Ezeknek az M42-es obiknak hogyan viszonyul a minősége a fix Canon obikhoz? Pl. 50/1.8, 28/2.8, 35/2.0. Tudom, az ára más kategória, de cserébe van AF, garancia, stb. Tehát nem az árra, hanem a képminőségre vagyok kíváncsi.
Tudtok esetleg kiemelkedő vételt ajánlani 28, 35, 50, 85, 100, 135mm-re? Elég sok típus létezik, és olyat szeretnék kipróbálni, aminek van értelme....
Normálban, már f 4-től élesre végződik a kép. Viszont sajnos nem A/M -es, ragasztani kell, (attól függ milyen átalakítóval használod) de jó a képe, garantáltan.
Dslrhez meg a gyari nagylatok sem tul jok, amit ugye hasznalni szoktak az a 16mm-es zenitar, letezik mindenfele talpu verzioja (ez halszem de dslr-en nem annyira ervenyesul a crop miatt es psben egyebkent is korrigalhato).
Makrozni sok obival lehet, sima m42-es kozgyurusort alaraksz es kesz. Esetleg lehet probalkozni az obi forditassal. Ezek M42-ben olcso filleres adapterek, soosnal biztos kapsz. Obibol olyat vegy aminek van manualis allasa hogy a blendet fixen be tudd ugrasztani.
Az mar mas kerdes hogy a digigeped kepes e a manualis obis fenymeresre.
Kimondottan gomba és csíraölő hatása van. Mivel azt írod, hogy a gomba már 40 éves, lehet, már rég "megkövült". Ha tényleg 60 éves, lehet, még nincsenek rajta bevonatok, és akkor egy komolyabb optikus fel tudná polirozni, ezáltal lecsiszolva a gombát....
Szetszeded megpucolod vagy kirakod az eros napra vagy van valami gombaolo amibe a cipoket szoktak rakni muanyag zacskoban. A nagyobb baj hogy a gombak megeszik a regi fajta retegezeseket igy az ott lehamlik es hat ez optikailag sem szerencses.
Na épp ez a lényeg! Két db 2,8/100-as Trioplanom van. Ezek a frontlencse oldaláról szépen bonthatók. Így mindhárom lencse mindkét oldala könnyen megpucolható. Az objektívtubus is tisztítható ezáltal belülről.
De a Biotáron nem mozdul a csavarásra se az első se a hátsó tubusrész. :(((
Köszi szépen, megnézem, hátha. Egy géppel együtt vettem, s reméltem, hogy az obi jó. Ami igaz is, de nem ártana kicsit rendbetenni a belsejét, mert így nagyon megizmosodnak az ujjaim!
Mivel ez a Helios 44-2 alapja, lehetne esetleg a Helios 44-2 szétszedése logikája szerint próbálkozni (én nem próbáltam, mostanában távmérős Jupitereket bontok kicsit szét, csak a foglalatot az optikai blokktól választom külön, az elég a karbantartáshoz és jusztirozáshoz, a blendéig nem mászok bele).