A Flektogont én egy Eos 350D-n használtam, legalább egy hétig, aztán igyekeztem szabadulni tőle. Vicc és túlzás nélkül mondom, hogy minősége a 18-55-ös kitobi körül van! Múlt héten alkalmam volt kipróbálni egy másik 20 2,8-ast is, ami talán 5,6-os, 8-as blende környékén már-már jobbnak tűnt, mint a kitobi.
Általában nem szeretik, mondván "nem teljesít jól". Én árához képest jó alternetívának tartom, a jóval drágább hasonló paraméterű gyári AF-es objektívek mellett.
De ezt a véleményem nem a házilagos, ilyen-olyan un. tesztekre alapozom, hanem a gyakorlati használatára. Autentikus tesztet szívesen olvasnék róla, de eddig nem találtam.
Én még hozzáadnám a listához a Pancolar 50/1.8ast. A többivel nincs tapasztalatom, de ez engem meggyőzőtt. 2.4től elég jó képe van, de 1.8on is bármikor használható, nem sokkal gyengébb.
A Canon EF fixek általában brillanciában, kontrasztban jobbak. (ez kell a diginek) A szinvisszaadás lehet szubjektív is, de általában ebben is jobbak az Új canon objektívek Feloldóképességben, torzitásban a jobb M42 objektívek nem sokkal maradnak le. Manuális élesítésben (a mechanika bizonyos jellemzői) néha jobbak az M42 objektívek.
Ezeknek az M42-es obiknak hogyan viszonyul a minősége a fix Canon obikhoz? Pl. 50/1.8, 28/2.8, 35/2.0. Tudom, az ára más kategória, de cserébe van AF, garancia, stb. Tehát nem az árra, hanem a képminőségre vagyok kíváncsi.
Tudtok esetleg kiemelkedő vételt ajánlani 28, 35, 50, 85, 100, 135mm-re? Elég sok típus létezik, és olyat szeretnék kipróbálni, aminek van értelme....
Normálban, már f 4-től élesre végződik a kép. Viszont sajnos nem A/M -es, ragasztani kell, (attól függ milyen átalakítóval használod) de jó a képe, garantáltan.
Dslrhez meg a gyari nagylatok sem tul jok, amit ugye hasznalni szoktak az a 16mm-es zenitar, letezik mindenfele talpu verzioja (ez halszem de dslr-en nem annyira ervenyesul a crop miatt es psben egyebkent is korrigalhato).
Makrozni sok obival lehet, sima m42-es kozgyurusort alaraksz es kesz. Esetleg lehet probalkozni az obi forditassal. Ezek M42-ben olcso filleres adapterek, soosnal biztos kapsz. Obibol olyat vegy aminek van manualis allasa hogy a blendet fixen be tudd ugrasztani.
Az mar mas kerdes hogy a digigeped kepes e a manualis obis fenymeresre.
Kimondottan gomba és csíraölő hatása van. Mivel azt írod, hogy a gomba már 40 éves, lehet, már rég "megkövült". Ha tényleg 60 éves, lehet, még nincsenek rajta bevonatok, és akkor egy komolyabb optikus fel tudná polirozni, ezáltal lecsiszolva a gombát....
Szetszeded megpucolod vagy kirakod az eros napra vagy van valami gombaolo amibe a cipoket szoktak rakni muanyag zacskoban. A nagyobb baj hogy a gombak megeszik a regi fajta retegezeseket igy az ott lehamlik es hat ez optikailag sem szerencses.
Na épp ez a lényeg! Két db 2,8/100-as Trioplanom van. Ezek a frontlencse oldaláról szépen bonthatók. Így mindhárom lencse mindkét oldala könnyen megpucolható. Az objektívtubus is tisztítható ezáltal belülről.
De a Biotáron nem mozdul a csavarásra se az első se a hátsó tubusrész. :(((