Keresés

Részletes keresés

DuraAce Creative Commons License 2006.11.28 0 0 148

Szerintettek mennyi a reális ára egy Flektogon 2,4/35-nek?

DuraAce Creative Commons License 2006.11.24 0 0 147
aha, hát nem győzött meg a 2,8/20 ... 2,4/35 annál inkább.
DuraAce Creative Commons License 2006.11.24 0 0 145

Köszi az infokat.

akki2c most akkor  melyik kép készült a 2,8/20-al és melyik a 2,4/35-el?

Spenót Creative Commons License 2006.11.23 0 0 140
Engem /mindketto :)/ erdekel. Kuldtem mailt...
Előzmény: s4775 (135)
Százbolha Creative Commons License 2006.11.23 0 0 139
Egyetértek.
Digin a kitobi jobb. És nagyobb a látószöge is.

Filmes géppel nagyon kedveltem a flektogont....
Előzmény: klep (138)
klep Creative Commons License 2006.11.23 0 0 138

A Flektogont én egy Eos 350D-n használtam, legalább egy hétig, aztán igyekeztem szabadulni tőle. Vicc és túlzás nélkül mondom, hogy minősége a 18-55-ös kitobi körül van! Múlt héten alkalmam volt kipróbálni egy másik 20 2,8-ast is, ami talán 5,6-os, 8-as blende környékén már-már jobbnak tűnt, mint a kitobi.

Én a helyedben messziről elkerülném ezt az obt!

Előzmény: DuraAce (136)
garfieldka Creative Commons License 2006.11.23 0 0 137
Általában nem szeretik, mondván "nem teljesít jól". Én árához képest jó alternetívának tartom, a jóval drágább hasonló paraméterű gyári AF-es objektívek mellett.

De ezt a véleményem nem a házilagos, ilyen-olyan un. tesztekre alapozom, hanem a gyakorlati használatára. Autentikus tesztet szívesen olvasnék róla, de eddig nem találtam.
Előzmény: DuraAce (136)
DuraAce Creative Commons License 2006.11.23 0 0 136

 

Mégy egy kérdés: Flektogon 2,8/20 van valakinek tapasztalata digit gépen?

s4775 Creative Commons License 2006.11.21 0 0 135
Van egy Yashinon 50/1.7-es M42-es ojjektívem elfekvőben. Nem kell valakinek 4000 pénzért?
s4775kukacfreemail.hu
s4775 Creative Commons License 2006.11.21 0 0 134
Van egy Yashinon50/1.7-es M42-es ojjektívem elfekvőben. Nem kell valakinek 4000 pénzért?
s4775kukacfreemail.hu
kaviat Creative Commons License 2006.11.20 0 0 133
plusz jók a bokeh-ek is.
KiriK Creative Commons License 2006.11.20 0 0 132
Én még hozzáadnám a listához a Pancolar 50/1.8ast. A többivel nincs tapasztalatom, de ez engem meggyőzőtt. 2.4től elég jó képe van, de 1.8on is bármikor használható, nem sokkal gyengébb.
Előzmény: Százbolha (131)
Százbolha Creative Commons License 2006.11.20 0 0 131
A Canon EF fixek általában brillanciában, kontrasztban jobbak. (ez kell a diginek)
A szinvisszaadás lehet szubjektív is, de általában ebben is jobbak az Új canon objektívek
Feloldóképességben, torzitásban a jobb M42 objektívek nem sokkal maradnak le.
Manuális élesítésben (a mechanika bizonyos jellemzői) néha jobbak az M42 objektívek.

Én ezeket javasolnám kipróbálni.

Flektogon 35/2,4
Takumar 50/1,4
Takumar 50/1,8
Takumar 50/1,4
Takumar 85 f1.9
Takumar 135/2,5
Sonnar 135/3,5
Sonnar 200/2,8
Előzmény: biggabe (129)
bmwr12 Creative Commons License 2006.11.20 0 0 130

Hát amelyiken C.Z.J. betűk vannak azok eléggé jók.

Meglepően jók!!!

Előzmény: biggabe (129)
biggabe Creative Commons License 2006.11.20 0 0 129
Sziasztok!

Ezeknek az M42-es obiknak hogyan viszonyul a minősége a fix Canon obikhoz? Pl. 50/1.8, 28/2.8, 35/2.0.
Tudom, az ára más kategória, de cserébe van AF, garancia, stb.
Tehát nem az árra, hanem a képminőségre vagyok kíváncsi.

Tudtok esetleg kiemelkedő vételt ajánlani 28, 35, 50, 85, 100, 135mm-re?
Elég sok típus létezik, és olyat szeretnék kipróbálni, aminek van értelme....

Köszi.
Százbolha Creative Commons License 2006.11.20 0 0 128
Igazad van! 80/1,8 nem pedig 85.
Egy ilyen kéne nekem...
Előzmény: garfieldka (126)
DuraAce Creative Commons License 2006.11.20 0 0 127

 

Köszönöm az infókat!

garfieldka Creative Commons License 2006.11.20 0 0 126

Pancolar 1,4/75-ös létezik. De gyártásba nem került sosem. Ha akad eladásra, akkor többezer Euro az ára.

Pancolar 1,8/80-as is van. Itthon elérhető áron, a világ "jobbik" felén 3-4-500 Euróért.

Ez utóbbi Prakticar néven fut a B típusú Praktica gépekhez.

Előzmény: Százbolha (125)
Százbolha Creative Commons License 2006.11.20 0 0 125

Urak!

Volt aki már látott országhatárunkon belül Pancolar 85/1.8-at?

Esetleg eladó sorban lévőt?

bmwr12 Creative Commons License 2006.11.19 0 0 124

M 42-es    1:3,5/135-ös      Sonnart jó állpotban, elcserélnék

Exakta bajonettes 25-ös, vagy 35-ös Flektogonra.

garfieldka Creative Commons License 2006.11.18 0 0 123

Fotós adok-veszek topic (32667) sz. hozzászólása: eladó Pentacon 4/200-as objektív.

 

 

jita Creative Commons License 2006.11.17 0 0 122
Sziasztok, szerintetek egy 2.8/50 INDUSTAR-61L/Z Macro megér tíz rugót?
bmwr12 Creative Commons License 2006.11.17 0 0 121

Akár ilyennel is lehet kezdeni játszani.

Mindkét végéről használható.

Normálban, már f 4-től élesre végződik a kép. Viszont sajnos nem A/M -es, ragasztani kell, (attól függ milyen átalakítóval használod) de jó a képe, garantáltan.

Előzmény: DuraAce (118)
optikus Creative Commons License 2006.11.17 0 0 120

135mm-es sonnar-al es kozgyuruvel en jol tudtam makrozni (igaz ez virtualisan joval hosszabb lesz a crop miatt).

 

Előzmény: optikus (119)
optikus Creative Commons License 2006.11.17 0 0 119

Dslrhez meg a gyari nagylatok sem tul jok, amit ugye hasznalni szoktak az a 16mm-es zenitar, letezik mindenfele talpu verzioja (ez halszem de dslr-en nem annyira ervenyesul a crop miatt es psben egyebkent is korrigalhato).

 

Makrozni sok obival lehet, sima m42-es kozgyurusort alaraksz es kesz. Esetleg lehet probalkozni az obi forditassal. Ezek M42-ben olcso filleres adapterek, soosnal biztos kapsz. Obibol olyat vegy aminek van manualis allasa hogy a blendet fixen be tudd ugrasztani.

 

Az mar mas kerdes hogy a digigeped kepes e a manualis obis fenymeresre.

 

Előzmény: DuraAce (118)
DuraAce Creative Commons License 2006.11.17 0 0 118

Sziasztok!

 

M42-es véggel van jóminőségű nagylátószög? Olyan ami dslr gépen is szépen rajzol?

Valamint 100mm -es 1:1 leképzésü makró?

 

Bármilyen tapasztalat érdekelne, hogy milyen irányban érdemes elindulni és ha van eladó valakinek az is.

 

Üdv

lzs81 Creative Commons License 2006.11.17 0 0 117

 

Germicid cső (fénycső féleség)!

Kimondottan gomba és csíraölő hatása van. Mivel azt írod, hogy a gomba már 40 éves, lehet, már rég "megkövült". Ha tényleg 60 éves, lehet, még nincsenek rajta bevonatok, és akkor egy komolyabb optikus fel tudná polirozni, ezáltal lecsiszolva a gombát....

Előzmény: bmwr12 (111)
bmwr12 Creative Commons License 2006.11.16 0 0 116

Optikus!  Garfieldka !

 

Ezeket még nem próbáltam. A legnagyobb fegyverem, a ráolvasáson kívűl, az ultrahangos tisztító volt.

Eredmény: negatív.

Igaz eléggé régi a darab, ha jól számolom legalább 60 éves. Ebből szvsz a gomba kb. 40 évet eltőltött rajta.

Köszi szépen.

garfieldka Creative Commons License 2006.11.16 0 0 115
Eredményről nem tudok, de aszongyák, hogy UV lámpával kell világítani beléje.
Előzmény: bmwr12 (111)
optikus Creative Commons License 2006.11.15 0 0 114
Szetszeded megpucolod vagy kirakod az eros napra vagy van valami gombaolo amibe a cipoket szoktak rakni muanyag zacskoban. A nagyobb baj hogy a gombak megeszik a regi fajta retegezeseket igy az ott lehamlik es hat ez optikailag sem szerencses.
Előzmény: bmwr12 (111)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!