Keresés

Részletes keresés

j.t.maston Creative Commons License 2006.12.10 0 0 192
Sziasztok adapteres fiúk!

Vettem ma a börzén egy 300/4-es Meyer Orestegort m42-es végel, imigyen kéne nekem egy EOS-m42 átalakító.
Elsődlegesen olcsó legyen és masszív, hogy elbírja a gép súlyát - valószínűleg rá fog nőni a telére, máshogy amúgy sem kell majd.
Fókuszvisszajelzős mennyivel lenne drágább?

mail--> geothink@gmail.com (garfieldka, üzleteltünk már, csak akkor még más volt a címem)

köszi

Százbolha Creative Commons License 2006.12.10 0 0 191

Jupiter6 180/2.8  Sosem láttam

Jupiter9 90/2.0  Sosem láttam

Jupiter9 85/2.0   Elég gyakori. M42 véggel 6-7e

Helios 40 - 85/1.5   1x láttam börzén 20e-re emléxem

Helios 44M – 58/2.0   Ez gyakori  1-2e

Zeiss Pancolar 75/1.4     Ritka

Zeiss Sonnar 180/2.8    Néha van  20-30e

Zeiss Sonnar 200/2.8   Most is hirdetgetik. 20-30e

Mamiya Sekor 55/1.4    Nem túl gyakori, de nem rég hirdették 7-8e

Zenit MC Zenitar 16/2.8   Van újban is, de használtan is beszerezhető 25-40e

Russia MC Industar 61L/Z  Ezt nem ismerem

Fujifilm Fujinon 55/1.8    Szokott lenni 5-6e

Meyer Orestegor Pentacon 300/4.0   Néha boltban látni 25-30e

 

 

************

Szerintem!

ebay-es áraknak utána tudsz nézni keresőel.

gyakran irreálisan magasak.

Itthon börzén/boltban szinte mindig olcsóbb

 

 

Előzmény: someoneelse28 (190)
someoneelse28 Creative Commons License 2006.12.10 0 0 190
Üdv!
Jupiter6 180/2.8

Jupiter9 90/2.0

Jupiter9 85/2.0

Helios 40 - 85/1.5

Helios 44M – 58/2.0

Zeiss Pancolar 75/1.4

Zeiss Sonnar 180/2.8

Zeiss Sonnar 200/2.8

Mamiya Sekor 55/1.4

Zenit MC Zenitar 16/2.8

Russia MC Industar 61L/Z

Fujifilm Fujinon 55/1.8

Meyer Orestegor Pentacon 300/4.0


Fentiek közül melyiket lehet beszerezni és menyniért,
Legfőképpen a Jupiter 85/2.0 és a Helios 85/1.5 érdekelne.
garfieldka Creative Commons License 2006.12.07 0 0 189
Piros T-s vagy nem piros tés? Ha tés, akkor érdekel. Még ma írok magánban.
Előzmény: Pémén (188)
Pémén Creative Commons License 2006.12.07 0 0 188
Biotar 2/58 eladó. 7 eft.
tánczika Creative Commons License 2006.12.07 0 0 187
Én is!:)
Előzmény: Százbolha (186)
Százbolha Creative Commons License 2006.12.06 0 0 186
Másik topicban már válaszoltam.
Előzmény: tánczika (185)
tánczika Creative Commons License 2006.12.06 0 0 185

 Jóestéket!

 

Keresek olyan M42-es objektívet, melynek cserélhető a vége. Vettem egy cserélhető végű Sonnar Olympia 180/2,8-at, de sajnos EXA végű. Vagy ha valakinek esetleg rossz objektívről van cserélhető M42-es vége, vagy végső esetben EXA-M42 átalakító is érdekelne. Mail publikus, segítségeteket előre is köszömöm!

 

Üdv,  Zoli

Százbolha Creative Commons License 2006.12.06 0 0 184

Egyébként ha ártani akarnék Neked akkor most benyomnék egy 99EUR-os licitet.

 

De nem teszek ilyet.

Az általam nem kedvelt nickekel szemben sem lépek fel ártó szándékkal, legfeljebb jóindulatot és segítséget nem kaphatnak a fórumokon.

 

Te meg nem is tartozol ezek közé....  akármilyen vitánk is volt, az nem fajult el annyira.

Szerintem.

Előzmény: garfieldka (182)
Százbolha Creative Commons License 2006.12.06 0 0 183

garfildka:

 

Nem látok ellentmondást az általad felsorolt tények között.

 

*****

 

Te számtalan esetben üzletelsz fórumozokkal.

Miért zavarna ez engem????

 

A múltkori esetnél nem emlékszem az időpontokra, de ha már a tényeknél tartunk, akkor ebből a topicból kiderül, hogy Te nem adtál ajánlatot vulpes-nek.

Én írtam elöször neki hogy segítek ha kéri.

Nem kérte.Mi a gond?

 

***

 

A jövőben is fenntartom a jogot hogy szakmai topicocban (de az Adok-Veszekben is) információt adjak minden forumózónak ha információt kér, vagy ha módomban áll, akkor segítsek.

ha ebben kivetni valót látsz, akkor magyarázd el mi az.

 

******************************

 

Jelen eset értelmezése:

(160)vulpes makró objektívet keresett.

(168)Én javasoltam neki az eBay-es beszerzést, mert itthon ritka az M42-ben

 

ezekután Vulpes ezt írta (nekem írt válaszában):

(169)Ezesetben én például megpróbálnám leütni ezt, de mivel se PayPal-em nincs, sem külföldre nem tudok utalni (fene egye azt a nyomorult bankomat), ezért esélytelen, hacsak valaki itt meg nem könyörül rajtam.

 

 

Erre én felajánlottam a segítségem. (171) (169-re reagálva)

Nem a te beírásodra!!!!

Hanem a hozzám intézet hsz-ére reagálva!!!!

Visszaolvasható.

 

 

Mi ebben amit kifogásolandónak tartasz??????????????????????????

 

 

Előzmény: garfieldka (182)
garfieldka Creative Commons License 2006.12.06 0 0 182
Off:

Bár nem szívesen teszem, de kénytelen vagyok reagálni a történtek miatt.

Aki ezt kinyitja,

http://offer.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewBids&item=300055012453

láthatja, hogy egy ilyen licitálás történt az itt jelzett időpontban.

szazbolha( 0 ) EUR 10,00 05.12.06 15:35:45 MEZ


Ebből sokminden kiolvasható!

1. Az első szó a licitáló neve.
2. Mögötte, a zárójelben lévő nulla jelenti, hogy még semmiféle üzletkötése nem volt az ebay-en.
3. A 10 eurós licit a következő.
4. A licit időpontja az utolsó számsor. Ebből az derül ki, hogy a licit megtétele után írtad be a topicba a 171-es sz. hsz-at. Vagyis akkor már próbáltad megvenni az objektívet. S ha sikerült volna az irreálisan alacsony 10 Euróért megvásárolnod, valóban el lehetett volna "tisztes" haszonnal adni. Normális esetben nincs is ebben semmi kivetnivaló.

A 178-as hsz-odban arról írsz, gyakran vásárolsz az eBay-ről.
Azonban ha a fenti linket megnyitjuk és a szazbolha(0)-án kattintunk, eljutunk a következő oldalra, ahol láthatóvá válik, hogy a 2002. 10. 01-től datált regisztráció óta érdekes módon egyetlen tranzakció sem történt.

Mindig a tényszerűséget várod el mindenkitől. Az itt leírtak tények!

Béke lészen!

De csak akkor, ha nem piszkálsz mindenkit, nem avatkozol olyan dolgokba, melyekhez semmi közöd! Egy üzlet két topiclakó között csak rájuk tartozik. Ilyen "ügyes" húzásokkal meg lehet azonban hiúsítani azokat.

Nemrég történt hasonló. Ott is keresett valaki valamit, s már majdnem megállapodtam vele, amikor jólértesült ebayezőként beraktál egy linket, ahol megveheti a terméket saját maga. Az illető ennek ellenére engem bízott meg a vásárlással. Azonban a kíváncsiság nagy úr. Addig próbálkozott, míg regisztrálta magát, majd meg is vette a terméket. Ezután megdöbbenve azon, hogyan fizesse ki - hiszen arra még nem volt felkészülve - hozzám fordult segítségért. Látva, hogy nem tudja zökkenőmentesen lebonyolítani, vissza akart lépni a vásárlástól. Hogy mi lett a döntése, nem tudom.

Nemegyszer olvasni ilyenről, hogy hazánkfiai a vétel után ilyen-olyan okok miatt visszalépnek. Többek között ez is vezethet aztán oda, hogy a külföldi eladók leszoknak a magyarországi postázásról, mert megbízhatatlannak tartják az itteni vevőket.

És mindez azért történhet, mert esetünkben mi ketten nem csípjük egymást. Jó lenne elgondolkodni a "dögöljön meg a másik tehene is" elvű lépéseken!

Részemről a továbbiakban is béke vagyon. A topiclakók ismernek régről. Feleslegesen, ok nélkül senkit nem szoktam háborgatni, rendre utasítani. Veled sem foglalkozom a továbbiakaban sem, bár másokkal egyetemben engem is sokszor zavarnak a kilóméterszámra menő érdektelen okfejtéseid. És itt nem arról szólok, amikor értelmes tanácsokkal és a jó látásmódod továbbadásával segíted a többieket.
Előzmény: Százbolha (180)
vulpes Creative Commons License 2006.12.06 0 0 181
Garfieldka: remail!
Százbolha Creative Commons License 2006.12.05 0 0 180
béke van... végtelen.
Előzmény: vulpes (179)
vulpes Creative Commons License 2006.12.05 0 0 179
Legyen béke, s baráti összeborulás!

Garfieldka: Drótposta megérkezett, másik mailcímről válasz ment.
Százbolha Creative Commons License 2006.12.05 0 0 178

Sokáig nekem is szivességből PayPal-oztak. (köszönet érte!)

Mióta regisztráltam és van dombornyomott kártyám, gyakran vásárolok eBayről.

 

És nem elöször ajánlom fel azoknak a segítségem, akik megírják hogy valamilyen okból nem tudnak eBay/paypalozni és van konkrét eBay linkjük..

 

belefér... egyetlen feltételem van, hogy Bp-n házhoz kell jönni. (ez lehet a munkahelyem is)

nem postázgatok, nem utazgatok, stb.

Nem én vagyok az egyetlen aki ezt megteszi.

Ismerek olyat aki másodszor rendel 20-as tételt sátorból.

 

 

***

 

Nem tudtam, hogy Te ilyen szolgáltatást is végzel.

Mármint konkrétan rárepülsz egy ebay linkre.

Régebben Képkovács is vállalta és van egy hivatalos cég is, aki x%+ÁFA értékben USA lokációval is vállal leütést.

 

 

Bizniszeld le. Nem kell megsértődni.

Nem akartam tönkre tenni az üzleted.

Sem a leendő vevőét.

Előzmény: garfieldka (176)
vulpes Creative Commons License 2006.12.05 0 0 177
OK, vettem. Bocs ha kellemetlenül érintett a dolog.
Előzmény: Százbolha (175)
garfieldka Creative Commons License 2006.12.05 0 0 176
Na jó! Nem itt akartam közzétenni, de ha nem kaptad meg, mit lehet tenni?

Ha leütöm magamnak, akkor később tisztes haszonnal kínálni fogom és el is fog kelni.

Most viszont azt írtam, hogy jutalék fejében lebonyolítom a vásárlást, ha saját magad nem tudod megoldani. Hiszen ez volt a kiindulási helyzet.

Természetesen a javsalatom meg lehet torpedózni! Nem először fordul már elő. Vannak, akik tiszta jóindulatból teszik tönkre mindkét fél üzletét. Sorolhatom a példákat. Bárki lebonyolíthatja a vásárlást baráti alapon, az nem kerül semmibe. Kérdés, vajon nyolcvanhatodszor is készséggel vállalja majd az illető? Akkor is, ha netán gondjai támadnak az eladóval, a szállítással, az utalással stb.?

Tehát én ezen a dolgon senkivel nem fogok összeveszni, az biztos. Ha érdekel a dolog, megkereshetsz. Ha nem, nincs harag.
Előzmény: vulpes (172)
Százbolha Creative Commons License 2006.12.05 0 0 175

Bocs!

 

legközelebb erre rákérdezek:

hacsak valaki itt meg nem könyörül rajtam.

 

Én kiszálltam.

Előzmény: vulpes (174)
vulpes Creative Commons License 2006.12.05 0 0 174
Nekem egyre megy melyiktek üti le, csak ne licitáljatok mindketten mert felveritek az árát! ;-)
Százbolha Creative Commons License 2006.12.05 0 0 173

Bocs... én nem vagyok kereskedő.

felejtsd el.

Előzmény: vulpes (172)
vulpes Creative Commons License 2006.12.05 0 0 172
Vesszetek össze itt nekem! ;-) Most melyikőtök lesz az?

Garfieldka: drótpost még nincs itt, freemail tetű.
Százbolha Creative Commons License 2006.12.05 0 0 171

Szép darab!

 

Leütöm neked és majd "tisztes" haszonnal átadom.

Előzmény: vulpes (169)
garfieldka Creative Commons License 2006.12.05 0 0 170
Kaptál drótpostát.
Előzmény: vulpes (169)
vulpes Creative Commons License 2006.12.05 0 0 169
Ezesetben én például megpróbálnám leütni ezt, de mivel se PayPal-em nincs, sem külföldre nem tudok utalni (fene egye azt a nyomorult bankomat), ezért esélytelen, hacsak valaki itt meg nem könyörül rajtam.
Előzmény: Százbolha (168)
Százbolha Creative Commons License 2006.12.05 0 0 168

ja.. közben már megvolt a végkövetkeztetés...

 

Szerintem nehéz lesz a kézbevétel. Még börzéken sem nagyon látni M42 makrót.

Ha jó áron találnék az eBayen bátran megrendelném.

A legtöbben igy szerezték. Csak eladni nem akarják....

 

Takumar, Vivitar, Tamron.

Előzmény: vulpes (166)
Százbolha Creative Commons License 2006.12.05 0 0 167

Én még egyszer sem láttam boltban M42 makró objektívet.

pedig vettem volna... van néhány jelöltem.

 

Talán hetente érdemes felhívni a boltokat.

Előzmény: vulpes (160)
vulpes Creative Commons License 2006.12.05 0 0 166
Ezért érdeklődöm itt, plusz a boltokra is rátelefonálok majd, természetesen. De bármilyen ötletet szívesen fogadok, ahol a vásárlás előtt megtapogathatom és kipróbálhatom a kiszemelt üveget. Több évtizedes obik esetében ezt a lépést azért nem szeretném kihagyni.
Előzmény: garfieldka (165)
garfieldka Creative Commons License 2006.12.05 0 0 165
Kis hazánkban, blindre egy két boltba beugorva nehezen fogsz találni kimondottan makró M42-est. Pláne 100 mm körülit.
Előzmény: vulpes (164)
vulpes Creative Commons License 2006.12.05 0 0 164
Igazság szerint valami hosszabbra és dedikáltan makróra vágyom, de azért köszönöm.
Előzmény: sefotos (163)
sefotos Creative Commons License 2006.12.05 0 0 163

Industar-61-L/Z-MC obim van, újszerű. Amennyire ez makro.

Dec. 20-tól Budapesten.

http://www.xs4all.nl/~tomtiger/russcam/volnaindus.html

Itt Volna-9-et is mutatnak, az is van, de csak egy, ezért nem eladó.

Előzmény: vulpes (162)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!