Keresés

Részletes keresés

vulpes Creative Commons License 2006.12.05 0 0 166
Ezért érdeklődöm itt, plusz a boltokra is rátelefonálok majd, természetesen. De bármilyen ötletet szívesen fogadok, ahol a vásárlás előtt megtapogathatom és kipróbálhatom a kiszemelt üveget. Több évtizedes obik esetében ezt a lépést azért nem szeretném kihagyni.
Előzmény: garfieldka (165)
garfieldka Creative Commons License 2006.12.05 0 0 165
Kis hazánkban, blindre egy két boltba beugorva nehezen fogsz találni kimondottan makró M42-est. Pláne 100 mm körülit.
Előzmény: vulpes (164)
vulpes Creative Commons License 2006.12.05 0 0 164
Igazság szerint valami hosszabbra és dedikáltan makróra vágyom, de azért köszönöm.
Előzmény: sefotos (163)
sefotos Creative Commons License 2006.12.05 0 0 163

Industar-61-L/Z-MC obim van, újszerű. Amennyire ez makro.

Dec. 20-tól Budapesten.

http://www.xs4all.nl/~tomtiger/russcam/volnaindus.html

Itt Volna-9-et is mutatnak, az is van, de csak egy, ezért nem eladó.

Előzmény: vulpes (162)
vulpes Creative Commons License 2006.12.05 0 0 162
Köszönöm a választ, ha valakinek még van ötlete, epedve várom.
Előzmény: lzs81 (161)
lzs81 Creative Commons License 2006.12.05 0 0 161

 

Én háromról tudok, de kettőt ajánlok.

Gyalogszerrel 15 és 3  percre vannak, ha a Soósfoto a kezdőpont.

 

Tehát kezdj a Soos -nál. www.soosfoto.hu

Innen sétálj át a Színháromszög Fényképész Bt-hez. Cím: Kálvin Tér 2

Ha itt sem kaptál semmit, indulj vissza a Soós felé, majd onnan a Bajcsy útra . Ha a Soóstól mész a Bajcsyra, akkor balkézre lesz az üzlet. Ez kb 100-150 méterre van az út elejétől. Na ezt az üzletet az árai, és a hozzánemértés miatt nem ajánlom, de a vaktyúk is talál objektívet alapon benézhetsz oda is.

Előzmény: vulpes (160)
vulpes Creative Commons License 2006.12.05 0 0 160
Meg tudná valaki mondani, hogy ha egy jó M42-es makróobjektívet szeretnék, akkor hol, melyik üzletekben érdemes keresgélnem? Nem a fővárosban lakom, így sajnos nem tudok rendszeresen üzletekben kutakodni, egy egynapos túra keretein belül szeretném körbejárni a kiszemelt helyeket.
garfieldka Creative Commons License 2006.12.04 0 0 159
Igen, érdekelt a dolog. Részletes műszaki állapotot kérdeztem pár napja az eladótól, majd ismét, de egyszer sem válaszolt. Végül 16-ért ment el, ami nem sok, ha valóban jó állapotú volt. Ha kapok választ és tényleg kiváló állapotú lett volna, megadtam volna jónéhány ezerrel többet érte. Így nem kockáztattam.

Rá kellene már ébredni, hogy így nem lehet vaterázni! Szinte mindenütt az alkudozás folyik, s nem a licitálás. És arra is, hogy előbb-utóbb nálunk is beáll az az árszint, ami ezeknek a termékeknek a nemzetközi kereskedelemben kialakult, többnyire valós értékét adja.

Itthon egyelőre sokan adják el bagóért az egyébként kiváló és nagyértékű dolgaikat. Ez is egy ilyen példa volt. De nemrég egy 2,8/20-as Flektogon is 10 ezer forintért ment el. Az is a háromszorosáért forog nemzetközi viszonylatban. Egy barátom 2,8/200-as Sonnart vett ugyanennyiért. Ilyen alapon ennek az objektívnek is 10 ezer forint a reális ára.

Vannak olcsó esetek. De ez nem jelenti azt, hogy ennyi a reális értékük! Ez nagy tévedés és a vásárolni szándékozók megtévesztése, ha ilyen árat mondunk ki általános piaci árnak!

Persze mi itt élünk, s még egy darabig lehet ügyeskedni, fillérekre lealkudva a komoly értékű dolgokat.

Akki2c! Tulajdonképpen csak kapcsolódtam néhány gondolatommal a felvetésedhez, ha már úgyis megemlítettél.
Előzmény: Törölt nick (156)
tlight Creative Commons License 2006.12.03 0 0 158
Esetleg felragasztott EMU II.-vel? Vevő lennék egy példányra!
Előzmény: adapt_all (157)
adapt_all Creative Commons License 2006.12.03 0 0 157
Nekem van kiváló minőségű, nem alumínium 7eFt-ért. Ha érdekel keress meg.

adapter@freemail.hu
Előzmény: -Dorothea- (153)
Százbolha Creative Commons License 2006.12.03 0 0 155
8-15e között.
Előzmény: DuraAce (148)
garfieldka Creative Commons License 2006.12.03 0 0 154
Keress meg magánban, publikus a címem!
Én használom a bronz és az alu változatot is. Az alu nem irreálisan drága és nem rosszabb a másiknál. Nekem is voltak fenntartásaim, de szinte semmi kopás nincs rajtuk és tartanak rendesen.
De természetesen a másikat is beszerzem, ha az szimpatikus.
Előzmény: -Dorothea- (153)
-Dorothea- Creative Commons License 2006.12.03 0 0 153

Sziasztok!

 

Érdekelne, hogy  M42-es átalakítót Canon 20D-hez, menyiért lehet jó minőségűt találni és hol? Mindenképpen rozsdamentes kellene és nem alumínium, amit ráadásul mindenhol irreál összegért kínálnak. Van pár frankó fix obim, még az ősidőkből, kár lenne értük:)

Köszi előre is a segítséget!

Üdv, Dóri

garfieldka Creative Commons License 2006.11.30 0 0 152
Szerintem ha elvonatkoztatunk a piac helyétől és az objektív műszaki tartalmát és állapotát vesszük figyelembe más, hasonló objektívekkel összevetve, akkor lehet egy reális árat kialakítani.

De ez nem az, amire kérdeztél. Biztos az itthoni árakra vagy kíváncsi. Persze az is állapottól, kereskedőtől, vevőtől függően más és más. Bagóért kifoghatsz kiválót (8-10 ezer forint), de véleményem szerint ennél itthon is sokkal többet ér.

Ha külföldön keresed, sokkal inkább látni az árakból ennek a kiváló objektívnek a megbecsültségét. 150-200 Eurora is könnyen felszalad az áruk. Sőt!
Előzmény: DuraAce (148)
Pémén Creative Commons License 2006.11.29 0 0 151
Én egy abszolut újszerűt, tokkal, 9-ért vettem.
Előzmény: DuraAce (148)
bmwr12 Creative Commons License 2006.11.28 0 0 150

A listáról jut eszembe:

 

3,5/135-ös M 42-es Sonnár-t cserélnék,

Exakta bajonettes 2,8/35-ös Flektogonra.

Előzmény: Törölt nick (149)
DuraAce Creative Commons License 2006.11.28 0 0 148

Szerintettek mennyi a reális ára egy Flektogon 2,4/35-nek?

DuraAce Creative Commons License 2006.11.24 0 0 147
aha, hát nem győzött meg a 2,8/20 ... 2,4/35 annál inkább.
DuraAce Creative Commons License 2006.11.24 0 0 145

Köszi az infokat.

akki2c most akkor  melyik kép készült a 2,8/20-al és melyik a 2,4/35-el?

Spenót Creative Commons License 2006.11.23 0 0 140
Engem /mindketto :)/ erdekel. Kuldtem mailt...
Előzmény: s4775 (135)
Százbolha Creative Commons License 2006.11.23 0 0 139
Egyetértek.
Digin a kitobi jobb. És nagyobb a látószöge is.

Filmes géppel nagyon kedveltem a flektogont....
Előzmény: klep (138)
klep Creative Commons License 2006.11.23 0 0 138

A Flektogont én egy Eos 350D-n használtam, legalább egy hétig, aztán igyekeztem szabadulni tőle. Vicc és túlzás nélkül mondom, hogy minősége a 18-55-ös kitobi körül van! Múlt héten alkalmam volt kipróbálni egy másik 20 2,8-ast is, ami talán 5,6-os, 8-as blende környékén már-már jobbnak tűnt, mint a kitobi.

Én a helyedben messziről elkerülném ezt az obt!

Előzmény: DuraAce (136)
garfieldka Creative Commons License 2006.11.23 0 0 137
Általában nem szeretik, mondván "nem teljesít jól". Én árához képest jó alternetívának tartom, a jóval drágább hasonló paraméterű gyári AF-es objektívek mellett.

De ezt a véleményem nem a házilagos, ilyen-olyan un. tesztekre alapozom, hanem a gyakorlati használatára. Autentikus tesztet szívesen olvasnék róla, de eddig nem találtam.
Előzmény: DuraAce (136)
DuraAce Creative Commons License 2006.11.23 0 0 136

 

Mégy egy kérdés: Flektogon 2,8/20 van valakinek tapasztalata digit gépen?

s4775 Creative Commons License 2006.11.21 0 0 135
Van egy Yashinon 50/1.7-es M42-es ojjektívem elfekvőben. Nem kell valakinek 4000 pénzért?
s4775kukacfreemail.hu
s4775 Creative Commons License 2006.11.21 0 0 134
Van egy Yashinon50/1.7-es M42-es ojjektívem elfekvőben. Nem kell valakinek 4000 pénzért?
s4775kukacfreemail.hu
kaviat Creative Commons License 2006.11.20 0 0 133
plusz jók a bokeh-ek is.
KiriK Creative Commons License 2006.11.20 0 0 132
Én még hozzáadnám a listához a Pancolar 50/1.8ast. A többivel nincs tapasztalatom, de ez engem meggyőzőtt. 2.4től elég jó képe van, de 1.8on is bármikor használható, nem sokkal gyengébb.
Előzmény: Százbolha (131)
Százbolha Creative Commons License 2006.11.20 0 0 131
A Canon EF fixek általában brillanciában, kontrasztban jobbak. (ez kell a diginek)
A szinvisszaadás lehet szubjektív is, de általában ebben is jobbak az Új canon objektívek
Feloldóképességben, torzitásban a jobb M42 objektívek nem sokkal maradnak le.
Manuális élesítésben (a mechanika bizonyos jellemzői) néha jobbak az M42 objektívek.

Én ezeket javasolnám kipróbálni.

Flektogon 35/2,4
Takumar 50/1,4
Takumar 50/1,8
Takumar 50/1,4
Takumar 85 f1.9
Takumar 135/2,5
Sonnar 135/3,5
Sonnar 200/2,8
Előzmény: biggabe (129)
bmwr12 Creative Commons License 2006.11.20 0 0 130

Hát amelyiken C.Z.J. betűk vannak azok eléggé jók.

Meglepően jók!!!

Előzmény: biggabe (129)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!