztes" haszonnal adni. Normális esetben nincs is ebben semmi kivetnivaló.

A 178-as hsz-odban arról írsz, gyakran vásárolsz az eBay-ről.
Azonban ha a fenti linket megnyitjuk és a szazbolha(0)-án kattintunk, eljutunk a következő oldalra, ahol láthatóvá válik, hogy a 2002. 10. 01-től datált regisztráció óta érdekes módon egyetlen tranzakció sem történt.

Mindig a tényszerűséget várod el mindenkitől. Az itt leírtak tények!

Béke lészen!

De csak akkor, ha nem piszkálsz mindenkit, nem avatkozol olyan dolgokba, melyekhez semmi közöd! Egy üzlet két topiclakó között csak rájuk tartozik. Ilyen "ügyes" húzásokkal meg lehet azonban hiúsítani azokat.

Nemrég történt hasonló. Ott is keresett valaki valamit, s már majdnem megállapodtam vele, amikor jólértesült ebayezőként beraktál egy linket, ahol megveheti a terméket saját maga. Az illető ennek ellenére engem bízott meg a vásárlással. Azonban a kíváncsiság nagy úr. Addig próbálkozott, míg regisztrálta magát, majd meg is vette a terméket. Ezután megdöbbenve azon, hogyan fizesse ki - hiszen arra még nem volt felkészülve - hozzám fordult segítségért. Látva, hogy nem tudja zökkenőmentesen lebonyolítani, vissza akart lépni a vásárlástól. Hogy mi lett a döntése, nem tudom.

Nemegyszer olvasni ilyenről, hogy hazánkfiai a vétel után ilyen-olyan okok miatt visszalépnek. Többek között ez is vezethet aztán oda, hogy a külföldi eladók leszoknak a magyarországi postázásról, mert megbízhatatlannak tartják az itteni vevőket.

És mindez azért történhet, mert esetünkben mi ketten nem csípjük egymást. Jó lenne elgondolkodni a "dögöljön meg a másik tehene is" elvű lépéseken!

Részemről a továbbiakban is béke vagyon. A topiclakók ismernek régről. Feleslegesen, ok nélkül senkit nem szoktam háborgatni, rendre utasítani. Veled sem foglalkozom a továbbiakaban sem, bár másokkal egyetemben engem is sokszor zavarnak a kilóméterszámra menő érdektelen okfejtéseid. És itt nem arról szólok, amikor értelmes tanácsokkal és a jó látásmódod továbbadásával segíted a többieket.
Előzmény: Százbolha (180)
vulpes Creative Commons License 2006.12.06 0 0 181
Garfieldka: remail!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!