Keresés

Részletes keresés

garfieldka Creative Commons License 2006.11.30 0 0 152
Szerintem ha elvonatkoztatunk a piac helyétől és az objektív műszaki tartalmát és állapotát vesszük figyelembe más, hasonló objektívekkel összevetve, akkor lehet egy reális árat kialakítani.

De ez nem az, amire kérdeztél. Biztos az itthoni árakra vagy kíváncsi. Persze az is állapottól, kereskedőtől, vevőtől függően más és más. Bagóért kifoghatsz kiválót (8-10 ezer forint), de véleményem szerint ennél itthon is sokkal többet ér.

Ha külföldön keresed, sokkal inkább látni az árakból ennek a kiváló objektívnek a megbecsültségét. 150-200 Eurora is könnyen felszalad az áruk. Sőt!
Előzmény: DuraAce (148)
Pémén Creative Commons License 2006.11.29 0 0 151
Én egy abszolut újszerűt, tokkal, 9-ért vettem.
Előzmény: DuraAce (148)
bmwr12 Creative Commons License 2006.11.28 0 0 150

A listáról jut eszembe:

 

3,5/135-ös M 42-es Sonnár-t cserélnék,

Exakta bajonettes 2,8/35-ös Flektogonra.

Előzmény: Törölt nick (149)
DuraAce Creative Commons License 2006.11.28 0 0 148

Szerintettek mennyi a reális ára egy Flektogon 2,4/35-nek?

DuraAce Creative Commons License 2006.11.24 0 0 147
aha, hát nem győzött meg a 2,8/20 ... 2,4/35 annál inkább.
DuraAce Creative Commons License 2006.11.24 0 0 145

Köszi az infokat.

akki2c most akkor  melyik kép készült a 2,8/20-al és melyik a 2,4/35-el?

Spenót Creative Commons License 2006.11.23 0 0 140
Engem /mindketto :)/ erdekel. Kuldtem mailt...
Előzmény: s4775 (135)
Százbolha Creative Commons License 2006.11.23 0 0 139
Egyetértek.
Digin a kitobi jobb. És nagyobb a látószöge is.

Filmes géppel nagyon kedveltem a flektogont....
Előzmény: klep (138)
klep Creative Commons License 2006.11.23 0 0 138

A Flektogont én egy Eos 350D-n használtam, legalább egy hétig, aztán igyekeztem szabadulni tőle. Vicc és túlzás nélkül mondom, hogy minősége a 18-55-ös kitobi körül van! Múlt héten alkalmam volt kipróbálni egy másik 20 2,8-ast is, ami talán 5,6-os, 8-as blende környékén már-már jobbnak tűnt, mint a kitobi.

Én a helyedben messziről elkerülném ezt az obt!

Előzmény: DuraAce (136)
garfieldka Creative Commons License 2006.11.23 0 0 137
Általában nem szeretik, mondván "nem teljesít jól". Én árához képest jó alternetívának tartom, a jóval drágább hasonló paraméterű gyári AF-es objektívek mellett.

De ezt a véleményem nem a házilagos, ilyen-olyan un. tesztekre alapozom, hanem a gyakorlati használatára. Autentikus tesztet szívesen olvasnék róla, de eddig nem találtam.
Előzmény: DuraAce (136)
DuraAce Creative Commons License 2006.11.23 0 0 136

 

Mégy egy kérdés: Flektogon 2,8/20 van valakinek tapasztalata digit gépen?

s4775 Creative Commons License 2006.11.21 0 0 135
Van egy Yashinon 50/1.7-es M42-es ojjektívem elfekvőben. Nem kell valakinek 4000 pénzért?
s4775kukacfreemail.hu
s4775 Creative Commons License 2006.11.21 0 0 134
Van egy Yashinon50/1.7-es M42-es ojjektívem elfekvőben. Nem kell valakinek 4000 pénzért?
s4775kukacfreemail.hu
kaviat Creative Commons License 2006.11.20 0 0 133
plusz jók a bokeh-ek is.
KiriK Creative Commons License 2006.11.20 0 0 132
Én még hozzáadnám a listához a Pancolar 50/1.8ast. A többivel nincs tapasztalatom, de ez engem meggyőzőtt. 2.4től elég jó képe van, de 1.8on is bármikor használható, nem sokkal gyengébb.
Előzmény: Százbolha (131)
Százbolha Creative Commons License 2006.11.20 0 0 131
A Canon EF fixek általában brillanciában, kontrasztban jobbak. (ez kell a diginek)
A szinvisszaadás lehet szubjektív is, de általában ebben is jobbak az Új canon objektívek
Feloldóképességben, torzitásban a jobb M42 objektívek nem sokkal maradnak le.
Manuális élesítésben (a mechanika bizonyos jellemzői) néha jobbak az M42 objektívek.

Én ezeket javasolnám kipróbálni.

Flektogon 35/2,4
Takumar 50/1,4
Takumar 50/1,8
Takumar 50/1,4
Takumar 85 f1.9
Takumar 135/2,5
Sonnar 135/3,5
Sonnar 200/2,8
Előzmény: biggabe (129)
bmwr12 Creative Commons License 2006.11.20 0 0 130

Hát amelyiken C.Z.J. betűk vannak azok eléggé jók.

Meglepően jók!!!

Előzmény: biggabe (129)
biggabe Creative Commons License 2006.11.20 0 0 129
Sziasztok!

Ezeknek az M42-es obiknak hogyan viszonyul a minősége a fix Canon obikhoz? Pl. 50/1.8, 28/2.8, 35/2.0.
Tudom, az ára más kategória, de cserébe van AF, garancia, stb.
Tehát nem az árra, hanem a képminőségre vagyok kíváncsi.

Tudtok esetleg kiemelkedő vételt ajánlani 28, 35, 50, 85, 100, 135mm-re?
Elég sok típus létezik, és olyat szeretnék kipróbálni, aminek van értelme....

Köszi.
Százbolha Creative Commons License 2006.11.20 0 0 128
Igazad van! 80/1,8 nem pedig 85.
Egy ilyen kéne nekem...
Előzmény: garfieldka (126)
DuraAce Creative Commons License 2006.11.20 0 0 127

 

Köszönöm az infókat!

garfieldka Creative Commons License 2006.11.20 0 0 126

Pancolar 1,4/75-ös létezik. De gyártásba nem került sosem. Ha akad eladásra, akkor többezer Euro az ára.

Pancolar 1,8/80-as is van. Itthon elérhető áron, a világ "jobbik" felén 3-4-500 Euróért.

Ez utóbbi Prakticar néven fut a B típusú Praktica gépekhez.

Előzmény: Százbolha (125)
Százbolha Creative Commons License 2006.11.20 0 0 125

Urak!

Volt aki már látott országhatárunkon belül Pancolar 85/1.8-at?

Esetleg eladó sorban lévőt?

bmwr12 Creative Commons License 2006.11.19 0 0 124

M 42-es    1:3,5/135-ös      Sonnart jó állpotban, elcserélnék

Exakta bajonettes 25-ös, vagy 35-ös Flektogonra.

garfieldka Creative Commons License 2006.11.18 0 0 123

Fotós adok-veszek topic (32667) sz. hozzászólása: eladó Pentacon 4/200-as objektív.

 

 

jita Creative Commons License 2006.11.17 0 0 122
Sziasztok, szerintetek egy 2.8/50 INDUSTAR-61L/Z Macro megér tíz rugót?
bmwr12 Creative Commons License 2006.11.17 0 0 121

Akár ilyennel is lehet kezdeni játszani.

Mindkét végéről használható.

Normálban, már f 4-től élesre végződik a kép. Viszont sajnos nem A/M -es, ragasztani kell, (attól függ milyen átalakítóval használod) de jó a képe, garantáltan.

Előzmény: DuraAce (118)
optikus Creative Commons License 2006.11.17 0 0 120

135mm-es sonnar-al es kozgyuruvel en jol tudtam makrozni (igaz ez virtualisan joval hosszabb lesz a crop miatt).

 

Előzmény: optikus (119)
optikus Creative Commons License 2006.11.17 0 0 119

Dslrhez meg a gyari nagylatok sem tul jok, amit ugye hasznalni szoktak az a 16mm-es zenitar, letezik mindenfele talpu verzioja (ez halszem de dslr-en nem annyira ervenyesul a crop miatt es psben egyebkent is korrigalhato).

 

Makrozni sok obival lehet, sima m42-es kozgyurusort alaraksz es kesz. Esetleg lehet probalkozni az obi forditassal. Ezek M42-ben olcso filleres adapterek, soosnal biztos kapsz. Obibol olyat vegy aminek van manualis allasa hogy a blendet fixen be tudd ugrasztani.

 

Az mar mas kerdes hogy a digigeped kepes e a manualis obis fenymeresre.

 

Előzmény: DuraAce (118)
DuraAce Creative Commons License 2006.11.17 0 0 118

Sziasztok!

 

M42-es véggel van jóminőségű nagylátószög? Olyan ami dslr gépen is szépen rajzol?

Valamint 100mm -es 1:1 leképzésü makró?

 

Bármilyen tapasztalat érdekelne, hogy milyen irányban érdemes elindulni és ha van eladó valakinek az is.

 

Üdv

lzs81 Creative Commons License 2006.11.17 0 0 117

 

Germicid cső (fénycső féleség)!

Kimondottan gomba és csíraölő hatása van. Mivel azt írod, hogy a gomba már 40 éves, lehet, már rég "megkövült". Ha tényleg 60 éves, lehet, még nincsenek rajta bevonatok, és akkor egy komolyabb optikus fel tudná polirozni, ezáltal lecsiszolva a gombát....

Előzmény: bmwr12 (111)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!